İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Dış çekim ve düğün fotoğrafçıları, hayatının en özel günlerini unutulmaz birer anıya dönüştürüyor. Son zamanlarda çiftlerin en çok tercih ettiği çekim trendleri arasında yer alan dış çekim konsepti, alanında uzman düğün fotoğrafçıları ile adeta bir sanat eserine dönüşüyor. Dış çekim fiyatları, 500 TL'den başlayan her bütçeye uygun seçenekleri ve farklı paket içerikleri ile çiftlerin yüzünü güldürüyor. Dış çekim fotoğrafları, aksesuarları, fiyatları, mekanları ve düğün fotoğrafçılarına dair merak ettiğiniz her şeyi gelin birlikte inceleyelim!

Düğün Fotoğrafçısı ve Dış Çekim Fiyatları Ne Kadardan Başlar?

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Düğün fotoğrafçıları her bütçeye uygun çekim paketleri sunuyor.

Düğün fotoğrafçısı denilince elbette çekim konseptleri kadar fiyat aralıkları da akıllara geliyor. Düğün fotoğrafçısı ve dış çekim fiyat aralıkları farklı detaylara göre şekilleniyor. Yaptıracağın çekime ortalama bir fiyat biçilebilmesi için düğün fotoğrafçısına istediğin konsepti, çekim türünü ve çekim süresini belirtmen gerekiyor. Elbette bu kalemlere ek olarak şehir dışında veya dış mekânda çekim yaptırmak istersen, ekipmanların nakliyesi ve arazinin coğrafi koşulları da fiyatları etkileyen faktörler arasına giriyor.

Düğün fotoğrafçısı fiyatları hakkında net bir bilgi alabilmek için fotoğrafçı ile iletişime geçmek her zaman çok daha sağlıklı oluyor. Böylece çekimin tüm detayları göz önünde bulundurularak sana özel bir düğün çekim paketi hazırlanabiliyor.

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Çekim Türü Başlangıç Fiyatı
Standart Çekim 1500 TL
Düğün Hikayesi 1500 TL
Düğün Klibi 500 TL
Şehir Dışı Çekim 1500 TL
Save the Date 750 TL
Trashday 2000 TL

*Başlangıç fiyatlarıdır, detaylı bilgi için teklif alınız.

İzmir Dış Çekim Paket Başlangıç Fiyatları

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

İzmir dış çekim için oldukça uygun mekanlara sahip olması ile dikkat çekiyor. Tarihi dokusu ve yemyeşil doğası ile dikkat çeken İzmir’de dış çekim paket başlangıç fiyatları ise şöyle:

İzmir Başlangıç Fiyatı
Standart Çekim 1250 TL
Düğün Hikayesi 1000 TL
Düğün Klibi 500 TL

*Başlangıç fiyatlarıdır, detaylı bilgi için teklif alınız.

İstanbul Dış Çekim Paket Başlangıç Fiyatları

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Medeniyetler şehri İstanbul, dış çekim gerçekleştirmek isteyen çiftlere sunduğu eşsiz mekanları ile de oldukça beğeni topluyor. İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası’nda dış çekim fiyatları genelde birbirine yakın fiyatlarda sunuluyor. İstanbul dış çekim paket başlangıç fiyatları ise şöyle:

İstanbul Başlangıç Fiyatı
Standart Çekim 1400 TL
Düğün Hikayesi 1250 TL
Düğün Klibi 750 TL

*Başlangıç fiyatlarıdır, detaylı bilgi için teklif alınız.

İstanbul’un en güzel düğün fotoğraf çekim noktalarını buradan keşfedebilirsin!

Ankara Dış Çekim Paket Başlangıç Fiyatları

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Başkent Ankara’da dış çekim konseptine uygun olarak muhteşem yapılar ve bölgeler yer alıyor. Ankaralı çiftler dış çekimlerini gerçekleştirmek için genelde Gölbaşı bölgesindeki doğal alanları tercih ediyor. Ankara dış çekim mekanları açısından zengin olmasına ek olarak uygun çekim fiyatları ile de çiftlerin beğenisi topluyor. Ankara dış çekim paket başlangıç fiyatları ise şu şekilde:

Ankara Başlangıç Fiyatı
Standart Çekim 1300 TL
Düğün Hikayesi 1100 TL
Düğün Klibi 750 TL

*Başlangıç fiyatlarıdır, detaylı bilgi için teklif alınız.

Dış Çekim Nedir?

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Plaj ve deniz kenarında konsept dış çekimini gerçekleştirebilirsin.

Dış çekim, son dönemlerde gelin ve damat adaylarının favori düğün fotoğrafçılığı konseptleri arasında yer alıyor. Genel tanımından bahsedecek olursak; dış çekim fotoğrafçılığı açık havada yapılan tüm konsept çekim türlerine verilen isim diyebiliriz. Dış çekim fiyatları gerçekleştirilen konsepte, kullanılan aksesuarlara, çekim mekanı mesafesi, koşulları ve çekim süresine göre değişkenlik gösterebiliyor. Yine de fiyatı ve teması ne olursa olsun, düğün fotoğraflarına farklı bir hava katmak isteyen çiftler tercihlerini dış çekimden yana kullanılıyor.

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Pek çok düğün fotoğrafçısı çiftlere özel olarak dış çekim paketleri hazırlıyor. Dış çekim paketleri içerisinde fotoğraf çekimine ek olarak video çekim alternatifleri de sunuluyor. Bu alternatifler arasında neler yok ki! En güzel anlarını yıllar boyunca saklayabileceğin dış çekim albümleri, aşkınızın belgeseli niteliğinde düğün klibi ve dış mekanın tüm güzelliğini fotoğraflarına yansıtabileceğin drone çekimi bunlardan yalnızca birkaçı!

Albüm Çekimi

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Düğün albümünde doğal pozlar verebilirsin.

Dış çekim konseptleri arasında çiftlerin en çok tercih ettiği alternatiflerin başında albüm çekimi yer alıyor. Açık hava çekimlerinde son teknoloji ekipmanlarla en mutlu anlarını en doğal hallerinizle ölümsüzleştiren düğün fotoğrafçıları bunları bir albüm içerisinde derliyor. Düğün fotoğraflarını farklı kolaj teknikleri ve sanatsal yorumlar ile birleştiren düğün fotoğrafçıları, tüm bu işlemlerin sonunda sizlere bir ömür boyunca saklayabileceğin muhteşem bir anı hazırlıyor.

Düğün albümleri, çekiminin temasına göre birbirinden şık modellerde hazırlanabiliyor. Örneğin; deniz kıyısında düğün çekimi gerçekleştirdiysen bu temaya uygun oldukça şık bir fotoğraf albümü ile bu eşsiz fotoğrafları bir ömür boyunca saklayabilirsin.

Doğada dış çekim konseptleri ve önerileri için seni böyle alalım!

Düğün Klibi – Düğün Hikayesi

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Düğün klibi, düğün hikayesi ya da bir diğer adıyla düğün belgeseli; genelde düğün organizasyonu sırasında yapılan çekimler olarak düşünülse de çoğu çift dış çekim konseptini bu güzel alternatiften yana kullanıyor. Düğün klibi çekimini açık havada gerçekleştiren çiftler yıllar sonra bile o özel anlara geri dönerek hatıralarını tazeleyebiliyor.

Pek çok düğün fotoğrafçısı dış çekim konseptini düğün klibi ile birleştirmek isteyen çiftlerin taleplerine uygun seçenekler sunuyor. Üstelik düğün klibi nişan ve kına gecesi için dış mekanda çekim yaptırmak isteyen çiftlerden de rağbet görüyor. Sıra dışı bir dış çekim gerçekleştirmek istersen sana da düğün hikayesi çekimini tavsiye ediyoruz.

Drone Çekimi

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Drone çekimi, doğanın tüm güzelliklerini düğün albümüne yansıtabilir.

Drone çekimi, çiftlerin en çok tercih ettiği çekim türleri arasında yer alıyor. Günümüzde lojistikten haberciliğe kadar pek çok alanda kullanımı yaygınlaşan dronelar artık dış çekim fotoğraflarını da süslüyor. Doğanın tüm güzelliklerini dış çekim fotoğraflarına yansıtmak isteyen çiftler, drone çekimi için düğün fotoğrafçılarına yöneliyor. Elbette bu çekimi gerçekleştirmek düşünüldüğü kadar kolay olmuyor.

Öncelikle seçtiğin düğün fotoğrafçısının drone çekimi konusunda deneyimli ve eğitimli olması gerekiyor. Dronelar yapı itibariyle son yıllarda kullanım kolaylığına uygun olarak üretilse de söz konusu fotoğrafçılık olunca muhteşem pozu yakalamak bir hayli deneyim gerektiriyor. Bu sebeple drone çekimi yapan düğün fotoğrafçısı fiyatları da diğer fotoğrafçılara göre biraz daha yüksek aralıklarda karşımıza çıkabiliyor.

Dış Çekim Nasıl Yapılır?

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Düğün çekiminde en güzel fotoğraf kareleri en doğal anlarında yakalanır.

Dış çekim yaptırmak isteyen çiftlerin aklında başlangıç aşamasında bazı soru işaretleri olabiliyor. Özellikle kamera fobisi yaşayan ve biraz da utangaç olan çiftler için maalesef dış çekim hayal olarak kalabiliyor. Bu konuda çiftlere verebileceğimiz en iyi tavsiye, kameraların varlığını unutmak ve anın tadını çıkarmak olabilir. Yine de içinde tedirginlikler varsa, düğün fotoğrafçının bu korkunuzu yenmenizde size yardımcı olacağından emin olabilirsin.

Elbette çiftlerin dış çekim ile ilgili kaygıları bunlarla da sınırlı kalmıyor. Dış çekim pozları nasıl verilir? Dış çekim mekanları nerelerdir? Dış çekim aksesuarları hakkında çiftler kararsız kalabilir. En güzel dış çekim fotoğraflarına sahip olabilmen için ihtiyacın olan tüm detayları incelemeye ne dersiniz?

Dış Çekim Pozları

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Eğlenceli dış çekim pozlarını tercih edebilirsin.

Dış çekim konsepti söz konusu olduğunda özellikle kamera fobisi yaşayan çiftlerin en çok merak ettiği konulardan biri de dış çekim pozları oluyor. Bir ömür boyu saklayacağın, yıllar sonra baktığınızda seni o güzel anlara götürecek dış çekim fotoğraflarında verdiğiniz pozlar oldukça önemli! Dış çekim pozlarında kararsız kalan çiftlere verebileceğimiz en iyi tavsiye tercihlerini doğal fotoğraflardan yana kullanmaları olabilir.

Zira doğa içinde bir çekim yaptırıyorsan bu çekim konseptini en güzel doğal pozlarla tamamlayabilirsin. Farklı bir çekim olsun istersen eşinle eğlenceli pozlar verebilirsin. Ağaçların içinde bir salıncakta veya mutluluktan havalara zıplarken verilmiş pozlar oldukça ilgi çekici olacaktır.

Dış Çekim Mekanları

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Yeşil alanlar ve parklar dış çekimde en çok tercih edilen mekanlar arasında yer alıyor.

Dış çekim mekanları, bu çekim türünün en önemli belirleyicilerinden biri olarak öne çıkıyor. Dış çekim konseptinde hangi mekânı tercih edeceğim diye düşünen çiftlere şu cevabı verebiliriz: Her yer! Gökyüzünün altındaki her alanı dış çekim konseptinde tercih edebileceğin mekan alternatifi olarak değerlendirebilirsin. Limitin gökyüzü bile değil üstelik! Gökyüzünde de paraşütle dış çekim yapılabiliyor.

Dış çekim mekanları arasında deniz kıyısı, orman, tarihi mekanlar ve hatta tekneler bile yer alabiliyor. Tüm bu mekanlara ek olarak çekimini daha da anlamlı kılmak istersen eşin ile ilk karşılaştığınız mekânı bile tercih edebilirsin. Bulunduğun şehirdeki en güzel manzaraya sahip olan tepe veya turistik olarak en çok tercih edilen bölgeleri de değerlendirebilirsin. İstanbul’un Kaleiçi bölgesi ve İzmir’in Kemeraltı bölgesine ek olarak pek çok antik kent de dış çekimin için değerlendirebileceğin mekanlar arasında yer alıyor.

İstanbul’un en çok tercih edilen dış çekim mekanları burada!

Dış Çekim Aksesuarları

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Dış çekim aksesuarlarını seçerken eşiniz ile en sevdiğiniz filmlerden ilham alabilirsin.

Dış çekim gerçekleştiren çiftler birbirinden eğlenceli aksesuarlar ile çekim esnasında hem eğleniyor hem de oldukça yaratıcı pozlara imza atabiliyor. Son yıllarda kına gecesi gibi eğlencesi eksik olmayan organizasyonlarda öne çıkan pankart ve dövizleri dış çekiminde aksesuar olarak kullanabilirsin. Üzerinde eğlenceli yazılar ve fotoğraflar bulunan dövizler dış çekim konseptlerine özel olarak hazırlanabiliyor.

Bu eğlenceli alternatife ek olarak çekimini renklendirecek kostümleri de tercih edebilirsin. Örneğin 1940’lı yılların dönem kıyafetlerinden şapka ve eldiven gibi aksesuarlar kullanarak vintage temalı bir çekim gerçekleştirebilirsin.

Düğün Fotoğraf Konseptleri

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Dış çekim ülkemizde en sevilen ve en çok tercih edilen çekim türlerinden olsa da bazı çiftler tercihini farklı temalardan yana kullanmak isteyebilir. Alternatif çekim türleri ile düğün fotoğraflarına oldukça özgün konseptlerde sahip olabilirsin. Düğün fotoğrafçıları her sezon birbirinden yaratıcı çekim konseptlerini çiftlerin beğenisine sunuyor. Son yılların trend çekim türleri arasında giren save the date çekimi de bunlardan biri!

Save the date, çiftlerin belirledikleri düğün tarihlerini düğün davetiyelerinde sevdiklerine duyurmak için yaptırdıkları çekim türüdür. Dış mekanda ya da stüdyoda gerçekleştirilen çekimler ile çiftin fotoğrafları davetiyelerini süslerken, aynı zamanda hazırlanan save the date albümü ile evlilik heyecanı ölümsüzleştirilebilir.

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Trashday çekiminde doyasıya kirlenebilirsin!

Düğün fotoğraf konseptleri arasında farklı bir alternatif arıyorsan trashday temasını da tercih edebilirsin. Trashday, düğün sonrasında gelinlik ve damatlıklarınızla doğada poz vererek gerçekleştirdiğin çekim türüne deniyor. Bu çekim türünde en büyük amaç mümkün olduğunca kirlenmek! Denizin içinde, çimlerin üzerinde ya da ağaçlara tırmanarak bu çekim türünü gerçekleştirebilirsiniz. Gelinlik ve damatlığını saklamak isteyen çiftlere bu konsepti önermiyoruz. Çünkü kimi zaman deniz suyuna, kimi zaman çamura bulaşan gelinlik ve damatlıklarınızı temizlemek düşündüğün kadar kolay olmayacaktır!

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Düğün Yardımcısı'nda şehrinin en iyi düğün fotoğrafçıları seni bekliyor!

Dış çekim ve düğün fotoğrafçıları hakkında merak ettiğiniz tüm detayları senin için derledik. Peki ya şehrinin en iyi dış çekim ve düğün fotoğrafçılarını nerede bulabilirsin? DüğünYardımcısı.com bünyesinde başta ülkemizin üç büyük şehri olmak üzere pek çok ilimizin en yetenekli düğün fotoğrafçıları yer alıyor. Sitemiz üzerinde en iyi düğün fotoğrafçılarını bulabilir, çalışmalarını inceleyerek ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsin.

Düğün fotoğrafçılarına ek olarak hazırlık sürecinde ihtiyaç duyacağın düğün mekanları ve düğün organizasyon firmalarını da yine sitemiz bünyesinde inceleyebilirsin. Düğün planlamanda ilham alabileceğin Düğün Hazırlıkları Rehberi’mizdeki birbirinden eğlenceli ve yaratıcı yazılarımız ile de düğün heyecanınızı perçinleyebilirsin. Şimdiden tüm çiftlerimize mutluluklar dileriz!

ARA

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Şehrinin en yetenekli düğün fotoğrafçıları, dış çekim fiyatları, düğün klibi, düğün hikayesi, save the date ve çok daha fazlası burada!