damat-bohcasi

Damat Bohçası İçindeki Her Şey

Evlilik hazırlıkları, hem çok keyifli hem de her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülmesi gereken bir süreçtir. Bu hazırlıklardan biri de nişan alışverişleri ve damat bohçası… Çok eski zamanlardan beri süregelen adetlere göre evlilik hazırlıkları sırasında erkek ve kız tarafı birbirlerine bohça hazırlarlar.Nişan öncesinde de kız ve erkek tarafı birbirlerine bu itinayla hazırlanan bohçaları gönderirler. Peki bu damat bohçasının içinde ne vardır? Bu bohçayı ya da modern tabirle düğün sepetini nasıl hazırlamak gerekir biliyor musunuz?

Damat bohçası hazırlamaya ilk önce bir liste çıkararak başlamanız en iyisi olacaktır. İşte o listede olması gerekenler;

damat-bohcasi

Damat Gömleği

Gömlek seçerken nişanlınızın zevkini ve marka tercihlerini göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır.

2015_damatlik_modelleri_ve_secimi

Pijama Takımı

Damat bohçası için pijama takımı seçerken yine damadın tercihleri göz önüne alınmalıdır. Saten mi yoksa pamuk pijama mı sever? Siyah mı yoksa bordo mu tercih eder? gibi soruları kendinize ve nişanlınıza sormalısınız.

Çorap

Damat bohçası içine tek veya setler halinde koyabilirsiniz. Kaliteli ürünler seçmeye özen gösterin.

İç Çamaşırı Takımı

Genelde damatlığın içine giyilmesi için alınan ve mutlak damat bohçası içinde yer alan set takımlardır.

Kravat – Kol Düğmesi

Seçilmesi en zor olan ürünlerden birisi de Kravat & Kol Düğmesi gibi aksesuar ürünlerdir. Burada ilk aşamada nişanlınızın zevki, daha sonra alınan gömlekle uyumu ve üçüncü aşamada kalite önemlidir.

Kemer – Cüzdan – Anahtarlık

Yine damat bohçası içinde yer alan aksesuar ürünlerdir. Alışverişiniz sırasında nişanlınıza doğum günü ya da diğer özel günlerde hediye alıyormuş gibi özenle seçmelisiniz.

Terlik

Damat bohçası içine mutlaka koyulması gerekenlerden biri de ev terliği! Oturacağınız evin dekorasyonundan, pijama takımlarınıza, nişanlınızın zevkine, hatta kendi terlik takımlarınıza da bir göz atıp karar vermeniz gereken bir ürün…

Traş Bakım Seti

Damat bohçası hazırlarken kozmetik ürünler unutulmamalıdır. Alışveriş sırasında en eğleneceğiniz bölüm bu olacaktır. Kozmetik konusunda zaten bilgilisiniz. Çünkü bu set içerisinde traş Losyonu ,traş Jeli,Parfüm, deodorant , nemlendirici bakım kremi,tırnak Makası bakım seti ve sabun olması gereklidir.

Havlu, Seccade Takım

Bu noktada seçim yaparken zorlanıyorsanız büyüklerinizden yardım alabilirsiniz. Damat bohçası içerisine güzel yerleştirilmesi de oldukça önemlidir.

Saat, Parfüm

Bazı kişiler nişan sırasında hediye olarak verir, bazı kişiler ise erkek tarafına damat bohçası içerisinde gönderir. Bu konuda hangisini tercih ederseniz edin, saat ve parfüm seçimi oldukça önemlidir. Alışverişe çıkmadan önce ufak bir araştırma yapmanızda fayda var.

LG_Urbane

Etiketler:
0 shares
Önceki Yazı

Söz Yüzüğü Seçmek için Önemli Tüyolar

Sonraki Yazı

Evlilik Teklifi Sözleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir