İÇİNDEKİLER

İçindekiler

DüğünYardımcısı.com editörleri olarak nikah salonları & evlendirme daireleri özelinde tüm merak edilenleri bir araya getirdik. Nikah salonu kiralama fiyatları başta olmak üzere evlendirme daireleri ücretleri gibi değişken değerleri en güncel hali ile içeriğimizde okuyabilirsin.

Tüm bunlara ek olarak resmi merciler ile yaptığımız istişareler sonucunda öğrendiğimiz; nikah için gerekli tüm belgeleri de sana aktaracağız. “Nikah fiyatları ne kadar?” ve “Nikah işlemleri kaç gün sürüyor?” gibi soruları da cevapladığımız metinde DüğünYardımcısı.com’a özel kampanyalarda yer alıyor.

Evlendirme daireleri çalışma saatleri ve iletişim bilgileri de barındıran yazımızdaki kampanyalar ve fırsatlar hakkında bilgi almak için ücretsiz danışmanlarımızı arayabilirsin.

Nikah Salonları & Evlendirme Daireleri Fiyatları

DüğünYardımcısı.com ziyaretçileri tarafından bizlere en çok sorulan sorulardan bir tanesi; “Nikah salonu ve evlendirme dairesi fiyatları ne kadardan başlıyor?” Ancak bu sorunun cevabı, içerisinde tek bir doğruyu barındırmıyor. Nikah salonu kiralama fiyatları; konum, otopark kapasitesi ve canlı yayın hizmeti gibi niteliklere göre birbirlerinden farklılaşıyor.

Zübeyde Hanım Nikah Evi Salonu Karşıyaka Evlendirme Dairesi Fiyatları İzmirİzmir'in en popüler nikah salonunun açılışından tatlı bir anı...

Saha ekiplerimizden aldığımız destek ile Ankara, İzmir ve İstanbul konumlarındaki evlendirme dairesi & nikah salonu özellerinde bir fiyat analizi gerçekleştirdik. Aşağıdaki çizelgeyi inceleyerek İzmir, Ankara ve İstanbul evlendirme dairesi & nikah salonu ücretleri hakkında bilgi edinebilirsin.

İl Fiyatları
İzmir 300 TL
İstanbul 355 TL
Ankara 275 TL

*Ortalama başlangıç fiyatlarıdır. Randevu tarihine göre değişkenlik gösterebilir.

İstanbul Nikah Salonları & Evlendirme Daireleri Fiyatları

Metropol İstanbul, nikah salonu & evlendirme dairesi kapsamında da gelişmişliği ve seçenekleri ile Türkiye’de lider konumda yer alıyor. Hem Anadolu Yakası hem de Avrupa Yakası sınırları içerisinde İstanbul; namı il sınırları aşmış nikah salonları & evlendirme daireleri bulunduruyor.

Beyoğlu Evlendirme Dairesi Nikah Salonu Fiyatları İstanbulBeyoğlu Evlendirme Dairesi, çiçek aranjmanları ve renklendirmeleri ile öne çıkıyor...

Şehirdeki en popüler evlendirme daireleri ve nikah salonları ise Kadıköy, Beşiktaş, Zeytinburnu ve Küçükçekmece ilçelerinde yer alıyor. Otopark kapasiteleri ve canlı yayın hizmetleri ile çiftleri memnun eden yerler; randevu konusunda ise yoğunluk durumu doğrultusunda hareket ediyor.

Peki İstanbul’da nikah salonu ve evlendirme dairesi fiyatları ne kadardan başlıyor? Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası olmak üzere iki kalemde incelediğimiz İstanbul nikah salonu kiralama fiyatları hakkında çizelgeye bakarak bilgi edinebilirsin;

Bölge Fiyatları
Anadolu Yakası 300 TL
Avrupa Yakası 410 TL

*Ortalama başlangıç fiyatlarıdır. Randevu tarihine göre değişkenlik gösterebilir.

Anadolu Yakası Nikah Salonları & Evlendirme Daireleri Fiyatları

Kadıköy Evlendirme Dairesi başta olmak üzere Anadolu Yakası, sınırları içerisinde birçok popüler nikah salonu ve evlendirme dairesi barındırıyor. Beykoz ve Üsküdar ilçeleri de bulundurduğu nikah salonları ve evlendirme daireleri ile Anadolu Yakası nikah salonları çeşitliliğini arttırıyor.

Ümraniye Evlendirme Dairesi Nikah Salonu Fiyatları İstanbulHem sade hem de gösterişli mimarisi ve dekorasyonu ile Ümraniye Evlendirme Dairesi...

Avrupa Yakası evlendirme daireleri ile kıyaslandığında Anadolu Yakası evlendirme daireleri için fiyatları özelinde biraz daha makul seviyeli olduğu çıkarımını yapabiliriz. Aşağıdaki tabloda ise en çok tercih edilen Anadolu Yakası nikah salonları ve evlendirme daireleri fiyatları seni bekliyor.

Nikah Salonu & Evlendirme Dairesi Fiyatları
Ataşehir Novada AVM Evlendirme Dairesi 250 TL
Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi 310 TL
Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi 140 TL
Sultanbeyli Muhsin Yazıcıoğlu Nikah Sarayı 540 TL
Şile Belediyesi Nikah Sarayı 250 TL
Üsküdar Belediyesi Evlendirme Sarayı 230 TL

*Ortalama başlangıç fiyatlarıdır. Randevu tarihine göre değişkenlik gösterebilir.

Avrupa Yakası Nikah Salonları & Evlendirme Daireleri Fiyatları

Avrupa Yakası; Beşiktaş, Şişli, Zeytinburnu ve Küçükçekmece ilçelerindeki evlendirme daireleri & nikah salonları ile popüler bir konumda bulunuyor. Beylikdüzü, Başakşehir ve Sarıyer konumları ise Avrupa Yakası nikah salonları & evlendirme daireleri içerisinde çeşitliliği sağlıyor.

Küçükçekmece Evlendirme Dairesi Nikah Salonu Fiyatları İstanbulKüçükçekmece Evlendirme Dairesi, gelin yolu ve çeşitli düğün aksesuarları ile harika bir ambiyans sunuyor.

Bunlara ek olarak Avrupa Yakası evlendirme daireleri; canlı yayın, otopark kapasitesi ve fotoğrafçı hizmeti gibi hizmetleri ile farklılaşıyor. Anadolu Yakası ile kıyaslandığında ise Avrupa Yakası nikah salonları ve evlendirme daireleri hakkında daha ortalama fiyatları bünyesinde barındırdığını söyleyebiliriz.

Aşağıdaki çizelgede en çok tercih edilen Avrupa Yakası nikah salonları & evlendirme daireleri, fiyatları ile birlikte sunulmuştur;

Nikah Salonu & Evlendirme Dairesi Fiyatları
Bağcılar Halk Sarayı Gelincik Nikah Salonu 150 TL
Beşiktaş Evlendirme Dairesi Memurluğu 390 TL
Esenyurt Belediye Nikah Sarayı 140 TL
Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi 205 TL
Küçükçekmece Kardelen Nikah Salonu 140 TL
Zeytinburnu Kazlıçeşme Kültür Merkezi 390 TL

*Ortalama başlangıç fiyatlarıdır. Randevu tarihine göre değişkenlik gösterebilir.

Ankara Nikah Salonları & Evlendirme Daireleri Fiyatları

Evlendirme daireleri & nikah salonları özelinde Ankara; her bütçeye hitap etmesi ile biliniyor. Çankaya ve Yenimahalle ilçeleri sınırları içerisindeki nikah salonları ve evlendirme daireleri ile geniş bir hizmet paketi sunuyor. Otopark kapasitesi, canlı yayın olanağı ve fotoğraf servisi bu hizmet paketleri içeriğinde yer alan ögeler arasında sıralanıyor.

Yenimahalle Evlendirme Dairesi Nikah Salonu Fiyatları AnkaraÖzel oturma sistemi ile Yenimahalle Evlendirme Dairesi'nde her misafirin etkinliğin içinde olacak...

Ancak bu ilçeler özelindeki nikah salonu kiralama fiyatları ve evlendirme dairesi ücretleri diğer yerlere göre biraz daha tuzlu. Etimesgut, Sincan, Altındağ ve Keçiören ise daha uygun fiyatları sunması ile Ankara nikah salonu & evlendirme dairesi çeşitliliğine katkıda bulunuyor.

Peki Ankara’da nikah salonu & evlendirme daireleri fiyatları ne kadardan başlıyor? Aşağıdaki çizelgeyi inceleyerek en çok tercih edilen Ankara nikah salonları ve evlendirme daireleri için en güncel fiyatları öğrenebilirsin;

Nikah Salonu & Evlendirme Dairesi Fiyatları
Altındağ Altın Nikah Sarayı 160 TL
Çankaya Vedat Dalokay Nikah ve Kokteyl Salonu 470 TL
Etimesgut Korkut Ata Kültür ve Kongre Merkezi 260 TL
Keçiören Aşık Veysel Nikah Sarayı 200 TL
Sincan Belediyesi Evlendirme Memurluğu 200 TL
Yenimahalle Belediyesi Evlendirme Memurluğu 640 TL

*Ortalama başlangıç fiyatlarıdır. Randevu tarihine göre değişkenlik gösterebilir.

İzmir Nikah Salonları & Evlendirme Daireleri Fiyatları

İzmir evlendirme daireleri & nikah salonları özelinde akıllara ilk gelen yer; “Fuar” oluyor. Uzun yıllardır hizmet veren Konak ilçesine bağlı Fuar Evlendirme Dairesi, genellikle İzmirli çiftlerin ilk tercihi oluyor. Konak ilçesi haricinde popüler İzmir evlendirme daireleri & nikah salonları; Karşıyaka, Bayraklı, Bornova, Buca ve Güzelbahçe ilçelerinde bulunuyor.

Buca Evlendirme Dairesi Nikah Salonu Fiyatları İzmirBuca Belediyesi Nikah Sarayı içerisinden bir görüntü, hemen iletişime geçmek için buraya!

Hemen hemen tüm İzmir nikah salonları & evlendirme daireleri; canlı yayın hizmeti ve geniş otopark kapasitesi özelinde çiftlerin yüzünü güldürüyor. Balçova, Narlıdere, Urla, Çeşme ve Aliağa konumlarındaki nikah salonları & evlendirme daireleri ise İzmir içerisindeki çeşitliliği sağlıyor.

Peki İzmir’de evlendirme daireleri & nikah salonları fiyatları ne kadardan başlıyor? İzmirli çiftler tarafından yoğun talep gören evlendirme daireleri ve nikah salonları ile ilgili en güncel fiyatları aşağıdaki çizelgede inceleyebilirsin;

Nikah Salonu & Evlendirme Dairesi Fiyatları
Bayraklı Merkez Evlendirme Memurluğu 300 TL
Bornova Çamdibi Evlendirme Dairesi 290 TL
Buca Yeni Kültür Sarayı Evlendirme Memurluğu 130 TL
Güzelbahçe Evlendirme Memurluğu 180 TL
Karşıyaka Zübeyde Hanım Nikah Evi 580 TL
Konak Fuar Evlendirme Memurluğu 340 TL

*Ortalama başlangıç fiyatlarıdır. Randevu tarihine göre değişkenlik gösterebilir.

-

En Çok Merak Edilenler; Nikah İşlemleri

En az nikah salonları & evlendirme daireleri fiyatları kadar nikah işlemleri ile ilgili bilgiler de merak edilenler arasında yer alıyor. Ve DüğünYardımcısı.com editörleri olarak en çok merak edilenleri en yalın hali ile cevaplamaya son hız devam ediyoruz. Merak ettiğin tüm soruları, en güncel cevapları ile aşağıdaki içeriğimizde bulabilirsin.

Verdiğimiz bilgiler ışığında hala zihnini meşgul eden sorular var ise ücretsiz hizmet veren danışmanlık ekibimizi aramaktan çekinme! En çok merak edilenleri cevaplamaya nikah işlemleri başvuruları ile başlıyoruz; “Nikah başvurusu nasıl yapılır?”

Nikah Başvurusu Nasıl Yapılır?

“Nikah başvurusu nasıl yapılır?” bir yana, ilk olarak “Nikah başvurusu nereye yapılır?” sorusunu cevaplayarak başlayalım zihnindeki belirsizlikleri gidermeye. İkamet ettiğin ilçedeki belediye ve müftülük, nikah başvurusu kabul ediyor. Ancak nikah başvurusu için dikkat edilecek birkaç önemli detayı unutmamak gerekiyor. Öncelikle “Nikah töreni nerede olacak?” sorusunu yöneltelim sana.

Eşrefpaşa Evlendirme Dairesi Nikah Salonu Fiyatları Konak İzmirMerkezi konumu ile İzmir'in en çok tercih edilen nikah salonu; Eşrefpaşa Evlendirme Dairesi...

Eğer nikah akdi, ikamet ettiğin ilçede gerçekleşecek ise başvuru koşulları sabit bir şekilde kalıyor. Ancak nikah akdi, ikamet ettiğin ilçede gerçekleşmeyecek ise sana bağlı olduğun belediye veya müftülükten evlenme izin belgesi alman koşulu sunuluyor. Peki, nikah başvurusu için gerekli belgeler hangileri?

Nikah Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Belediye kılavuzluğunda çalışan nikah salonları & evlendirme daireleri, nikah başvurusu için belirli belgeler talep ediyor. Kimlik, kimlik fotokopisi ve son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf nikah başvurusu için gerekli belgeler arasında başı çekiyor. Ayrıca sağlık raporu ve evlilik akdi gerçekleşmesi için evlenme beyannamesi de nikah için istenen belgeler içerisinde bulunuyor.

Yukarıda bahsettiğimiz evlenme izin belgesi ise belirli durumlarda isteniyor. Bir varsayım üzerinde evlenme izin belgesi için gerekli olan durumu sana aktaralım. İzmir, Konak ilçesine bağlı bir erkek ile Gaziantep, Şehitkamil ilçesine bağlı bir kadın olduğunu varsayalım. Nikah akdinin gerçekleşeceği yeri de Fuar Evlendirme Dairesi olarak kabul edelim.

Bahsettiğimiz bu durumda kız tarafı, Gaziantep Şehitkamil Evlendirme Dairesi ile iletişim kurmalı ve evlenme izin belgesi almalıdır. Alınan evlenme izin belgesi ile bu çiftin nikah akdi Fuar Evlendirme Dairesi içerisinde sorunsuzca gerçekleşebilir.

Keçiören Evlendirme Dairesi Nikah Salonu Fiyatları AnkaraButik Ankara nikahları için harika bir adres; Keçiören Evlendirme Dairesi.

Nikah İşlemleri Ne Kadar Tutar?

Nikah başvurusu için gerekli belgeler konusuna da açıklık getirdiğimize göre başvuru fiyatları hakkında bilgi verebiliriz. DüğünYardımcısı.com ziyaretçileri tarafından sıkça sorulan “Nikah işlemleri ne kadar tutar?” sorusu, cevabı açısından sabit bir doğru barındırmıyor. Evlendirme daireleri & nikah salonları başta olmak üzere belediyeler ve müftülükler, nikah işlemleri fiyatları üzerinde söz sahibi.

Ancak saha ekibimizin yaptığı çalışmalar sonucunda ortaya çıkan ortalama fiyatları sana sunalım. İçerisinde bulunduğumuz yıl için evlilik cüzdanı fiyatları 130 TL olarak karşımıza çıkıyor. Bazı belediyeler ise evlilik dosya ücreti olarak 35 TL talep ediyor. Tüm bunlara ek olarak yukarıda bahsettiğimiz evlenme izin belgesi için de belediyeler 120 TL’lik bir değer biçiyor.

Üsküdar Evlendirme Dairesi Nikah Salonu Fiyatları İstanbulÜsküdar Evlendirme Dairesi, ses & ışık sistemleri kalitesi ile farklılaşıyor. İncelemek için buraya!

Nikah İşlemleri Kaç Gün Sürüyor?

Tüm belgeler tamamlandı, başvuru yapıldı ve artık müstakbel eşin ile sabırsızlanacağın saatler seni bekliyor. Peki, nikah işlemleri kaç gün sürüyor? Resmi merciler ile bu konuyu uzun uzadıya konuştuk ve senin için minimum ve maksimum değerleri ilk ağızdan aldık.

Nikah işlemleri, yoğunluğa ve konuma bağlı olarak en az 2 en fazla ise 5 gün içerisinde tamamlanıyor. Nikah günü ise bu süre bitiminden en az 1 gün sonraya verilebiliyor.

Nikah için gerekli evraklar hakkında daha fazla bilgi almak için buraya!

Nikah Salonları & Evlendirme Daireleri Çalışma Saatleri

Nikah işlemleri ile ilgili bilgileri sonlandırmadan önce evlendirme daireleri ile ilgili merak edilen bir konuya daha açıklık getirelim; mesai saatleri. Evlendirme daireleri, başvuru ve randevu için 08.30 - 17.30 saatleri arasında dünya evine girmek isteyen çiftlere hizmet verebiliyor. Ancak randevu ve başvuru özelinde sana bir uyarı yapalım.

Her belediye aynı çalışma saatleri veya müracaat günleri ile çalışmıyor. Randevu ve başvuru için en net bilgiyi almak için ise ücretsiz danışmanlık hattımız aramanı bekliyor. Evlendirme daireleri iletişim bilgileri ve müracaat tarihleri hakkında en güncel bilgiyi almak için ücretsiz hizmet veren organizasyon planlamacılarımızı aramalısın.

Nikah sonrası güzel bir kutlama yemeğine ne dersin? Şehrindeki en iyi nikah sonrası yemek mekanları için buraya!

-

Nikah salonları & evlendirme daireleri konusunda tüm merak edilenleri cevapladığımız içeriğimizi burada noktalıyoruz. Ankara, İstanbul ve İzmir nikah salonları kiralama fiyatları da içeren yazımızdaki kampanyalardan ve fırsatlardan yararlanmayı unutma! Sitemize sunulan indirimler için ücretsiz hizmet veren organizasyon planlamacılarımızı arayabilir ve DüğünYardımcısı.com’un ayrıcalıklı dünyasına adım atabilirsin.

"Aman başıma gelmesin." diyeceğin nikah talihsizlikleri için buraya!

ARA

Nikah Salonu & Evlendirme Dairesi Fiyatları

İzmir, İstanbul, Ankara ve şehrindeki en iyi nikah salonları & evlendirme daireleri; başvuru fiyatları ve kiralama ücretleri ile aşağıda bulunuyor.