İÇİNDEKİLER

İçindekiler

DüğünYardımcısı.com editörleri olarak alyans ve tektaş yüzükler ile alakalı tüm merak edilenleri bir araya getirdik. “Yüzük nereden alınır?” gibi genel bilgiler haricinde; “Alyans ve tektaş yüzük fiyatları ne kadar?” gibi değişken cevaplı soruları da inceledik. “Evlilik teklifi edeceğim, nasıl bir yüzük almalıyım?” diye kara kara düşünen beyleri de kırmadık ve yazımızda çözüm odaklı önerilere de yer verdik.

Nişan & söz hazırlıkları için de bir hayli araştırılanlar alyans ve tektaş yüzükler; geniş bir kullanım yelpazesine sahip. Söz töreni için alyans ve nişan için yüzük önerileri de yazımızda seni bekleyenler arasında bulunuyor. İzmir, Ankara ve İstanbul konumlu mücevherat ve kuyumcuları da barındıran içeriğimizde özel indirim fırsatları da yer alıyor.

En uygun alyans ve tektaş yüzük fiyatları, indirimleri ve kampanyaları için mutlaka ücretsiz danışmanlık hizmetimizi aramalısın. DüğünYardımcısı.com’un ayrıcalıkları ile tanışman sadece bir telefon kadar uzağında.

Alyans ve Tektaş Yüzük Fiyatları

Üretildiği hammadde veya işlendiği modele göre maliyetleri değişen alyans ve tektaş yüzükler; her bütçeye uyan fiyatları ile satışa sunuluyor. Örnek olarak altın bir alyans almak istediğinde alyans fiyatı altın ayarına göre ciddi anlamda değişebiliyor. Bu tarz ayrıntılar ise alyans ve tektaş yüzükler alınmadan önce sıkı bir araştırma yapılması gerekliliğini gösteriyor.

Kısmet By Milka Alyans Tektaş Yüzük Fiyatları Şişli İstanbulAvrupa'ya nam salmış alyans ve yüzük tasarımları ile Kısmet by Milka.

Peki Ankara, İzmir ve İstanbul’da alyans ve tektaş yüzük fiyatları ne kadardan başlıyor? Şehirleri tek tek incelemeden önce aşağıdaki çizelgeye genel olarak bir göz gezdirelim;

Cins İzmir İstanbul Ankara
Tektaş 1.710 TL 2.340 TL 1.690 TL
Alyans 1.049 TL 1.210 TL 980 TL

*Ortalama başlangıç fiyatlarıdır. Marka ve model farkına göre değişkenlik gösterebilir.

İstanbul Alyans ve Tektaş Yüzük Fiyatları

İstanbul’da alyans ve tektaş yüzük nereden alınır?” sorusunu cevaplamak için İstanbul’u iki kalemde incelemenin daha doğru olacağını düşündük. Dünyaca ünlü takı markalarını barındıran İstanbul; Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası konumlarındaki sarrafları ve mücevherat firmaları ile dikkat çekiyor. Özel tasarım alyans, el işçiliği tektaş ve hemen hemen fotoğrafını gördüğün tüm yüzük modellerini İstanbul’da bulman mümkün.

Reis Kuyumculuk Alyans Tektaş Yüzük Fiyatları Şişli İstanbulEn trend modelleri barındıran Reis Kuyumculuk, sitemize özel indirimleri ile seni bekliyor.

Avrupa Yakası özelinde Kapalıçarşı merkez olmak üzere; Şişli, Beyoğlu, Beşiktaş, Eminönü ve Sultanahmet konumlarında kuyumcular, mücevherat ve takı firmaları bulabilirsin. Anadolu Yakası özelinde ise Kadıköy, Bağdat Caddesi konumu lüks takı firmaları ile dolu olan ikinci bir merkez olarak kabul edilmektedir. Buna ek olarak tıpkı İzmir gibi İstanbul’da da ünlü tektaş ve altın yüzük markaları büyük alışveriş merkezlerinde yer almaktadır.

Peki birbirlerinden firmaları ve markaları barındıran İstanbul’da alyans ve tektaş yüzük fiyatları ne kadardan başlıyor? Her ay değişime uğrayan fiyatları en güncel halleri ile aşağıdaki çizelgeden takip edebilirsin;

Cins Fiyatları
Tektaş 2.340 TL
Alyans 1.210 TL

*Ortalama başlangıç fiyatlarıdır. Marka ve model farkına göre değişkenlik gösterebilir.

İzmir Alyans ve Tektaş Yüzük Fiyatları

İzmir, Kuyumcular Çarşısı ve Kızlarağası Hanı gibi konumlarda birbirlerinden farklı ustalığa sahip mücevherat firmaları barındırıyor. “İzmir’de alyans ve tektaş yüzük nereden alınır?” sorusu için en doğru cevabı da böylece seninle paylaşmış olduk. Özellikle Kızlarağası Hanı, özel yapım alyans ve tektaş yüzükler için bulunmaz bir hint kumaşı.

Kuyumcular Çarşısı ise mücevherat ustaları tarafından yaratılan el yapımı tektaş ve alyans yüzükler konusunda çok geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Atasay ve Altınbaş gibi ünlü mücevherat firmaları ise Forum Bornova, İstinye Park ve Mavibahçe gibi büyük alışveriş merkezlerinde yer alıyor.

Peki, İzmir’de tektaş yüzük ve alyans fiyatları ne kadardan başlıyor? Aşağıdaki tabloyu inceleyerek İzmir alyans ve takı firmaları özelindeki fiyatları görebilirsin;

Cins Fiyatları
Tektaş 1.710 TL
Alyans 1.049 TL

*Ortalama başlangıç fiyatlarıdır. Marka ve model farkına göre değişkenlik gösterebilir.

Ankara Alyans ve Tektaş Yüzük Fiyatları

Ulus ve Kızılay konumlarında yoğunlaşan Ankara alyans ve tektaş yüzük firmaları, dönemsel indirimleri ve kampanyaları ile dikkat çekiyor. Büyük mücevherat markaları da barındıran Ankara, AnkaMall gibi büyük alışveriş merkezleri ile bu firmalara ev sahipliği yapıyor. Altınbaş, Atasay ve Zen Pırlanta gibi büyük markalar ise Ankara’da en çok tercih edilen alyans ve tektaş yüzük firmaları arasında sıralanıyor.

Peki bu bilgiler ışığında Ankara’da alyans ve tektaş yüzük fiyatları ne kadardan başlıyor? Ankara alyans ve takı firmaları fiyatları için aşağıdaki tabloya göz atabilirsin;

Cins Fiyatları
Tektaş 1.690 TL
Alyans 980 TL

*Ortalama başlangıç fiyatlarıdır. Marka ve model farkına göre değişkenlik gösterebilir.

Alyans ve Tektaş Yüzük Modelleri

Fiyatları kapsamında birbirlerinden farklılaşan alyans ve tektaş yüzükler; modelleri ve kesimleri ile de kategorilere ayrılıyor. Farklı renkler, kesimler ve modeller ise içerisinde derin anlamlar barındırıyor. Bu bağlamda yüzük seçimi yapılırken en az fiyatları kadar modelleri ve anlamları da çok mühim bir önem taşıyor. Alyans ve tektaş yüzükler özelinde ise tektaşlar ile alyanslar arasında hem anlamsal hem de biçimsel olarak ciddi farklılıklar bulunuyor.

Tektaş Yüzük Modelleri

Sadelikleri ile öne çıkan tektaş yüzük modelleri; evlilik teklifleri için olmazsa olmaz ögeler arasında yer alıyor. Işıltıları ile göz kamaştıran tektaş yüzükler; pırlanta tektaş ve renkli tektaş başta olmak üzere çeşitli varyasyonlarda satışa sunuluyor. İçerisinde bulunduğumuz yıl içerisinde en popüler tektaş yüzük modeli pırlanta tektaş olurken, renkli tektaşlar da listenin ikinci sırasında bulunuyor.

Sirius Pırlanta Alyans Tektaş Yüzük Fiyatları Fatih İstanbulSirius Pırlanta, yüksek kaliteli işçiliği ve uygun fiyatları ile 2008'den bugüne bir yükseliş içerisinde.

Yüzük seçimi yaparken sen de modaya uymak mı istiyorsun? En trend yüzük modelleri hakkında en güncel listelerden uzman görüşü ve önerileri almak için ücretsiz danışmanlık servisimizi kullanabilirsin.

Pırlanta Tektaş Yüzük Modelleri

“Evlilik teklifi edeceğim, nasıl bir yüzük almalıyım?” diyen her damat adayı soluğu pırlanta tektaş modelleri araştırması yaparken alıyor. İçerisinde bulunduğumuz yıl özelindeki istatistikler de bunu gösteriyor; evlilik teklifi için her 10 erkekten 8’i pırlanta tektaş yüzük modeli seçiyor. Pırlanta yüzük modelleri arasında ise birbirlerinden zarafetli ve şık seçenekler seni bekliyor.

"Her şey hazır ama yüzüğü nasıl çıkaracağımı bilmiyorum." diyenler buraya!

İçerisinde bulunduğumuz yılın pırlanta tektaş modelleri lideri; beştaş yüzükler ve tamtur yüzük modelleri. Bir önceki yıl ise pazardaki liderlik baget kesim pırlanta tektaş ve tria kesim pırlanta tektaş yüzükler arasında paylaşılıyordu. Peki, belki de adını ilk defa duyduğun bu pırlanta tektaş modelleri arasında ne gibi farklar bulunuyor?

Baget Kesim Tektaş Pırlanta Yüzük Modelleri ve Fiyatları

Son yıllarda yadsınamaz bir popülerliğe sahip olan baget kesim pırlanta tektaş modelleri, farklılaşmak isteyen damat adayları tarafından tercih ediliyor. Hem minimalist hem de modern bir görünüm sunan baget pırlanta yüzükler, yeni gelinler tarafından da rağbet görüyor.

Baget kesim pırlanta yüzük fiyatları ise karat ve üretiminde kullanılan materyale göre değişiklik gösteriyor. Pırlanta kalitesi, büyüklük ve altın ayarı gibi değişkenlere bağlı olarak baget kesim yüzük fiyatları 1250 TL’den başlıyor.

Aşağıdaki çizelgede baget kesim pırlanta tektaş fiyatları ile ilgili en güncel değerleri görebilirsin;

Model Başlangıç Ortalama
Baget Kesim 1.250 TL 2.290 TL

*Ortalama fiyatlarıdır. Marka ve model farkına göre değişkenlik gösterebilir.

Tria Kesim Tektaş Pırlanta Yüzük Modelleri ve Fiyatları

Tria kesim pırlanta yüzük modelleri eskileri andıran yapısı ile en popüler pırlanta tektaş modelleri arasında olmayı hakediyor. “Dün, bugün ve yarın.” anlamı taşıyan tria kesim; klasikleşmiş tektaş yüzük algısını yıkmak isteyen beyler tarafından yoğun bir ilgi görüyor.

Ayrıca minimalist bir tasarıma sahip olan tria kesim pırlanta tektaş modeli, evlilik teklifleri için de en romantik alternatif olarak öne çıkıyor. Karat değerine bağlı olarak artan tria pırlanta yüzük fiyatları 1450 TL’den başlıyor.

Aşağıdaki çizelgeyi inceleyerek tria kesim pırlanta yüzük hakkında ortalama fiyatları da görüntüleyebilirsin;

Model Başlangıç Ortalama
Tria Kesim 1.450 TL 2.500 TL

*Ortalama fiyatlarıdır. Marka ve model farkına göre değişkenlik gösterebilir.

"Tria yüzük ile evlenme teklifi etmek" isimli bloğumuzu okuyarak bu konuda daha keskin görüşlere sahip olabilirsin.

Prenses Kesim Tektaş Pırlanta Yüzük Modelleri ve Fiyatları

Kullanımı en yaygın tektaş pırlanta modeli olan prenses kesim; risk almak istemeyen beyler tarafından tercih ediliyor. Özgürlükçü bir tasarım barındıran prenses kesim pırlanta yüzük modeli; birçok farklı materyal ile birlikte işlenebiliyor. Klasik sarı altın başta olmak üzere rose-gold ve beyaz altın, prenses kesim pırlanta yüzük özelindeki en popüler tercihleri oluşturuyor.

Prenses kesim pırlanta yüzük modeli, değiştirilebilen ve modifikasyon yapılabilen çehresi ile özel tasarım pırlanta yüzük modeli olarak da kullanılabiliyor. Yüzük fiyatı ise marka, altın ayarı ve karat değeri gibi etkenlere göre şekilleniyor. Ancak prenses kesim pırlanta fiyatları için 1600 TL’den başladığını söyleyebiliriz.

Aşağıdaki tabloya göz atarak prenses kesim pırlanta yüzük fiyatları için daha fazla bilgi edinebilirsin;

Model Başlangıç Ortalama
Prenses Kesim 1.600 TL 2.760 TL

*Ortalama fiyatlarıdır. Marka ve model farkına göre değişkenlik gösterebilir.

Damla Kesim Tektaş Pırlanta Yüzük Modelleri ve Fiyatları

Dominant bir duruşa sahip damla kesim tektaş yüzük modelleri, evlilik yıl dönümü hediyesi olarak sıklıkla kullanılıyor. Su damlası şekli sebebi ile bu ismi alan pırlanta yüzük modeli, adeta “Ben buradayım.” diyen bir gösteriş barındırıyor. İş kadınları tarafından da oldukça rağbet gören damla kesim pırlanta, her yaşa da hitap ediyor.

Karat değerine, pırlanta cinsine ve işlenme şekline göre maliyetleri değişen damla kesim pırlanta yüzük fiyatları 1850 TL’den başlıyor. Aşağıdaki çizelgede ise damla kesim pırlanta tektaş fiyatı ile ilgili ortalama değerler yer alıyor;

Model Başlangıç Ortalama
Damla Kesim 1.850 TL 3.260 TL

*Ortalama fiyatlarıdır. Marka ve model farkına göre değişkenlik gösterebilir.

Ariş Pırlanta Alyans Tektaş Yüzük Fiyatları Fatih İstanbulPırlanta tektaş yüzük modelleri ve daha fazlasını Ariş Pırlanta bünyesinde bulabilirsin.

Alyans Yüzük Modelleri

Tektaş yüzükler için evlilik teklifi özelinde olmazsa olmaz olduğunu belirtmiştik. Evlilik teklifi ve tektaş yüzük arasındaki bağlantı, alyans ile söz & nişan organizasyonu arasında da bulunuyor. DüğünYardımcısı.com uzmanları alyans seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken temel unsurun uyum olduğuna dikkat çekiyor. Müstakbel eşinin zevkine ve beğenisine uygun bir seçim yapmak ise nişan & söz hazırlıkları safhasındaki en zor tarafı oluşturuyor.

En popüler erkek alyans modelleri arasında altın alyanslar ilk sırada bulunuyor. Uzun yıllardır liderlik koltuğunu kaptırmayan altın alyans modelleri, gümüş alyanslar ve beyaz altın alyanslar tarafından takip ediliyor. Kadınlarda ise durum biraz daha renkleniyor. Alyans ve tektaş uyumuna çok önem veren hanımlar, taşlı alyans seçimlerinde; yakut, zümrüt ve elmas yüzük modelleri için araştırmalar yapıyor.

Peki en çok merak edilen o soruya gelelim; alyans yüzükleri birbirleri ile uyumlu mu olmalı? Müstakbel eşin ile farklı tasarımlar tercih etmiş olabilirsin ancak bazı küçük ayrıntılar ile bu noksanlığı pozitif bir duruma çevirebilirsin. Eşinin alyans olarak rose-gold tercihi yaptığını varsayalım, bu durumda senin çelik veya beyaz bir rose-gold tercih etmen bir harmoni sağlayacaktır.

Her şey uyum için! Birbirleri ile en uyumlu alyansları keşfetmek için buraya!

Sana önerilerimiz arasında bir de beyaz ve sarı altın karışımı alyanslar var. Müstakbel eşinin seçimi ne olursa olsun uyum yakalamanı sağlayacak karışım alyanslara mutlaka göz atmalısın. DüğünYardımcısı.com bünyesinde alyans seçimleri konusunda uzman görüşü almak tamamen ücretsiz. Danışmanlık hattımızı tuşlayarak bu ve bunun gibi birçok alyans önerisi alabilirsin.

Atasay Alyans Tektaş Yüzük Fiyatları Bahçelievler Avcılar İstanbulGeniş bir alyans modeli yelpazesi barındıran Atasay, en çok tercih edilen mücevherat markaları listesinde yer alıyor.

Uzman Önerileri; Nişan ve Söz Yüzükleri

DüğünYardımcısı.com editörleri olarak “Nişan yüzükleri, söz yüzükleri ve alyans arasındaki fark nedir?” temalı birçok soru aldık. Alyans ve tektaş yüzükler ile alakalı tüm detaylara değindiğimiz bu içeriğimizde ziyaretçilerimiz tarafından merak edilen bu detayı da cevaplamadan geçemeyeceğiz.

Nişan yüzükleri, söz yüzükleri veya alyans yüzükler arasında biçimsel bir farklılık bulunmamaktadır. Buna ek olarak; tasarruflu davranmak isteyen bazı çiftler, hem söz merasimi hem de nişan töreni esnasında aynı alyans takımını kullanmaktadır.

Hem söz hem de nişan yüzüğü olarak kullanılabilen alyanslar, seçimi zor olduğu kadar işlevsellik yönünde de bir o kadar ferahlatıcıdır. Birçok kez görücüye çıkacak olan alyans takımı, hem uyum hem de kalıcılık anlamında güçlü olmalıdır.

Alyans seçimi yapmadan önce kesinlikle bilmen gerekenler var. DüğünYardımcısı.com’un danışmanlık hattına ulaşarak bu kritik nişan yüzüğü seçimi safhasında ücretsiz olarak uzman görüşü desteği almanı şiddetle tavsiye ediyoruz.

-

DüğünYardımcısı.com editörleri olarak uzman danışmanlarımız ve saha ekiplerimizin katkıları ile sana alyans ve tektaş yüzükler hakkında en güncel bilgileri sunduk. İstanbul, Ankara ve İzmir konumlu kuyumcuları ve mücevherat firmaları özelindeki fiyatları da sunduğumuz içeriğimizde, tasarruflu veya lüks seçimleri de belirttik.

Alyans ve tektaş yüzükler ile alakalı indirimli fiyatları görmek için öne çıkardığımız mücevherat firmaları fotoğrafları sana yol gösterici olacaktır. Yönlendirdiğimiz sayfadaki “Ücretsiz Teklif Al” formunu doldurarak alyans ve tektaş yüzükler özelindeki kampanya fırsatları ve indirimleri anında görüntüleyebilirsin.

ARA

Alyans ve Tektaş Yüzükler & Fiyatları

Aradığın alyans ve tektaş yüzükler, şehrindeki en iyi kuyumcular ve mücevherat firmaları tarafından DüğünYardımcısı.com'a özel fiyatları ve kampanyaları ile burada.