Yerli Tasarımcılardan Gelinlik Modelleri

Kusursuz ve büyüleyici görünen bir gelin olmayı kim istemez! Bunun için çabalamak ve her şeyin sizin gözünüzde en iyi şekilde olması için didinmenin zamanı geldi. Bir evet ile birlikte değişen dünyanız için, şimdi sıra gelinliğe karar vermekte. Moda Evi’inden çıkma ya da kafanızda tasarladığınız bir gelinliği istemiyor, modayı da takip eden biri olduğunuzdan gözünüze kestirdiğiniz modacılardan birinin tasarımına sahip olmak istiyorsunuz. Hislerinize tercüman olarak sizlere sadece yerli tasarımcıların gelinlik modellerinden oluşturarak bir yazı hazırladık; üstelik her tarza da hitap ettik!

kapak

Dantel Gelinlikler

Bir genç kızın hayallerini süsleyen gelinlik fransız güpürleri ile bezeli olmazsa olmaz. Siz dantellerle detay kazanmış bir gelinliği mi tercih edersiniz yoksa baştan aşağı fransız güpürü ile tasarlanmış bir gelinliği mi? Kararsız olanların hazırladığımız görsellere bakmaları yeterli. Tuvana Büyükçınar’ın tasarımı olan fransız güpürünün en gösterişli hali sizler için biçilmiş kaftan. Begüm Salihoğlu’nun elegan gelinlik tasarımı ise harika görünüyor. Sade ama detaylardaki dantel görünümünü sevenler için ise Cengiz Abazoğlu’nun tasarımı doğru bir tercih.

dantel

Gelinlik Yerine Elbise Tercih Edenler

Hayallerinizdeki gelin olmak için sizin aklınız gelinlik değil, gelinlik olabilecek elbiselerde! Zaten artık tasarımların form değiştirmesi, radikal dönüşümler içerisinde olması nedeniyle gelinlikler de bildiğimiz klişe gelinlik tanımlamalarına pek uymamakta. Çiçek desenlerini seviyor ve elbisenizin de soft tonlarda olmasını arzu ediyorsanız eğer Begüm Salihoğlu’nun tasarımı tam da size göre! Asimetrik kesimlerden hoşlanıyorsanız ve biraz da çılgın bir şeyler olsun diyorsanız Cengiz Abazoğlu’nun somon rengindeki göğüs kısmı taşlarla süslü elbisesi bir harika. Özlem Süer’in tasarladığı, elbise- gelinlik formuna ilginç bir yorum olan elbise ise gösterişli ve zarif.

elbisegelinlik

Romantik Gelinlikler

Romantik biriyseniz eğer sizin için mekandan gelinliğe her şey bu konseptte ilerlemelidir.  Gelinliğinizi saçlarınız ve makyajınız ile tamamlayarak bütünlük elde etmelisiniz. Sizin gibi romantik gelinlik modelleri sevebilecek gelin adaylarına, birbirinden güzel gelinlikler bulduk. Tuvana Büyükçınar’ın Tuvanam markasından harika iki modeli seçtik. Narin, ipeksi ve dantel detaylarla süslenmiş olan gelinlikler sizlerin ilgisini çekeceğe benziyor. Eda Güngör tasarımı olan, yalın ve romantik formu ile dikkat çeken gelinlik ise antik çağlardan kalmışcasına değerli görünüyor.

romantik gelinlikler

Sade Gelinlikler

Genel olarak daha sade ve gösterişsiz olan şeyler sizi çekiyorsa ve düğününüzde bu görüşten yana olacaksa size harika gelinlikler bulduğumuzun müjdesini verebiliriz. Yerli tasarımcıların gelinlik modellerinden, oldukça sade ama kumaşı ve detayları ile göz dolduran gelinlikler bulmak mümkün. Yerli tasarımcıların koleksiyonlarından sade modelleri sizler için araştırdık. Eda Güngör tasarımı kuyruklu ve bel hizasında çiçek detaylı elbisesi mükemmel bir seçim olabilir. Begüm Salihoğlu’nun beyaz, sırt dekolteli ve yaka süslemeli gelinliği ise sade ve özenli. Özlem Ahıakın imzası taşıyan, derin yırtmaçlı ve boğazlı gelinlik oldukça şık izler taşımakta.

sadegelinlikler

İşlemeli Gelinlikler

Gelinlik seçiminde tercihiniz işlemeli gelinliklerden yana olacak ise kış ya da sonbahar ayında gerçekleşecek bir düğününüzün olması daha iyi olur. Mekan ve konsept ile uyumlu gelinliğiniz için, tercih edeceğiniz yerli tasarımcılarda belli. Cengiz Abaoğlu’nun işlemelerle süslü gelinliği kış aylarında gerçekleşecek bir düğün için harika bir seçim olabilir. Dilek Hanif’in barok motiflerini andıran, sadece göğüs ve omuz hizasında kullandığı işlemeleri ile sonbahara yakışan tasarımı şahane. Cüretkar olup, alımlı görünmek isteyenlerin tercihi ise kesinlikle Zeynep Tosun’dan yana olsun.

islemeligelinlik

Etiketler:
0 shares

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir