İÇİNDEKİLER

İçindekiler

DüğünYardımcısı.com editörleri olarak damatlık modelleri ile ilgili tüm merak edilenleri bir araya getirdik. Düğün organizasyonu özelindeki en önemli tamamlayıcı ögelerden biri olan damatlıklar, markaları ve tasarımları ile seçim konusunda beylere zor anlar yaşatıyor. İstanbul, İzmir, Ankara ve tüm şehirlerdeki damatlık fiyatları analizi de yaptığımız içeriğimizde damatlık seçiminde sana yardım olabilecek tüm ayrıntıları bulabilirsin.

“Damatlık fiyatları ne kadar?” sorusu haricinde “Damatlık nereden alınır?” gibi özel detaylara da değindiğimiz yazımızda sitemize özel kampanyalardan da yararlanabilirsin. İndirimleri sorgulamak ve fırsat paketleri ile alakalı bilgiler almak için ücretsiz danışmanlık servisimizi arayabilir ve DüğünYardımcısı.com’un ayrıcalıklı dünyasına adım atabilirsin.

Damatlık Modelleri ve Fiyatları

Damatlık firmaları; İstanbul, Ankara ve İzmir konumlarında yoğunlaşıyor. Satın alma hizmeti haricinde kiralama hizmeti de sunan damatlık firmaları, özel dikim olanağı da tanıyor. Birbirlerinden farklı maliyetlere sahip bu seçenekleri değerlendirmeden önce derin bir damatlık fiyatları araştırması yapmakta fayda var.

Aşağıdaki tabloda İzmir, Ankara ve İstanbul’daki damatlık kiralama fiyatları; özel dikim ve satın alma maliyetleri ile birlikte verilmiştir;

Tür İzmir İstanbul Ankara
Özel Dikim 2.749 TL 3.100 TL 2.599 TL
Satın Alma 1.359 TL 1.500 TL 1.399 TL
Kiralama 300 TL 300 TL 400 TL

*Ortalama fiyatlarıdır. Marka ve model seçimine göre değişkenlik gösterebilir.

Yukarıdaki çizelgede belirtilen damatlık fiyatları, ortalama maliyetler hesaplanarak elde edilmiştir. Damatlık markaları ve modelleri özelinde değişkenlik gösteren fiyatları, DüğünYardımcısı.com’a özel ayrıcalıkları ile görüntülemek için ücretsiz danışmanlık servisimize ulaşmalısın.

İstanbul Damatlık Fiyatları

DüğünYardımcısı.com olarak “İstanbul’da damatlık nereden alınır?” sorusu ile oldukça fazla karşılaşıyoruz. İstanbul’da damatlık firmaları Avrupa Yakası özelinde oldukça yoğun bulunabiliyor. Beyoğlu, Sarıyer, Şişli ilçeleri ve çevresinde yoğunlaşan damatlık firmaları; özel dikim damatlıkları ile farklılaşıyor.

Sarar, Altınyıldız, Damat-Tween, Kiğılı, Beymen ve Hatemoğlu başta olmak üzere; Avrupa Yakası birçok ünlü damatlık firmaları da barındırıyor. Anadolu Yakası ise Avrupa Yakası ile satış ağı kapsamında karşılaştırıldığında daha arka planda kalıyor. Peki, İstanbul’da damatlık fiyatları ne kadardan başlıyor?

İstanbul damatlık kiralama, satış ve özel dikim fiyatları için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsin;

Tür Fiyatları
Özel Dikim 3.100 TL
Satın Alma 1.500 TL
Kiralama 300 TL

*Ortalama fiyatlarıdır. Marka ve model seçimine göre değişkenlik gösterebilir.

İzmir Damatlık Fiyatları

İzmir’de damatlık nereden alınır?” sorusunun cevabı ise içerisinde tek bir doğruyu barındırıyor; Konak. Alsancak, Mimar Kemalettin Caddesi ve Tarihi Kemeraltı Çarşısı ile Konak ilçesi İzmir’in moda kalbi olarak adlandırılıyor. Her bütçeye hitap eden ve her modeli bulunduran İzmir damatlık firmaları, lüks damatlık modelleri ile de farklılaşıyor.

DS Damat, Abdullah Kiğılı, Altınyıldız, Sarar, Vakko ve Pierre Cardin ise İzmir’de öne çıkan ünlü damatlık firmaları arasında sıralanıyor. Buna ek olarak İzmir’de en uygun fiyatlı damatlık modelleri ise Mimar Kemalettin Caddesi içerisindeki Gelinlikçiler Çarşısı sınırlarında taliplerini bekliyor. Peki, İzmir’de damatlık fiyatları ne kadardan başlıyor?

İzmir damatlık kiralama, satış ve özel dikim fiyatları hakkında en güncel bilgiler aşağıdaki çizelgeye aktarılmıştır;

Tür Fiyatları
Özel Dikim 2.749 TL
Satın Alma 1.359 TL
Kiralama 300 TL

*Ortalama fiyatlarıdır. Marka ve model seçimine göre değişkenlik gösterebilir.

Ankara Damatlık Fiyatları

Damatlık firmaları özelinde İzmir ve Ankara ortak özellikler taşıyor. Tıpkı İzmir’de olduğu gibi Ankara’da da damatlık firmaları tek bir ilçede yer alıyor; Çankaya. Kızılay, Tunalı ve Bahçelievler semtleri ile Çankaya ilçesi; Ankara'nın moda merkezi olarak tabir ediliyor. Sarar, Süvari, Ramsey, Network, Abdullah Kiğılı ve Karaca ise Ankara’daki ünlü damatlık firmaları arasında sıralanıyor.

Çankaya, Tunalı’da birçok özel dikim hizmeti veren damatlık firması yer alırken, Kızılay’da ise tüm modelleri içerisinde barındıran moda evleri bulunuyor. “Ankara’da damatlık nereden alınır?” sorusuna cevap verdiğimize göre geldik en çok merak edilen ikinci soruya; “Ankara’da damatlık fiyatları ne kadar?

Ankara damatlık kiralama, satış ve özel dikim fiyatları için aşağıdaki çizelgeye göz gezdirebilirsin;

Tür Fiyatları
Özel Dikim 2.599 TL
Satın Alma 1.399 TL
Kiralama 400 TL

*Ortalama fiyatlarıdır. Marka ve model seçimine göre değişkenlik gösterebilir.

Damatlık Aksesuarları ve Fiyatları

Damatlık seçimi ardından kafanı çevireceğin diğer bir yön ise damatlık aksesuarları olacak. Peki, en az damatlık seçimi kadar önemli olan damatlık aksesuarları için ne kadar bütçe gerekli? Saat, ayakkabı, kuşak, kemer, papyon, kravat, yaka çiçeği gibi birçok detayı içerisinde barındıran damatlık aksesuarları fiyatları ne kadardan başlıyor?

Damatlık aksesuarları fiyatları özelindeki en güncel maliyetleri aşağıdaki çizelgeden takip edebilirsin;

Aksesuar Türü İzmir Ankara İstanbul
Ayakkabı 199 TL 179 TL 219 TL
Saat 412 TL 372 TL 437 TL
Papyon 99 TL 69 TL 99 TL
Kravat 69 TL 67 TL 74 TL
Kuşak 69 TL 110 TL 119 TL
Kol Düğmesi 59 TL 128 TL 199 TL
Yelek 99 TL 119 TL 95 TL

*Ortalama fiyatlarıdır. Marka ve model seçimine göre değişkenlik gösterebilir.

-

En Popüler Damatlık Modelleri

Damatlık fiyatları ve damatlık aksesuar fiyatları ardından DüğünYardımcısı.com ziyaretçileri tarafından en çok merak edilen bir diğer konuya geçiş yapıyoruz. “Damatlık seçimi nasıl yapılır?” sorusu çiçeği burnunda damatlar tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan bir tanesi.

DüğünYardımcısı.com’un moda uzmanlarına göre damatlık seçimi yapılırken öncelikle vücut tipine uygun bir damatlık kesimi veya modeli belirlemelisin. Peki, vücut tipine göre damatlık nasıl seçilir? En çok tercih edilen damatlık modelleri hangileri? Haydi, hep birlikte inceleyelim!

Damatlık Takım Elbise Modelleri

Damatlık takım elbiseler; farklı tasarımları ve her vücut tipine uyan duruşları ile en çok tercih edilen damatlık modelleri arasında yer alıyor. Düz ve sade bir damatlık takım elbise seçimi yapabileceğin gibi bu model özelinde frapan görünümlü bir damatlık da seçebilirsin.

İzmir İstanbul Ankara Takım Elbise Damatlık Fiyatları

Modacılara göre damatlık seçimi hem düğün konsepti hem de gelinlik modeli ile bir harmoni yakalamalı. Örnek olarak rüstik bir kır düğünü gerçekleştireceğini varsayalım; bu düğün gecesi için vintage görünümlü bir damatlık takım elbise harika bir uyum sağlayacaktır.

Damatlık Smokin Modelleri

İçerisinde bulunduğumuz yıla damga vuran bir damatlık modeli ile karşındayız; Smokinler. Kusursuz bir şıklık sunan damatlık smokin modelleri; papyon ve kol düğmesi aksesuarları ile harika bir seçim olabilir.

İzmir İstanbul Ankara Damatlık Smokin Fiyatları

Genellikle kalıplı bir vücuda sahip damatlar tarafından seçilen damatlık smokinler, uzmanlar tarafından da modası hiç geçmeyecek bir model olarak adlandırılıyor.

Smokin damatlık modelleri için en geniş yelpazeyi sunan markalar ise Süvari, Beymen, Vakko ve Pierre Cardin olarak karşımıza çıkıyor.

İtalyan Kesim Damatlık Modelleri

Zarafet, asillik ve sadelik! İtalyan kesim içerisinde bulunduğumuz yıla damgasını vuran bir diğer damatlık modeli. Hem yelekli hem de yeleksiz olarak kullanabileceğin İtalyan kesim damatlık modelleri; geniş omuzlu beyler için biçilmiş bir kaftan.

İzmir İstanbul Ankara İtalyan Kesim Damatlık Fiyatları

Hafif dar paça kesimi de barındıran İtalyan damatlık modelleri, düğün gecesi boyunca hareket özgürlüğü de sunuyor.

Jakamen, Damat Tween, Karaca ve Cacharel, İtalyan kesim damatlık modelleri ile Türkiye’de en çok tercih edilenler sıralamasında yukarılarda yer alıyor.

En Çok Tercih Edilen Damatlık Renkleri

En çok tercih edilen damatlık modelleri tamam, peki renkler? Siyah, lacivert ve bordo gibi koyu damatlık renkleri asilliği ve şıklığı; beyaz ve krem damatlıklar ise elitliği temsil ediyor. Sen nasıl bir tercih yapacaksın? Damatlık seçimi yaparken hedefi tam 12’den vurmak için aşağıdaki içeriğimizi kesinlikle okumalısın.

Beyaz Damatlıklar

İzmir İstanbul Ankara Beyaz Damatlık Fiyatları

Yeni sezon damatlık trendleri arasına hızlı bir yükseliş ile giren beyaz damatlıklar; elitliği ve spor şıklığı temsil etmesi ile farklılaşıyor. Krem rengi ve keten bir damatlık modeli ile spor bir şıklık elde edebilirsin. DüğünYardımcısı.com uzmanları tarafından verilen bir diğer kombin önerisi ise beyaz smokin & siyah damatlık aksesuarları kullanman yönünde.

Bordo Damatlıklar

Bordo renkli bir damatlık modeli seçimi yaparak hem klas hem de zengin bir stili kolayca yakalayabilirsin. Koyu renk damatlık modelleri arasında özgün bir stile sahip olan bordo damatlık modelleri ile frapan bir şıklık elde edebilirsin. DüğünYardımcısı.com olarak bu türdeki kombin önerimiz ise siyah pantolon, bordo ceket ve siyah papyon ögelerinden oluşuyor.

İzmir İstanbul Ankara Bordo Damatlık Fiyatları

Uzman modacılarımızdan daha fazla damatlık kombini önerisi alabilirsin. Hiçbir ücrete tabii tutulmayacağın bu görüşme için danışmanlık hattımızı arayabilirsin. Görüşmeler esnasında damatlık fiyatları özelindeki indirimleri ve kampanyaları da sormayı unutma!

Siyah Damatlıklar

İzmir İstanbul Ankara Siyah Damatlık Fiyatları

Risk almayı sevmeyen bir karaktere mi sahipsin? O zaman siyah damatlıklar sana göre! Hem risk almamak hem de kusursuz bir şıklığı hedefleyen damat adayları, siyah damatlık seçimi yapıyor. Genellikle smokin damatlıklar ve damatlık takım elbise modelleri özelinde tercih edilen siyah renk; beyaz gömlek ile de sıkça kombinleniyor.

Saten bir siyah kuşak ile süslenmiş bir smokin; içerisindeki beyaz gömlek ve metalik aksesuarlar ile harika bir görünüm yakalamanı sağlayabilir.

Lacivert & Mavi Damatlıklar

İzmir İstanbul Ankara Lacivert Damatlık Fiyatları

Parlak ve kaliteli bir kumaş ile dokunmuş lacivert damatlık modelleri; damat adayları tarafından oldukça rağbet görüyor. Harikulade bir havası olan mavi & lacivert damatlık modelleri; nişan & söz merasimi için de tercih ediliyor. Renk skalası bir hayli geniş olan lacivert damatlık modelleri arasında en çok tercih edilen renk ise parliament ve tonları oluyor. Kumsalda yapılacak bir yaz düğünü için açık mavi ve spor bir damatlık modeli tercihi yapabilirsin. Bu tercihi renkli aksesuarlar ile de süsleyebilirsin.

Uzman Önerileri; Damatlık Ayakkabı & Damatlık Aksesuarları

Damatlık seçimi ardından damatlık aksesuarları seçimi de kusursuz bir görüntü yaratmak adına çok önemli. Damatlık seçimini başarı ile tamamlayan beyler, damatlık aksesuarları seçmek konusunda çoğu zaman kararsız kalabiliyor. Bazen ise yapılan damatlık aksesuarları seçimi bir çuval inciri berbat edebiliyor. Okyanusu geçip derede boğulmamak için damatlık aksesuarları önerilerimize kulak vermelisin.

İzmir İstanbul Ankara Damatlık Aksesuarları Fiyatları

Damatlık Ayakkabı Modelleri ve Önerileri

DüğünYardımcısı.com uzmanları damatlık seçimi ardından damat ayakkabısı seçimi yapılması gerektiğini söylüyor. Peki, hangi damatlık modeli ile hangi ayakkabı kombin olarak kullanılmalı? Varsayımlar üzerinden konuşalım;

  • İtalyan kesim bir damatlık modeli seçimi yaptığını varsayalım. Bu damatlık modeli ile kesinlikle sivri burunlu bir damatlık ayakkabısı seçmelisin.
  • Slim-fit olarak tabir edilen bir kesim damatlık tercihi yaptığını varsayalım. Bu damatlık modeli için daha yuvarlak hatları olan bir damatlık ayakkabısı tercihinde bulunmalısın.

Damat aksesuarları seçimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak veya daha çok varyasyon okumak için buraya!

Damatlık Saat Modelleri ve Önerileri

Damatlık ve damatlık ayakkabı seçimi ardından artık finaldeyiz; damatlık saat seçimi. Peki, damatlık saat seçimi nasıl yapılır? Birçok damat adayı bu ayrıntıya önem vermese de damatlık saat seçimi; şıklığı ve asilliği katbekat arttırıcı bir önem taşıyor. Günümüzde en popüler damatlık saat modelleri arasında ise altın veya metal kasalı kol saatleri geliyor.

Antika cep saatleri ile vintage damatlık modelleri arasında da büyük bir çekim olduğunu söylemeden geçemeyiz. Aynı şekilde bir diğer uyum ise yeni tasarım cep saatleri ile smokin damatlıklar arasında bulunuyor. Son olarak damatlık saat seçimi ne olursa olsun; kol düğmeleri ile olan uyumu göz ardı edilmemeli.

-

“Damatlık nereden alınır?” gibi genel sorular haricinde “En popüler damatlık renkleri hangileri?” gibi özel sorulara da değindiğimiz içeriğimizi burada noktalıyoruz. Damatlık modelleri ve fiyatları kapsamında da en güncel bilgileri sunduğumuz yazımız ışığında aklına takılanları ücretsiz bir şekilde uzmanlarımıza danışabilirsin.

İndirimli damatlık fiyatları, damatlık kiralama ve aktif damatlık kampanyaları gibi fırsatlar hakkında bilgi sahibi olmak için ücretsiz organizasyon planlamacılarımızı mutlaka aramalısın.

ARA

Damatlık Modelleri ve Fiyatları

Şehrindeki en iyi damatlık firmaları, popüler tasarımları, en çok tercih edilen modelleri ve DüğünYardımcısı.com'a özel fiyatları ile birlikte aşağıda bulunuyor.