Damat-çeyiz-seti-768x1024

Damat Çeyizleri

 

Düğün alışverişinin sadece gelin adayları için olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Damat adayları için de küçük çaplı bir alışveriş operasyonu oldukça mühim. Onların da yeni hayatlarında kullanmaları için pijamadan parfüme kadar uzayan bir listesi var. İşte tam da bu noktada araya damat çeyiz seti giriyor. Son zamanlarda birçok marka damat alışverişini paket haline getirse de bazı çiftler setlerin içerisindeki herhangi bir şeyi beğenmeyerek kendi setlerini kendileri oluşturmak istiyorlar. Tabii bu konuda oldukça haklılar. Başkalarının zevkleriyle oluşturulmuş damat çeyizleri  çiftlerin zevklerine uygun değilse kullanmak istememeleri de oldukça olağan.

Damat-çeyiz-seti-768x1024

Kendi setini kendi oluşturacak çiftler ya da hazır setlerde neler bulunması gerekiyor diye merak edenler için hepsini bir araya topladık. Listede eksik olmasın diyorsanız, bir de her şey sizin zevkinize göre olsun istiyorsanız neler varmış bu setin içerisinde göz atalım:

 

Damat Çeyizleri 1- Pijama Takımı

 

Damat çeyiz seti içerisinde ilk olarak pijama takımı olması zorunlu. Set halinde alıyorsanız pijama takımının %100 pamuk olmasına özen göstermeniz gerekiyor, set haline kendiniz getirecekseniz ise yine aynı kural geçerli.

damattçeyizseti (1)

Damat Çeyizleri 2- Terlik

 

Terlik de damat çeyiz seti için pijama gibi olmazsa olmazlardan biri. Titiz damatlar için terliğin de kullanışlı ve şık olmasına dikkat etmeniz gerektiğini sakın unutmayın.

damatçeyiz

 

Damat Çeyizleri 3- Tıraş Seti

 

Artık birçok erkek tıraş konusunda geleneksel yöntemlerden uzaklaşsa da damat çeyizinin içerisinde tıraş seti bulunması adettendir. Setin içerisinde tıraş köpüğü, tıraş kolonyası, nemlendirici ve tıraş bıçağının bulunması yeterli olacaktır.

 

Damat Çeyizleri 4- Cüzdan ve Kemer

 

Birbiriyle uyumlu cüzdan ve kemer de damat çeyiz setinin içerisinde olması gerekenlerden. Cüzdan ve kemeri seçerken birbiriyle uyumu kadar malzemesinin deriden olması gerektiğinin önemi de unutmayın.

damatçeyiz seti

Damat Çeyizleri 5-Bakım Seti

 

Son yıllarda erkekler de kadınlar kadar bakımına özen gösteriyor. İlk zamanlarda damat çeyizinin içerisinde olmayan bakım seti de bu değişimle birlikte paketin içerisinde yerini aldı. Bakım seti için ise sağlıklı malzemeler seçmeniz gerektiğini söylememize gerek bile yok. Bakım setinde parfüm, roll-on, yüz temizleyici, diş fırçası, duş jeli ve krem olması yeterli.

 

Damat Çeyizleri 6- Gömlek ve Kravat

 

Damat çeyiz setinin içerisinde gömlek ve kravat da bulunuyor. Seçim yaparken her zaman kullanılabilecek beyaz bir gömlek ile siyah kravat tercih etmeniz gerekiyor. Gömleğin ise kaliteli bir kumaştan olması gerektiğini unutmayın.

 

Damat Çeyizleri 7- Kol Düğmeleri

 

Kol düğmeleri bütün erkeklerin neredeyse en çok özen gösterdiği aksesuar. Bu yüzden kol düğmesi konusundaki seçimi onlara bırakmalısınız. Onlar zaten kendileri için en uygun olanları seçecektir.

 

 

Damat Çeyizleri 8- Çorap ve Çamaşır

 

Çorap ve çamaşır da damat çeyiz seti içerisinde olması gerekenlerin başında yer alıyor. Çamaşır takımının da pijama gibi kesinlikle pamuk olması gerekiyor. Çorap için de aynı şekilde doğru seçimleri yaparsanız bu işin üstesinden başarıyla gelmiş olacaksınız.

damatçeyizseti

0 shares
Önceki Yazı

Damatlar İçin Parfüm Önerileri

Sonraki Yazı

En Farklı Gelin Arabası Süslemeleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir