İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Gelin Ayakkabısı Firmaları, Modelleri ve Fiyatları

Gelin ayakkabısı, gelinlerin şıklığının tamamlayıcısı ve düğünlerdeki bekarların umudu olarak her zaman çok konuşulmuştur. Düğünlerde sadece gelinler değil bütün bekar kızları da ilgilendiren gelin ayakkabısı modelleri ve firmaları şimdi Düğün Yardımcısı’nda! Gelinliği tamamlayan ve o en özel günde şık ve konforlu olmanızı sağlayan en güzel gelin ayakkabısı, gelin botu ve gelin babeti modellerini satan firmaları listeleyebilir, yorumları okuyabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Gelin adayları en özel günlerinde en doğru ve en uygun gelin ayakkabısı seçimi yaparak zarifliğini ve şıklığını tamamlamak istiyorlar. Müstakbel gelinlerin, düğün organizasyonları için gelinliklerini tamamlayacak bir ayakkabı seçimi yapması en zor konulardan biri. Şıklıklarından ödün vermeden konfor arayanlardan, farklı tarzını yansıtacak bir gelin ayakkabı tercih eden gelinlere kadar bütün herkesin beğenisine uygun gelin ayakkabısı modellerine ve fiyatlarına bu yazımızda yer veriyor olacağız.

  1. Gelin Ayakkabısı Firmaları
  2. Gelin Ayakkabısı Modelleri ve Fiyatları
  3. Gelin Ayakkabısı Süslemeleri, Aksesuar ve Fiyatları
  4. Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

1- Gelin Ayakkabısı Firmaları

Şehrinizdeki gelin ayakkabısı firmalarına ulaşarak istediğiniz ayakkabı modelini size özel olarak üretilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca en son moda modelleri görmek, denemek ve fiyat bilgisi almak isterseniz bulunduğunuz şehirdeki ayakkabı firmalarından fiyat teklifi alabilir veya ücretsiz danışma servisimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

GELİN AYAKKABISI FİYATLARI

İl Başlangıç Fiyatı
İzmir 100 TL – 300 TL
İstanbul 100 TL – 400 TL
Ankara 100 TL– 300 TL

· İstanbul Gelin Ayakkabısı Firmaları

İstanbul'da özel yapım ve hazır gelin ayakkabısı satışı yapan pek çok firma bulunuyor.

İstanbul gelin ayakkabısı firmaları Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası'nda da bulunup özel yapım ve hazır modeller olarak satış yapmaktalar. Hazır modellerde de kişiselleştirme imkanı sağlayan firmaların fiyatları genellikle minimum 200 TL’den başlıyor. İstanbul Avrupa yakası uygun fiyatlı hazır gelin ayakkabısı modellerini Eminönü ve Şişli’de kolaylıkla bulabilirsiniz. Yine Anadolu yakası hazır ayakkabı modelleri için Kadıköy ve Üsküdar en çok tercih edilen semtler arasında yer alıyor. Özel yapım gelin ayakkabısı imalatçısı arayanlar İstanbul’da Avrupa yakası için Nişantaşı’nı, Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy’ü tercih etmeliler.

· İzmir Gelin Ayakkabısı Firmaları

İzmir'de birbirinden şık gelin ayakkabılarını Kemeraltı Çarşısı'nda bulabilirsiniz.

İzmir gelin ayakkabısı firmaları Konak-Kemeraltı, Gaziemir ve ayakkabıcılar çarşısı olarak bilinen sanayi sitesinde yer alıyor. İzmir ayakkabı firmaları hem özel yapım hem de hazır modellerle ürün ve hizmet sağlıyorlar. İzmir’de gelin ayakkabısı nereden alınır diye soruyorsanız başvuracağınız ilk yer mutlaka Konak ve Çankaya olmalıdır. Özel yapım ayakkabı yaptırmak istiyorsanız ve biraz daha uygun fiyatlı tercih ediyorsanız Ayakkabıcılar Çarşısı’nı ziyaret etmenizde fayda var. Ancak son moda modelleri ve yurtdışı trendlerinin kişiye özel yapım uygulamalarını görmek isterseniz Alsancak’ta bulunan butik ayakkabıcıları tercih edebilirsiniz. İzmir hazır gelin ayakkabısı modelleri fiyatları 100 TL -200 TL arasında başlangıç fiyatları bulunurken, özel yapım gelin ayakkabılarının başlangıç fiyatları ise 200-300 TL olarak değişkenlik göstermektedir.

· Ankara Gelin Ayakkabısı Firmaları

Ankaralı gelin adayları, ayakkabı alışverişlerini Ulus ve Kızılay bölgesinden yapıyor.

Ankara gelin ayakkabısı firmaları hazır modellerine Ulus ve Kızılay’da bulunan dükkanlardan ya da şehirdeki büyük alışveriş merkezlerinden tercih edebilirsiniz. Ancak özel yapım ayakkabı tercih ediyorsanız Ankara ayakkabı imalatçıları genellikle Altındağ tarafında bulunuyor. Ankara hazır gelin ayakkabısı modelleri fiyatları 100 TL’den başlıyor. Kişiselleştirilmiş, ekleme yapılarak özelleştirilmiş ayakkabı modellerinde genellikle ek özellikler üzerinden fiyat artışı yapılmaktadır. Özel yapım ayakkabı tercih edenler için ise ayakkabı fiyatları 150 TL ile 200 TL arasında seyir etmektedir.

2- Gelin Ayakkabısı Modelleri ve Fiyatları

Her tarzdan gelin adayına hitap eden birbirinden şık ayakkabılar, gelin ayakkabısı firmalarında sizleri bekliyor.

Gelin ayakkabısı modelleri her gelinin isteğine, tarzına göre farklılık gösteriyor. Hazır modeller arasından tarzınıza ve gelinliğinize uygun ayakkabı seçebileceğiniz gibi, düğün konseptinize göre özel olarak üretilmiş özel yapım gelin ayakkabısı modellerini de düşünebilirsiniz. Gelin ayakkabısı modelleri fiyatları birçok etkene göre farklılık gösterebiliyor. Sade bir gelin ayakkabısı minimum 100 TL’den başlayıp 2000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

· Topuklu Gelin Ayakkabısı Modelleri

Topuklu gelin ayakkabısı modeli tercih eden gelinlerin öncelikle karar vermeleri gereken 3 ana öge var; topuk modeli, topuk boyu ve topuk kalınlığı.

Topuk modeline göre ayakkabınızın tarzı da değişkenlik gösterecektir. Dolgu topuk mu tercih edeceksiniz yoksa sivri topuk mu, ya da İspanyol topuk mu karar vermelisiniz. Buna karar verirken de en önemli unsur ayak yapınız ve alışkın olduğunuz topuk modelidir. Seçiminizi yaparken bütün gün ve gece ayakta olacağınızı hesap ederek alışık olduğunuz topuk modelini tercih etmeniz daha iyi olabilir.

Sivri Topuk

Asalet ve zarafetin sembolü sivri topuk gelin ayakkabıları

Sivri topuk ayakkabılar şıklığı ve zarifliğiyle hem bedeni hem de duruşunuzu son derece asil gösteren topuklu ayakkabı modelleridir. Sivri topuklu gelin ayakkabısı modelleri genellikle kısa, midi boy gelinlik modelleri veya balık kesim gelinlik modelleriyle tercih edilmektedir. Sivri topuklu ayakkabıların topuk boyunu ise tercihinize göre ayarlayabilirsiniz. Sivri topuklu ayakkabılar daha çok salon düğünleri için uygun olduğundan düğün mekanı tercihiniz kapalı veya açık salon düğünü zemininde ise bu tip ayakkabılar tam size göre.

Dolgu Topuk

Dolgu topuk gelin ayakkabıları, özellikle kır düğünü organizasyonlarında muhteşem bir seçim olabilir.

Dolgu topuklu gelin ayakkabıları, genellikle A kesim gelinlik veya prenses kesim gelinlik ile gece boyu rahat etmek isteyen gelin adaylarının tercihi. Aynı zamanda kır düğünü organizasyonu yapan gelin adaylarının da öncelikli tercihi oluyor. Özellikle vintage konseptli düğünlerde de tercih edilen ayakkabı modeli olarak dolgu topuklu ayakkabı modelleri son dönemde düğünde rahat hareket etme imkanı sağladığı için bir hayli moda olmuş durumda. Hem topuklu olması hem de tabanları zorlamayan yapısıyla uzun ve kısa etekli tüm gelinlik modelleriyle uyumlu oluyor. Bu sebeple de en çok tercih edilen gelin ayakkabısı modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Yüksek Topuk

Minyon gelin adayları için yüksek topuklu ayakkabılar oldukça hayat kurtarıcı olabiliyor.

Yüksek topuklu gelin ayakkabısı modelleri genellikle kısa boylu gelin adaylarının kurtarıcısı oluyor. Dolgu, İspanyol, ince veya kalın topuk olsun yüksek ökçeli olarak tasarlanan bu gelin ayakkabısı modelleri hem gelin adaylarının duruşunu zarif gösterirken hem de gelinliğin asaletini ortaya çıkarıyor. Yüksek topuklu gelin ayakkabıları özellikle uzun kuyruklu gelinlik tercih eden veya prenses kesim gelinlik tercih eden gelin adaylarınca da yoğun şekilde talep görmekte.

Kısa Topuk

Kısa topuklu gelin ayakkabıları, vintage gelinlik modelleri ile çok yakışıyor.

Kısa topuklu ayakkabı modelleri genelde rahat etmek isteyen gelinlerin tercihi oluyor. Kısa sivri topuk tercih edebileceğiniz gibi kısa dolgu topuk veya kısa kalın topuk da tercih edebilirsiniz. Midi boy gelinlik modelleri ve A kesim gelinlik modelleriyle son derece şık duran kısa topuklar konsept düğünler için de sıklıkla tercih edilebiliyor. Hazır modeller yanı sıra aksesuar ve süsleme ile kişiselleştirme imkanı da en çok bu standart modellerde bulunuyor. Farklı olmayı tercih eden gelinler için ise özel yapım el boyaması kısa topuklu modeller mevcut. İspanyol topuk tarzı kısa topuk modeli ise vintage gelinlerin genel tercihleri arasında.

Kalın Topuk

Kalın topuklu gelin ayakkabıları, hem şık hem de rahat bir alternatif arayan gelin adaylarının ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Kalın topuklu gelin ayakkabısı modelleri rahat kullanım ve uzun süreli kullanım için son derece uygun. Ayrıca vücut kitle endeksi yüksek olan gelin adayları için de kalın topuklu model tercihi düğünlerinde rahat etmeleri açısından önerilmektedir. Kalın topuklu gelin ayakkabılarında topuk işleme detayları ise son dönemin trend uygulamalarından.

İspanyol Topuk

İspanyol kısa topuklu gelin ayakkabısı modelleri dantel ve güpür süslemelerle vintage düğünleri tamamlıyor.

Özel bir kısa topuk modeli İspanyol topuk, vintage gelinlerin sıklıkla tercih ettiği bir model olmakla birlikte dönem kıyafeti tercih eden nişan ve söz abiyeleriyle de sıklıkla tercih ediliyor. Bu topuk yapısı hem rahat yürüme imkanı verirken hem de ayaklara fazla yük bindirmeyerek bütün gece rahat etme imkanı sağlıyor.

· Renkli Gelin Ayakkabısı Modelleri

Rengarenk gelin ayakkabı modelleri fiyatlar açısından da her bütçeye uygun seçenekler barındırıyor.

Farklı olmak isteyen ve renk temalı düğün organize eden gelinlerin tercihi tabi ki renkli gelin ayakkabısı modelleri. Genellikle özel üretim olarak hazırlanan gelin ayakkabıları kişiye özel olarak istenilen topuk boyu, model, kumaş ve desende yapılabiliyor. Düğününüzün renklerine ve tarzına uygun olarak istediğiniz renkte bir gelin ayakkabısı tercih edebilirisiniz. Son derece şık ve sıra dışı duran renkli gelin ayakkabısı modelleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz ücretsiz danışma servisini arayabilir veya gelin ayakkabısı firmalarından fiyat teklifi alabilirsiniz.

· Spor Gelin Ayakkabısı Modelleri

Rahatlığı birinci planda tutan gelin adaylarının tercihi spor gelin ayakkabıları oluyor.

Günümüzde artık gelinlik altına spor ayakkabı giymek son derece normal. Hatta sıklıkla da tercih ediliyor. Hatta öyle ki artık gelinler için özel tasarlanmış ve süslenmiş spor ayakkabıları bile bulunuyor. Özelikle prenses kesim ve A kesim gelinlik tercih eden gelin adayları tüm gün ve gece boyu ayakta olacakları için rahat edecekleri spor ayakkabı modellerini tercih ediyorlar. Günümüze birçok firma düz beyaz spor ayakkabısı üretiyor. Hazır olarak alabileceğiniz ve birçok yerde bulabileceğiniz beyaz spor ayakkabısı modeli bulunmakta.

· Converse Gelin Ayakkabısı Modelleri

Converse gelin ayakkabılarının düz tabanlı ve dolgu topuklu modelleri de bulunuyor.

Converselerin 2000’ler ile birlikte moda olmasıyla gelin ayakkabısı olarak da kullanılmaya başlaması çok zaman almadı. Günümüzde ise converseler gelinler için özel tasarım olarak sunuluyor. Dolgu topuk converse modellerini sıklıkla dantellerle veya pul-payetlerle süslenmiş olarak görmek mümkün.

· Gelin Botu ve Çizmesi Modelleri

Dantel ve transparan gelin botları, sonbahar ve kış gelinleri tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Gelin botu ve çizmesi transparan materyal üzerine yapılan incelikli işlemeleri veya minimalist lazer kesim deri modelleriyle son yılların en şık modası! Gelin botu veya gelin çizmesi genellikle kısa kesim veya asimetrik kesim gelinlik modelleriyle tercih ediliyor. Genellikle her mevsime uygun farklı materyallerden üretimle gelin botu yapılabiliyor. Farklı olmayı seven modern gelinlerin ilk tercihlerinden olan gelin botu veya çizmesi için gelin ayakkabısı firmaları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

· Babet Gelin Ayakkabısı Modelleri

Sahil ve kır düğünü konseptlerinin rahat ve şık seçeneği babet gelin ayakkabısı olarak öne çıkıyor.

Sadelik, rahatlık ve şıklık bir arada olsun diyorsanız babet gelin ayakkabısı tam size göre. Topuklu ayakkabı sevmeyen veya düğün gününde konforunu ön planda tutan gelin adayları için birbirinden farklı işlemelerle süslenmiş babet modeli mevcut. Ayrıca düz bir babeti kendi isteğinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

· Vintage Gelin Ayakkabısı Modelleri

Vintage ve retro tarzı seven gelin adayları için gelin ayakkabısı firmaları birbirinden şık modeller üretiyor.

Vintage konseptli düğün organizasyonu yapan gelinlerin tercihi tabi ki vintage ayakkabılar oluyor. Döneme göre farklı ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. Mesela 19202lerin ve 1930’ların modasına uygun bir konseptte Oxford dantel işlemeli ayakkabıları tercih edebileceğiniz gibi, 1950’lerin İspanyol topuklu dans ayakkabılarını da kullanabilirsiniz. Burada tümüyle sizin tarzınız önemli!

· Taşlı ve Topuk İşlemeli Gelin Ayakkabısı Modelleri

Topuk kısmı taş işlemeli gelin ayakkabılarını hazır temin edebileceğiniz gibi, kişiye özel süslenen modelleri de değerlendirebilirsiniz.

Son yılların en çok tercih edilen modası taşlı ve topukları işlemeleri gelin ayakkabısı modelleri. Topuk sırt kısmı taş işlemeli ayakkabılar özellikle ışıltılı gelinlik modellerini veya kısa gelinlik modellerini tercih eden gelinler tarafından çok tutuluyor. Ayrıca topuk kısmına yazılan dantel işleme veya pul payet işleme gibi detaylar daha uzun yıllar gelin modasında yer edeceğe benziyor.

3- Gelin Ayakkabısı Süslemeleri, Aksesuar ve Fiyatları

· Pul Payetli Ayakkabılar

Pullu payetli gelin ayakkabıları, işlemeli ve güpürlü gelinlik modeli tercih eden gelin adayları tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Tümüyle pul kaplama veya payetlerle işlenmiş topuklu ya da spor ayakkabı modası son yılların tendi! Özellikle romantik gelinlerin tercihi kaplama ayakkabı modelleri göz alıcı bir şıklık sunuyor. Salon düğünü tercih eden gelinlerin sıklıkla tercih ettiği model olarak pul payetli gelin ayakkabıları spor ayakkabıdan topuklu ayakkabıya, gelin babetinden gelin botuna kadar tüm ayakkabı türlerinde uygulanabiliyor.

· Dantel ve Güpür İşlemeli Ayakkabılar

Dantel ve güpür detayları, gelin ayakkabılarında oldukça şık görünüyor.

Dantel ve güpür işlemeli gelin ayakkabısı modelleri klasik tarzda düğün organizasyonu gelinlerin, vintage konseptte düğün organizasyonu yapanların tercihi. Dantel veya güpür süslemeli gelin ayakkabısı tercih edecek gelinlerin en çok dikkat etmesi gerekenlerin başında ise gelinlik materyaliyle olan uyum geliyor. Gelinliğinizde eğer dantel veya güpür detaylar tercih ettiyseniz aynı materyalden ayakkabınızda da kullanılması daha iyi olacaktır. Aksi takdirde farklı desen ve renklerde olan gelinlik ve ayakkabı danteli çok şık olabilecek bir görünümü bozabilir. Bu sebeple bu tarz ayakkabı tercih edecekseniz kişiselleştirilebilir hazır ayakkabı veya özel yapım ayakkabı tercih etmelisiniz. Kişiselleştirebilir beyaz ayakkabı veya özel yapım ayakkabı için gelinlikçinizden gelinlik danteliniz veya güpür detaylarından ekstra kumaş isteyebilir ve böylece ayakkabı gelinlik uyumunuzu yakalayabilirsiniz.

· Taşlı ve İncili Gelin Ayakkabıları

Gelin ayakkabılarında inci detayları, özellikle sade model gelinliklerle tercih edildiğinde oldukça şık görünüyor.

Taşlı ve incili gelin ayakkabıları saten ve düz kesim gelinliklerle son derece şık duran bir ikili oluyor. Özellikle incili gelinlik modeli giyen gelinlerin de tercihi olan incili gelin ayakkabısı modelleri hazır olarak birçok firmada bulmak mümkün. Yine aynı şekilde taşlı gelin ayakkabısı modelleri günümüzde birçok firmada hazır ayakkabılar olarak her bütçeye uygun olarak bulunuyor. Ayrıca istediğiniz taş süsleme çeşidine göre kişiye özel olarak da üretilebiliyor.

· İşlemeli Gelin Ayakkabısı Modelleri

İşlemeli gelin ayakkabıları oldukça şık ve elegan bir seçim olabilir.

İşlemeli gelin ayakkabıları zarif, şık ve farklı modeller olarak karşımıza çıkıyor. Deri üstüne yapılan desen işlemesi sebebiyle fiyatları yüksek olan bu ayakkabı modeli bir hayli usta işçilik gerektiriyor. Ancak sonuçlar ise herkesi büyülüyor. İşlemeli gelin ayakkabısı modelini tercih eden gelinler genellikle hazır modellerdense kendi beğendikleri desen ve renkte işleme yapılmasını istiyorlar. Ancak ünlü markaların da birbirinden güzel ve nadirlikte farklı işlemeli gelin ayakkabısı modelleri mevcut.

· El Boyaması Gelin Ayakkabıları

El boyaması gelin ayakkabılarını tercih ederek nedimelerinizle oldukça şık bir uyum yakalayabilirsiniz.

El boyaması gelin ayakkabısı modellerini ayakkabı firmalarından edinebileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Eğlenceli gelinlerin tercihi olan el boyaması ayakkabı modelleri en çok kişiselleştirilebilir ayakkabı çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Dilediğiniz renkte ve desende boyama yapabileceğiniz gibi karikatür desenli ayakkabı modellerini de inceleyebilirsiniz. Birçok ayakkabı firması ünlü çizerlerin, ressamların ya da karikatüristlerin tasarımlarını ayakkabılara boyuyor. Birbirinden güzel ve eğlenceli modeller için gelin ayakkabısı firmalarından fiyat teklifi alabilirsiniz.

4- Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Gelin adaylarının en özel günlerinin telaşı içinde ayakkabı seçimi yapmaları kimi zaman kısıtlı zamana kalıyor. Kimi zaman ise gelin ayakkabısını seçerken dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılar gözden kaçabiliyor. Gelin ayakkabısı seçerken öncelikle dikkat etmeniz gereken ayak yapınız.

  • Ayak yapınız gelin ayakkabısı modelini belirleyecek ilk unsur olmalı. Örneğin, eğer geniş taraklı bir ayak yapısına sahipseniz sivri burun ayakkabılardan kaçınmalısınız.
  • Gelinlik modeliniz gelin ayakkabısı seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli unsur. Eğer kısa gelin modeli veya midi boy gelinlik modeli tercih ediyorsanız gelin botu veya sivri topuklu gelin ayakkabısı tercih edebilirsiniz. Buradaki ikinci önemli unsur gelinliğinizin tarzı. Vintage gelinlik modeli tercih ettiyseniz vintage unsurlarla süslenmiş veya topuk yapısı vintage ayakkabı modellerine uygun bir ayakkabı tercih etmelisiniz.
  • Düğün ve davet organizasyonunuzun mekanı bir diğer önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor. Düğün mekanı eğer kapalı bir salon ise zeminde rahat yürüyebileceğiniz için sivri topuklu veya yüksek topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Ancak bir kumsal-plaj düğünü veya kır düğünü planlıyorsanız sivri topuk ayakkabı tercihinizi tekrar gözden geçirmenizde fayda var.
  • Düğününüzün gerçekleşeceği mevsim de ayakkabı tercihinizde bir diğer etken. Kış düğününde açık ayakkabı tercih etmek pek de şık durmayabilir. Yine sonbaharda düğün planlayan gelin adaylarının tercih edeceği ayakkabı modelleri yaz düğünlerine göre farklılık gösterecektir.
  • Düğün konseptiniz de gelin ayakkabısı tercihinizi etkileyen faktörlerden. Rustik bir kır düğünü organize ettiyseniz kısa İspanyol topuklu modelleri ya da sandalet tarzı modelleri tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere gelin ayakkabısı modellerini ve fiyatlarını tanıtmaya çalıştık. Gelin ayakkabısı modelleri nelerdir, fiyatları ne kadardan başlar? Hangi aksesuar ve süslemelere göre gelin ayakkabısı fiyatları nasıl değişir? gibi sorularınıza yanıt vermeye çalıştık. Ayrıca hangi düğün konseptine göre nasıl gelin ayakkabısı seçilmeli? Veya düğün mekanına göre gelin ayakkabısı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Gelinlik modeline göre ayakkabı seçimi nasıl yapılır? gibi sorulan birçok sorunun da cevabını yazımızda içerdik. Eğer sizler de gelinlik modelinize veya düğün mekanınıza uygun ayakkabı seçimi yapmak isterseniz, gelin ayakkabısı firmalarını listeleyebilir beğendiğiniz modeller hakkında bilgi almak için ücretsiz danışma servisimizi arayabilirsiniz ya da teklif butonu aracılığıyla istediğiniz firmadan taleplerinize yönelik fiyat teklifi alabilirsiniz.

ARA