İÇİNDEKİLER

İçindekiler

“Evlenme teklifi etmeyi düşünüyorum.” cümlesi ile başlayan heyecan; “Benimle evlenir misin?” sorusu sorulana kadar hummalı bir hazırlık istiyor. DüğünYardımcısı.com uzmanları ise bu evreyi insan hayatındaki en adrenalini yüksek dönem olarak tabir ediyor. Evlilik teklifi mekanları, fiyatları ve fikirleri kapsamındaki yazımız umuyoruz ki sana bu hummalı hazırlık aşamasında bir yol gösterici olur.

İzmir, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere şehrindeki evlilik teklifi yerleri önerileri de barındıran yazımız, DüğünYardımcısı.com’a özel fırsatlar da bulunduruyor. İlgini çeken mekan tanıtımlarına veya açıklamalarına dokunarak / tıklayarak sitemize özel avantajlı fiyatları anında görüntüleyebilirsin.

Evlenme teklifi konseptleri ve evlilik teklifi organizasyonu firması konularında da seni aydınlatacak olan içeriğimizi bir el kitapçığı olarak görmeni öneriyoruz.

Evlilik Teklifi Mekanları ve Fiyatları

Evlenme teklifi etmek için çalışmalara başlayan her erkek, ilk olarak şu sorunun cevabını arıyor; “Evlenme teklifi fiyatları ne kadar?” Ancak bu soru, tek bir doğru cevaba sahip değil. Evlilik teklifi mekanları; konumları, hizmetleri, konseptleri ve organizasyon desteği açısından kişi başı fiyatları farklı paketler dahilinde sunuyor.

Sayfayı aşağıya kaydırdığında göreceğin çizelge, İzmir, Ankara ve İstanbul evlilik teklifi mekanları bünyesindeki ortalama kişi başı başlangıç fiyatları ile oluşturulmuştur;

İl Kokteylli Yemekli
İstanbul 115 TL 180 TL
Ankara 90 TL 160 TL
İzmir 110 TL 170 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Taleplere göre değişkenlik gösterebilir.

İzmir Evlilik Teklifi Mekanları ve Fiyatları

Evlilik teklifi için İzmir konumu; farklı temalardaki mekanları içermesi ile diğer illerden farklılaşıyor. İzmir sınırları içerisinde; restaurant, otel, tarihi mekan, tekne & yat, deniz kenarı & kumsal gibi evlilik teklifi mekanları seni bekliyor. Bayraklı, Bornova, Urla, Çeşme, Güzelbahçe, Karşıyaka ve Konak ilçeleri ise İzmir evlilik teklifi mekanları özelinde en üst sıraları paylaşıyor.

Manej Urla Evlilik Teklifi Mekanları Fiyatları İzmirİzmir'de natürel bir evlilik teklifi yeri arayanlar için; Manej Urla ve hazırladığı evlilik teklifi köşesi...

Cumbalı Restaurant ve Manej Urla; İzmir’in popüler evlilik teklifi mekanları arasında bulunurken; Çeşme & Alaçatı otelleri de bu konuda farklılaşıyor. İzmir evlilik teklifi mekanları fiyatları ise bölgeden bölgeye ciddi anlamda değişiklik gösteriyor.

Aşağıdaki çizelgeyi inceleyerek İzmir’de evlilik teklifi yapılacak yerler özelindeki kişi başı fiyatları konusunda bilgilenebilirsin;

İlçe Kokteylli Yemekli
Balçova 80 TL 140 TL
Bayraklı 100 TL 160 TL
Çeşme 200 TL 350 TL
Güzelbahçe 95 TL 150 TL
Urla 130 TL 220 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Taleplere göre değişkenlik gösterebilir.

İstanbul Evlilik Teklifi Mekanları ve Fiyatları

Galata Kulesi, Kız Kulesi ve Cemile Sultan Korusu ile İstanbul; tarihi evlilik teklifi mekanları ile öne çıkıyor. Beyoğlu konumlu otel ve restaurantları ile de birçok evlilik teklifi yerleri barındıran metropol, her iki yakasında da benzersiz seçenekler sunuyor. Kadıköy konumlu teknede & yatta evlilik teklifi özelindeki mekanları da İstanbul konumunda en çok tercih edilen diğer bir alternatif.

Alaçatı Kafası by Pera Beyoğlu Evlilik Teklifi Mekanları Fiyatları İstanbulBeyoğlu'nda yer alan Alaçatı Kafası, benzersiz ambiyansı ve atmosferi ile tercih edilen bir mekan...

Bugüne kadar DüğünYardımcısı.com ziyaretçileri tarafından “İstanbul’da evlilik teklifi fiyatları ne kadar?” temalı birçok soru aldık. Bu soru ile ilintili cevabı aşağıdaki tabloda veriyoruz. Ek olarak; Anadolu Yakası & Avrupa Yakası evlenme teklifi yerleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sayfayı aşağıya kaydırmalısın.

Bölge Kokteylli Yemekli
Anadolu Yakası 85 TL 140 TL
Avrupa Yakası 135 TL 200 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Taleplere göre değişkenlik gösterebilir.

Anadolu Yakası Evlilik Teklifi Mekanları ve Fiyatları

Anadolu Yakası evlilik teklifi mekanları; Kadıköy, Beykoz, Üsküdar ve Ataşehir ilçeleri özelinde bir hayli ilgi görüyor. Teknede veya yatta evlilik teklifi için Kadıköy birçok alternatif sunarken Beykoz ise boğazda evlilik teklifi konsepti açısından ilgi görüyor.

Lacivert Restaurant Evlilik Teklifi Mekanları Fiyatları Beykoz İstanbul
Denize nazır Lacivert Restaurant Beykoz, muhteşem boğaz manzarası ile farklılaşıyor...

Sade bir evlilik teklifi için Ataşehir ve Polonezköy konumları tercih edilirken, İstanbullu çiftler şehirden uzak bir evlenme teklifi için Şile ilçesini kullanıyor.

Anadolu Yakası evlilik teklifi yerleri fiyatları için aşağıdaki tabloyu senin için hazırladık;

İlçe Kokteylli Yemekli
Ataşehir 80 TL 130 TL
Beykoz 90 TL 140 TL
Kadıköy 100 TL 150 TL
Polonezköy 100 TL 150 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Taleplere göre değişkenlik gösterebilir.

Avrupa Yakası Evlilik Teklifi Mekanları Ve Fiyatları

Avrupa Yakası evlilik teklifi mekanları; merkez olarak tabir edilen ilçelere doğru bir yoğunluk gösteriyor. Sarıyer, Beyoğlu ve Beşiktaş konumları ve çevrelerinde bulunan Avrupa Yakası evlilik teklifi yerleri, İstanbul Boğazı manzarası sebebi ile sıklıkla inceleniyor.

Sur Balık Restaurant Arnavutköy Evlilik Teklifi Mekanları Fiyatları İstanbul
Sur Restaurant, panoramik İstanbul manzarası ve yemekleri ile evlilik teklifleri için ideal bir seçim...

Avrupa Yakası özelinde şehirden uzak bir evlilik teklifi için ise İstanbullu çiftler; Silivri evlenme teklifi mekanları araştırması yapıyor.

Avrupa Yakası evlenme teklifi mekanları fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki çizelgeye göz gezdirebilirsin;

İlçe Kokteylli Yemekli
Arnavutköy 100 TL 120 TL
Beşiktaş 150 TL 200 TL
Beyoğlu 200 TL 300 TL
Sarıyer 120 TL 180 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Taleplere göre değişkenlik gösterebilir.

Ankara Evlilik Teklifi Mekanları ve Fiyatları

Ankara evlilik teklifi mekanları, İstanbul ve İzmir’e kıyas ile daha çok restaurant, otel ve kır bahçesi özelinde yoğunlaşıyor. Ankara Kalesi, Tunalı Hilmi Caddesi ve Eymir Gölü çevresinde de birçok evlilik teklifi mekanları bulunuyor. Gölbaşı, Çankaya ve Yenimahalle ise ilçeler açısından Ankara evlilik teklifi yerleri listesinde çoğunluğu oluşturuyor.

En güncel Ankara evlenme teklifi mekanları ve fiyatları için aşağıdaki çizelgeyi takip edebilirsin;

İlçe Kokteylli Yemekli
Gölbaşı 100 TL 160 TL
Çankaya 120 TL 200 TL
Yenimahalle 85 TL 140 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Taleplere göre değişkenlik gösterebilir.

-

Evlilik Teklifi Fikirleri, Yerleri ve Önerileri

Evlilik teklifi mekanları arasında bir türlü karar veremiyor musun? Evlilik teklifi yerleri konusunda kararsızlıklar mı yaşıyorsun? O zaman tam olarak doğru yerdesin. DüğünYardımcısı.com’un uzman organizasyon ekibi ile ortak bir çalışma sonucu hazırladığımız evlilik teklifi fikirleri ve önerileri içerisinde bulunduğumuz yılın trendlerinden oluşuyor.

Boğazda Evlilik Teklifi

Feriye Lokantası Evlilik Teklifi Mekanları Fiyatları Beşiktaş İstanbulFeriye Lokantası, boğazda evlilik teklifi yapmak isteyenler için özel hizmetleri ile kapılarını açıyor...

İstanbul Boğazı manzaralı bir evlenme teklifi, sadece İstanbul ili özelinde değil; Türkiye’nin birçok yerinden aşıkları kendine hayran bıraktırıyor. Ömür boyu unutulamayacak bir evlenme teklifi anı için genellikle Beşiktaş, Ortaköy, Arnavutköy gibi yerleşkeler tercih ediliyor. Çırağan Sarayı, Cemile Sultan Korusu ise konaklamalı ve romantik bir evlilik teklifi için uzmanlar tarafından öneriliyor.

Boğazda evlilik teklifi ne kadar?” sorusu ise DüğünYardımcısı.com ziyaretçileri tarafından sıkça soruluyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kişi başı fiyatları, birçok değişken ile belirleniyor. Ancak İstanbul Boğazı manzaralı bir evlilik teklifi için ortalama başlangıç kişi başı fiyatları şu şekilde sıralayabiliriz;

İlçe Kokteylli Yemekli
Arnavutköy 100 TL 120 TL
Beşiktaş 150 TL 200 TL
Ortaköy 120 TL 180 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Taleplere göre değişkenlik gösterebilir.

Yatta & Teknede Evlilik Teklifi

İzmir, İstanbul, Antalya gibi denize kıyısı olan illerde popülerliği hiç eksilmeyen bir evlilik teklifi fikri; teknede & yatta evlenme teklifi. İstanbul, Anadolu Yakası özelinde Üsküdar ve Beykoz gibi ilçeler teknede evlilik teklifi için birçok alternatifli firmaları barındırıyor. Avrupa Yakası sınırları içerisinde de Karaköy, Bebek ve Sarıyer gibi kıyı şeritlerinde yatta evlilik teklifi hizmeti veren işletmeler yer alıyor.

Cem Yat Kiralama Evlilik Teklifi Mekanları Fiyatları Kadıköy İstanbulKadıköy Cem Yat Kiralama bünyesindeki fotoğrafçılar tarafından yakalanmış çok özel bir kare...

DüğünYardımcısı.com uzmanları ise teknede & yatta evlilik teklifi için dikkat edilmesi gereken tek unsurun hava koşulları olduğunu söylüyor. Sen “Teknede evlenme teklifi ne kadar?” sorusunu sormadan biz hemen seni aşağıya yönlendirelim;

İlçe Kokteylli Yemekli
Sarıyer 90 TL 140 TL
Beykoz 120 TL 180 TL
Üsküdar 110 TL 165 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Taleplere göre değişkenlik gösterebilir.

Deniz Kenarı & Kumsalda Evlilik Teklifi

Deniz kenarı veya kumsalda yapılacak bir evlilik teklifi fikri, genellik ile yaz ayları için öneriliyor. Tatil beldeleri özelinde sıklıkla kullanılan bu evlilik teklifi konsepti, genellik ile romantik bir tatil içerisinde düşünülüyor. İstanbul sınırları içerisinde Riva, Şile ve Silivri deniz kenarında evlilik teklifi için harika plajlar barındırıyor.

İzmir özelinde ise Çeşme, Urla ve Foça’da kumsalda evlilik teklifi yapmak mümkün ve bir hayli popüler. Deniz kenarında & sahilde evlilik teklifi için dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise hazırlık safhası. Bu konsepti tercih eden DüğünYardımcısı.com ziyaretçileri %96 oranında evlilik teklifi organizasyonu firmaları ile ortak çalışıyor.

"Kumsalda evlilik teklifi ne kadar?" sorusu için ise aşağıdaki tabloyu güncel fiyatları baz alarak oluşturduk;

İl Kokteylli Yemekli
İstanbul 140 TL 200 TL
İzmir 165 TL 230 TL

Restaurantta Evlilik Teklifi

Vogue Restaurant Evlilik Teklifi Mekanları Fiyatları Beşiktaş İstanbulVogue Beşiktaş, restaurantta evlilik teklifi konseptindeki yadsınamaz başarısı ile dikkat çekiyor...

Ankara başta olmak üzere Bursa, Gaziantep ve Kocaeli genelinde; restaurantta evlilik teklifi oldukça büyük bir rağbet görüyor. Sürprizli ve romantik evlenme teklifleri için tercih edilen restaurantlar bu özel geceye sunduğu özel hizmetler ile de dikkat çekiyor.

Restaurantta evlenme teklifi, sade bir evlilik teklifi düşünenler için harika bir seçenek olarak da görülüyor. DüğünYardımcısı.com uzmanları evlilik teklifi yapılacak restaurant seçimi için özel bir seçim yapmanı öneriyor.

DüğünYardımcısı.com'un ücretsiz organizasyon uzmanlarına ulaşarak bu konuda daha da detaylı bilgiler alabilirsin.

Yurtdışında Evlilik Teklifi

Roma’da evlilik teklifi veya Paris’te evlilik teklifi, son zamanlarda çiftler tarafından tercih edilen bir diğer konsept. Diğer evlilik teklifi konseptlerine göre daha meşakkatli ve maliyetli olan yurtdışında evlilik teklifi; vize işlemleri gibi gereklilikler de barındırıyor.

Uzun ve kesin olmayan bir dönemin ardından detayları belli olan yurtdışında evlilik teklifi yerine Türkiye’deki popüler turizm merkezleri kullanılabilir. Kapadokya ve Yedigöller ise içerisinde bulunduğumuz yıl içerisinde en çok tercih edilen evlilik teklifi yerleri listesinde ilk iki sırayı paylaşıyor.

Evlilik Teklifi Mekanları Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Ankara, İstanbul ve İzmir özelindeki evlenme teklifi mekanları fiyatları incelendi, fikirler düşünüldü, şimdi ise sıra bu fiyatları etkileyen faktörlere geldi. DüğünYardımcısı.com’un organizasyon uzmanları, evlilik teklifi hazırlıkları için sadece tek bir öneri veriyor; “Ayrıntıları unutmayın, ayrıntılarda da kaybolmayın.”

Evlilik teklifi yüzüğü, kıyafeti, müziği gibi birçok ayrıntı belirlenmeli ancak evlilik teklifi yeri veya mekanı her şeyden de daha öncelikli. Evlilik teklifi mekanları fiyatları ise organizasyon hazırlıkları için ilk basamak olan bütçe hazırlamakta en büyük rolü oynuyor. Peki, evlilik teklifi mekanları fiyatlara nelere göre belirleniyor?

Konum

Evlilik teklifi fiyatları için ilk belirleyici unsur; lokasyon. Deniz kenarında bir restaurantta yapılacak evlenme teklifi, farklı ilçelerde farklı fiyatlara sahip olabilir. Örnek vermek gerekir ise; Arnavutköy evlilik teklifi mekanları ile Sarıyer evlilik teklifi mekanları arasında yadsınamayacak bir fiyat farkı bulunur. Buradaki farkı oluşturan neden ise Sarıyer evlilik teklifi yerleri ve İstanbul Boğazı manzarası arasındaki ilişkidir.

Benjamin Terrace Evlilik Teklifi Mekanları Fiyatları Ataşehir İstanbulBenjamin Terrace, en gösterişli ve en uygun İstanbul evlilik teklifi yerleri arasında yer alıyor...

İstanbul’dan uzaklaşacak ve Türkiye genelinde konuşacak olursak eğer popüler turistik alanlar da evlilik teklifi açısından son zamanlarda büyük rağbet görüyor. Kapadokya’da evlilik teklifi veya Bolu, Yedigöller’de evlilik teklifi, 2020 yılı popüler evlilik teklifi yerleri arasında en başı çekiyor.

Anadolu’nun diğer doğal güzellikleri ile karşılaştırıldığında ise bahsettiğimiz yerlerdeki evlilik teklifi organizasyonu fiyatları daha üst bir segmentte yer almaktadır.

Evlilik Teklifi Konsepti

Evlilik teklifi mekanları fiyatları, konsept seçimi özelinde de birçok değişime uğruyor. Yemekli veya kokteylli olarak ayrılan konsept seçenekleri daha çok otelde evlilik teklifi veya restaurantta evlilik teklifi kapsamında karşımıza çıkıyor. Ayrıca yemekli evlilik teklifi, kokteyl düzeni ile kıyaslandığında daha çok tercih edildiği görülüyor.

Sunset Grill Bar Beşiktaş Evlilik Teklifi Mekanları Fiyatları İstanbulSunset Grill & Bar, çıkardığı menüleri ve kokteyl seçenekleri ile geniş bir yelpaze sunuyor...

Kumsalda evlilik teklifi organizasyonu veya teknede & yatta evlilik teklifi için de genellikle yemekli ve kokteylli konseptler bir arada kullanılıyor. DüğünYardımcısı.com olarak bu tür evlilik teklifi organizasyonları kapsamında bütçeyi doğru bir şekilde kurgulamak için ön araştırma yapmanı tavsiye ediyoruz.

Evlilik Teklifi Organizasyonu Firmaları Desteği

Sade bir evlilik teklifi veya gösterişli bir evlilik teklifi… Peki senin seçimin hangisi olacak? Aslında yukarıda da belirttiğimiz gibi her iki evlenme teklifi de içerisinde sayılamayacak kadar çok ayrıntı barındırıyor. Ayrıntılarda kaybolmamak ve hiçbir eksik ile gelin adayı karşısına çıkmamak ise ilk hedef olarak görülüyor.

Çoğu erkek bu sebep ile konuda evlilik teklifi organizasyonu firmaları ile iş birliği yolunu seçiyor. Evlilik teklifi organizasyonu firmaları ise evlilik teklifi mekanı / yeri ne olursa olsun, güçlü bir destek sağlıyor. Tamamen kişiye özel bir evlilik teklifi konsepti hazırlayan organizasyon firmaları, bu dekorasyon ve süslemeleri senin fikirlerine başvurarak da yaratabiliyor.

Organizasyon firması ile anlaşmalı çalışan evlilik teklifi mekanları, fiyatları da bu doğrultuda belirliyor. Buna ek olarak mekan dışından evlilik teklifi organizasyonu firması ile de anlaşma sağlayabilirsin. Ancak bunun için ilk olarak mekan yetkilileri ile konuşman gerekiyor.

Şehrindeki en iyi evlilik teklifi organizasyonu firmaları için buraya!

-

Dünya evine giden yolda ilk adım olan evlilik teklifi organizasyonu özelinde; mekanları, fiyatları ve fiyatları etkileyen faktörleri inceledik. Evlenme teklifi yerleri, fikirleri ve önerileri de içeren yazımızı sana ışık tutması için saf ve işe yarar bilgiler ile doldurduk.

Verdiğimiz bilgiler haricinde evlilik teklifi özelinde hala kararsızlıklar yaşıyorsan ücretsiz olarak uzman görüşü alabilirsin. DüğünYardımcısı.com’un ücretsiz danışmanlık hattı sana evlilik teklifi mekanı seçimi konusunda büyük bir destek olacaktır.

Ayrıca danışmanlık hattı sayesinde kampanyaları sorgulatabilir, DüğünYardımcısı.com avantajları ile evlilik teklifi mekanlarındaki indirimli fiyatları öğrenebilirsin.

ARA

Evlilik Teklifi Mekanları ve Fiyatları

İzmir, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere şehrindeki en iyi evlilik teklifi mekanları, fiyatları ile birlikte içeriğimizde yer alıyor.