İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçıları

Dış çekim ve düğün fotoğrafçıları, hayatınızın en özel günlerini unutulmaz birer anıya dönüştürüyor. Son zamanlarda çiftlerin en çok tercih ettiği çekim trendleri arasında yer alan dış çekim konsepti, alanında uzman düğün fotoğrafçıları ile adeta bir sanat eserine dönüşüyor. Dış çekim fiyatları, her bütçeye uygun seçenekleri ve farklı paket içerikleri ile çiftlerin yüzünü güldürüyor. Peki dış çekim pozlarınıza nasıl karar verebilirsiniz? Dış çekim fotoğrafları, aksesuarları, fiyatları, mekanları ve düğün fotoğrafçılarına dair merak ettiğiniz her şeyi gelin birlikte inceleyelim!

1. Düğün Fotoğrafçısı ve Dış Çekim Fiyatları Nedir?

Düğün fotoğrafçıları her bütçeye uygun çekim paketleri sunuyor.

Düğün fotoğrafçısı denilince elbette çekim konseptleri kadar fiyat aralıkları da akıllara geliyor. Düğün fotoğrafçısı ve dış çekim fiyat aralıkları farklı detaylara göre şekilleniyor. Yaptıracağınız çekime ortalama bir fiyat biçilebilmesi için düğün fotoğrafçısına istediğiniz konsepti, çekim türünü ve çekim süresini belirtmeniz gerekiyor. Elbette bu kalemlere ek olarak şehir dışında veya dış mekânda çekim yaptırmak isterseniz, ekipmanların nakliyesi ve arazinin coğrafi koşulları da fiyatları etkileyen faktörler arasına giriyor. Düğün fotoğrafçısı fiyatları hakkında net bir bilgi alabilmek için fotoğrafçı ile iletişime geçmek her zaman çok daha sağlıklı oluyor. Böylece çekimin tüm detayları göz önünde bulundurularak size özel bir düğün çekim paketi hazırlanabiliyor.

Düğün fotoğrafçısı fiyatları hakkında detaylı bilgi burada!

  • Standart Paket Başlangıç Fiyatı: 1.500 TL
  • Düğün Hikayesi Paket Başlangıç Fiyatı: 1.500 TL
  • Düğün Klibi Paket Başlangıç Fiyatı: 500 TL
  • Şehir Dışında Çekim Paket Başlangıç Fiyatı: 1.500 TL
  • Save The Date Paket Başlangıç Fiyatı: 750 TL
  • Trashday Paket Başlangıç Fiyatı: 2.000 TL

· İzmir Dış Çekim Paket Başlangıç Fiyatları

İzmir dış çekim için oldukça uygun mekanlara sahip olması ile dikkat çekiyor. Tarihi dokusu ve yemyeşil doğası ile dikkat çeken İzmir’de dış çekim paket başlangıç fiyatları ise şöyle:

Standart Paket: 1.250 TL

Düğün Hikayesi: 1.000 TL

Düğün Klibi: 500 TL

· İstanbul Dış Çekim Paket Başlangıç Fiyatları

Medeniyetler şehri İstanbul, dış çekim gerçekleştirmek isteyen çiftlere sunduğu eşsiz mekanları ile de oldukça beğeni topluyor. İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası’nda dış çekim fiyatları genelde birbirine yakın fiyatlarda sunuluyor. İstanbul dış çekim paket başlangıç fiyatları ise şöyle:

Standart Paket: 1.400 TL

Düğün Hikayesi: 1.250 TL

Düğün Klibi: 750 TL

İstanbul’un en güzel düğün fotoğraf çekim noktalarını buradan keşfedebilirsiniz.

· Ankara Dış Çekim Paket Başlangıç Fiyatları

Başkent Ankara’da dış çekim konseptine uygun olarak muhteşem yapılar ve bölgeler yer alıyor. Ankaralı çiftler dış çekimlerini gerçekleştirmek için genelde Gölbaşı bölgesindeki doğal alanları tercih ediyor. Ankara dış çekim mekanları açısından zengin olmasına ek olarak uygun çekim fiyatları ile de çiftlerin beğenisi topluyor. Ankara dış çekim paket başlangıç fiyatları ise şu şekilde:

Standart Paket: 1.300 TL

Düğün Hikayesi: 1.100 TL

Düğün Klibi: 750 TL

2. Dış Çekim Nedir?

Plaj ve deniz kenarında konsept dış çekiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dış çekim, son dönemlerde gelin ve damat adaylarının favori düğün fotoğrafçılığı konseptleri arasında yer alıyor. Dış çekim düğün fotoğrafçılığı, her yıl yenilenen trendleri ile çiftlerin en güzel anılarını ölümsüzleştiriyor. Genel tanımından bahsedecek olursak; dış çekim fotoğrafçılığı açık havada yapılan tüm konsept çekim türlerine verilen isim diyebiliriz. Dış çekim fiyatları gerçekleştirilen konsepte, kullanılan aksesuarlara, çekim mekanı mesafesi, koşulları ve çekim süresine göre değişkenlik gösterebiliyor. Yine de fiyatı ve teması ne olursa olsun, düğün fotoğraflarına farklı bir hava katmak isteyen çiftler tercihlerini dış çekimden yana kullanılıyor.

Yemyeşil bir doğa ve eşsiz bir manzara dış çekim fotoğraflarınıza çok yakışabilir.

Pek çok düğün fotoğrafçısı çiftlere özel olarak dış çekim paketleri hazırlıyor. Dış çekim paketleri içerisinde fotoğraf çekimine ek olarak video çekim alternatifleri de sunuluyor. Bu alternatifler arasında neler yok ki! En güzel anlarınızı yıllar boyunca saklayabileceğiniz dış çekim albümleri, aşkınızın belgeseli niteliğinde düğün klibi ve dış mekanın tüm güzelliğini fotoğraflarınıza yansıtabileceğiniz drone çekimi bunlardan yalnızca birkaçı!

· Albüm Çekimi

Düğün albümünüzde doğal pozlar verebilirsiniz.

Dış çekim konseptleri arasında çiftlerin en çok tercih ettiği alternatiflerin başında albüm çekimi yer alıyor. Açık hava çekimlerinde son teknoloji ekipmanlarla en mutlu anlarınızı en doğal hallerinizle ölümsüzleştiren düğün fotoğrafçıları bunları bir albüm içerisinde derliyor. Düğün fotoğraflarınızı farklı kolaj teknikleri ve sanatsal yorumlar ile birleştiren düğün fotoğrafçıları, tüm bu işlemlerin sonunda sizlere bir ömür boyunca saklayabileceğiniz muhteşem bir anı hazırlıyor. Düğün albümleri, çekiminizin temasına göre birbirinden şık modellerde hazırlanabiliyor. Örneğin; deniz kıyısında düğün çekimi gerçekleştirdiyseniz bu temaya uygun oldukça şık bir fotoğraf albümü ile bu eşsiz fotoğrafları bir ömür boyunca saklayabilirsiniz.

Doğada dış çekim konseptleri ve önerileri burada!

· Düğün Klibi – Düğün Hikayesi

Düğün klibi, günümüzde çiftler tarafından oldukça rağbet görüyor.

Düğün klibi, düğün hikayesi ya da bir diğer adıyla düğün belgeseli; genelde düğün organizasyonu sırasında yapılan çekimler olarak düşünülse de çoğu çift dış çekim konseptini bu güzel alternatiften yana kullanıyor. Düğün klibi çekimini açık havada gerçekleştiren çiftler yıllar sonra bile o özel anlara geri dönerek hatıralarını tazeleyebiliyor. Pek çok düğün fotoğrafçısı dış çekim konseptini düğün klibi ile birleştirmek isteyen çiftlerin taleplerine uygun seçenekler sunuyor. Üstelik düğün klibi nişan ve kına gecesi için dış mekanda çekim yaptırmak isteyen çiftlerden de rağbet görüyor. Sıra dışı bir dış çekim gerçekleştirmek isterseniz size de düğün hikayesi çekimini tavsiye ediyoruz.

Düğün hikayesi hakkında bilmeniz gereken her şey!

· Drone Çekimi

Drone çekimi, doğanın tüm güzelliklerini düğün albümünüze yansıtabilir.

Drone çekimi, çiftlerin en çok tercih ettiği çekim türleri arasında yer alıyor. Günümüzde lojistikten haberciliğe kadar pek çok alanda kullanımı yaygınlaşan dronelar artık dış çekim fotoğraflarını da süslüyor. Doğanın tüm güzelliklerini dış çekim fotoğraflarına yansıtmak isteyen çiftler, drone çekimi için düğün fotoğrafçılarına yöneliyor. Elbette bu çekimi gerçekleştirmek düşünüldüğü kadar kolay olmuyor. Öncelikle seçtiğiniz düğün fotoğrafçısının drone çekimi konusunda deneyimli ve eğitimli olması gerekiyor. Dronelar yapı itibariyle son yıllarda kullanım kolaylığına uygun olarak üretilse de söz konusu fotoğrafçılık olunca muhteşem pozu yakalamak bir hayli deneyim gerektiriyor. Bu sebeple drone çekimi yapan düğün fotoğrafçısı fiyatları da diğer fotoğrafçılara göre biraz daha yüksek fiyatlarda karşımıza çıkabiliyor.

3. Dış Çekim Nasıl Yapılır?

Düğün çekiminde en güzel fotoğraf kareleri en doğal anlarınızda yakalanır.

Dış çekim yaptırmak isteyen çiftlerin aklında başlangıç aşamasında bazı soru işaretleri olabiliyor. Özellikle kamera fobisi yaşayan ve biraz da utangaç olan çiftler için maalesef dış çekim hayal olarak kalabiliyor. Bu konuda çiftlere verebileceğimiz en iyi tavsiye, kameraların varlığını unutmak ve anın tadını çıkarmak olabilir. Yine de içinizde tedirginlikler varsa, düğün fotoğrafçınızın bu korkunuzu yenmenizde size yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Elbette çiftlerin dış çekim ile ilgili kaygıları bunlarla da sınırlı kalmıyor. Dış çekim pozları nasıl verilir? Dış çekim mekanları nerelerdir? Dış çekim aksesuarları hakkında çiftler kararsız kalabilir. En güzel dış çekim fotoğraflarına sahip olabilmeniz için ihtiyacınız olan tüm detayları incelemeye ne dersiniz?

· Dış Çekim Pozları

Eğlenceli dış çekim pozlarını tercih edebilirsiniz.

Dış çekim konsepti söz konusu olduğunda özellikle kamera fobisi yaşayan çiftlerin en çok merak ettiği konulardan biri de dış çekim pozları oluyor. Bir ömür boyu saklayacağınız, yıllar sonra baktığınızda sizi o güzel anlara götürecek dış çekim fotoğraflarınızda verdiğiniz pozlar oldukça önemli! Dış çekim pozlarında kararsız kalan çiftlere verebileceğimiz en iyi tavsiye tercihlerini doğal fotoğraflardan yana kullanmaları olabilir. Zira doğa içinde bir çekim yaptırıyorsanız bu çekim konseptini en güzel doğal pozlarla tamamlayabilirsiniz. Farklı bir çekim olsun isterseniz eşinizle eğlenceli pozlar verebilirsiniz. Ağaçların içinde bir salıncakta veya mutluluktan havalara zıplarken verilmiş pozlar oldukça ilgi çekici olacaktır.

En yaratıcı düğün pozları için buraya!

· Dış Çekim Mekanları

Yeşil alanlar ve parklar dış çekimde en çok tercih edilen mekanlar arasında yer alıyor.

Dış çekim mekanları, bu çekim türünün en önemli belirleyicilerinden biri olarak öne çıkıyor. Dış çekim konseptinde hangi mekânı tercih edeceğim diye düşünen çiftlere şu cevabı verebiliriz: Her yer! Gökyüzünün altındaki her alanı dış çekim konseptinizde tercih edebileceğiniz mekan alternatifi olarak değerlendirebilirsiniz. Limitiniz gökyüzü bile değil üstelik! Gökyüzünde de paraşütle dış çekim yapılabiliyor. Dış çekim mekanları arasında deniz kıyısı, orman, tarihi mekanlar ve hatta tekneler bile yer alabiliyor. Tüm bu mekanlara ek olarak çekiminizi daha da anlamlı kılmak isterseniz eşiniz ile ilk karşılaştığınız mekânı bile tercih edebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirdeki en güzel manzaraya sahip olan tepe veya turistik olarak en çok tercih edilen bölgeleri de değerlendirebilirsiniz. İstanbul’un Kaleiçi bölgesi ve İzmir’in Kemeraltı bölgesine ek olarak pek çok antik kent de dış çekiminiz için değerlendirebileceğiniz mekanlar arasında yer alıyor.

İstanbul’un en çok tercih edilen dış çekim mekanları burada!

· Dış Çekim Aksesuarları

Dış çekim aksesuarlarını seçerken eşiniz ile en sevdiğiniz filmlerden ilham alabilirsiniz.

Dış çekim gerçekleştiren çiftler birbirinden eğlenceli aksesuarlar ile çekim esnasında hem eğleniyor hem de oldukça yaratıcı pozlara imza atabiliyor. Son yıllarda kına gecesi gibi eğlencesi eksik olmayan organizasyonlarda öne çıkan pankart ve dövizleri dış çekiminizde aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Üzerinde eğlenceli yazılar ve fotoğraflar bulunan dövizler dış çekim konseptlerine özel olarak hazırlanabiliyor. Bu eğlenceli alternatife ek olarak çekiminizi renklendirecek kostümleri de tercih edebilirsiniz. Örneğin 1940’lı yılların dönem kıyafetlerinden şapka ve eldiven gibi aksesuarlar kullanarak vintage temalı bir çekim gerçekleştirebilirsiniz.

4. Düğün Fotoğraf Konseptleri

Deniz kıyısında veya ıssız bir sahilde düğün fotoğraf çekiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dış çekim ülkemizde en sevilen ve en çok tercih edilen çekim türlerinden olsa da bazı çiftler tercihini farklı temalardan yana kullanmak isteyebilir. Alternatif çekim türleri ile düğün fotoğraflarınızı oldukça özgün konseptlerde sahip olabilirsiniz. Düğün fotoğrafçıları her sezon birbirinden yaratıcı çekim konseptlerini çiftlerin beğenisine sunuyor. Son yılların trend çekim türleri arasında giren save the date çekimi de bunlardan biri! Save the date, çiftlerin belirledikleri düğün tarihlerini düğün davetiyelerinde sevdiklerine duyurmak için yaptırdıkları çekim türüdür. Dış mekanda ya da stüdyoda gerçekleştirilen çekimler ile çiftin fotoğrafları davetiyelerini süslerken, aynı zamanda hazırlanan save the date albümü ile evlilik heyecanı ölümsüzleştirilebilir.

Düğün fotoğraf önerilerini burada inceleyebilirsiniz!

Trashday çekiminde doyasıya kirlenebilirsiniz!

Düğün fotoğraf konseptleri arasında farklı bir alternatif arıyorsanız trashday temasını da tercih edebilirsiniz. Trashday, düğününüz sonrasında gelinlik ve damatlıklarınızla doğada poz vererek gerçekleştirdiğiniz çekim türüne deniyor. Bu çekim türünde en büyük amaç mümkün olduğunca kirlenmek! Denizin içinde, çimlerin üzerinde ya da ağaçlara tırmanarak bu çekim türünü gerçekleştirebilirsiniz. Gelinlik ve damatlığını saklamak isteyen çiftlere bu konsepti önermiyoruz. Çünkü kimi zaman deniz suyuna, kimi zaman çamura bulaşan gelinlik ve damatlıklarınızı temizlemek düşündüğünüz kadar kolay olmayacaktır!

Düğün fotoğrafçısı ve dış çekim fiyatları konseptlere göre değişkenlik gösterebiliyor.

Dış çekim ve düğün fotoğrafçıları hakkında merak ettiğiniz tüm detayları sizler için derledik. Peki ya şehrinizin en iyi dış çekim ve düğün fotoğrafçılarını nerede bulabilirsiniz? DüğünYardımcısı.com bünyesinde başta ülkemizin üç büyük şehri olmak üzere pek çok ilimizin en yetenekli düğün fotoğrafçıları yer alıyor. Sitemiz üzerinde en iyi düğün fotoğrafçılarını bulabilir, çalışmalarını inceleyerek ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz. Düğün fotoğrafçılarına ek olarak hazırlık sürecinde ihtiyaç duyacağınız düğün mekanları ve düğün organizasyon firmalarını da yine sitemiz bünyesinde inceleyebilirsiniz. Düğün planlamanızda ilham alabileceğiniz Düğün Hazırlıkları Rehberi’mizdeki birbirinden eğlenceli ve yaratıcı yazılarımız ile de düğün heyecanınızı perçinleyebilirsiniz. Şimdiden tüm çiftlerimize mutluluklar dileriz!

ARA