kolsaati

Damat Saati Nereden Alınır ?

Düğün hazırlıkları yapılırken kız tarafının en zorlandığı hediye seçimlerinden biri de damat saatidir. Marka ve model seçimi kadar nereden alındığı da büyük önem taşır.

kolsaati

Erkeklerin takabileceği tek takı saat olduğundan damat saati seçimi yapılırken zorlanılır. Saatin kalitesi ve modeli mutlaka incelenir. Modası hep devam edecek, şık kıyafetlerle takılabilecek modern bir saat olması beklenir. Genelde deri kayışlı saatlerin yerine metal saatler tercih edilir. Bunun sebebi ise deri kayışların çok uzun ömürlü olmamasıdır.

Damat saati alacağımız yer mutlaka garanti sözü veren bir marka ya da mağaza olmalıdır. Saat firması ne kadar yaygın mı, müşteri ilişkileri nasıl, yani servis ağı nasıl iyi araştırılmalıdır. Herhangi bir sıkıntı yaşandığında müşteriye geri dönüşün nasıl olduğu çok önemlidir. Ayrıca seçilecek damat saati sertifikalı olmalıdır. Bir çok marka saat için 2 yıl garanti vermektedir. Fakat sertifikalı ürünlerde daha uzun süre yedek parça temin edilebilir.

Damat saati seçimi yapılırken Uzak Doğu ülkerinden de seçim yapılabilir. Uzak doğu saatlerinin fiyatları hem uygundur hem de gösterişlidirler. Yurt dışından seçim yapmak isterseniz saat konusunda iddialı bir diğer ülkede İsviçre’ dir. İsviçre menşeli saatlerin fiyatları ise oldukça yüksektir. İsviçre saatleri arasında en çok nam salan ise Bernhard H. Mayer markasıdır. Bernhard H. Mayer markasında klasikten moderne her tarza uygun bir damat saati bulunuyor. Markanın tasarım saatleri ise Türkiye’de sadece www.qnet.com.tr adresinden satışa sunulmaktadır.

Damat saati seçimi son güne bırakılmamalıdır. Seçim için bir kaç gün gezmek gerekebilir. Eğer damat adayı yanınızda olmayacaksa mutlaka değişim kartı istenmelidir. Dükkan dükkan gezmek istemeyenler için ise en büyük yardımcı internettir. Bugünler de hemen hemen her markayı internetten online olarak satın almak mümkündür. İnternet üzerinden alırken güvenilir sitelerden alışveriş yapılmaya özen gösterilmelidir.

Damat saati alabileceğiniz bazı güvenilir ve bilindik siteler ise şunlardır;

www.lidyana.com

www.hepsiburada.com

http://www.dsdamat.com

https://www.saatvesaat.com.tr/

http://www.zamanatolyesi.com/

www.trendyol.com

Damat saati seçilirken üzerindeki taşlar, kullanılan metaller ve camın kalitesini iyi incelemek ve buna göre karar vermek gerekir. Dükkanlardan alışveriş sırasında bu incelemeleri yapmak mümkün olacaktır. İnternetten alışveriş yaparken ise detaylı inceleme mümkün olmayabilir. Bu sebeple alışveriş yapılacak İnternet sitesinin iade ve değişim politikasına dikkat edilmelidir. İnternet alışverişlerinde fatura gönderilip gönderilmedi ve orijinal saatlerde sertifika olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır. Damat saatinin erkek için takılacak tek takı olduğu ve geline takılan takıların bir karşılığı gibi görüldüğü de unutulmamalıdır.

0 shares
Önceki Yazı

Peygamberin Kavli Nedir

Sonraki Yazı

Damat Saati Markaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir