ib_api_p_1836315

Onları Duyan Yerinde Duramıyor: En Yeni Oyun Havaları Listesi

Son dönemlere damgasını vuran ve kimsenin yerinde duramayıp oynamasını sağlayan en yeni oyun havaları listesi.

Düğün hazırlıkları, stresli günler, hüzünlü dakikalar, aksilikler ve daha bir sürü sıkıntı anlamına geliyor. Düğün telaşı içinde “yeter” diye bağırıp koşarak oradan uzaklaşmak istediğiniz anlar olabilir. Ancak bu hazırlıklar tamamlanıp, ufak tefek yaralarla düğüne ulaştığınızda rahat edip oynamak sizin hakkınız. Oyun havaları yıllardır eskimeyen özellikleri ile her düğüne eşlik ediyor. Yöresel olduğu gibi ulusal temaların da yer aldığı oyun havaları, yediden yetmişe herkesi dans pistine çıkarıyor. Gün geçtikçe piyasaya çıkan bazı şarkılar da düğünlerin vazgeçilmezleri arasında, klasik oyun havalarının yanında yer alıyor. İşte sizin için hazırladığımız en yeni oyun havaları listesi

ib_api_p_443600

 1. Ankaralı Coşkun – Ankara’nın Bağları

Bu şarkı hayatımıza öyle bir giriş yaptı ki çıkarmak ne mümkün… İçinde oyun havası barındıran hemen hemen her organizasyonda kendine mutlaka yer buluyor. Şarkıyı bilmeyenin kalmadığı ülkemizde şarkının tam olarak ne anlatmak istediğini ise çözebilen henüz olmadı.

 1. Ankaralı Hüseyin – Bize Her Yer Angara

Ankaralıların oyun havası konusunda ne kadar usta olduğu hepimiz için aşikâr. Hal böyle olunca en gözde şarkılar da onlardan çıkıyor. Bu şarkı da en yeni oyun havaları listesinde kendine yer buluyor. “Ulus, Cebeci, Çankaya… Kardeş deriz kankaya… Bize her yol Paris değil, bize her yer Ankara” sözleriyle dillere düşen şarkı aralarda ünlü Ankara deyişi “-la”yı da bulunduruyor.

 1. Ata Demirer – Fıldır Fıldır Hayriye

Müzik konusunda da başarılı bir isim olan Ata Demirer’in albümünden bir parça. Fıldır Fıldır Hayriye de en son çıkan oyun havaları listesi içinde kendini gösteriyor. Film müziği de olan Fıldır Fıldır Hayriye dinleyenleri oyuna davet ediyor.

 1. Entarisi Dım Dım Yar

Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisinin yeniden meşhur ettiği bu şarkı da oyun havaları listesinin vazgeçilmezlerinden. Filmde çalmasıyla meşhur olan eser, birçok kişi tarafından seslendiriliyor. Şarkı son olarak Ceylan’ın sesinden hatırlanıyor.

 1. Ferman Toprak – Tavukları Pişirmişem

Yine eskilerden ancak son dönemlerde hızla meşhur olan bir şarkı. Hayatı Tespih Yapmışım şarkısıyla tanıdığımız Ferman Toprak bu şarkıyı da yorumlayarak listemizde yer almasını sağlıyor.

 1. Oğuz Yılmaz – Coştur Coştur

Oyun havası denince akla ilk gelen isimlerden olan Oğuz Yılmaz’ın 2015 yılında çıkardığı Coştur Ankaralım da artık düğünlerde kendine yer edinmeye başladı.

 1. Ankaralı Yasin – Bi de Seviyom Dedi

Eğlenceli ve insanın oynama istediğini tetikleyen bir şarkı da Ankaralı Yasin’den.

 1. Tik Tak Kaliye – Roman Oyun Havası

Oyun havaları olur da Roman havası eksik kalır mı? İşte son dönemlerde tercih edilen Roman oyun havası. 2015 yılında tanınan eser, yıllardır dillerden düşmüyor ve bu listede kendine yer edinmeyi başarıyor.

 1. Rumeli Orhan Kemal – Hap Koydum

Kaynanaya ithafen söylenen şarkı düğünlerin vazgeçilmezi oluyor. Her düğünün adeta marşı haline gelen oyun havasında pistte coşanlar hem eğleniyor hem de iğneliyor.

ib_api_p_1836315

 1. Taylan Abe Kaynana Naptın Bize

Bir diğer roman oyun havası ise “Abe kaynana” olarak bilinen eser oluyor. Oynak ritimleri ile coşturan şarkı her düğünde muhakkak bir kere çalıyor.

 1. Sinan Yılmaz – Hoptek Kolçbastı

Karadeniz’in efsanesi olan kolbastı oyun havaları arasında anılmayı hak ediyor. Delikanlıların ve çocukların severek oynadığı şarkıda genç kadınlar da pistte yerini alıyor. Remixleri ile meşhur olan şarkı onlarca kez seslendirilse de asla eskimiyor. En yeni oyun havası şarkıları arasında sayılan şarkı şimdiden bir fenomen.

 1. Ankaralı Yasin – Akça Gelin

Ankara havası sevenlerin sevgilisi olan Ankaralı Yasin, düğünlerde sık sık çalan Akça Gelin ile yeni oyun havaları arasında kendine yer buluyor. Orta ritmli olan parça, özellikle düğün açılışlarında tercih ediliyor.

 1. Teksaslı Özcan – Sen Olmayınca

Şarkıdaki zil sesleri eminiz düğün konuklarını da sahneye çıkaracak. Oyun havaları içinde en yenilerden biri olan Teksaslı Özcan’ın sen olmayınca şarkısını muhakkak playlistinize almalısınız.

 1. Ümit Özay – Yakacam Ankara’yı

2014 yılında piyasaya sürülen şarkı hala popülerliğini koruyor. Ankara havası sevenlerin gözdesi olan şarkı düğünlerin gözdeleri arasında yer alıyor.

 1. Rumeli Orhan Kemal – Kaynanamın Altın Dişleri

Şimdiden klasikleşeceğinin işaretini veren şarkı, Roman havası şarkılar arayanların seçimi oluyor.

 1. Ankaralı Namık – Dar Geldi Sana Ankara

Ankaralı Namık’ın en sevilen şarkılarından biri olan eser, düğünlerin favorileri arasında kendine yer buluyor. Özellikle İç Anadolu düğünlerinde Şaziye ile Osman’ın hikayesi her düğünü inletiyor.

 1. Ferman Toprak – Hayatı Tespih Yapmışım

Şarkıyı bilmeyen kalmadı, herkes tek bir ağızdan söylüyor. Popüleritesi düğün salonlarını aşarak sokaklara taşan şarkı, düğünde de elbette tüm konukları hareketlendirmeye yetiyor.

ib_api_p_1605322

 1. Ankaralı İbocan – Atım Arap

En yeni Ankara oyun havaları listesi içinde Atım Arap şarkısı öne çıkıyor. Ankara havası oynanan şarkı, düğün nişan gibi organizasyonlarda eğlence için sık sık tercih ediliyor.

 1. Serkan Nişancı – Yar Bana

“Aşık olmuş yar bana, tak çantayı koluna da herkes kendi yoluna” sözleriyle dile dolanan şarkıya siz de düğün listelerinizde yer verebilirsiniz.

 1. Özgür Koç – Bunun Adı Aşk

Son yılların oyun havaları arasında en çok pop esintileri hissedilenlerinden biri olan Bunun Adı Aşk, yöresel bir ağız bulundurmasa da notalarından Ankara rüzgarı esiyor.

 1. Hakan Gider – Çıngıraklı Yılan

Koynunda yılan beslediğini anlatan şarkı, mizahi damarıyla kısa sürede herkesin sevgisini kazandı. Oynarken güldüren eser, düğünlerin gözdesi olarak anılıyor.

22- Okan Babacan – Yaygara

Aşk acısını dile getiren şarkı mahalle düğünlerinin en sevilen eserleri arasında sayılıyor. Kafiyeli sözleri ve hareketli müziği ile dillere pelesenk olan Yaygara, düğün eğlencesinde dans etkisini bir üst seviyeye taşıyor.

 1. Rumeli Orhan Kemal – Kaynanaya Tın Tın

Gelin kaynana şarkılarının ustası olan ikili yine bir kaynana şarkısıyla düğünleri coşturmaya geliyor. Kaynanaya tın tın, Trakya havasına dayanamayanların sevgilisi oluyor.

ib_api_p_631925

 1. Pau – Sebastian

Roman havasıyla pop ezgileri birleştiren Pau, özgün tarzıyla düğünlerde fark yaratıyor. Oyun havalarına modern dokunuşlar ekleyen Pau şarkılarıyla en yeni oyun havaları arasında anılmayı hak ediyor.

 1. Ciguli – Binnaz

Bir dönemin efsanesi olan Binnaz, oyun havaları arasında sayılarak halen günümüz düğünlerinde çalabiliyor. Güncel oyun havaları listesinde kendine yer bulan şarkı,  severek dinlenmeye devam ediyor. Düğünde en çok insanın dans ettiği şarkılar arasında gösteriliyor.

Siz de en yeni oyun havaları listesini inceleyerek düğününüzde çalacak birbirinden eğlenceli şarkıları seçebilirsiniz. Yazı altına yapacağınız şarkı önerileri ve yorumları ile müstakbel gelinlere yol gösterebilirsiniz. Siz de sosyal medya hesaplarınızda yazıyı paylaşarak olası playlistiniz hakkında önerileri toplayabilirsiniz.

ib_api_p_918864

0 shares
Önceki Yazı

Balkan Müzikleri Oyun Havaları Listesi

Sonraki Yazı

90’ların En Güzel Dans Müzikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir