İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Gelinlik modelleri arasında seçim yapmakta zorlanan gelin adayları, kendilerine en uygun tasarımı bulabilmek için moda evlerini ziyaret ediyor. Düğün hazırlıkları sürecinde gelinlik fiyatları en çok üzerinde durulan konular arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kendilerine en uygun gelinlik modelini bulana kadar oldukça yoğun bir çaba sarf eden gelin adaylarının bu süreçte göz önünde bulundurduğu iki önemli kriter olarak öne çıkıyor. Gelinlik fiyatları ve gelinlik modeli seçimi!

Gelinlik fiyatları seçilen modele göre değişkenlik gösterebiliyor. 1500 TL'den başlayan fiyatlar, tasarıma ve kullanılan materyallere göre artış gösterebiliyor. Dilersen gelinlik modelleri ve fiyatları ile ilgili merak ettiğin tüm detayları yakından inceleyelim!

Gelinlik Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Gelinlik ve Moda Evleri Fiyatları

Gelin adaylarının model seçiminde en çok göz önünde bulundurduğu kriterlerden biri de gelinlik fiyatları olarak öne çıkıyor. Gelinlik fiyatları tasarımın modeline, kullanılan kumaş seçeneğine ve markaya göre değişkenlik gösterebiliyor. Genellikle dantel gelinlik ve güpürlü gelinlik gibi ağır kumaşların kullandığı tasarımlar diğer gelinlik modellerine göre daha yüksek fiyatlarda satışa sunulabiliyor.

Elbette gelinlik modelleri yılın belirli zamanlarında büyük indirimlerle de satın alınabiliyor. Yine de gelinlik alışverişini yaparken indirimlere kendinizi kaptırarak yanlış model seçimi yapmayacağından emin olman gerekiyor. Gelinlik modelleri ve fiyatlarını genel olarak inceleyecek olursak:

Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Model Fiyat
A Kesim 2500 TL
Prenses Gelinlik 4500 TL
Balık Kesim 3500 TL
Mini 1500 TL
Büyük Beden 3000 TL
Vintage 4000 TL
Sade Gelinlik 2500 TL

*Model başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar tasarıma göre değişkenlik gösterebilir.

Gelinlik Markaları ve Mağazaları

Gelinlik ve Moda Evleri Fiyatları

Gelinlik mağazaları, ülkemizin tüm il ve ilçelerinin merkezi alışveriş noktalarında kolaylıkla bulunabiliyor. Kimi gelinlik markaları zincir mağazalarını Türkiye’nin her yerinde oldukça kolay ulaşılabilen merkezlere konumlandırıyor. Farklı koleksiyonları bulunan dünya markalarının gelinliklerine yılın belirli zamanlarında hazırlanan indirim kampanyaları ile birlikte oldukça uygun fiyatlara sahip olabilirsin.

Özel tasarım gelinlik nereye diktirilir diye merak mı ediyorsun? Butik olarak üretim yapan modacıları tercih edebilirsin. Ülkemizde en çok tercih edilen gelinlikçi ve moda evlerini sitemiz üzerinde ayrıntılı olarak inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsin.

Gelinlik ve Moda Evleri Fiyatları

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası’nda Eminönü ve Kadıköy gibi ilçelerde pek çok gelinlikçi mağazası bulunuyor. Dünyaca ünlü gelinlik markalarından olan Oleg Cassini ve Vakko Wedding’in tasarımlarını Beyoğlu, Nişantaşı ve Taksim bölgelerinde rahatlıkla bulabilirsin. Ayrıca Kağıthane bölgesinde ünlü modacı Pınar Bent’in de gelinlik mağazası bulunuyor. Ankara Keçiören ve Kızılay bölgelerinde de yerli ve yabancı pek çok gelinlik markasını bulman mümkün.

Kızılay gelinlik mağazaları içinde Asya Gelinlik ve Setri Nur Gelinlik gibi ünlü markaları inceleyebilirsin. İzmir Kemeraltı Çarşısı ve Mimar Kemalettin Moda Merkezi civarında da birbirinden şık gelinlik modellerinin yer aldığı mağazaları bulman mümkün. Ünlü modacı Jeyan Gedik’in İzmir Alsancak’ta bulunan mağazasında muhteşem gelinlik tasarımlarını bulabilirsin.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

Gelinlik ve Moda Evleri Fiyatları

Vücut yapına uygun gelinlik seçimi, düğün gününde kusursuz bir görünüme kavuşmanı sağlar.

Gelinlik seçimi yapmadan önce göz önünde bulundurman gereken en önemli konulardan biri gelinlik fiyatları kadar vücut tipini tanımak olmalı. Farklı beden standartlarına uygun olarak hazırlanan gelinlik modelleri, tarzına en uygun tasarımlar ile birleşerek seni mükemmel bir görünüme kavuşturabilir. Gelinlik modelin; dünyanın en güzel tasarımı veya en yüksek fiyatlı gelinliği bile olsa vücuduna uygun seçilmediği takdirde güzelliğini gölgede bırakacaktır.

Gelinlik ve Moda Evleri Fiyatları

Gelinlik modelini seçmeden önce vücut şeklinizi iyi tanıman gerekiyor.

Öncelikle beden standartlarını ve vücut orantını iyi tanıman gerekiyor. Gelinlik seçimini doğru yaptığın takdirde gelinlik modelin ile uyumlu aksesuarlarını da doğru bir şekilde seçebilirsin. Gelinlik ayakkabısı, gelin çiçeği, gelin tacı ile duvak gibi olmazsa olmaz gelinlik aksesuarlarını da bu sayede doğru bir şekilde tamamlayabilirsin. Şimdi gelelim vücut yapına göre gelinlik seçimine!

Kum Saati Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Gelinlik ve Moda Evleri Fiyatları

Kum saati vücut şekline sahip olan gelin adaylarına balık tipi gelinlik modelleri çok yakışıyor. Kum saati vücut tipi nasıl olur diye merak edenler için; yuvarlak göğüs ve kalça oranına ek olarak bel oyuntusunun ince görüntüsü ile dikkat çektiği vücut şeklidir. Bu vücut şekline sahip olan gelin adayları tercihlerini yarım balık ve balık model gelinlik tasarımlarından yana kullanabilir.

Kalça hizasına kadar dar kesim olarak gelip, kuyruk kısmına doğru geniş kesim tasarlanan yarım balık gelinliklerle göz kamaştırıcı bir görünüme kavuşabilirsin. Bu gelinlik modellerinde göğüs bölgesi straplez veya ince askılı olarak hazırlanan tasarımları tercih edebilirsin. Balık model gelinlik fiyatları gelinlik markalarına ve modelde kullanılan kumaşa göre değişkenlik gösterebiliyor. En iyi fiyat teklifini almak isterseniz sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsin.

Armut Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Gelinlik ve Moda Evleri Fiyatları

Armut vücut yapısına sahip olan gelin adaylarına prenses kesim gelinlik modelleri çok yakışıyor. Armut vücut tipi nedir diye merak eden gelin adayları için bu vücut yapısında dar omuz ve göğüs kafesi yapısı kalça ve basenlerin yuvarlak şekliyle birleşiyor. Gelinlik modelleri arasından seçimini yapmakta zorlanan armut vücut tipine sahip gelin adayları günümüzde bu vücut şekli için tasarlanmış onlarca model arasından dilediğini tercih edebiliyor.

Armut vücut tipindeki gelin adayları tercihlerini kabarık modellerden yana kullanabilirler. Kalça ve göğüs oranını bu şekilde eşitleyebilen gelin adaylarına prenses gelinlik modellerini rahatlıkla önerebiliriz. Bu model seçeneğinde kalça bölgenizi kamufle edebileceğin gibi, tercihini kayık yaka modellerden yana kullanarak omuz bölgeni de öne çıkarabilirsin. Prenses gelinlik fiyatları hakkında bilgi almak için sitemiz üzerinden bizlere ulaşım sağlayabilirsin.

Elma Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Gelinlik ve Moda Evleri Fiyatları

Elma vücut tipi, kalça ve bel oranının hemen hemen aynı ölçüde olduğu vücut tipleri olarak öne çıkıyor. Bu vücut yapısına sahip olan gelin adayları kendilerine en uygun gelinlik modelini seçerken oldukça zorlanıyor. Bu vücut standardına sahip olan gelin adaylarına dar kesim modeller çok fazla önerilmiyor. Zarif görünümünü tamamlayabilmen ve vücudunda gizlemek istediğiniz bölgeleri kamufle etmek için tercihini a kesim ile helen gelinlik modellerinden yana kullanabilirsin.

Etek bölgesinde dökümlü kumaşların tercih edildiği bu tasarımlar ile muhteşem bir görünüme kavuşabilirsin. Ayrıca bu tarz gelinliklerde yaka seçimini v ve dekolte kesimlerden yana kullanarak zarafetini tamamlayabilirsin. A kesim gelinlik modelleri firmaların en çok ürettiği modeller arasında yer alıyor. A kesim gelinlik modelleri fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuz üzerinden bizlere ulaşabilirsin.

Vücut şekline en uygun gelinlik modelini burada bulabilirsin!

Kesimlerine Göre Gelinlik Modelleri

Gelinlik ve Moda Evleri Fiyatları

Gelinlik fiyatlarının belirlenmesinde gelinliklerin modelleri ve kesimleri de oldukça önemli bir rol oynuyor. Farklı kesimlerdeki gelinlikler, tasarımında kullanılan kumaş yapısı ve işleme seçeneklerine göre farklı ücret standartlarında satışa sunuluyor. En iyi gelinlik markaları ve moda evleri, birbirinden şık tasarımlarını birbirinden estetik kesimlerde üretiyor.

Farklı kesimlerde alanında uzman stilistler tarafından özenle hazırlanan gelinlik modellerini tercih ederken elbette vücut standartlarını ve düğün mekanını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu bağlamda gelin adaylarının en çok tercih ettiği üç gelinlik modelini yakından inceleyelim.

A Kesim Gelinlik Modelleri

Gelinlik ve Moda Evleri Fiyatları

A kesim gelinlik modelleri, son yıllarda gelin adaylarının en çok tercih ettiği gelinlik tasarımı olarak öne çıkıyor. Düğün gününde hem şık görünmek hem de rahat bir model tercih etmek isteyenlerin tercihi a kesim gelinlikler ünlü gelinlik markaları ve tasarımcıları tarafından özenle hazırlanıyor. Hemen hemen her düğün mekanında rahatlıkla tercih edilebilen a kesim gelinlikler, gelin adayları tarafından en çok kır düğünlerinde giyilmek üzere seçiliyor.

Kır düğününün doğa ile iç içe atmosferini bu şık gelinlik modellerinin rahat ve estetik tarzı ile tamamlayabilirsin. Tercihine göre tüllü, dantelli ve saten kumaş seçeneklerini de bu şık modellerde değerlendirebilirsin. Tesettür gelinlik tercih edecek olan gelin adayları da a kesim gelinlik modellerini inceleyebilirler. En sevilen gelinlik modelleri arasında yer alan a kesim gelinlikleri her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile sitemizde bulabilirsin.

Balık Kesim Gelinlik Modelleri

Gelinlik ve Moda Evleri Fiyatları

Balık gelinlik modelleri, vücut hatlarını öne çıkarmak isteyen gelin adaylarının en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Tam ve yarım balık olmak üzere iki farklı kesim seçeneği bulunan bu modeller, doğru seçildiği takdirde zarafetini tamamlayacak model seçenekleri olarak öne çıkıyor. Gelinlik mağazalarında satışa sunulan bu modeller, tasarımında kullanılan kumaş seçeneklerine göre farklı fiyat seçeneklerinde bulunabiliyor. Balık kesim gelinlikler genelde salon düğünü ve otelde düğün gibi organizasyonlarda tercih ediliyor.

İnce askılı, kayık yaka ve straplez gibi pek çok farklı yaka çeşidinde üretilebilen balık gelinlikler tercihe göre özel dikim olarak da üretilebiliyor. Bu gelinlik modeli, giyimi ve taşıması açısından oldukça zahmetli bir model olsa da pek çok gelin adayı muhteşem bir görünüm için tercihini balık kesimden yana kullanıyor. Balık gelinlik fiyatları markasına ve kumaş türüne göre değişkenlik gösterebiliyor.

Prenses Kesim Gelinlik Modelleri

Gelinlik ve Moda Evleri Fiyatları

Pınar Bent Haute Couture’un prenses kesim gelinlikleri gelin adayları tarafından çok beğeniliyor.

Düğün gününde adeta masal prensesleri gibi görünmek isteyen gelin adaylarının tercihi prenses kesim gelinlik modelleri, belki de gelinlik mağazalarının en çok ürettiği tasarımlar arasında yer alıyor. Bel kısmından kabarık veya katlı bir şekilde hazırlanan bu modellerin göğüs kısmı dar tasarlanarak özellikle basen bölgesindeki fazlalıklarını gizlemek isteyen gelin adaylarının göz bebeği haline geliyor. Kabarık tasarımları ve ağır kumaş seçimleri sayesinde lüks bir düğün organizasyonu planlayan gelin adayları gelinlik markalarının prenses kesim gelinliklerine bayılıyor.

Gelin adayına oldukça gösterişli bir görünüm sağlaması ile bilinen bu modeller, saten gibi kumaş seçeneklerinde hazırlandığında göz kamaştırıcı bir tasarıma dönüşüyor. Prenses kesim gelinlik fiyatları genelde diğer gelinlik modellerinin aksine yüksekmiş gibi görünse de yılın belirli zamanlarında yapılan indirimler ile oldukça uygun fiyatlara sahip olabilirsin.

Gelinlik ve Moda Evleri Fiyatları

Gelinlik modelleri, seçimi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşım sağlayabilir, ya da firmaların fiyat teklifi formunu doldurarak Düğün Planlama Departmanı’mızın sana ulaşmasını sağlayabilirsin.

Başta gelinlik firmaları olmak üzere düğün mekanları, organizasyon firmaları ve düğün hazırlıkları sürecinde ihtiyaç duyacağın tüm detaylara sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsin. Düğün ve düğüne dair her konuda ilham alabileceğin, bilgilendirici ve bir o kadar da eğlenceli yazılarımıza Düğün Hazırlıkları Rehberi'mizden ulaşabilirsin. Şimdiden tüm çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar dileriz!

ARA

Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Şehrindeki en iyi moda evleri, gelinlik modelleri fiyatları, özel tasarımlar ve indirim fırsatları seni bekliyor!