daytona-yeni-model-rose (2)

En Pahalı Damat Saatleri

Düğün tarihiniz yaklaşıyor ve eşinize bu mutlu günü hatırlatacak şık bir saat hediye almak istiyorsunuz, o halde sizin için seçtiğimiz modellere göz atmalısınız…

En özel günlerde verilen hediyeler bir ömür boyu hatırlanır. Damatlar içinse en güzel hediye birlikte geçecek olan zamanları simgeleyecek saatlerdir.

İyi bir saat, geline takılan takıların karşılığında verilen değerli bir hediye olarak görülür. Erkeklerin takabileceği tek takı olması dışında saatler bir erkeğin dış görünümünü tamamlayan en önemli aksesuarlardır.

Damat saatlerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar seçeneğiniz saatin uzun ömürlü ve dayanıklı olmasıdır. Ayrıca modası geçmeyecek yüksek teknoloji özelliğine sahip bir saat seçmenizi öneririz. Saatlerin uzun ömürlü ve dayanıklı olması içinde belli bir kalitenin üzerinde olması gerekir. Saatin kalitesini belirleyen kriterler kullanılan metaller, camının kalitesi ve aksesuar olarak kullanılan taşlardır.

İsviçre saatleri günümüzde kalitesi ve yüksek teknoloji ürün anlayışını benimsemeleri nedeniyle dünyada ün kazanan yüksek fiyatlı saatler üretmektedir.

İsviçre’de üretilen Rolex markası dünyada en büyük lüks saat üreticisidir. Rolex saatler genellikle seçkinlik simgesi olarak görülmektedir. Düğününüzde eşinize pahalı ve şık bir saat hediye etmek isterseniz muhakkak bu ünlü markayı göz ardı etmemelisiniz çünkü lüks saat dendiği zaman akla ilk gelen saat markası Dünyanın bir çok yerinde Rolex markasıdır.

daytona-yeni-model-rose (2)

sariyerikincielrolexsaat

Tuzla-İkinci

saatbox-blog-rolex-milgauss-04

Vacheron Constantin markası 1735 yılında İsviçre’de kurulmuş olan ve dünyanın en eski saat firması ünvanına sahip firmasıdır. Bu firma şu an saat adına ne biliniyorsa hepsinin sahibi gibidir. Kusursuz bir el işçiliği ile yapılan bu saatler dünyada 4 milyon dolara kadar satılan en pahalı saatler arasındadır.

VACHERON-CONSTANTIN-

Vacheron Constantin
42005-000r-9068-alt1
228161545l9l
1980 yılında İsviçre’de kurulan Hublot şirketi pahalı saatleri ile öne çıkan firmalar arasındadır. Tourbillion Solo Bang modeli 105.000$ değerindedir.

hublot-tourbillon-solo-bang_1
En pahalı saatler arasında Bulgari markası tarafından üretilen saatler de yer almaktadır. Bulgari markasının Magsonic Sonnerie Tourbillion modeli 620.000 dolar satış fiyatıyla dünyada yerini almış durumdadır.

cms_block_image_1357

Yine Bulgari markasının ürettiği Daniel Roth Curvex Tourbillon model kol saati 101.600$ değerinde satılmaktadır. Saat kendi ihtiyaç duyduğu enerjiyi hareket ettikçe kendisi üretiyor ve 8 gün takılmasa bile çalışmaya devam etme özelliğine sahiptir.

fe13ce21

Pahalı Damat saatleri içerisinde altın saatlerde yer almaktadır. Teknik ve estetik olarak en ideal damat saati altın kasalı olanlardır. Altın kasalı saatler genelde klasik dizaynda bir akrep-yelkovana sahiptir; rakamları sadedir, ve fazla renkli ve aksesuarlı değillerdir. Bunun yanında altın saatlerde gösterişli ve değerli taşlarla süslü çarpıcı modellerde mevcuttur. Değişik modellerdeki fiyat farkı mekanizmadan çok kullanılan aksesuarlardan kaynaklanır.Sarı altın ya da beyaz altın seçenekleriyle eşinizin zevkine uygun gösterişli ve kaliteli bir saat seçebilirsiniz.

Free-Shipping-Mens-Skeleton-Hand-Wind

sahte_altin

Pahalı tasarım saatler arasında Greubel Forsey tasarımının Art Piece modeli Dünyada unutulmayacak bir üne sahiptir. 30 derecelik ikili turbilon sisteminin yanı sıra, çok güzel mavi bir kılıfa ve safir bir sırta sahip bu saat bir estetik detaya da sahiptir. Bu detay, ikinci bir kafa gibi görünen ama aslında mikroskopik cismi sergileyen 23x bir büyüteçin içinden baktığınızda görebildiğiniz minik bir altından gemidir. Seçiminiz bu saatten yönde olursa eşiniz bu tasarım harikası muhteşem saate bayılacaktır.

gris_montage_rgb_1

0 shares
Önceki Yazı

İlginç Nişan Tepsileri

Sonraki Yazı

En Çok Tercih Edilen Damat Saatleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir