oyun-havasi1

Yöresel Hareketli Oyun Havaları

Bugüne kadar katıldığınız düğünlerde unutamadığınız, aklınızdan çıkmayan anlar olmuştur ama hiç hatırlamadığınız, sabahında çılgınca dans ettiğiniz video ve fotoğrafları silmek için koşturduğunuz türden bir düğün de yaşamış olabilirsiniz. Peki sizin düğün davetlileriniz bu eğlenceden neden mahrum kalsın ? Düğün planı ayrıntılarınıza eklemeyi unutmamanız gereken beş yöresel hareketli oyun havaları :

1. Ankara Havası

Olmazsa olmaz! Artık yöresel diyemeyeceğimiz kadar ünlenmiş, Anadolu’nun karış karış her bölgesinde duyulduktan sonra, yurtdışına kadar yayılmış bir oyun havasını düğününüzde eğlenmek için kullanmanız şart.

Herkes tarafından bilindiğinden, hareketli müziğiyle sadece düğünlerde değil artık gece kulüplerinde bile çalınıyor, hareketli oyun havaları arasında en popüleri olarak da bilinmekte. Misket, Ankara’nın Bağları gibi çeşitli türleriyle davetlilerinizi eğlendirebileceğiniz Ankara havası müzikleriyle düğününüzün enerjisinin hiç azalmayacağına emin olabilirsiniz.

oyun-havasi1

2. Roman Havası

Çocuklarınıza bile izleteceğiniz o eğlendiğiniz anları ölümsüzleştirmek için klasiklerden biri olan Roman havasına düğününüzde yer verebilirsiniz. Kendine has dans figürleri, yüksek tonda zurna sesi, kıvraklık ve hızlı adımlarla müziğe son derece kendinizi kaptıracağınız, davetlileriniz için görsel bir show yaratacağınız hemen hemen her yörede çalınan bir oyun havasıdır. Önce genç kızların, ardından erkeklerin çıktığı sahnede son olarak herkesin beraber oynamasıyla biter.

 

oyun-havasi-2

3. Karadeniz Havası

Sadece Karadeniz bölgesinde değil Türkiye’nin her bölgesinde belki de hiç susmayan bir oyun havasıdır. Yıllardır televizyonlarda görmeye alışkın olduğumuz, son zamanların popüler danslarından biri olan kolbastı hemen hemen tüm düğünlerin vazgeçilmezi oldu. Kahkahaların ve dansın eksik olmasını istemediğiniz düğününüzde zevkle oynayabilirsiniz.

25dJ80

4. Kasap Havası

Her yaştan insanımızın bildiği, artık dünyaca ünlü halaylarımızdan biri olan Kasap havası en hareketli yörsel oyunlarımızdandır. Ağır ağır başlayan figürleriyle belki de düğününüzün gidişatına bile örnek olur çünkü tıpkı düğünde olduğu gibi bu halayda da kendinizi tutamayacaksınız. Çevrede kendini kaptıran herkes halaya katılacak, her türlü orkestra aletinin kullanıldığı bu müzik şölenini düğününüzde çalmayı ve herkesi oynatmayı sakın unutmayın!

XJGP35

5. Oryantal

Kültürümüzün bir parçası haline gelmiş, izleyen herkesi hayran bırakan bir görsel şölen! Her dönemin hareketli ve kıvrak danslarından biri olan oryantal gelin ve kız arkadaşlarının sahneyi fethetmeleri için mükemmel bir şans. Kendi düğününde kendi eğlencesi yaratacak olan herkes için kullanılabilir, geleneksel kıyafetleriyle düğün adeta bir şova dönüştürülebilir. Akıllara kazınacak bir düğün için hareketli oyun havaları arasında oryantale yer ayırın.

l9XOab

En iyisini hayal etmekten, eğlencenizi düşünmekten asla vazgeçmeyin. Yöresel hareketli oyun havaları geleneksel düğün anlayışınızın eğlenceli bir parçası olacak, gecenize enerji katacaktır.

Etiketler:
0 shares
Önceki Yazı

İstanbul Sevgililer Günü Programları 2016

Sonraki Yazı

Söz Yüzüğü Seçmek için Önemli Tüyolar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir