İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Gelin hamamı geleneği, tarihi oldukça eski dönemlere dayanan bir Türk ananesi olarak karşımıza çıkıyor. En eğlenceli geleneklerimiz arasında gösterilen gelin hamamı, modası hiç geçmeyecek olan bir kültür ögesi olarak da kabul ediliyor. Düğün öncesinde arkadaşlarla eğlenceli bir aktivite için tercih edilen gelin hamamı mekanları, fiyatları ve paketleri ile yazımızda işleniyor.

“Gelin hamamı nedir? Nasıl olur?” gibi soruları cevaplandırdığımız içeriğimiz; gelin hamamı setleri, kıyafetleri ve hediyelikleri gibi merak edilenlere de değiniyor.

Gelin Hamamı Fiyatları

Hyatt Centric Gelin Hamamı Fiyatları Levent İstanbulHyatt Centric Levent İstanbul’un çağın ötesindeki gelin hamamı dekorasyonu.

“Gelin hamamı mekanları fiyatları ne kadardan başlıyor?” sorusu DüğünYardımcısı.com kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde soruluyor. Paket içeriği, ek talepler ve konuk sayısı gelin hamamı fiyatları için belirleyici bir nitelik taşıyor. Mekan konumuna ve yapısına göre de değişen kişi başı gelin hamamı fiyatları, tarihlere göre de farklılık gösteriyor.

Genellikle gelin hamamı mekanları, fiyatları iki ayrı paket olarak sunuyor. Başlangıç ve her şey dahil olarak geçen bu gelin hamamı paketleri, seçimlerine göre de oluşabiliyor. Mekanlar tarafından DüğünYardımcısı.com’a özel olarak sunulan erken rezervasyon fırsatları ve indirimli gelin hamamı fiyatları için ücretsiz danışmanlık servisimizi aramalısın.

İller bazında gelin hamamı mekanları fiyatları incelemesine geçmeden önce aşağıdaki çizelgeyi inceleyerek bilgi sahibi olabilirsin;

Bölge Başlangıç Her Şey Dahil
İstanbul 65 TL 90 TL
Ankara 45 TL 70 TL
İzmir 45 TL 75 TL

*Ortalama başlangıç paketi fiyatlarıdır. Hizmet içeriklerine göre bu kişi başı fiyatları değişkenlik gösterebilir.

İstanbul Gelin Hamamı Mekanları ve Fiyatları

Ayasofya Hürrem Sultan Gelin Hamamı Fiyatları Fatih İstanbulAyasofya Hürrem Sultan, İstanbul gelin hamamı mekanları arasında en popüler seçimlerden bir tanesi.

Tarihi gelin hamamları ile farklılaşan İstanbul, Osmanlı kültüründen izler taşıyan bu yapıları sayesinde turistler tarafından da ilgi görüyor. Tarihi Çemberlitaş ve Çağaloğlu önderliğindeki İstanbul gelin hamamı mekanları, genellikle Fatih ve Üsküdar ilçelerinde bulunuyor.

İstanbul gelin hamamı mekanları fiyatları ile ilgili net bir şey söylemek ise imkansız. Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası olarak iki ayrı kalemde incelediğimiz gelin hamamları birbirlerinden farklı konseptleri ve hizmetleri barındırıyor.

Anadolu Yakası Gelin Hamamı Fiyatları

Anadolu Yakası gelin hamamı mekanları daha çok 5 yıldızlı otellerin bünyesinde yer alıyor. Gelin hamamı paketleri içerisinde spa, sauna ve havuz kullanımı da bulunduran oteller, isteğe göre masaj hizmeti de verebiliyor.

Anadolu Yakası gelin hamamı mekanları fiyatları ise ilçelere göre şu şekilde bir dağılım gösteriyor;

İlçeler Başlangıç Her Şey Dahil
Kadıköy 65 TL 85 TL
Kartal 80 TL 105 TL
Maltepe 85 TL 115 TL
Sancaktepe 75 TL 100 TL

*Ortalama başlangıç paketi fiyatlarıdır. Hizmet içeriklerine göre bu kişi başı fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Avrupa Yakası Gelin Hamamı Fiyatları

Wish More Hotel Gelin Hamamı Fiyatları Bayrampaşa İstanbulBayrampaşa Wish More Hotel’in sade ve şık bir mimariye sahip gelin hamamı.

Fatih ve Beylikdüzü önderliğinde sınırları içerisinde popüler gelin hamamı mekanları barındıran Avrupa Yakası, çeşitli alternatifler de sunuyor. Kına gecesi ile birlikte yapılacak gelin hamamı organizasyonları için alternatifler bulunduran bölge, bütçeye dostu gelin hamamı paketleri ile rağbet görüyor.

Avrupa Yakası gelin hamamı mekanları fiyatları için aşağıdaki çizelgeye göz atabilirsin;

İlçeler Başlangıç Her Şey Dahil
Fatih 65 TL 85 TL
Beyoğlu 75 TL 95 TL
Avcılar 80 TL 100 TL
Bayrampaşa 65 TL 85 TL
Beşiktaş 100 TL 150 TL
Eyüp 45 TL 70 TL
Gaziosmanpaşa 30 TL 50 TL
Güngören 35 TL 55 TL

*Ortalama başlangıç paketi fiyatlarıdır. Hizmet içeriklerine göre bu kişi başı fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Ankara Gelin Hamamı Mekanları ve Fiyatları

Ankara, gelin hamamı mekanları açısından hem gelenekselliği hem de modernliği içerisinde barındırıyor. 5 yıldızlı oteller bünyesindeki gelin hamamları ise Ankara’daki alternatifleri oldukça arttırıyor. Termal bölgesi olarak kabul edilen Kızılcahamam, Ankara gelin hamamı mekanları arasında bu özelliği ile farklılaşıyor.

İlçeleri bazında Ankara gelin hamamı mekanları fiyatları aşağıdaki çizelgeye yansıtılmıştır;

İlçeler Başlangıç Her Şey Dahil
Çankaya 60 TL 90 TL
Altındağ 35 TL 55 TL
Keçiören 30 TL 50 TL
Kızılcahamam 55 TL 85 TL
Yenimahalle 50 TL 80 TL

*Ortalama başlangıç paketi fiyatlarıdır. Hizmet içeriklerine göre bu kişi başı fiyatları değişkenlik gösterebilir.

İzmir Gelin Hamamı Mekanları ve Fiyatları

Fes Spa & Gelin Hamamı Fiyatları Gaziemir İzmirFes Spa & Hamam’ın gelin hamamı tasarımı ve olanakları, modern konseptler için oldukça uygun.

Spa ve sauna servisleri ile geniş bir hizmet yelpazesi sunan İzmir gelin hamamı mekanları, tasarımları ve mimarileri ile birbirlerinden ayrılıyor. Konak ve Çiğli ilçesindeki gelin hamamları daha çok nostaljik bir hava sunarken; Gaziemir ve Narlıdere modernliği ile ön plana çıkıyor. Gelin hamamı paketleri fiyatları ise yukarıda bahsettiğimiz özellikler ile doğru orantılı bir şekilde ilerliyor.

İzmir gelin hamamı mekanları fiyatları için aşağıdaki tabloya göz atabilirsin;

İlçeler Başlangıç Her Şey Dahil
Çiğli 30 TL 50 TL
Gaziemir 65 TL 100 TL
Konak 30 TL 50 TL
Narlıdere 60 TL 90 TL

*Ortalama başlangıç paketi fiyatlarıdır. Hizmet içeriklerine göre bu kişi başı fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Gelin Hamamı Paketleri

Külliye Gelin Hamamı Fiyatları Sancaktepe İstanbul
Sancaktepe Külliye Hamamı, her bütçeye uygun gelin hamamı paketleri bulunduruyor.

Gelin adayları tarafından en çok sorgulanan bir diğer konu ise; gelin hamamı paketleri. Fiyatları ve içerikleri ile birbirlerinden ayrılan bu paketler; süsleme, ikram ve organizasyon planlama gibi pek çok hizmeti içerisinde barındırıyor. Her bütçeye uygun gelin hamamı fiyatları sunulmasında önemli katkı sağlayan paketler, iki kategoriye ayrılıyor.

Standart Gelin Hamamı Paketleri

  • Standart paket, en uygun gelin hamamı fiyatları sunarken en temel ihtiyaçları karşılıyor. Hamam kiralama ve peştamal dağıtımı içeren standart paket; müzik yayını, hamam süsleme ve içecek ikramı gibi servisleri de içeriğinde barındırıyor.

Elite World Van Gelin Hamamı FiyatlarıHer şey dahil gelin hamamı paketi, ikram servisi ile oldukça lezzetli anlar sunuyor.

Her Şey Dahil Gelin Hamamı Paketleri

  • Standart pakete ek birçok hizmet sunan her şey dahil gelin hamamı paketi; organizasyon sorumlusu desteği ile bir hayli rağbet görüyor. Kişiye özel gelin hamamı konsepti oluşturulması, meyve tabağı ve çeşitli atıştırmalıklar ise her şey dahil paketi zenginleştiren ögeler arasında yer alıyor.
  • Cilt bakımı ve epilasyon gibi özel servisler ise gelin hamamı mekanları tarafından paket içeriğinde sunulan diğer hizmetler arasında sıralanıyor.

İstisnalar olmak şartı ile bazı gelin hamamı mekanları, paket içerisinde değişiklikler yapmana ve sadece talep ettiğin hizmetlerden yararlanmana olanak tanıyor.

Süreyya Gelin Hamamı & Kına Gecesi Fiyatları Maltepe İstanbulMaltepe Süreyya Gelin Hamamı kılavuzluğunda süslenmiş bir göbek taşı.

Bu konuda örnekler verecek olursak;

  • Kına gecesi ile birlikte gelin hamamı organizasyonu düzenlemek isteyen gelin adayları, ikram ve süsleme içeriklerini barındıran bir pakete yöneliyor.
  • Daha geleneksel bir gelin hamamı gerçekleştirmek isteyen gelin adayları ise masaj ve kese servisleri içeren bir paket yaratma eğiliminde oluyor.

Gelin Hamamı Nedir? Nasıl Olur?

Gelin hamamı, Anadolu’da uzun yıllardır süre gelen en renkli geleneklerimizden biri olarak kabul görüyor. Günümüzde birbirlerinden orijinal konseptler eşliğinde düzenlenen gelin hamamı organizasyonu, kına gecesi ile birlikte de yapılabiliyor. Nedimeler ile birlikte bekarlığa veda partisi olarak da görülen gelin hamamı etkinliği, gün geçtikçe daha da rağbet görüyor.

Hyatt Centric Gelin Hamamı Fiyatları Levent İstanbulGelin hamamı hizmetine ek olarak mekanların sunduğu spa servisinden de yararlanabilirsin.

Çoğalan talep ile birlikte birçok büyük otel bünyelerinde bulunan hamamları, gelin hamamı organizasyonu için kiralayabiliyor. Spa, sauna ve havuz gibi imkanlar sunan oteller, dönemlik indirimleri ile de uygun fiyatlı bir alternatif olarak göze çarpıyor.

DüğünYardımcısı.com editörleri olarak gelin hamamı mekanları için modern ve geleneksel olmak üzere iki kategoriye ayrılıyor diyebiliriz. Modern gelin hamamı mekanları yukarıda da bahsettiğimiz gibi spa, sauna ve havuz gibi imkanlar barındırıyor. Geleneksel gelin hamamı mekanları ise daha çok tarihten kopup gelen mimarisi ile büyülüyor.

Geleneksel bir gelin hamamı tercihinde bulunan gelin adayları ise bütünlüğe çok önem veriyor. Gelin hamamı süslemeleri, hediyelikleri ve birçok ögeyi geleneksel boyutlarda seçen gelin adayları; organizasyon içerisinde de nostaljik bir hava yakalamak istiyor.

Gelin Hamamı Organizasyonu

Gelin hamamı organizasyonu, diğer organizasyon türleri ile kıyaslandığında çok daha meşakkatli bir davet türü olarak öne çıkıyor. Eğlence dolu bu etkinlik özelinde üretilen gelin hamamı seti, elbiseleri, hediyelikleri ve süslemeleri üstüne düşünülmesi gereken ayrıntılar arasında sıralanıyor.

Romance İstanbul Hotel Gelin Hamamı Fiyatları FatihGelin hamamı organizasyonu, süsleme başta olmak üzere birçok ayrıntı barındırıyor.

Ancak bize göre ilk olarak halledilmesi gereken konu; gelin hamamı mekanı seçimi ve rezervasyonu. Her dönem büyük bir rağbet gören gelin hamamı mekanları, aylar öncesinden kiralanmış olabilir. Bu sebep ile gelin hamamı organizasyonu planlaması ve rezervasyonu için 2 ay önceden harekete geçmeni tavsiye ediyoruz.

DüğünYardımcısı.com’un danışmanlık hizmetini arayarak aktif indirim veya kampanya paketi olan gelin hamamı mekanları hakkında bilgiler alabilir ve hızlıca yer ayırtabilirsin.

Gelin Hamamı Konsepti

İzmir İstanbul Ankara Gelin Hamamı & Kına Organizasyonu Fiyatlarıİkramların ön planda olduğu bir gelin hamamı konsepti, gelin adayları tarafından tam not alıyor!

Gelin hamamı organizasyonu planlama aşamasında en önemli yapı taşlarından bir tanesi de konsept seçimi. Birbirilerinden farklı temalara sahip gelin hamamı mekanları; son yıllarda daha çok kına gecesi veya bekarlığa veda konsepti altında rağbet görüyor.

Süreyya Hamamı Gelin Hamamı Kına Organizasyonu Fiyatları Maltepe İstanbulHamam 365 Gelin Hamamı, kına gecesi konsepti konusunda oldukça iddialı.

Bekarlığa veda partisi özelinde hem eğlenmek hem de bakım yaptırmak isteyen gelin adayları, soluğu gelin hamamı mekanları içerisinde alıyor. Gelin hamamı bünyesinde kına gecesi yapan birleştiren gelin adayları ise kırmızı renk ağırlıklı bir konsept arayışında oluyor.

Gelin Hamamı Süslemeleri

Gelin hamamı süsleme, gelin adayları tarafından etkinlik özelindeki en keyif verici evre olarak anlatılıyor. Gelin hamamı süslemeleri için “Gelin hamamı konsepti belirlendikten sonra karar verilmeli.” de deniliyor. Bu evrede dilersen mekan yetkilileri ile dilersen de organizasyon firmaları ile iş birliği yapabilirsin.

Romance İstanbul Hotel Gelin Hamamı Fiyatları FatihMumlar ve gül yaprakları, gelin hamamı süslemeleri konusunda önemli bir yer tutuyor.

Gelin hamamı mekanları paketleri içeriğinde birbirlerinden şık süsleme seçenekleri bulunduruyor. Bu süslemeler standart ve konsept olarak iki ayrı kategoride bulunuyor. Standart gelin hamamı süslemeleri içerisinde; göbek taşı üzerine serpiştirilmiş çiçekler, kırmızı mumlar ve duvar dekorasyonları yer alıyor.

Kırmızı renk tonları bir süsleme paketi dışına çıkmak isteyen gelin adayları ise mekan yetkilileri ile bu konuda fikir alışverişi yapıyor. Farklı bir gelin hamamı teması için gelin adayları en çok pastel renk tonları ağırlıklı seçimlerde bulunuyor.

Gelin Hamamı Hediyelikleri

Gelin hamamı organizasyonu düzenleyen gelin adayları tarafından en çok araştırılan konulardan biri de gelin hamamı hediyelikleri. Gelin hamamı hediyelikleri, zevkten zevke değişen birçok seçenek barındırıyor.

Gelin Hamamı Organizasyonu Hediyelik ÖnerileriKişisel bakım setleri, gelin hamamı hediyelikleri arasında popüler bir seçenek.

Kişisel bakım setleri, gelin hamamı hediyelikleri listesinde liderliğe oynarken; kişiye özel havlu tasarımları da bu listede bulunuyor. Doğal sabunlar, mini duş jelleri, tarak, el havlusu ve lif gibi ürünler ise gelin hamamı setleri arasında sıralanıyor.

Gelin Hamamı Organizasyonu Hediyelik ÖnerileriHavlu ve peştamal de iyi bir gelin hamamı hediyeliği olacaktır.

Hatıra havluları ise İzmir Kemeraltı, İstanbul Eminönü ve Ankara Çankaya gibi büyük alışveriş noktalarından temin edilebiliyor. Akide şekeri içeren kutular ise gelin hamamı hediyelikleri listesinde bulunan bir diğer öge.

Gelin Hamamı Elbiseleri

“Gelin hamamında ne giyilir?” sorusu ile DüğünYardımcısı.com editörleri olarak bir hayli karşılaşıyoruz. Geleneksel gelin hamamı kıyafeti olarak bilinen peştamal, gelin adayı ve nedimeleri için farklı renk ve model seçenekleri ile üretilebiliyor. DüğünYardımcısı.com danışmanları ise gelin hamamı organizasyonu içerisinde iki veya üç kez kıyafet değiştirmen gerekebileceğini söylüyor.

Gelin Hamamı Kıyafet Elbise Ne Giyilir ÖnerileriGelin hamamı elbisesi olarak modern peştamal tasarımları gayet uygun bir alternatif.

Hamam ve spa kısmında tercih edebileceğin peştamalleri ise eğlenmek için elbise ve şortlu takımlar takip ediyor. Bekarlığa veda partisi temalı bir etkinlik düzenliyorsan gelin hamamı elbisesi üzerine ismine özel olarak hazırlanmış bir bride sabahlık da seçebilirsin.

Gelin Hamamı İçin Bride Sabahlık Kıyafet & Elbise Önerisi"Bride" yazılı saten sabahlıklar, gelin hamamı kıyafeti olarak da kullanılabiliyor. 

Spa ve hamam kısmında bikini veya mayo tercihinde bulunan gelin adayları olduğunu da söyleyelim. Kına gecesi ile birleştirilen gelin hamamı organizasyonu ise kırmızı renk tonlarındaki gelin hamamı elbisesi ile gayet uyumlu olabiliyor.

İzmir, İstanbul, Ankara ve diğer illerde bulunan gelin hamamı mekanları ve fiyatları özelinde oluşturduğumuz içeriği burada noktalıyoruz. İndirimli gelin hamamı fiyatları veya aktif kampanya paketleri için hiç vakit kaybetmeden DüğünYardımcısı.com’un ücretsiz organizasyon planlamacılarını arayabilirsin.

Şimdiden bir ömür boyu mutluluklar dileriz!

 

ARA

Gelin Hamamı Mekanları ve Fiyatları

Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer illere yayılmış gelin hamamı mekanları, fiyatları ve paketleri ile birlikte aşağıdaki içeriğimizde yer alıyor.