İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Teknede düğün konsepti ile İstanbul’daki en güzel boğaz manzarası eşliğinde dünya evine girmeye ne dersiniz? Ya da İzmir’in eşsiz körfez manzarasında romantik bir tekne düğünü ile… Cevabınız “Evet!” ise tekne düğünleri yapan firmalar sizi bekliyor. İstanbul ve İzmir’de düğün, nişan, sünnet, kına ve mezuniyet gibi organizasyonlara imza atan gemi ve teknelerin hepsi burada! En çok tercih edilen firmaları ve teknede düğün fiyatları listesini sizin için hazırladık. Yazımızın devamında fiyat ayrıntılarına ve organizasyonlar hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Teknede Düğün Fiyatları (2020)

Tekne düğünleri, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında sıklıkla tercih ediliyor.

İstanbul ve İzmir’de yaygınlaşan tekne düğünü konsepti ile düğünlere farklı bir soluk geliyor. Romantik anlara imza atan düğün tekneleri ile artık düğünler daha da güzel. İl bazında farklılık gösteren teknede düğün fiyatları konsept seçiminize göre de değişiklik gösterebiliyor. Haydi gelin gemide düğün firmalarının ayrıntılı fiyat bilgilerine birlikte bakalım.

Bölge Hafta İçi Hafta Sonu
İstanbul 80 TL 100 TL
İzmir 50 TL 100 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

İstanbul Teknede Düğün Fiyatları (2020)

İstanbul Teknede Düğün Fiyatları ve Tekne Düğünü Yorumları

İstanbul’da teknede düğün fiyatları 50 – 100 TL arasında iken bu fiyat tercihlerinize göre değişkenlik gösterebiliyor. 200 – 750 kişi kapasiteli tekne düğünü davetleri 2 saat ile 4 saat aralığında sürmekte. Tekne turları genellikle 18.00’de bittiği için düğün başlangıç saati en erken 19.00 olabilmekte. Fakat ücret farkını ödeyerek bu saati daha erkene çekebiliyorsunuz.

Tekne düğünlerinde masa ve sandalye süslemesi verilen ücrete dahil oluyor. Fakat tekne içerisinde ayrı bir konsept süslemesi yapmak isterseniz ekstra ücret ödemeniz gerekiyor. Bu dekorasyon ve süslemeyi gemide düğün firmalarına yaptırabileceğiniz gibi dışarıdan bir organizasyon firması ile de anlaşma sağlayabiliyorsunuz. Profesyonel fotoğrafçınızı da getirebileceğiniz teknede düğün organizasyonunuz için bu tip ayrıntıları önceden konuşmanız gerekiyor.

Yemekli / Yemeksiz İstanbul'da Tekne Düğünü Fiyatları

Firmalar Yemekli Kokteyl
Küçük Prens Gezi Yatları 60 – 100 TL 50 – 100 TL
Beyaz Martı Davet Gemisi 50 – 100 TL 50 – 100 TL
Balıklı Davet Gemisi 100 – 200 TL 100 – 200 TL
Eftalya Tekne Turu & Organizasyon 80 – 100 TL 80 – 100 TL
Joy Tekne Organizasyon 80 – 100 TL 80 – 100 TL
Bosphorus Organization 50 – 80 TL 80 – 100 TL
Boğazda Organizasyon 80 – 100 TL 80 – 100 TL
Payitaht Denizcilik 10 – 30 TL 80 – 100 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

İzmir Teknede Düğün Fiyatları (2020)

İzmir Teknede Düğün Fiyatları ve Tekne Düğünü Firmaları

İzmir’de teknede düğün fiyatları 50 – 100 TL arasında değişiyor. Kişi başı fiyatlandırmaya uygun paketler ile belirlenen tekne düğünleri hemen her kesime hitap ediyor.

Alsancak ve Çeşme kalkışlı iki firma seçeneği mevcut olan İzmir’de, en çok tercih edilen firmalar ise Oscar Denizcilik ve Körfez Teknede Düğün. Oscar Denizcilik firması Çeşme bölgesinde hizmet verirken, Körfez firması Alsancak’tan başlayarak tüm körfezi turluyor. Aynı İstanbul gibi İzmir’de de dilerseniz 19:00 olan düğün başlangıç saatini extra ücret dahilinde öne çekebiliyor ya da tekneyi tüm gün ve gece için kiralayabiliyorsunuz.

Tekne Düğünü Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Tekne Düğünleri Fiyatları Neye Göre Değişir

Davetli sayısı, düğün mevsimi ve davetin türü gibi özellikler tekne organizasyonlarının fiyatlarını belirleyen etkenler arasında yer alıyor.

 • Mevsim: Teknede düğün fiyatları hangi mevsimde organizasyon yapacağınıza göre değişiklik gösterecektir. İlkbahar ve yaz aylarında fiyatlar daha yüksek olurken havaların serinlemeye başladığı sonbahar aylarından itibaren daha uygun olacaktır.
 • Davetli Sayısı: Tekne düğünü organizasyonu fiyatlarını belirleyen bir diğer konu ise davetli sayısı olarak öne çıkıyor. Büyük düğün tekneleri yalnızca kalabalık organizasyonlar için hizmet verirken, özel ve vip davetler için hizmet veren yatlarda biraz daha yüksek fiyat seçenekleri sunulabiliyor.
 • Menü: Tekne düğünü organizasyonlarında fiyatların belirlenmesinde etkili olan bir diğer konu ise yemek ve kokteyl menüleri oluyor. Yemekli davetlerde kişi başı başlangıç fiyatları biraz daha yüksekken, kokteyl ve ikram seçenekleri sunan menüler daha uygun fiyat seçenekleri sunuyor.
 • Davet Türü: Teknede gerçekleştireceğiniz organizasyonların türü de davet fiyatlarını belirleyen etkenler arasında yer alıyor. Lüks teknede düğün organizasyonu düzenlemek isteyen çiftler davet içeriği gereği daha yüksek fiyatlarla karşılaşırken, kına gecesi ve nişan gibi organizasyon daha uygun fiyatlarda gerçekleştirilebiliyor.

Teknede Eğlence İçin Tercih Edilen Organizasyonlar

Teknede eğlence için hangi organizasyonlar daha çok tercih ediliyor? 100, 150, ve 200 kişilik tekneler hem küçük düğünlere hem de teknede sünnet düğünü organizasyonu isteyenlere iyi bir alternatif olabiliyor. Bunun yanında 50 - 250 kişilik kapasite aralığına sahip teknelerde mezuniyet balosu, nişan ve nikah sonrası eğlence organizasyonları yapılabiliyor. İzmir Körfez'de veya İstanbul Boğaz'da tekne turu atarken unutulmaz bir organizasyona imza atabilirsiniz.

Teknede Mezuniyet Balosu

Teknede Mezuniyet Balosu Fiyatları

Teknede mezuniyet balosu kutlaması yapmayı hiç düşündünüz mü? İster sınıfınız için 20 - 30 kişilik bir tekne veya yat, isterseniz 400 kişilik bir okulun mezuniyet kutlaması için gemi kiralamak isteyebilirsiniz. Üstelik tekne kiralama fiyatları sandığınızdan çok daha uygun olabilir. 50 kişilik mezuniyet partisi organizasyonu fiyatı 2.500 TL'den başlamakta, taleplerinize göre maliyet artmaktadır.

Teknede Nişan Fiyatları

Teknede Nişan Fiyatları

Nişan mekanı ararken tekne kiralamayı hiç düşündünüz mü? Yemekli veya yemeksiz nişan organizasyonunuzu bir teknede yapabilirsiniz. Peki teknede nişan organizasyonu fiyatları ne kadardan başlıyor? 100 kişilik bir nişanın maliyeti 5.000 TL'den başlayıp isteklerinize göre 20.000 TL'yi bulabiliyor. Sitemizdeki tekne kiralama firmalarının sayfalarında nişan yapanların yorumlarını inceleyip kararınızı verebilirsiniz.

Teknede Sünnet Düğünü Fiyatları

Teknede Sünnet Düğünü Fiyatları

Teknede sünnet düğünü organizasyonu yaparak çocuğunuzun bir ömür hatırlayacağı bir eğlenceye imza atmak ister misiniz? 400 kişiye kadar yemekli veya yemeksiz organizasyonlara hizmet verebilen lüks ve ekonomik tekneler sizleri bekliyor. 100 kişilik yemeksiz sünnet organizasyonu fiyatları 2.500 TL'den başlarken, 300 kişilik paketler 4.500 TL'den başlıyor. Yemekli menü, sünnet tahtı, kostümlü Yeniçeri askerleri, palyaço, oryantal, dj gibi hizmetler eklendikçe fiyatlar artabiliyor. Sadece masa süslemesi ve servis hizmetini tekneden alıp catering ve organizasyon hizmetini dışarıdan alabileceğiniz seçenekler de bulunmakta.

Tekne Düğünleri İçin Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Tekne Düğünleri Yorumları ve Fiyatları
 • Dikkat edilmesi gereken maddelerin başında hava durumu geliyor. Açık havadaki davet mekanlarında son anda dahi olsa mekânın üzeri kapatılabiliyor fakat düğün teknesinde böyle bir şey ne yazık ki mümkün değil. Bu yüzden havaların soğumaya başladığı aylarda teknede düğün planınız varsa hava durumunu dikkatle incelemelisiniz.
 • Yemekli tekne düğünü daveti düşünüyorsanız hafif yemekler tercih etmelisiniz. Aksi halde deniz tutması gibi durumlarda kötü sürprizler ile karşılaşabilirsiniz.
 • İlerleyen saatlerde hava soğuyacağı için yanınızda mutlaka bir şal bulundurmanız gerekiyor.
 • Tekne kullanım saatini mutlaka öğrenmelisiniz. Tercih ettiğiniz tekne aynı zamanda bir tur teknesi ise süslemeler ile birlikte düğün başlangıç saatinde gecikmeler olabilir. Bu yüzden planlı hareket etmelisiniz.
 • Teknede düğün organizasyonunda kıyafet ve ayakkabı seçiminize dikkat etmelisiniz. Birinci önceliğiniz rahatlık olmalı. Rüzgarda kolay uçuşacak kısa elbiseler tercih etmemelisiniz. Bunun yerine üzerinize oturan kısa bir elbise ya da rahat uzun bir elbise tercih edebilirsiniz.
 • Hepsinden önemlisi ayakkabı seçiminiz. Teknede kolaylıkla dengede durabilecek ve altı kaygan olmayan ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Makyajınızı rüzgara karşı korumalı bir şekilde yaptırmalısınız. Makyaj sabitleyici sprey kullanabilirsiniz.

Teknede Düğün İçin Kıyafet Önerileri

Tekne düğünleri konseptine A kesim modeller çok yakışıyor.

Teknede düğün nasıl olur, tekne düğününde ne giyilir? gibi sorular aklınızı kurcalıyorsa yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Tekne düğünü için gelinlik ve kıyafet önerilerimizi ayrı ayrı hazırladık ve özenle seçerek derledik. Kıyafet önerilerimiz için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Tekne Düğünleri İçin Gelinlik Seçimi

Teknede Düğün ve Nişan Konseptine Uygun Gelinlik Modeli

Sade ve balık kesim gelinlik modellerini tekne düğününüzde tercih edebilirsiniz.

Öncelikle teknede düğün fikrinin çok cesur, farklı ve modern bir fikir olduğunu söylemek istiyoruz. Bu elit konsepti modern gelinlik seçimleriniz ile taçlandırabilirsiniz. Son trend olan minimalist gelinlik modelleri tekne düğünleri konsepti için ideal olacaktır. Hem abartısız asaleti ile oldukça şık bir görünüm sergileyecek hem de rahat hareket etmenizi sağlayacak.

Eğer düğününüzü yaz aylarında yapmayı planlıyorsanız teknede düğün konseptine uygun olan transparan gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Gelin başı ve makyajınızı ise oldukça dikkatli seçmelisiniz. Çünkü teknenin rüzgarında saçınız ve makyajınız kolaylıkla dağılabilir. Gelin saçınız için, arkadan sımsıkı toplu bir model tercih edebilirsiniz. Gelin makyajınızın üzerine de mutlaka sabitleyici makyaj spreyi sıkılmasını istemeniz gerekiyor. Gelin duvağınızı sizi yormayacak hafif bir model seçerseniz rahatlıkla eğlenebilirsiniz.

Peki en önemli detay neydi? Tabi ki gelin ayakkabılarınız. Ayakkabılarınızı oldukça rahat ve dengeli seçmeniz gerekiyor. Tüm bu detaylardan sonra muhteşem bir tekne düğünü için hazırsınız!

Tekne Düğünü İçin Nasıl Bir Elbise Modeli Tercih Etmeliyim?

Teknede Yapılan Düğün ve Nişan Organizasyonlarında Nasıl Bir Kıyafet Giyilir?

Marin mavi abiye tulum modelleri, tekne düğünleri konseptini tamamlayacaktır.

Teknede mezuniyet, nişan veya kına yapacaksanız kesinlikle rüzgarda kolayca uçuşabilen kısa elbiseler tercih etmemelisiniz. Bunun yerine dar ve kısa abiye modellerini tercih edebilirsiniz. Teknede sünnet düğünü yapan bir anne olup atmosfere uygun uçuş uçuş bir elbise istiyorsanız uzun abiye modellerini tercih edebilirsiniz. İnce askılı zarif abiye modelleri de konsepte oldukça uygun olacaktır. Eğer tekne düğünü yaz aylarında yapılıyor ise soft renler kullanarak denizin mavisine ve yaz rüzgarlarına çok yakışacak bir kombin oluşturabilirsiniz. Abiye modeli olarak rahat bir tasarım arıyorsanız abiye tulum modellerini değerlendirebilirsiniz. Abiye tulum modelleri teknede düğün konsepti için en uygun seçenekler arasında yer alıyor.

Tekne Düğünleri ve Fiyatları

Şehrinizin en şık düğün tekneleri, DüğünYardımcısı.com'da sizleri bekliyor.

Teknede düğün, kına, nişan, sünnet veya mezuniyet yapmak Düğün Yardımcısı ile artık çok kolay! Sitemiz üzerinden tekne düğünü için firmaları listeleyebilir, detaylı fiyat analizlerine ulaşarak aralarında karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Düğün yapacağınız ile göre aranmanızı daraltabilir böylece net sonuçlara ulaşabilirsiniz.

"Teklif Al” butonuna tıklayarak taleplerinizi iletebilir, size en uygun düğün mekanını bulabilirsiniz. Ya da tek bir telefon ile Düğün Yardımcısı’nın 0850 303 6778 ücretsiz danışmanlık hizmetini arayarak size özel fiyat tekliflerini, avantajlı paketleri ve teknede düğün indirimi fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

ARA

En Uygun Teknede Düğün Fiyatları ve Tekne Düğünü Firmaları Burada

İstanbul ve İzmir'de tüm tekne düğünü firmalarına buradan ulaşabilir; ücretsiz fiyat teklifi alabilirsin.