578712_373000116104574_666159738_n

Adı Üstünde Bu Sizin Düğün Hikayeniz

Düğün bittikten sonra büyülü bir peri masalı da sona eriyor. O günden geriye ise hafif şekerli hikayenizi anlatan fotoğraflar ve videolar kalıyor. O gün neler yaşadığınızı, gözlerinizdeki mutluluk pırıltısını bir de başkasının gözünden görmek işin en eğlenceli kısımlarından.Tüm günün hikayesini anlatan düğün fotoğrafları ve videolarından bahsediyoruz. Her çiftin iki hikayesi var. Marifet ise bunu tek kareye sığdırabilmekte. İşte tam bu noktada düğün hikayeniz ‘i anlatan fotoğrafçılar giriyor araya.

Düğün Fotoğrafçısı

En özel gününüzü ölümsüzleştiren, düğün gününüzün en yakın tanığı fotoğrafçılar… Düğün hikayenizi yazmaya nereden başlamalı biliyor musunuz? Siz bilmiyor olabilirsiniz ama onlar nereden nasıl başlanır çok iyi biliyor. Hatta siz sandığınızdan bile daha çok tecrübesizken onlar tüm profesyonellikleriyle düğün günü ritüellerini bile yerine getirmenize yardımcı oluyorlar.

Sabahın erken saatlerinde başlanıyor düğün hikayenizin çekimi. Ve genelde 2 kameraman gerekiyor çekimlerin yapılabilmesi için. Gelin adayının çekimleri kuaförde yapılırken damat adayı da arkadaşlarıyla stres atarken günün neredeyse her anı ölümsüzleşiyor.

578712_373000116104574_666159738_n

Neredeyse tüm fotoğrafçılar düğün hikayenizi oluştururken arkadaşlarınızın da yanınızda olmasını istiyorlar. Çünkü düğün kareleri en çok onlarla renkleniyor. Damadın erkek, gelinin ise kız arkadaşlarıyla beraber çekilen düğün hazırlıkları karelerinden sonra sıra geliyor asıl sahneye. O gün birbirinizle buluşma anınız sizin için ne kadar özelse fotoğrafçınız için de öyle. Onların da en çok eğlendiği çekimler başlıyor çünkü.

Bu noktada aslında sizin çekimlerden ne beklediğiniz önemli. Örneğin son zamanlarda sıkça rastladığımız arkadaşlarla beraber çekilen dans koreografilerinin çekilebileceği gibi, sizin belirlediğiniz bir konseptte çekimler de yapılabiliyor. Örneğin bir lunaparkta arkadaşlarınızla çılgınlar gibi eğlenirken çekim yaptırabilirsiniz, sonuçta bu sizin hikayeniz. Ne kadar yaratıcı olursanız o kadar size özel olacaktır. Tabii tüm bu detayları düğün öncesi fotoğrafçınızla bir araya gelerek konuşmanız gerektiğini unutmamanız gerekiyor.

1_1503

Aslında düğün hikayenizin devamı için fotoğrafçınız tüm gün yanınızdan ayrılmıyor. Sabahın ilk saatlerinde başlayan macera, düğün bitene kadar devam ediyor. Ve düğün hikayesi çekimlerinin sonunda iki işi birden halletmiş oluyorsunuz. Düğün sonrası, balayı da bittikten sonra elinize muhteşem bir hikaye geliyor; yabancı gelmesin bu sizin düğününüzün kareleri. Hem fotoğraflar hem video aynı anda elinize ulaşıyor, size ise o günün anılarını hayatınız boyunca sevdiklerinizle paylaşmak kalıyor.

İşte size ilham verecek çok özel düğün hikayeniz videosu:

Wedding Story – Luciana e Bruno (Praia de Calhetas) from Studio47 | Filipe Paes on Vimeo.

0 shares
Önceki Yazı

En Orijinal Gelin Arabası Yazıları

Sonraki Yazı

En Özel Günün Hatırası Gelinlik Nasıl Saklanır ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir