İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Nikah şekeri ve hediyelik modelleri gelen konuklarına tatlı bir teşekkür etmenin en güzel yollarından biri! Düğün ve davetlerin ayrılmaz bir parçası olan nikah şekeri ve hediyelikleri seçerken çoğu çift kararsızlıklar yaşayabiliyor. Gelin ve damat adaylarının pek çoğu "Nikah şekeri fiyatları ne kadardan başlıyor?" sorusu üzerine yoğunlaşıyor. DüğünYardımcısı.com olarak nikah şekeri fiyatları, hediyelik modelleri ve nikah şekeri seçimi ile ilgili oldukça kapsamlı bir yazı hazırladık. Hazırsan başlayalım!

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Nikah şekeri ve hediyelik fiyatları ortalama tane başına 1 TL'den başlıyor. Fiyatlar belirlenirken kullanılan malzeme, seçilen model ve tasarım göz önünde bulunduruluyor. Nikah şekeri fiyatlarını belirleyen en önemli ögelerden biri ise kullanılan şekerleme olarak öne çıkıyor. Badem şekeri ile hazırlanan ürünler biraz daha uygun fiyatlarda sunulabiliyor. Küçük kutularda çikolata ile hazırlanan ürünlerde ise fiyatlar değişebiliyor.

Hediyelik tercih edecek çiftler için üründe kullanılan malzeme ve materyaller fiyatı belirliyor. Tüketilebilir hediyelik fiyatları biraz daha uygun aralıklarda seyrederken, kalıcı hediyeliklerde fiyatlarda artış görülebiliyor. Dilersen üç büyük şehrimizdeki fiyat aralıklarına göz atalım!

İstanbul Nikah Şekeri Fiyatları

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

İstanbul nikah şekeri malzemeleri, modelleri ve firmaları açısından Türkiye’deki en çok çeşide sahip kaynak diyebiliriz. Nikah şekeri firması fazla olunca haliyle fiyatlarda da daha uygun aralıklar öne çıkıyor. Peki İstanbul'da nikah şekeri fiyatları ne kadardan başlıyor?

Ürün Fiyat*
Klasik 1 TL
Ahşap 1,50 TL
Pileksi 1,75 TL
Tohum Kalem 2 TL
Magnet 1,75 TL
Sukulent 5 TL

*Ortalama fiyatlardır, güncel fiyatlar için teklif alınız.

İzmir Nikah Şekeri Fiyatları

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

İzmir nikah şekeri fiyatları toptancı birçok firma olmasından dolayı her bütçeye uygun fiyat seçenekler sunuyor. İzmir nikah şekeri ve hediyelik fiyatları genelde tanesi 2 TL’den başlayıp özelliklerine göre artış olabiliyor. Genellikle nikah şekeri fiyatları toptan adet üzerinden minimum 100 adet olarak hesaplanıyor. Ortalama fiyatlar ise şu şekilde;

Ürün Hafta İçi
Klasik 1,25 TL
Ahşap 2,25 TL
Pileksi 2,50 TL
Tohum Kalem 3 TL
Magnet 2 TL
Sukulent 5,50 TL

Ankara Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Ankara nikah şekeri fiyatları genelde ürün üzerinde kullanılan malzemelere göre belirleniyor. Klasik nikah şekerlerinde 1,50 TL'den başlayan fiyat seçenekleri sunuluyor. Ankaralı çiftler genelde magnet ve pileksi ürünleri tercih ediyor. Diğer ürünlerde ise ortalama fiyatları şu şekilde;

Ürün Hafta İçi
Klasik 1,50 TL
Ahşap 2 TL
Pileksi 2,25 TL
Tohum Kalem 2,75 TL
Magnet 2,25 TL
Sukulent 6 TL

Nikah Şekeri Modelleri

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Nikah şekeri fiyatları birçok etkene göre değişebiliyor. Nikah şekeri ve hediyelik fiyatlarını belirleyen ana etmenler ise şöyle;

 • Nikah şekeri ve hediyelik kutusu/bohçası materyali
 • Nikah şekeri cinsi (badem şekeri, çikolata, jelibon, bal, özel ürünler vb.)
 • Etiket tasarımı
 • Etiket malzemesi
 • Özel isim etiketleri(tercihen)
 • Ek süslemeler

Bütün bu etmenlere göre birim fiyatı değişen nikah şekeri modelleri arasından bütçen için en uygun olanı seçebilirsin.

Kutu Nikah Şekeri

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Nikah şekeri kutusunun özelliği tümüyle sana kalmış durumda. Sade bir jelatin de tercih edebilirsin. Ya da İngiliz tarzı kalın mukavvadan yapılmış kutuları da. Ya da Osmanlı konseptli nikah şekeri tercih ediyorsan metal şekerlikleri kullanabilirsin. Jelatin veya ince tül kaplamalar birim başlangıç fiyatı 0,50 kuruşa tekabül ediyor. Eğer metal şekerlik veya küçük lokumluk tercih edersen tanesi 2 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Tohum Kalem Nikah Şekeri

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Tohum kalem nikah şekeri ve hediyelikler düğün organizasyonları yanı sıra baby shower, 1 yaş doğum günü kutlaması, nişan ve kına gecesi gibi kutlamalar ya da kurumsal etkinlikler için de tercih ediliyor. Online olarak sipariş verebileceğin tohum kalemler kurşun kalem olabildiği gibi tükenmez kalem olarak da tercih edilebiliyor. Genellikle birim fiyatı 2 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Yaptığın eklemeler veya etiket ve kutudaki özelleştirmeler ek ücrete tabi oluyor.

Sukulent Nikah Şekeri

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Sukulent nikah şekeri ve hediyelikler düğünler kadar doğum günleri için en çok tercih edilen model. Sukulent nikah şekeri ve hediyelik evde yapmak istersen çiçekçi firmalardan toptan sukulent alabilir, etiket tasarımını ve süslemelerini kendin yapabilirsin. Ya da sitemiz üzerinden firmalarda fiyat teklifi alabilirisiniz.

Pleksi Nikah Şekeri

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Pleksi özel kesim nikah şekeri fiyatları kesim modeline göre değişkenlik göstermekle birlikte tanesi 2 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Ek süsleme, kutu, magnet, etiket, üst yazısı gibi etkenler fiyatta değişkenlik yapabiliyor. Pleksi nikah şekerleri sadece düğünler için değil aynı zamanda nişan ve söz kutlamaları için de en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

Ahşap Nikah Şekeri

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Ahşap nikah hediyelik modelleri fiyatları da kesim modeline göre değişebiliyor. İnce ahşap özel kesim magnetli nikah şekeri modelleri fiyatları tanesi 4 TL’den başlayıp minimum 100 adet sipariş kabul ediliyor. Ancak yapacağın ek süslemeler, etiket, yazı gibi eklemeler için ek ücret ödemen gerekiyor. Kullanılabilir örneğin bardak altlığı ahşap nikah şekeri ve hediyelikler ise tanesi 3 TL’den başlayıp özelleştirme ve süslemelere göre 15 TL’ye kadar başlangıç fiyatları sunabiliyorlar.

Klasik Nikah Şekeri Modelleri

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Bez, saten, tül veya jüt kumaştan keselerde verilen lavantalar ile klasik nikah şekeri modelleri fiyatları tanesi 1 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor. Şeker bohçasının kumaş cinsi ve ek süslemelerine göre değişiklik gösterebiliyor.

Nikah Hediyeliği Olarak Açacak

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Nikah hediyeliği olarak şişe açacağı hediye etmek son derece yaratıcı ve güzel bir alternatif. Açacak şeklinde nikah şekeri fiyatları tanesi 5 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Özel renk veya süsleme tercihlerinle arzu ettiğin değişiklikler yapılabiliyor.

Sabun Nikah Hediyeliği

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Sabun nikah şekeri modelleri fiyatları açısından farklılık gösterebiliyor. En basit nikah şekerini tanesi 3 TL’den başlayan fiyatlarla alabilirsiniz ancak özel kokulu, desenli veya doğal otlarla yapılmış sabunlar için tanesi 5 TL gibi başlangıç fiyatları veriliyor. Evde sabun nikah şekeri ve hediyelik yapımı tercih ediyorsanız etiket ve süsleme fiyatlarını da incelemenizde fayda var.

Nikah Şekeri ve Hediyelik Olarak Yiyecek İçecek

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Sağlıklı bir tüketilebilir nikah şekeri ve hediyelik arıyorsan, bal nikah şekeri modellerini tercih edebilirsin. Yerel üreticilere destek olabileceğin gibi çeşitli tarım kooperatifleri ve köy dayanışma evleri de bal, zeytinyağı gibi sağlıklı ürünlerden nikah şekeri ve hediyelik hazırlıyorlar. Buradaki fiyatlar ise yörenin o seneki ürün fiyatlarına göre değişiyor. Tüketilebilir nikah şekeri için kullanabileceğin ürünleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Bal
 • Zeytinyağı
 • Nar ekşisi
 • Ev yapımı reçel
 • Şarap / şampanya
 • Çikolata
 • Macaron vb.

Bağış Nikah Şekeri Modelleri

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Nikah şekerinle bağış yapmak, canlılara ve dünyaya destek olmak istiyorsan vakıfların ve yardım kuruluşlarının nikah şekeri ve davetiye seçeneklerini değerlendirebilirsin. Günümüzde LÖSEV, TEV, TEMA, TEGV, HAYTAP, KAÇUV, WWF, UNICEF gibi birçok dernek ve kuruluş nikah şekeri, davetiye veya tören çelenk çiçek hizmetiyle bağış kabul ediyor.

Nikah Şekeri Nasıl Seçilir?

Nikah şekeri seçimi çiftleri birçok açıda zorlayabilir. Tabi ki burada bütçene uygun nikah şekeri tercihinde bulunacaksın. Peki nikah şekeri neye göre seçilir? Hangi konseptlere hangi nikah hediyeliği yakışır?

Düğün Mekanına Göre Nikah Şekeri Seçimi

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Nikah şekeri seçimini düğün mekanına göre yapabilirsin. Eğer kır düğünü planlıyorsan kuru otlarla süslü nikah çantaları, lavantadan hediyelikler gibi seçenekleri değerlendirebilirsin. Eğer bir sahil düğünü planlıyorsan deniz kabuğu nikah şekeri veya deniz yıldızı nikah şekeri gibi seçenekleri tercih edebilirsin.

Mevsime Göre Nikah Şekeri ve Hediyelik Seçimi

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Mevsime göre de nikah şekeri ve hediyelik seçebilirsin. Kış düğünleri için nikah şekeri modelleri pek çok çeşitlilik göstermekte. Örneğin yılbaşı temalı nikah şekeri modeli seçebileceğin gibi kar desenli nikah şekeri ve hediyelikleri de tercih edebilirsin. Yaz düğünleri için marin temalı nikah şekerleri çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Sonbahar ve ilkbaharda ise ağaç, dal veya çiçeklerle süslemiş nikah şekerleri tercih edilebiliyor. Sen de sonbahar düğünü planlıyorsan kırmızı, sarı ve turuncu renklerin ağırlıkta olduğu kuru otlarla süslenmiş bir nikah şekeri konsepti kullanabilirsin.

Düğün Konseptine Göre Nikah Şekeri

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Düğün konseptine göre nikah şekeri seçimi ise en çok uygulanan metodlardan. Eğer renk teması yapıyorsan o halde düğün konsept rengine göre nikah şekeri seçmende fayda var. Örneğin mor düğün konsepti planlıyorsan nikah şekeri kutusunu ona göre seçebilirsin.

Sosyal Sorumluluk Olarak Nikah Şekeri

Nikah Şekeri ve Hediyelik Fiyatları

Günümüzde birçok yardımlaşma kurumu ve vakıf nikah hediyelikleri hazırlayarak çiftlere sosyal sorumluluk imkanı da tanıyor. Bağış olarak nikah şekeri ve hediyelik ile yapacağın bu tarz bir uygulama sayesinde dünyaya destek olabilirsin. Her bir misafirin adına bir bağış yapabilirsin.

Bu yazımızda nikah şekeri modellerini, hediyelikleri ve fiyatlarını inceledik. Eğer nikah şekeri ve hediyelik modeline karar vermediysen firmalar sayfamızdan fiyat teklifi formu gönderebilir ve istediğin özeliklerde nikah şekeri ve hediyelik için fiyat alabilirsin. Düğün Yardımcısı çiftlerine özel indirim ve kampanyalardan faydalanabilir, firmaların özel fırsatlarından yaralanabilirsin. Ayrıca birbirinden şık düğün mekanları, yaratıcı organizasyon firmaları ve düğün hazırlık sürecinde ihtiyaç duyabileceğin düğün firmaları da burada! Şimdiden mutluluklar!

ARA

Nikah Şekeri & Hediyelik Modelleri ve Fiyatları

Nikah şekeri fiyatları, en güzel nikah şekeri modelleri, hediyelik alternatifleri ve indirim fırsatları burada!