İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Toplantı ve konferans mekanları arayışındaki DüğünYardımcısı.com kullanıcıları tarafından danışmanlarımıza yöneltilen sorulara kulak verdik ve çok kapsamlı bir içerik oluşturduk. Fiyatları, maliyetleri değiştiren faktörleri ve oturma planları genelinde yaptığımız toplantı mekanları araştırma; İstanbul, İzmir ve Ankara özelinde ayrı ayrı analizler de içeriyor.

Günlük veya saatlik toplantı ve konferans salonları kiralama fiyatları tabloları da bulunduran yazımız, DüğünYardımcısı.com’un kampanyaları ve fırsat paketleri ile dolu. Ayrıcalıklardan yararlanmak ve aktif indirimlerden haberdar olmak için ücretsiz danışmanlık servisimizi arayabilirsin.

Konferans ve Toplantı Salonları Fiyatları

Konumlandıkları bölgeye göre fiyatları değişiklik gösteren konferans ve toplantı salonları, sundukları hizmet içeriğine göre de maliyetleri şekillendirebiliyor. Üç büyük ilimizde bulunan konferans ve toplantı mekanları fiyatları çevresinde oluşturduğumuz bu bölüm; sana maliyetler konusunda ışık tutacak.

Araştırma sonuçlarımızı iller bazında sana sunmadan önce ortalama saatlik / günlük toplantı ve konferans fiyatları için aşağıdaki tabloyu oluşturduk;

İl Saatlik Günlük
İstanbul 45 TL 250 TL
Ankara 40 TL 225 TL
İzmir 35 TL 215 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlarıdır. Taleplere göre değişkenlik gösterebilir.

İstanbul Konferans ve Toplantı Salonları Fiyatları

Ticari anlamda Türkiye’nin başkenti olarak gösterilen İstanbul, konferans ve toplantı mekanları alternatifleri ile de bu durumu kanıtlar nitelikte. Hem Anadolu Yakası hem de Avrupa Yakası’na konumlanmış seçenekler, genellikle oteller bünyesinde bulunuyor.

Portaxe Toplantı Salonu Fiyatları Sarıyer İstanbulBoğaz manzarası ile benzersiz bir atmosfer sunan Portaxe, kutlama toplantıları için tercih ediliyor.

İstanbul konferans ve toplantı salonları kiralama fiyatları için şehrin iki yakasını ayrı ayrı inceleme kararı aldık. Ancak Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki ortalama fiyatları genel olarak gözlemlemek için aşağıdaki çizelgeyi takip edebilirsin;

Bölge Saatlik Günlük
Anadolu Yakası 45 TL 325 TL
Avrupa Yakası 40 TL 300 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlarıdır. Taleplere göre değişkenlik gösterebilir.

Anadolu Yakası Konferans ve Toplantı Salonları Fiyatları

Titanic Business Kartal Toplantı Salonu Fiyatları İstanbulKartal konumlu Titanic Business, salon genişliği ile her türlü konsepte uyarlanabiliyor.

Kadıköy, Üsküdar, Kartal ve Maltepe ilçeleri çevresine konumlanan Anadolu Yakası konferans ve toplantı yerleri, ilçelere göre fiyat farklılıkları gösteriyor. Kadıköy özelindeki otelde konferans ve toplantı fiyatları, bölgedeki ortalamayı yukarı çekerken diğer ilçeler ise ortalama maliyet aralığında seyrediyor.

Anadolu Yakası konferans ve toplantı salonları kiralama fiyatları için aşağıdaki tabloya göz atabilirsin;

İlçe Saatlik Günlük
Maltepe 50 TL 350 TL
Beykoz 30 TL 300 TL
Polonezköy 30 TL 300 TL
Ümraniye 50 TL 350 TL
Üsküdar 50 TL 350 TL
Kartal 50 TL 350 TL
Tuzla 50 TL 250 TL
Pendik 50 TL 350 TL
Kadıköy 75 TL 370 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlarıdır. Taleplere göre değişkenlik gösterebilir.

Avrupa Yakası Konferans ve Toplantı Salonları Fiyatları

Avrupa Yakası, Anadolu Yakası ile karşılaştırıldığında sınırları içerisinde daha fazla konferans ve toplantı salonları alternatifleri barındırıyor. Sarıyer, Beyoğlu, Sultanahmet ve Zeytinburnu bölgeleri ise İstanbul toplantı ve konferans mekanları fiyatları açısından yüksek bir kesimi oluşturuyor.

Taksim Square Hotel Toplantı Salonu Fiyatları BeyoğluBeyoğlu ilçesinde yer alan Taksim Square, panoramik şehir manzarası ile görenleri büyülüyor.

Eyüp, Bakırköy, Bayrampaşa ve Esenler, Gaziosmanpaşa Beylikdüzü konumları ise Avrupa Yakası’nın uygun fiyatlı konferans ve toplantı mekanları seçeneklerini barındırıyor. Küçükçekmece konumunda bulunan Plevne Toplantı Salonu ise "fiyat / performans" açısından İstanbul halkını memnun ediyor.

Avrupa Yakası özelinde; Cezayir İstanbul, Novotel Bosphorus ve Elite World, DüğünYardımcısı.com kullanıcıları tarafından beğenilen toplantı ve konferans mekanları arasında sıralanıyor.

Avrupa Yakası toplantı ve konferans salonları kiralama fiyatları için sayfayı aşağıya kaydırabilirsin;

İlçe Saatlik Günlük
Avcılar 50 TL 350 TL
Bakırköy 30 TL 250 TL
Sarıyer 30 TL 250 TL
Bayrampaşa 30 TL 250 TL
Esenler 30 TL 250 TL
Şişli 80 TL 400 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlarıdır. Taleplere göre değişkenlik gösterebilir.

Ankara Konferans ve Toplantı Salonları Fiyatları

Hem fiyatları hem de olanakları ilçelere göre farklılık gösteren Ankara konferans ve toplantı yerleri, şık ve lüks alternatifleri içerisinde bulunduruyor. Çankaya, Kavaklıdere ve Çayyolu bölgeleri özelinde ise otelde konferans ve toplantı davetleri en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Genellikle motivasyon ve kutlama toplantıları için seçilen Gölbaşı da, Ankara konferans ve toplantı mekanları habitatında önemli bir yere sahip. Sincan konumlu Lale Konferans Salonu ise Ankara Belediyesi destekli önemli bir toplantı mekanı olarak karşımıza çıkıyor.

En güncel Ankara konferans ve toplantı salonları kiralama fiyatları için aşağıdaki tabloyu baz alabilirsin;

İlçe Saatlik Günlük
Gölbaşı 30 TL 250 TL
Çankaya 30 TL 250 TL
Yenimahalle 40 TL 300 TL
Sincan 40 TL 300 TL
Etimesgut 40 TL 300 TL
Altındağ 45 TL 350 TL
Mamak 30 TL 250 TL
Keçiören 30 TL 250 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlarıdır. Taleplere göre değişkenlik gösterebilir.

İzmir Konferans ve Toplantı Salonları Fiyatları

İzmir konferans ve toplantı mekanları fiyatları, mekan konumuna göre farklılaşıyor. Bornova ve Kemalpaşa ilçeleri oldukça uygun fiyatlı toplantı salonları barındırıyor. Bu örneğimize ek olarak; Alsancak ve Konak gibi merkez bölgeler İzmir özelindeki en yüksek fiyatları içerdiğini söyleyebiliriz.

Alsancak konumunda bulunan Swiss Otel, konferans ve toplantı salonları ile DüğünYardımcısı.com kullanıcıları arasında sıkça tercih ediliyor. Lükslüğü ve teknolojiyi aynı anda sunan 5 yıldızlı otel, İzmir toplantı mekanları arasında da liderliğe oynuyor.

Uygun fiyatları ile bilinen daha başka seçenekler ise; Balçova, Narlıdere ve Güzelbahçe üçgeni arasında yer alıyor. Buca, Kaynaklar bölgesi de her bütçeye uygun toplantı ve konferans fiyatları ile İzmirlileri kendine çekiyor.

İzmir konferans ve toplantı salonları kiralama fiyatları için aşağıdaki çizelgeyi inceleyerek bilgi sahibi olabilirsin;

İlçe Saatlik Günlük
Buca 30 TL 250 TL
Balçova 30 TL 250 TL
Bornova 30 TL 250 TL
Narlıdere 30 TL 250 TL
Çeşme 50 TL 350 TL
Güzelbahçe 30 TL 250 TL
Kemalpaşa 30 TL 250 TL
Gaziemir 30 TL 250 TL
Bayraklı 30 TL 250 TL
Karşıyaka 45 TL 350 TL
Konak 30 TL 250 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlarıdır. Taleplere göre değişkenlik gösterebilir.

-

Konferans ve Toplantı Salonu Kiralama Fiyatları Nelere Göre Belirleniyor?

İlçelerden ilçelere farklılaşan toplantı ve konferans mekanları fiyatları, akıllara “Bu maliyetler neye göre hesaplanıyor?” sorusunu getiriyor. Cevap ise tek bir doğrudan oluşmuyor. Toplantı salonu veya konferans yeri kiralama fiyatları birçok değişkene göre şekilleniyor.

Bu değişkenler arasında; lokasyon, katılımcı sayısı, olanaklar ve konsept seçimi yer alıyor. Sayfayı aşağıya kaydırarak fiyatları etkileyen faktörleri tek tek inceleyebilirsin.

Lokasyon

Wyndham Grand Kalamış Marina Toplantı Salonu Fiyatları Kadıköy İstanbulDenize nazır konumu ile Wyndham Grand, organizasyon öncesi ve dinlenme alanları sunuyor.

Toplantı ve konferans salonu kiralama fiyatları lokasyona göre ciddi farklılıklar gösteriyor. Şehir merkezine doğru artan saatlik ve günlük toplantı salonu kiralama fiyatları, şehirden uzaklaşıldıkça daha uygun bir hale bürünüyor.

Katılımcı Sayısı

Villa Ozan Bosphorus Toplantı Salonu Fiyatları Sarıyer İstanbul1750 kişilik kapasitesi ile Villa Ozan, İstanbul'un en geniş toplantı salonu olma özelliği taşıyor.

Düzenleyeceğin konferans ve toplantı organizasyonu fiyatı, katılımcı sayısına göre de şekilleniyor. DüğünYardımcısı.com olarak davetli sayısı belirlendikten hemen sonra toplantı ve konferans mekanları ile iletişime geçmeni tavsiye ediyoruz.

Konferans ve toplantı mekanları özelinde erken iletişim her zaman içerisinde avantajları barındırır. DüğünYardımcısı.com’un ücretsiz organizasyon planlamacılarına ulaşarak erken rezervasyon avantajları sunan konferans mekanları listesini alabilirsin.

Olanaklar

Konferans & toplantı mekanları sundukları olanaklar ile de fiyatları yönünden birbirlerinden ayrılmaktadır. DüğünYardımcısı.com uzmanları, bir konferans & toplantı mekanı içerisinde bulunması gerekenleri şu şekilde sıralıyor;

  • Barkovizyon sistemi, ağ bağlantısı, ses ve görüntü ekipmanları ve dijital ofis ürünleri.

Konsept Seçimleri

Kiralama fiyatları üzerinde etkisi olan son unsur ise toplantı & konferans organizasyonu konsepti. Yemekli veya kokteylli olmak üzere 2 adet konsept seçeneği sunan mekanlar, seçimlerine göre fiyatları şekillendiriyor.

