kutu-susleme

Nişan Bohçası Süsleme

Nişan bohçası hazırlığı yaparken, hem farklı hem de şık bir görünümü olsun istiyorsunuz ama hala nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. İşte bu yazı tam size göre!

Adım adım evliliğe yaklaşırken gerçekleştirilmesi gereken geleneklerin arasında nişan bohçası hazırlamak da yer alıyor. Zahmetli, zor ve detay gerektiren işler gibi görünse de aslında bohça hazırlamak eğlenceli bir gelenektir. Kız ve erkek tarafının karşılıklı hediyeleşmesi olarak da düşünülürse, neler alınması gerektiğine çok daha kolay karar verilebilir. Bohçaların içeriği tamamlandıktan sonra sunulması da önemli bir detaydır. Nişan bohçasını kapsamlı bir hediye paketi olarak düşünürsek, tıpkı hediye paketine gösterilen önem gibi, nişan bohçasını da süslenmek oldukça önemli.

Geçmişte büyük siniler içine hazırlanan bohçalar, zamana ayak uydurarak modern ve farklı şekillerde sunulmaya başladı. Hatta bu işleri organize eden organizasyon firmaları bile bulabilmek mümkün. Fakat, bunu bizzat siz yapmak ve her detayı ile yakından ilgilenmek istiyorsanız; planlı bir şekilde hazırlanabilirsiniz, neler yapmak istediğinize önceden karar verebilir ve çok güzel bir nişan bohçası tasarlayabilirsiniz.

Klasik tarzdan vazgeçemeyenler için, saten ya da dantel kumaşlarla hazırlanan bohçalar, bağlamak için kullanılan saten kurdele ve çiçeklerle tamamlanabiliyor. Sade ve şık görüntüsü ile öne çıkan bu süsleme şekli, geçmişten bu güne güncelliğini koruyan süsleme şekilleri arasında yer alıyor.

kutu-susleme

Şık sepetlerin içine de nişan bohçası hazırlamak mümkün. Taşıma kolaylığı, içine yerleştirilen hediyelerin dağılmasını engellemesi ve şık bir görünüm sunması ile avantaj sağlıyor. Eğer sepet kullanmayı tercih ediyorsanız renkli tüller ile sepeti kaplayarak ve üzerine minik, süslü aksesuarlar yerleştirerek güzel bir görünüm elde edilebilirsiniz.

pr_01_1029_max

Daha fazla hediyenin sığdırılabilir, taşınması ve saklaması kolay olması bakımından, sandıklar da son dönemlerde tercih edilen nişan bohçaları arasında yer alıyor. Ahşap görünümlü ya da saten kumaşlarla kaplanan sandıklar nostaljiyi yaşatması adına alternatif bir tercih olabilir. Bunların dışında görünümü ile antika sandıkları andıran ve ömür boyu evlerde kullanabilecek şık nişan sandıkları da bulabilmek mümkün. 

ahşap-çeyiz-sandığı-modeli

Hali hazırda yer alan seçeneklerin dışında, siz de yaratıcılığınızı kullanarak farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Bunun için internet üzerinden ya da çeyiz ürünleri mağazalarından aklınızdaki tasarıma uygun parçaları satın alarak, özgün bir nişan bohçası elde edebilir, bohçanıza kendi imzanızı atabilirsiniz. Düğün hazırlıkları içinde yer alan bu tatlı telaşa başlarken, önceden hazırlanmış modelleri incelemek size farklı fikirler yakalayabilmeniz açısından yardımcı olacaktır.

0 shares
Önceki Yazı

Düğün Giriş Müzikleri 2016

Sonraki Yazı

Nişan Bohçası İçerisinde Yer Alan İlginç Şeyler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir