İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Evlilik yolculuğundaki ilk adımlar nişan ve söz organizasyonu üzerinden geçiyor. Söz ve nişan mekanları seçimi ise bu kritik dönemde çiftleri bir hayli zorluyor. DüğünYardımcısı.com editörleri olarak nişan ve söz mekanları seçiminde çiftlere rehber olacak bir içerik kaleme aldık.

Davetli sayısı ve konsept seçimi, nişan mekanları fiyatları için en kilit rolü oynuyor. 20 kişilik küçük bir nişan töreni düşünen çiftler olduğu gibi 200 kişilik geniş çaplı bir nişan düzenlemek isteyenler de bulunuyor. Bu değişken durumlarda ise devreye kendine has avantajları ile nişan için cafe, otelde veya evde nişan gibi farklı mekan alternatifleri giriyor.

DüğünYardımcısı.com’a özel fiyatları ve indirimleri de barındıran bu içeriğimizde mekan tanıtımları da yer alıyor. Sana hitap ettiğini düşündüğün mekan fotoğrafına tıklayarak, o işletme özelindeki nişan olanakları ve paketleri incelemesi yapabilirsin.

Söz & Nişan Fiyatları

“Söz ve nişan mekanı fiyatları ne kadardan başlıyor?” sorusu DüğünYardımcısı.com ziyaretçileri tarafından sıkça soruluyor. Ancak bu soru birçok dinamiğin belirlenmesine göre yanıtlanıyor. Söz ve nişan mekanları fiyatları; genel olarak lokasyona ve nişan paketi içeriklerine bağlı olarak şekilleniyor.

Chef's Touch Nişan ve Söz Fiyatları Çankaya Ankara Ankara'nın merkez ilçesi Çankaya konumlu Chef's Touch, nişan süslemeleri ve dekorasyonu ile büyük beğeni topluyor.

Söz ve nişan mekanları, iki ailenin bir araya geleceği bu özel gün için tasarlanmış dekorasyon ve süslemeleri ile de birbirlerinden farklılaşıyor. Nişan mekanları, fiyatları özelinde ise yıl boyunca çeşitli indirimler ve cazip kampanyalar ile sıkı bir yarış içerisine giriyorlar.

İstanbul, Ankara ve İzmir bazında nişan & söz mekanları fiyatları aşağıdaki tabloya işlenmiştir;

İller Hafta İçi Hafta Sonu
İstanbul 40 TL 60 TL
Ankara 35 TL 45 TL
İzmir 35 TL 55 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç paketi fiyatlarıdır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Ankara Söz ve Nişan Mekanları Fiyatları

Ankara nişan mekanları, genellikle nişan paketi içeriğine ve mekan türüne göre kendi aralarında farklılıklar gösteriyor. Ankara'da hafta içi kişi başı söz mekanları fiyatları 30 TL’den başlarken, bu rakam hafta sonu için 50 TL’ye yükseliyor.

Ataköşk Group Hotel Nişan ve Söz Fiyatları Çankaya AnkaraGösterişi ve hizmet kalitesi ile farklılaşan Ataköşk, yılın her dönemi nişan törenlerine ev sahipliği yapıyor.

En çok tercih edilen Ankara nişan mekanları, Hamamönü ve Keçiören ilçeleri çevresinde yer alıyor. Bölgelere göre Ankara nişan mekanları fiyatları şu şekilde bir dağılım gösteriyor;

İlçeler Hafta İçi Hafta Sonu
Gölbaşı 50 TL 75 TL
Çankaya 45 TL 70 TL
Yenimahalle 35 TL 55 TL
Sincan 30 TL 50 TL
Etimesgut 40 TL 55 TL
Altındağ 30 TL 50 TL
Mamak 15 TL 30 TL
Keçiören 35 TL 50 TL
Ulus 25 TL 45 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç paketi fiyatlarıdır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

İstanbul Söz ve Nişan Mekanları Fiyatları

İstanbul nişan ve söz mekanları, düzenlemek istediğin nişan konsepti bağlamında sana birçok fiyat seçeneği sunuyor. İstanbullu çiftlerin ağırlıklı olarak boğaz manzaralı nişan mekanları veya otelde nişan aradığını da belirtelim.

Park Dedeman Levent Nişan ve Söz Fiyatları Şişli İstanbulSağladığı romantik ve samimi ambiyans ile Park Dedeman, İstanbullu çiftler tarafından yoğun talep alan otelde nişan mekanları arasında yer alıyor.

Yemekli nişan organizasyonu, kokteyl düzeni ile gerçekleştirebileceğin bir etkinliğe göre daha maliyetli oluyor. İstanbul nişan mekanları fiyatları özelindeki en uygun maliyetli seçeneği ise pasta ve meşrubat ikramlı törenler oluşturuyor.

Anadolu Yakası Nişan Mekanları ve Fiyatları

Üsküdar, Pendik ve Maltepe triosunun önderlik ettiği Anadolu Yakası söz mekanları; her bütçeye hitap eden alternatifler bulundurması ile biliniyor.

Hem küçük hem de uygun mekanları sınırları içerisinde barındıran Anadolu Yakası nişan mekanları fiyatları aşağıdaki tabloya ilçe ilçe yansıtılmıştır;

İlçeler Hafta İçi Hafta Sonu
Ataşehir 15 TL 30 TL
Maltepe 45 TL 60 TL
Beykoz 50 TL 75 TL
Polonezköy 30 TL 55 TL
Ümraniye 20 TL 30 TL
Üsküdar 30 TL 50 TL
Şile 40 TL 55 TL
Kartal 25 TL 40 TL
Tuzla 20 TL 35 TL
Pendik 30 TL 45 TL
Kadıköy 45 TL 60 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç paketi fiyatlarıdır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Avrupa Yakası Nişan Mekanları ve Fiyatları

Modernlik yönünden farklılaşan nişan mekanları ile ilgi odağı olan Avrupa Yakası, Bakırköy özelinde oldukça popüler. Bakırköy nişan mekanları sunduğu nişan yemeği alternatifleri ile de dikkat çekerken birçok İstanbullu çift tarafından yakından takip ediliyor.

Aşağıdaki çizelgeden Avrupa Yakası nişan mekanları fiyatları hakkında ilçe ilçe inceleme yapabilirsin;

İlçeler Hafta İçi Hafta Sonu
Avcılar 10 TL 30 TL
Bakırköy 40 TL 60 TL
Sarıyer 50 TL 80 TL
Bayrampaşa 30 TL 50 TL
Esenler 20 TL 30 TL
Beşiktaş 25 TL 40 TL
Şişli 40 TL 60 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç paketi fiyatlarıdır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

İzmir Söz ve Nişan Mekanları Fiyatları

Manej Urla Nişan ve Söz Fiyatları İzmirLükslüğü ve natürelliği aynı anda sunan Manej Urla, nişan organizasyonu için hem İzmirliler hem de ünlü isimler tarafından tercih ediliyor.

İzmir nişan ve söz mekanları her bütçeye hitap etmesi ile dikkat çekiyor. Sahilde nişan organizasyonu düşünen gelin ve damat adayları; Çeşme, Güzelbahçe ve Bostanlı’yı tercih ediyor. Kır bahçesinde nişan hayali kuran İzmirli çiftler ise soluğu Bornova, Urla, Balçova ve Buca’da alıyor.

İzmir nişan mekanları fiyatları 40 TL ile 55 TL bandında seyrediyor. Bölgedeki yemekli nişan fiyatları maliyetli gözükse de fiyat / performans açısından nişan mekanları incelendiğinde İzmirlileri bir hayli memnun ettiği görülüyor.

İzmir’de nişan fiyatları ilçelere göre şu şekildedir;

İlçe Hafta İçi Hafta Sonu
Buca 45 TL 65 TL
Balçova 50 TL 70 TL
Bornova 35 TL 50 TL
Narlıdere 45 TL 55 TL
Urla 55 TL 65 TL
Çeşme 75 TL 100 TL
Güzelbahçe 45 TL 60 TL
Kemalpaşa 35 TL 50 TL
Gaziemir 40 TL 45 TL
Bayraklı 50 TL 65 TL
Karşıyaka 55 TL 70 TL
Konak 40 TL 50 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç paketi fiyatlarıdır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Söz ve Nişan Paketleri

Nişan yerleri arayışındaki çiftler tarafından en çok merak edilen bir diğer konu ise mekanlar tarafından sunulan nişan paketleri ve içerikleri. Nişan ve söz mekanları; genellikle hizmetlerini iki farklı paket içeriğine yayıyorlar. Standart ve her şey dahil olmak üzere isimlendirilen bu paketler arasında fiyat farkı da bulunuyor.

Standart Nişan Paketi

Standart nişan paketi kapsamında; görsel şovlar, DJ veya orkestra temini, nişan pastası ve nişan süslemeleri yer alıyor. Bazı nişan mekanları standart paket içerisinde; nişan tagı, nişan masası, konsept mekan giydirme olanakları da tanıyor.

Her Şey Dahil Nişan Paketi

Her şey dahil paketi kapsamında ise en büyük farkı nişan yemeği servisi yaratıyor. Organizasyon danışmanlığı ve etkinlik sorumlusu gibi profesyonel hizmetleri içeren paket, çiftler tarafından daha çok tercih ediliyor. Çekim ekibi, nişan menüsü tadımı ve değişimi gibi ek hizmetler de bazı nişan mekanları tarafından bu paket dahilinde sunuluyor.

DüğünYardımcısı.com bünyesinde ücretsiz hizmet veren organizasyon planlamacıları ile görüşerek mekanlara göre değişiklik gösteren paket içerikleri hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsin.

Söz ve Nişan Yapılacak Yerler

Nişan yerleri, çiftlerin hayalleri ve isteklerine göre günden güne farklılaşıyor. Otelde nişan, cafede nişan, kır bahçesinde nişan, sahilde nişan ve evde nişan gibi nişan mekanı seçenekleri ise trendler arasında sıralanıyor.

Misafir sayısına bağlı olarak da birbirlerinden ayrılan bu trend nişan akımları arasında sıkı bir karar verme süreci seni bekliyor.

Park Lamore Garden Nişan ve Söz Fiyatları Çankaya AnkaraToplamda 1200 kişi ağırlayabilen Park L'amore Garden, Ankara nişan mekanları arasından bu özelliği ile sıyrılıyor.

Geniş çaplı bir tören için kır bahçesinde nişan veya otelde nişan seçenekleri daha fazla öne çıkıyor. Küçük nişan törenleri için ise son zamanlarda popülerliği iyiden iyiye artan cafede nişan ve evde nişan oldukça rağbet görüyor.

Sahilde Nişan

Son zamanların bir diğer yükselen trendi ise sahilde nişan töreni. Antalya ve Kocaeli özelinde de oldukça talep gören sahilde nişan merasimi, ilkbahar ve yaz aylarında akıllara geliyor.

Açık hava nişanı yapmak isteyen İzmir ve İstanbullu çiftler tarafından da tercih edilebilen konsept, genellikle tatil beldeleri ev sahipliğinde yapılıyor.

Kır Bahçesinde Nişan

Yaz ve ilkbahar aylarında tercih edilen bir diğer nişan yeri ise kır bahçeleri. 150 kişilik veya daha fazla katılımcılı törenler için tercih edilen kır bahçesinde nişan, Bursa ve Eskişehir illerinde de oldukça revaçta.

Nişan yemeği eşliğinde natürel bir ambiyans sunan bahçede nişan konsepti, dönem dönem uygun fiyatları ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Otelde Nişan

Farklı şehirlerde yaşan aileler için eşsiz bir tercih olan otelde nişan merasimi; konaklama olanağı tanıması ile öne çıkıyor. 80 kişilik bir nişan töreni yapabileceğin gibi bu rakamın 5 katı misafiri de ağırlayabileceğin konsept, gösterişli tarafı ile de farklılaşıyor.

Genellikle sonbahar ve kış aylarında gündeme gelen otelde nişan, yemekli veya kokteylli bir konsept dahilinde yapılabiliyor. Güzel bir nişan yemeği vermek isteyen çiftlere duyurulur :)

Cafede Nişan

Adana, Gaziantep, Trabzon başta olmak üzere Türkiye’nin her ilinde popüler bir konsept ile devam ediyoruz; nişan için cafe kiralamak. Muhabbetkâr bir atmosfer barındıran cafede nişan merasimi, uygun fiyatları ile de farklılaşıyor.

Küçük veya butik nişan organizasyonu için çiftlerin düşündüğü bu seçenek istisnalar olmak şartı ile nişan yemeği de içerebiliyor.

Evde Nişan

Trend nişan akımları listesine sükseli bir giriş yapan evde nişan merasimi ile nişan yerleri araştırmamızı sonlandırıyoruz. Konsept özgürlüğü ve düşük maliyeti nedeni ile yoğun bir talep gören evde nişan genellikle organizasyon firmaları yardımı ile gerçekleştiriliyor.

Süsleme ve dekorasyon konusunda hemen hemen her ihtiyacını giderebilecek olan etkinlik firması, bilgi birikimi sayesinde de detayları atlamanı önlüyor.

Duygum Wedding Nişan & Söz Organizasyonu Fiyatları Buca İzmirMerkezi İzmir'de yer alan Duygum Wedding kılavuzluğunda düzenlenen evde nişan etkinliği içerisinden bir kare.

“Söz ve nişan organizasyon malzemeleri nelerdir?” sorusu da DüğünYardımcısı.com kullanıcıları tarafından sıkça soruluyor. Tüm bu ögeler nişan organizasyonu firması tarafından temin edilse de belirtmemizde fayda var;

  • Nişan tepsisi, nişan makası, nişan yüzüğü kutusu, yüzük yükseltici ve kırmızı kurdele kesinlikle temin edilmesi gereken nişan malzemeleri listesinde sıralanıyor.

Şehrindeki en iyi nişan organizasyonu firmaları listesi için buraya!

Söz ve nişan mekanları seçimi hakkında her şeye dokunduğumuz bir yazıyı burada noktalıyoruz. Nişan mekanları ve fiyatları özelinde verdiğimiz bilgiler umarız ki doğru yeri seçmene yardımcı olur.

Bir telefon uzağında olan DüğünYardımcısı.com’un ücretsiz danışmanları ile görüşerek nişan & söz mekanları, fiyatları ve diğer konularda aklına takılanları sorabilirsin.

ARA

Söz ve Nişan Mekanları & Fiyatları

Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere şehrindeki söz ve nişan mekanları, DüğünYardımcısı.com'a özel fiyatları ve indirimleri ile aşağıda yer alıyor.