dugun-poz-1

Kesinlikle Kahramanı Olmamanız Gereken Düğün Pozları

​Hayatınızın aşkına “evet” diyeceğiniz, ömrünüzün belki de en özel gününü yaşayacağınız düğün töreninizde her şeyin mükemmel olmasını istiyorsanız fotoğrafçınızı da iyi seçmelisiniz.

Yaşadığınız güzel anları yakalayabilecek, sizi doğru yönlendirecek bir fotoğrafçı ile anlaşmanız, yıllar sonra da fotoğraflarınıza baktığınızda mutlu olmanızı sağlayacaktır. “Bu fotoğraflardaki ben miyim?” diye şaşırmak, “Bu düğün pozları bizim mi? Biz nasıl bu hale geldik?” gibi yorumlar yapmak istemiyorsanız iş işten geçmeden fotoğrafçı seçimine dikkatle eğilmeniz gerekiyor.

dugun-poz-1

Düğün günleri elbette tüm çiftler için çok özel ve anlamlı. Fakat her anı heyecan dolu geçen bu gün, gelin ve damada aynı zamanda yoğun bir stres de yaşatıyor. Çoğunlukla daha önce bu günü deneyimlememiş olan genç çiftler, bu stres altında çevrelerinde onlara yardımcı olmak isteyen eşin dostun önerilerini uygulamaya çalışıyor. Bunlara kuaförler ve fotoğrafçılar da dahil. Çoğu zaman, sonrasında pişmanlıkların yaşandığı (ki sizin yaşamanızı asla istemeyiz) fotoğraf çekimlerinde, düğün pozları için seçtiğiniz mekanlar, ışık ve hava koşulları gibi birçok etken belirleyici rol oynuyor. Düğün gününüzde fotoğrafçınız ile uyum içinde olmanız büyük önem taşıyor. Onunla iyi anlaşıyor olmalı, sizi rahatlatmasına izin vermelisiniz. Ancak içinizden gelmese de her dediğini robot gibi yapmanız, birbirinden komik düğün pozları vermenize neden olabilir. Düğününüzün güzel hatırlanmasının, güzel çekilmiş fotoğraflarla mümkün olduğunu unutmamalısınız.

171705_15

Hava güzel ve güneşliyse düğün pozları için dış çekimler daha çok tercih ediliyor. Artık stüdyolarda fotoğraf çektirmek “out” oldu diyebiliriz. Yapmanız gereken, güzel mekanlar bulmak ve çekimden olabildiğince keyif almak. Stüdyoda sıkıcı arka plan renkleriyle düğün pozları vermeniz 21. yüzyılı yaşadığımız şu günlerde biraz sıkıcı görünebilir. Ancak hava koşullarından dolayı mecbur kalırsanız, değişik objeler kullanarak daha keyifli pozlar yakalayabilirsiniz.

File-3

Gelin ve damadın birbirinin üzerine çıkmış gibi görünen pozlarından olabildiğince uzak durmalısınız. Damadın bakışları yumuşak ve romantik olmalı. Vahşi bakışlar canavar gibi gözükmenize neden olabilir. Doğal olmaya özen gösterebilirseniz, düğününüzü albümünüze güzel yansıtmayı başarabilirsiniz. Dış çekim son zamanlarda moda belki, ancak dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Özellikle yaz düğünlerinde güneşten makyajı bozulan gelinlerin ve güneşe bakamayan damatların sıcaktan bunalmış halleri maalesef düğün fotoğraflarına yansıyor. Çekimler güzel olsun diye sıcakta didinen çiftin sonraki süreçte fotoğraflara baktığında gölgeli ve yansımalı karelerle yaşadığı hayal kırıklığını bir düşünün. Ne büyük pişmanlık değil mi? Siz siz olun, fotoğraflarınıza, fotoğrafçınıza, mekanınıza ve son olarak gülümsemenize dikkat edin. Gelecekte her “Düğün fotoğraflarına bakalım mı?” dendiğinde yüreğiniz hoplamasın.

230567dugunfotografi7-1

0 shares

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir