İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Gelin saçı ve makyajı, düğün hazırlıkları arasında oldukça önemli bir yere sahip. Deneyimli kuaförler ve makyaj sanatçıları tarafından yapılan saç ve makyaj uygulamaları ile düğün gününde hayal ettiğin görünüme kavuşabilirsin. Peki gelin saçı ve gelin makyajı fiyatları hakkında yeterince bilgi sahibi misin? Gelin başı fiyatları uygulanan tasarıma göre farklılık gösterebiliyor. Makyaj uygulamasında ise makyajın türü ve kullanılan malzemeler göz önünde bulunduruluyor. Ortalama 500 TL'den başlayan fiyat aralıkları bulunan gelin saç ve makyaj uygulamasının detaylarını senin için derledik!

Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

Gelin saç ve makyajını profesyonellere emanet etmeyi unutma!

Bir gelin adayı için gelin saçı ve makyajı modeli seçimi oldukça önemli. Makyaj ve saç modeline karar verdikten sonra fiyatları ile ilgili araştırma yapmak da düğün bütçeni belirlerken dikkat etmen gereken adımlardan biri. Çoğu kuaför ve makyöz gelin adaylarına özel paketler hazırlayarak uygun fiyatlarda hizmet sunabiliyor.

Uygun fiyat avantajından yararlanmak isteyenler erken rezervasyon yaptırarak en iyi hizmeti en cazip şekilde alabiliyor. Buna ek olarak bazı düğün mekanları, düğün paketleri içerisinde ücretsiz gelin başı olanağı da sunabiliyor. Peki gelin saçı ve gelin makyajı fiyatları ortalama ne kadardan başlıyor?

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

Uygulama Ortalama Fiyat
Topuz 450 TL
Gelin Başı 750 TL
Açık Gelin Başı 700 TL
Örgü Gelin Başı 550 TL
Duvaklı Gelin Başı 800 TL
Tesettür Gelin Başı 750 TL
Doğal Makyaj 500 TL
Porselen Gelin Makyajı 650 TL

*Ortalama fiyatlardır, detaylı bilgi için teklif alınız.

İstanbul Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

İstanbul'da gelin saç ve makyaj uygulaması fiyatları genelde model seçimlerine göre belirleniyor. İstanbul'daki çok kuaför gelin adaylarına evinde veya düğün mekanında hizmet verebiliyor. Hizmetlere göre ortalama fiyatları ise şöyle;

Uygulama Ortalama Fiyat
Gelin Başı 800 TL
Duvaklı Gelin Başı 1100 TL
Tesettür Gelin Başı 1000 TL
Doğal Makyaj 600 TL
Porselen Makyaj 800 TL

*Ortalama fiyatlardır, detaylı bilgi için teklif alınız.

Ankara Gelin Başı ve Makyajı Fiyatları

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

Ankara'da gelin saç ve makyaj uygulaması fiyatları, paket halinde sunulan hizmetler sayesinde oldukça uygun aralıklarda seyrediyor. Ankara'daki çoğu düğün salonu makyaj ve saç hizmetlerini paketlerine dahil olarak veriyor. Ortalama fiyatlar ise şöyle;

Uygulama Ortalama Fiyat
Gelin Başı 700 TL
Duvaklı Gelin Başı 900 TL
Tesettür Gelin Başı 800 TL
Doğal Makyaj 550 TL
Porselen Makyaj 750 TL

*Ortalama fiyatlardır, detaylı bilgi için teklif alınız.

İzmir Gelin Başı ve Makyajı Fiyatları

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

İzmirli gelin adayları gelin saç ve makyaj uygulamalarına oldukça uygun fiyatlarda sahip olabiliyor. Neredeyse her kuaför bünyesinde profesyonel saç ve makyaj uygulamaları yapılabiliyor. Ortalama fiyatlar ise şöyle;

Uygulama Ortalama Fiyat
Gelin Başı 650 TL
Duvaklı Gelin Başı 850 TL
Tesettür Gelin Başı 800 TL
Doğal Makyaj 500 TL
Porselen Makyaj 700 TL

Gelin Başı Modelleri

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

Gelin başı modelini seçerken gelinliğinle olan uyumuna dikkat etmelisin.

Tarzına en uygun gelin başı modelini bulman için en güzel gelin saçı modellerini derledik. Asıl önemli olanın sana en çok yakışan modeli bulmak olduğunu unutma deriz! Düğün konsepti ve gelinliğin ile uyumlu bir saç modeli en önemli tamamlayıcın olacak.

Topuz Gelin Başı

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

Topuz gelin başı modeli en çok tercih edilen gelin saçı modelleri arasında yer alıyor. Gelinliğinin tasarımına göre sıkı ve sade bir gelin topuzu tercih edebileceğin gibi salaş ve doğal bir dağınık topuz da tercih edebilirsin. Gelinliğin ince askılı zarif gelinlik modelleri kategorisinde ise sıkı bir şekilde arkaya toplanmış sade topuz modellerini tercih edebilirsin.

Eğer gergin topuz modelleri başımı ağrıtıyor dersen, gevşek bir şekilde ensene yakın olarak aşağıdan toplanmış bir gelin topuzu da oldukça şık bir tercih olacaktır. Eğer tercihin vintage ya da bohem gelinlik modellerinden yana ise dağınık topuz gelin saçı modelini tercih edebilirsin. Alternatif olarak ise yarım toplu gelin saçı modellerini deneyebilirsin.

Açık Gelin Başı

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

Salık gelin saçı modeli tercih edeceksen hafif maşa ile su dalgası görünümüne sahip olabilirsin.

Fazla kabarık olmayan sade bir gelinlik modelin varsa açık gelin saçını tercih edebilirsin. Eğer uzun gelin saçı modellerini seviyorsan saçını postiş ile destekleyebilir, bukle şekli verilmiş hareketli bir saç tasarımı ile gelinliğini taçlandırabilirsin. Eğer kısa gelin saçı modellerinden hoşlanıyorsan, gelin saçı aksesuarları ile gelin başı modeline farklı bir şıklık kazandırabilirsin. Gelin başı aksesuarlarından gelin teli, gelin saç çiçeği, gelin tacı ya da gelin saç taraklarını kullanabilirsin.

Örgü Gelin Başı

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

Örgü gelin saçı modellerini bohem düğün konseptinde tercih edebilirsiniz.

Örgü gelin saçı modellerini topuz ya da salık gelin saç modellerinin her ikisi için de tercih edebilirsin. Eğer gelinliğin kayık yakalı gelinlik modeli ise örgülü topuz gelin saçı modellerini tercih edebilirsin. Derin sırt dekolteli gelinlik modelin için ise örgülü at kuyruğu gelin saçı modelleri ideal olacaktır.

Düşük omuzlu ya da straplez gelinlik modelin için ise örgülü açık gelin saçı modellerini tercih edebilirsin. Alternatif olarak ise gelin başın için saç aksesuarları ya da çiçeklerle süslenmiş yandan örgülü gelin saçı modellerini düşünebilirsin.

Duvaklı Gelin Başı

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

Duvaklı gelin başı modelleri için öncelikle uzun duvak mı kısa duvak mı kullanmak istediğine karar vermelisin. Kısa duvaklı gelin başı modellerine en çok yakışan duvak modeli patlayan duvak modellerinden olacaktır. Eğer uzun duvak tercih etmek istersen, son zamanlarda rahibe duvak modelleri oldukça şık bir öneri olarak karşımıza çıkmakta. Eğer görkemli bir düğün planlıyorsan kuyruklu gelin duvağı modellerini tercih edebilirsin.

Tesettür Gelin Başı

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

Tesettür gelin başı modelini gelinlik modelinle uyumlu seçmeyi unutma!

Tesettür gelin başı modellerinden hangisini seçeceğine yüz tipine uygunluğunu ölçerek karar verebilirsin. Her yüz tipine göre farklı tesettür bağlama ve şekillendirme tasarımları uygulanmakta. Kare veya dikdörtgen yüz tipine sahipsen örtüsünü sıkı bağlamamalısın. Geniş alınlı bir yüz yapısına sahipsen bonenizi biraz daha öne çekebilirsin.

Gelinlik modeline göre tesettür gelin başı yapımına gelecek olursak; Prenses gelinlik modelleri gibi tasarımlarda kabarık tesettür modellerinden kaçınmalısın. Düğün konseptine göre dilersen şapka tesettür gelin başı tasarımlarını tercih edebilirsin. Ayrıca gelin başı aksesuarlarından taş ve çiçek süslemeler de tesettür gelinlik modellerine oldukça yakışmakta.

Gelin Makyajı Stilleri

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

Gelinlik ve saç tasarımının en önemli tamamlayıcısı olan gelin makyajı mükemmel düğün için gelin adaylarının en kıymet verdiği aşamalardan biri oluyor. Öncelikle gelin makyajın için mutlaka gelin kuaförü ve makyaj sanatçılarından düğünden birkaç ay önce randevu almalısınız. Tenine en uygun makyaj tonlamasını bulmalı ve prova yapmalısın. Hem gelin saçın hem de makyajın için prova almak düğün günü kötü sürprizlerle karşılaşmanı önleyecektir.

Doğal Gelin Makyajı

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

Duru güzelliğini ortaya çıkarmak isteyen gelin adayları, doğal gelin makyajı tasarımlarını tercih edebilir.

Gelin adaylarının favori makyaj stili olan doğal gelin makyajı sade ve şık bir görünüm elde etmek isteyen hanımlar için oldukça ideal. Ten rengine uyumlu toprak tonlarının seçilmesi ile yapılan doğal gelin makyajı yüzüne oldukça soft ve büyülü bir hava katacak. Doğal gelin makyajı uygulamasında dilersen gözlerini ön plana çıkarabilir, dudakların için ise yumuşak bir ton kullanabilirsin. Yüz hatların için ise şeftali tonlarını kullanabileceğin bu makyaj tipi oldukça beğeni topluyor.

Porselen Gelin Makyajı

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

Cilt kusurlarını oldukça profesyonel bir şekilde kapatabilen porselen makyaj uygulaması, kalıcı olması ile de dikkat çekiyor.

Kusursuzluğun simgesi haline gelen porselen gelin makyajı cildinin pürüzsüz görünmesini sağlar. Elit bir görünüm kazandıracak olan porselen gelin makyajı bozulmaz ya da dağılmaz. Gündelik hayatta kullanılmayan bu makyaj tipi özellikle spot ışıklarının altında ve kameralarda mükemmel bir görünüm sağlar. Tamamen sana özel olarak açılan ürünler kullanılan porselen makyaj gelin makyajı olarak ideal makyaj tipi niteliğinde.

Buğulu Gelin Makyajı

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

Derin bakışların vazgeçilmez uygulaması buğulu gelin makyajı!

Dumanlı gelin makyajı olarak da bilinen buğulu gelin makyajında gözler ön plandadır. Gri, siyah ve kahverenginin tonları kullanılarak gözlere puslu bir hava verilir. Ayrıca likit de kullanılan dumanlı göz makyajında koyudan açığa doğru tonlamalar yapılarak ihtişamlı bir görünüm elde edilir. Yüz makyajı ile yüz şeftali tonlarında sabitlenir. Dudaklar içinse oldukça yumuşak renkler tercih edilmelidir. Gizemli ve çekici bakışlara sahip olmak istiyorsan bu makyaj tipini tercih edebilirsin.

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatları

Düğünden önce makyaj provanı ihmal etme!

Sitemiz üzerinden listeleme yaparak İstanbul, Ankara ve İzmir’deki tüm gelin saçı ve makyajı firmalarını, kuaförleri, make-up artistleri ve markaları görebilir, “Fiyat Teklifi Al” butonuna tıklayarak size özel fiyat tekliflerini değerlendirebilirsin. Bütçene ve taleplerine en uygun seçimi yaparak keyifle düğün hazırlık sürecine devam edebilirsin.

Yalnız kuaförler değil, düğün hazırlık döneminde ihtiyacın olan tüm detayları Düğün Yardımcısı sayfalarında bulabilirsin! Şehrindeki en iyi düğün mekanları, organizasyon firması ve tüm diğer ihtiyaçlarına evinin rahatlığında ulaşabilirsin. Şimdiden tüm çiftlerimize mutluluklar dileriz!

ARA

Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Şehrindeki en iyi kuaförler, makyaj sanatçıları, gelin saçı ve gelin makyajı fiyatları sana özel indirimleri ile burada!