İÇİNDEKİLER

İçindekiler

DüğünYardımcısı.com editörleri olarak mezuniyet mekanları arayışında olan ziyaretçilerimize, uzman görüşleri alarak ve saha araştırmaları yaparak harika bir el kitapçığı hazırladık. Mezuniyet ve balo mekanları fiyatları analizleri de barındıran içeriğimiz trend mezuniyet konseptleri konusunda da bilgiler bulunduruyor.

Anlaşmalı olduğumuz moda evleri profesyonelleri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda mezuniyet kıyafetleri önerileri de aşağıda seni bekleyenler arasında. Ayrıca “Mezuniyet mekanları fiyatları hangi kriterlere göre belirleniyor?” sorusunun cevabını da içeriğimizde okuyabilirsin.

Mezuniyet Balosu Fiyatları

Balo mekanları fiyatları; lokasyonlara, tarihlere ve taleplere bağlı olarak farklılıklar gösteriyor. İstanbul, Ankara ve İzmir mezuniyet yerleri fiyatı analizleri ile başlayacağımız içeriğimiz; en uygun fiyatı ödeyerek en kaliteli hizmeti almanı amaçlıyor.

Peki, üç büyük ilimizde mezuniyet maliyetleri ne kadar?! Aşağıdaki tabloyu inceleyerek bilgilenelim;

İl Hafta İçi Hafta Sonu
İstanbul 70 TL 110 TL
Ankara 50 TL 80 TL
İzmir 65 TL 95 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Talep edilen hizmete göre değişkenlik gösterebilir.

İstanbul Mezuniyet Mekanları Fiyatları

Uranüs İstanbul Topkapı Hotel Mezuniyet Partisi Fiyatları Zeytinburnu

İstanbul mezuniyet ve balo mekanları; Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası olarak iki kalemde incelendiğinde daha net sonuçları ortaya çıkarıyor. Metropol, her iki yakasında da farklı konseptler ve kişi başı fiyatları barındırıyor. Anadolu Yakası balo mekanları fiyatları ise Avrupa Yakası mezuniyet yerleri ile kıyaslandığında daha uygun bir maliyet sunuyor.

Peki, İstanbul mezuniyet mekanları fiyatları ne kadar? İstanbul’da mezuniyet balosu maliyetleri nasıl? Bu sorulara cevap niteliğinde bir tablo aşağıda yer alıyor;

Bölge Hafta İçi Hafta Sonu
Anadolu Yakası 65 TL 105 TL
Avrupa Yakası 70 TL 120 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Talep edilen hizmete göre değişkenlik gösterebilir.

Anadolu Yakası Mezuniyet Mekanları Fiyatları

Senfoni Garden Mezuniyet Partisi Fiyatları Beykoz İstanbul

Anadolu Yakası mezuniyet ve balo mekanları; birbirlerinden farklı alternatifleri ile farklılaşıyor. Üsküdar ilçesi ile her bütçeye hitap eden bölge; Bostancı ve Suadiye kısımları ile de lüks ve fiyatı yüksek seçenekleri barındırıyor. Beykoz ve Kadıköy konumlarında da deniz manzaralı ve şık mezuniyet mekanları bulunduruyor.

Fenerbahçe yerleşkesindeki yerler ile de ön plana çıkan Anadolu Yakası mezuniyet balosu mekanları, fiyatları özelinde aşağıdaki çizelgede yer almaktadır;

İlçe Hafta İçi Hafta Sonu
Ataşehir 25 TL 30 TL
Maltepe 75 TL 80 TL
Beykoz 85 TL 100 TL
Ümraniye 75 TL 80 TL
Üsküdar 75 TL 80 TL
Şile 75 TL 80 TL
Kartal 45 TL 50 TL
Tuzla 45 TL 50 TL
Pendik 45 TL 50 TL
Kadıköy 45 TL 50 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Talep edilen hizmete göre değişkenlik gösterebilir.

Avrupa Yakası Mezuniyet Mekanları Fiyatları

Elite Garden Avcılar Mezuniyet Partisi Fiyatları İstanbul

Avrupa Yakası; Karaköy ve Galata konumları içerisindeki tarihî yarımada manzaralı balo mekanları ile bir hayli revaçta. İstanbul Boğazı manzaralı da birçok mezuniyet yerleri barındıran Avrupa Yakası, Sarıyer bölgesi özelinde her bütçeye uyan mekanlar bulunduruyor.

Lüks bir mezuniyet balosu düzenlemek isteyen DüğünYardımcısı.com ziyaretçileri ise Ortaköy, Bebek, Arnavutköy ve Beşiktaş lokasyonları içerisinde alternatifleri inceliyor. Avrupa Yakası mezuniyet balosu mekanları fiyatları için aşağıdaki çizelgeye göz atabilirsin;

İlçe Hafta İçi Hafta Sonu
Avcılar 85 TL 100 TL
Bakırköy 75 TL 80 TL
Sarıyer 75 TL 80 TL
Bayrampaşa 75 TL 80 TL
Esenler 85 TL 100 TL
Beşiktaş 75 TL 80 TL
Şişli 25 TL 30 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Talep edilen hizmete göre değişkenlik gösterebilir.

Ankara Mezuniyet Mekanları Fiyatları

Başkent Ankara, mezuniyet balosu mekanları yönünden her bütçeye uygun alternatifleri sınırları içerisinde bulunduruyor. Otelde mezuniyet düşünen Ankaralı öğrenci velileri, Çankaya ilçesindeki seçeneklere yöneliyor. Kır bahçesi veya göl manzaralı ferah bir mezuniyet kutlaması isteyenler ise soluğu Gölbaşı sınırları içerisinde alıyor.

Batıkent, Eryaman, Etimesgut ve Keçiören ise her türden mezuniyet mekanları ile isimlerini duyuruyor. Daha ayrıcalıklı ve lüks bir mezuniyet töreni için ise Çayyolu, Çukurambar ve Bilkent yerleşkeleri öncelikli tercihler arasında sıralanıyor.

Ankara mezuniyet balosu mekanları fiyatları ise ilçelere göre şu şekilde bir dağılım gösteriyor;

İlçe Hafta İçi Hafta Sonu
Gölbaşı 65 TL 90 TL
Çankaya 55 TL 80 TL
Yenimahalle 45 TL 70 TL
Etimesgut 30 TL 50 TL
Altındağ 30 TL 50 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Talep edilen hizmete göre değişkenlik gösterebilir.

İzmir Mezuniyet Mekanları Fiyatları

Ve Hotels Karşıyaka Vilayetler Evi Mezuniyet Partisi Fiyatları İzmir

İzmir, hemen hemen her ilçedeki balo mekanları ile çeşitlilik anlamında yoğun bir liste sunuyor. En uygun İzmir mezuniyet mekanları ise Kemalpaşa, Çiğli, Aliağa ve Seferihisar ilçelerinde önümüze çıkıyor. Buca, Kaynaklar, Balçova ve İnciraltı konumları ise her bütçeye uygun mezuniyet ve balo mekanları bulunduruyor.

Güzelbahçe ve Narlıdere bölgeleri ise deniz manzaralı veya denize nazır mezuniyet yerleri ile İzmirli öğrencilere unutulmaz bir gece vadediyor. Çeşme, Urla, Alsancak ve Bayraklı ise lüks bir mezuniyet balosu geçirmek isteyen İzmirlileri ağırlıyor.

İzmir mezuniyet balosu mekanları fiyatları için aşağıdaki tabloya göz atabilirsin;

İlçe Hafta İçi Hafta Sonu
Buca 45 TL 50 TL
Balçova 75 TL 80 TL
Bornova 75 TL 80 TL
Narlıdere 45 TL 50 TL
Urla 85 TL 100 TL
Çeşme 100 TL 130 TL
Kemalpaşa 25 TL 30 TL
Gaziemir 25 TL 30 TL
Karşıyaka 75 TL 80 TL
Konak 45 TL 50 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Talep edilen hizmete göre değişkenlik gösterebilir.

-

Mezuniyet Mekanları Fiyatları Hangi Faktörlere Göre Şekilleniyor?

Yukarıda bahsettiğimiz İzmir, Ankara ve İstanbul balo mekanları fiyatları; ilçelerden ilçelere farklı değerler barındırıyor. Peki bu fiyatlandırma politikası temelinde hangi faktörler yatıyor? En uygun mezuniyet mekanı fiyatları için dikkat etmen gerekenleri başlıklar halinde sana aktardık.

Menü Seçimi

Raff Lounge Ümraniye Mezuniyet Partisi Fiyatları İstanbul

Menü seçimleri, mezuniyet mekanları özelindeki fiyatları etkileyen birinci faktör olarak karşımıza çıkıyor. Mezuniyet balosu mekanları genellikle yemekli, kokteylli veya pasta - meşrubat düzeni ile yapılacak organizasyonlara olanak tanıyor. Yemekli mezuniyet balosu, diğer konseptlere göre biraz daha maliyetli iken meşrubat ve çerez ikramlı mezuniyetler ise en uygun seçenekleri oluşturuyor.

Yemekli mezuniyet organizasyonu; başlangıç, ara sıcak, ana yemek ve tatlı servisleri ile dört aşamalı bir menü sunuyor. Ayrıca yemekli mezuniyet mekanları, menü tadımı ve menü değişimi gibi olanakları ile de farklılaşıyor.

Lokasyon

Muamma Ataşehir Mezuniyet Partisi Fiyatları İstanbul

Lokasyon da balo mekanları fiyatları üzerinde çok büyük bir etkiye sahip. Şehir merkezleri veya popüler turistik bölgelere doğru artan mezuniyet mekanları fiyatları, merkezden uzaklaşıldıkça daha da uygunlaşıyor.

Organizasyon Firması

Ottoman's Life Hotel Deluxe Mezuniyet Partisi Fiyatları Fatih İstanbul

Mezuniyet organizasyonu firmaları, mezuniyet balosu özelindeki dekorasyon ve süslemeleri ile tüm öğrencilere ve velilere hitap edebiliyor. Başta 4. Sınıf ve 8. Sınıf olmak üzere, lise ve üniversite mezuniyet partisi için de organizasyon firmaları ile sıklıkla iş birliği yapılıyor. Farklı ve özgün konseptler hazırlayabilen organizasyon firmaları; kişiye ve kuruma özel dekorasyon ve süsleme servisleri de sunabiliyor.

DJ veya orkestra grupları, dans performansları, görsel şovlar gibi hizmetleri de organizasyon firmaları ile anlaşarak geceye aktarabilirsin. Ancak ilk olarak anlaşmalı olduğun mezuniyet mekanı ile bu talepleri görüşmeli ve gerekli izinleri almalısın.

Şehrindeki en iyi mezuniyet ve balo organizasyonu firmaları için buraya!

Mezuniyet Mekanları ve Konsept Seçenekleri

Başrolü sayısız öğrenci tarafından oynanacak bir mezuniyet partisi için mekan seçimi yapmak zorlayıcı olabilir. DüğünYardımcısı.com ekibi olarak, içerisinde bulunduğumuz yılın en trend mezuniyet konseptleri ve en çok tercih edilen mezuniyet yerleri araştırması yaptık.

Boğazda mezuniyet, teknede mezuniyet ve havuz başı mezuniyet mekanları özelindeki bilgileri verdiğimiz içeriğimizi dikkat ile okumalısın. Ayrıca mezuniyet davetiyesi ve mezuniyet için dış çekim hizmeti almak için ise aşağıdaki yönlendirmelere tıklayabilirsin.

Birbirlerinden farklı mezuniyet davetiyesi firmaları ile indirimli fiyatları keşfetmek için buraya!

Boğazda Mezuniyet Balosu

Oba Davet Oba Restaurant Mezuniyet Partisi Fiyatları Sarıyer İstanbul

Deniz kenarında mezuniyet partisi veya İstanbul özelinde boğazda mezuniyet balosu… İçerisinde bulunduğumuz yılın en çok tercih edilen mezuniyet konsepti; İzmir, İstanbul, Antalya ve Mersin gibi sahil bölgelerinde liderliğe oynuyor. Başkent Ankara ise Gölbaşı bölgesindeki Mogan Gölü ile sahil kesimini aratmıyor.

Daha çok lise ve üniversite mezuniyetleri için tercih edilen boğazda mezuniyet balosu, mezuniyet fotoğrafları açısından da büyük bir olanak tanıyor. Arka fondaki mavilikler ve panoramik manzara ile eşsiz kareler seni bekliyor.

En güzel mezuniyet karelerini yakalayan dış çekim fotoğrafçıları için buraya!

Teknede Mezuniyet Balosu

İçerisinde bulunduğumuz yıla damgasını vuran bir diğer mezuniyet konsepti ise; teknede & yatta mezuniyet. İstanbul, İzmir, Aydın, Muğla gibi sahil kesimlerinde sıklıkla tercih edilen teknede mezuniyet; ferahlığı ile ön plana çıkıyor. İstanbul özelinde Sarıyer ve Kadıköy ilçeleri tekne veya yat kiralama acenteleri ile kendini gösteriyor.

Havuz Başı Mezuniyet Balosu

4. Sınıf ve 8. Sınıf mezuniyet partisi için sıklıkla tercih edilen havuz başı mezuniyet konsepti; birçok alternatifi bünyesinde barındırıyor. Otel ve restaurantlar ise havuz başı mezuniyet için farklı seçenekler sunuyor. Her bütçeye hitap edebilen havuz başı mezuniyet konseptleri; hem lüks hem de sade bir mezuniyet töreni için kullanılabiliyor.

Mezuniyet Elbiseleri Modelleri ve Önerileri

Mezuniyet mekanları arayan DüğünYardımcısı.com ziyaretçileri tarafından sıkça sorulan “Mezuniyet balosu kıyafetleri nelerdir? Ne giyilir?” sorusuna cevap vererek yazımızı noktalıyoruz. Profesyonel stil danışmanları ve uzman görüşleri alarak hazırladığımız bu içerik birçok mezuniyet elbisesi önerileri de barındırıyor.

DüğünYardımcısı.com organizasyon uzmanları, mezuniyet elbisesi seçimi için ilk olarak; mezuniyet konsepti özelinde bir tercih yapmanı öneriyor. Teknede & yatta bir mezuniyet partisi için şifon bir elbise öneren uzmanlar, uzun abiyeleri daha ön planda tutman gerektiğini söylüyor. Sürekli eteklerini tutmak zorunda kalmayacağın bir mezuniyet elbisesi ile teknede & yatta mezuniyet konseptinde rahatça ışıldayabilirsin.

DüğünYardımcısı.com'a özel fiyatları ile şehrindeki en iyi moda evleri için buraya!

Teknede & yatta mezuniyet partisi için diğer bir kıyafet önerisi ise vücuda yapışan ve kısa bir model. Ayrıca bu konsept için ayakkabı seçimi de çok önemli. Rahat ve altı kaygan olmayan ayakkabı seçimi teknede mezuniyet için seni kötü risklerden koruyacaktır. Son olarak saç ve makyaj modeli ne olursa olsun sabitleyici sıkmayı ihmal etmemelisin.

Güzelliğini ortaya çıkaracak olan saç & makyaj ustaları ile tanışmak için buraya!

Havuz başı bir mezuniyet mekanı tercihinde ise canlı renkler ve sade bir makyaj tercihi DüğünYardımcısı.com profesyonel danışmanları tarafından öneriliyor. Boğaz veya deniz kenarı mezuniyetleri ise ince askılı ve minimal tasarımlı bir kıyafet seçimi sayesinde güzelliğini daha da ön plana çıkaracaktır.

-

Mezuniyet mekanları, fiyatları, elbise seçimi ve fiyatları etkileyen faktörleri ele aldığımız içeriğimizi burada bitiriyoruz. Balo mekanları haricinde; moda evleri ve saç & makyaj ustaları da bulabileceğin sitemizde, kampanyaları sorgulatmak için ücretsiz danışmanlık hattımızı arayabilirsin.

ARA

Mezuniyet Mekanları ve Fiyatları

Şehrindeki en iyi mezuniyet balosu mekanları, DüğünYardımcısı.com’a özel ayrıcalıklı kampanyaları ve uygun fiyatları ile aşağıdaki içeriğimizde seni bekliyor.