Kokteylli toplantı organizasyonları maliyet olarak daha düşük bir seyirde ilerliyor. Meşrubat, çay, kahve ve su ikramı gibi detayları da içerisinde bulunduran konsept, atıştırmalık aperatifler de içerebiliyor.

The Rise Aron Hotel Toplantı Salonu Fiyatları Güngören İstanbulThe Rise Aron Hotel, servis ettiği menüleri ile yemekli toplantılar özelinde oldukça rağbet görüyor.

Yemekli toplantı organizasyonları ise içerisinde menü seçimleri barındırıyor. Belirlenen menüye göre ortaya çıkan kişi başı fiyatları ise kokteyl düzenine göre daha üst bir segmentte yer alıyor.

Konferans ve Toplantı Salonları Oturma Planı Türleri

Kimi zaman az katılımcılı bir yatırımcı toplantısı kimi zaman ise geniş katılımcılı eğitim temalı bir konferans. Toplantı ve konferans organizasyonları, içerisinde birçok amaç barındırıyor. Bu amaçlar ise toplantı salonları için oturma düzenleri özelinde birçok farklı tekniği daha anlamlı kılıyor.

Dünya ve Türkiye’de sıklık ile kullanılan toplantı salonu oturma düzeni çeşitleri için sayfayı aşağıya kaydırabilirsin.

T Düzenli Konferans ve Toplantı Salonu

Konuşmacılar ve dinleyiciler arasındaki iletişimi en üst seviyeye çıkaran oturma düzeni olarak bilinmektedir.

Sınıf Düzenli Konferans ve Toplantı Salonu

Hilton İstanbul Bakırköy Toplantı Salonu Fiyatları İstanbulHilton Bakırköy, sınıf düzeni barındıran toplantı salonu ile çeşitli eğitimlere ev sahipliği yapıyor.

Eğitim amacı ile düzenlenen konferans veya toplantı organizasyonları özelinde bu oturma düzeni kullanılmaktadır. Not tutmayı kolaylaştıran yapısı ile basın toplantıları da genellikle bu konsept ile yapılmaktadır.

U Düzenli Konferans ve Toplantı Salonu

Wyndham Grand Kalamış Marina Toplantı Salonu Fiyatları Kadıköy İstanbulWyndham Grand İstanbul Kalamış bünyesindeki U düzenli toplantı salonu...

Konferans & toplantı salonları özelinde en çok kullanılan oturma düzeni olarak farklılaşmaktadır. İletişimi kolaylaştırması ile de tercih edilmektedir. Basın açıklamaları için genelde bu tip bir düzene başvurulmaktadır.

Dikdörtgen Düzenli Konferans ve Toplantı Salonu

10 veya 15 katılımcılı toplantı organizasyonları için tercih edilmektedir. Genellikle müzakere ve karar alma temalı toplantılar bu oturma düzeni ile gerçekleştirilmektedir.

Kare Düzenli Konferans ve Toplantı Salonu

5 ile 10 kişi arasında değişen toplantı organizasyonları için idealdir. Yönetim kurulu toplantıları veya grup toplantıları için sıklıkla başvurulan bir oturma düzeni olarak kabul görmektedir.

-

Toplantı & konferans mekanları, kiralama fiyatları ve fiyatları etkileyen unsurları ele aldığımız içeriği oturma düzenleri türlerine değinerek sonlandırdık. Verdiğimiz bilgiler veya sunduğumuz örnekler hakkında herhangi bir kararsızlık yaşaman durumunda hiç vakit kaybetmeden organizasyon planlama ekibimizi aramalısın.

DüğünYardımcısı.com’un tamamen ücretsiz olan bu hizmetinden yararlanarak hem uzman görüşü hem de toplantı & konferans salonu indirimleri konusunda bilgi alabilirsin.

 

ARA

Konferans ve Toplantı Salonları Fiyatları

Hem İstanbul, İzmir, Ankara hem de diğer illerdeki konferans ve toplantı salonları; kiralama fiyatları, oturma planları, tasarımları ile içeriğimizde bulunuyor.