erkekler_neden_evlilikten_korkar_1

Merak edilen Soru: Erkekler Evlenmekten Neden Korkar?

Her ne kadar sorunca “ Kim ben mi evlilikten korkacağım, daha neler!” gibi ucu açık kesinlik belirtmeyen tepkilerle sözüm ona “Korkmuyorum” imajı çizseler de kötü haber; deli gibi korkuyorlar. Ama bu haksız bir korku değil. Sonuçta evlenecekleri kişi hayat yolunda sonuna kadar birlikte yürüyecekleri kişidir. Evlilikle gelen artı sorumluklar, bitmesi gereken alışkanlıklar onlar için vazgeçilmesi ve kabul edilmesi daha zor olan durumlardır. Şimdi yapılması gereken tek şey empati kurmak yani kendinizi sevgilinizin yerine koymanız. Neden evlenmekten olabildiğince kaçıyorlar bunu düşünmeniz.

erkekler_neden_evlilikten_korkar_1

Kadınların biyolojik saatini bilmeyen, duymayan kalmamıştır eminiz. Konu sağır sultana kadar gitti ama peki erkeklerin biyolojik saati? Onların da biyolojik saatleri var ve bu biyolojik saat onlar evliliğe hazır olunca alarm vermeye başlayacaktır. Bu olduğunda ne erken ne geç tam zamanında elinde yüzükle önünüzde diz çökecektir. Bu saatin alarm vermesi için de gezip tozmalarının bitmesi, ortamlardan heveslerini almaları, ekonomik olarak sorunlarının olmaması ya da baba olmayı istemeye başlamaları gerekiyor. Bunlardan biri bile gerçekleşse evlilik bir anda onların sonraki durağı oluveriyor. Ama zamanı gelmeden çoğu erkeğin dilinden “ evlenme” kelimesini duyamazsınız.

Bir elin 5 parmağı aynı mı? Değil. Bu sebeple ki her erkeğin de aynı olmasını beklemeyin. Çevrenizdeki insanlarla hayatınızdaki insanı kıyaslamayın kesinlikle ama ona karşı da kör olmayın. Eğer hayatınızdaki insan evli olan arkadaşlarınıza acıyorsa, onun için sadakat ve bağlılık kelimesi süslü laflar gibiyse, geleceğe yönelik planı yok ve yatırım gibi bir düşünceye sahip değilse, lüks zevkleri varsa çantanızı aldığınız gibi ondan uzaklaşın. Çünkü siz ne kadar çok evlenmek isteseniz de, karşınızdaki insanı ne kadar çok sevseniz de değişmeyen bazı şeyler vardır. O da evlilik ile ilgili var olan sorunun korku değil, karşı tarafın isteksiz olmasıdır. Unutmayın gerçekten size aşık olan ve sizinle bir hayat kurmak isteyen bir erkeğin ne kadar çok korkusu olursa olsun sizi kaybetme korkusu karşısında etkisiz hale gelmesi gerekir. Çevrenize bir kez daha bakın ve uzun süren ilişkilerden sonra kısa sürede âşık olup evlenen insanlar olup olmadığına bakın. Doğru soru o zaman “Erkekler evlenmekten neden korkar? ” değil, eskisi ve yenisi arasındaki farkın ne olduğudur. Cevap basit, kalbinde edindikleri yer.

Etiketler:
0 shares

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir