İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Düğün pastası modelini seçmek belki düğünün için mekân seçmek kadar zor görünebilir. Eşinizle bir yastıkta sürecek hayatınıza en tatlı başlangıcı yapmak için en güzel düğün pastasını bulmak istiyor olabilirsiniz. Peki pasta maliyeti neye göre belirleniyor? Düğün pastası fiyatları ne kadardan başlar? Düğün temasına uygun pasta nasıl olmalı? Hepsi ve daha fazlası şimdi bu yazıda!

Düğün Pastası Modelleri ve Fiyatları

Düğün Pastası Modelleri ve Fiyatları

Düğün pastası firmaları son moda pasta çeşitlerini istediğin büyüklükte ve renkte hazırlıyor. Pastaneler pasta fiyatlarını belirlerken kullanılan malzeme, kaç kişilik olacağı ve kat sayısı gibi kriterleri göz önünde bulunduruyor. Pastaların dilim fiyatları 1,50 - 2 TL'den sunuluyor. Katlı pastalar ve özel tasarımlar, standart pasta modellerine göre daha yüksek fiyatlardan sunulabiliyor. Genel fiyatlar ise şöyle;

Model Dilim Fiyatı*
Klasik 1,50 TL
Katlı 2 TL
Şeker Hamurlu 1,75 TL
Makaronlu 2,25 TL
Cupcake 3,50 TL
Naked Cake 3,25 TL

*Başlangıç fiyatlarıdır, güncel fiyatlar için teklif alınız.

İzmir Düğün Pastası Fiyatları

Düğün Pastası Modelleri ve Fiyatları

İzmir düğün pastası firmalarının başka şehirlerde dahi ünü yayılmış durumda! Alanında usta şefler ve pastacılık markaları en iyi tatları İzmirlilerle buluşturuyor. Başta Reyhan Pastanesi, Sevinç Pastanesi ve Bravo Patisserie bu markalar arasında yer alır. Bu şehrin en çok bilinen ve sevilen markaları haricinde İzmir’de butik pastacılık da bir hayli gelişmiş durumda. Avrupa’nın son moda pasta trendlerini takip edebileceğiniz Küncü, Leone, Gusto, Kek Park gibi birçok farklı seçenek de bulunuyor.

İzmir düğün pastası fiyatları dilim üzerinden fiyatlandırılmakta olup dilim fiyatları 2,50 TL ile 25 TL arasında değişmektedir. Detaylı fiyatlandırmalar ise şöyle;

Model Dilim Fiyatı*
Klasik 2,50 TL
Katlı 3 TL
Şeker Hamurlu 2,75 TL
Makaronlu 4,50 TL
Cupcake 4 TL
Naked Cake 5 TL

*Başlangıç fiyatlarıdır, güncel fiyatlar için teklif alınız.

İstanbul Düğün Pastası Fiyatları

Düğün Pastası Modelleri ve Fiyatları

İstanbul düğün pastası denilince Pelit Pastaneleri akla ilk gelen marka oluyor. Yılların getirdiği güven eşsiz tatları en güncel trendlerle birleştiren marka hala en çok tercih edilen firmalardan. Kadıköy Moda’da yer alan butik pastacılar son moda pasta modellerini kişiselleştirilmiş tasarımlarla sunuyor. Ellam Butik Pastacılık, Lima Butik Pasta, CakesbyNesli, Yud’un Atölyesi gibi birçok butik pastacılık firması da özel tasarımlarla hayal ettiğin düğün pastasını yapıyor.

İstanbul düğün pastası fiyatları genellikle 4 TL ile 30 TL arasında değişkenlik göstermekle birlikte bu ücret dilim başı fiyat üzerinden hesaplanmaktadır. Modellere göre başlangıç fiyatları ise şöyle;

Model Dilim Fiyatı*
Klasik 4,50 TL
Katlı 5 TL
Şeker Hamurlu 5,75 TL
Makaronlu 6 TL
Cupcake 5,75 TL
Naked Cake 8 TL

*Başlangıç fiyatlarıdır, güncel fiyatlar için teklif alınız.

Ankara Düğün Pastası Fiyatları

Düğün Pastası Modelleri ve Fiyatları

Ankara düğün pastası firmaları arasında Liva Grup, Damla Pastanesi ve Pelikan Pastanesi en çok bilinen firmalar arasında yer alıyor. Düğününün temasına göre veya kişiye özel tasarım imkanlarıyla en moda düğün pastalarını sunuyorlar. Ayrıca Lily Bakery Butik Pasta, Diana'S Backhause, Palet Pastahanesi ve Cakes pasta gibi butik pastacılık alanında son derece şık ve lezzetli örnekler sunulan firmalar da Ankara’da sıklıkla tercih edilmektedir.

Pasta fiyatları Ankara’da 3 TL ile 20 TL arasında dilim başı fiyat üzerinden pasta modeli ve kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. Başlangıç fiyatları ise şöyle;

Model Dilim Fiyatı*
Klasik 3 TL
Katlı 4 TL
Şeker Hamurlu 4,25 TL
Makaronlu 5 TL
Cupcake 4,75 TL
Naked Cake 6 TL

*Başlangıç fiyatlarıdır, güncel fiyatlar için teklif alınız.

Pastane Hizmetleri

Pastaneler standart modeller haricinde özel tasarım pastalar ve en son trendlere göre hazırlanmış farklı pasta çeşitleri de sunmaktadır. Pasta firmaları hizmetleri arasında şunlar bulunur:

  • Ücretsiz tadım
  • Özel tasarım
  • Cupcake düğün pastası
  • Pasta büfesi
  • Şeker büfesi
  • Çikolata büfesi
  • Macaron kulesi
  • Ücretsiz teslimat
  • Özel servis ve sunum
  • Ek malzeme

Düğün Temasına Uygun Pasta Seçimi

Düğün Pastası Modelleri ve Fiyatları

Pasta seçerken dikkat etmen gereken unsurlardan biri de düğün temandır. Düğününü planladığın konsepte göre seçeceğin bir pasta ile tamamlayabilirsin. Düğün pastası seçimi çiftler için çoğu zaman zor olsa da temaya uygun seçim yapmak en iyi yöntemlerden biri!

Renk Temalı Düğün

Renk temalı düğün organizasyonu yapıyorsan düğün pastan da bu renkte veya renkleri içeren bir model olarak yapılabilir. Renk temalı düğünler için tercih edilen en trend pasta türü genellikle doğal taş görünümlü pasta modelleri oluyor. Ancak minimal tasarımları tercih edenler için düğün renk paletine göre yapılmış mermer-taş desenli düğün pastası modelleri de son dönemde bir hayli revaçta.

Vintage Düğün

Vintage düğünler için özenle işlenmiş pasta modelleri tercih ediliyor. Özellikle minimalist tasarımlar ve soft pastel renklerin tercih edildiği vintage düğün konseptlerinde, pastalar dantel işleme görünümlü ya da minimal çiçek süslemeli modellerden tercih ediliyor.

Kır Düğünü

Kır düğünlerinin son dönemdeki en çok tercih edilen pasta modelleri arasında pasta yanına cupcake standları oluyor. Küçük bir pasta gelin ve damadın yakınları tarafından paylaşılırken misafirlere aynı pastanın cupcake versiyonu dağıtılıyor. Porsiyon açısından da eşit bir sunum imkanı sağlayan bu model estetik olarak da çok hoş duruyor.

Rustik Düğün

Rustik düğünlerin pasta tercihi genellikle naked-cake yani çıplak kek olarak bilinen bu pasta modelleri oluyor. Son birkaç yıldır özellikle revaçta olan bu model görünümü ve sunumuyla son derece farklı bir görsellik sunuyor.

Deniz - Marin Temalı Düğün

Deniz-marin temalı düğünlerin vazgeçilmez rengi olan mavi farklı tasarım ve modellerde de düğün pastasında yer alıyor. Deniz bitki ve canlılarının şeker hamurundan formlarının da sıklıkla kullanıldığı bu pastalar deniz temalı pasta düşünenler için en güzel tercih.

Alternatif Düğün Pastası Modelleri

Düğün Pastası Modelleri ve Fiyatları

En güzel düğün pastasını seçmek istiyor ama karar vermiyor musun? Belki de en orijinal düğün pastasının senin olmasını istiyorsun. O halde buradaki sıra dışı ve birbirinden lezzetli farklı düğün pastası modellerini mutlaka incelemelisin!

Minimalist Düğün Pastası Modelleri

Son dönemin en trend pasta modeli olan geometrik desenli pastalar minimalist pasta modeli olarak bütün misafirlerini büyüleyecek. Bu pasta modelleri hem sadeliği hem de estetiği ile çok vurucu bir görünüme sahip olabiliyor.

Ombre Düğün Pastası Modelleri

Ombre düğün pastası modelleri degrade renk geçişleri ve şıklıklarıyla misafirlerinin damak zevki yanı sıra göz zevkine de hitap edecek. Ombre pasta tercih ediyorsan mekan süslemesinde kullanılan renklerle uyumlu bir şekilde tercih edebilirsin.

Siyah Düğün Pastası Modelleri

Asil duruşu ve pürüzsüz görünümü ile siyah düğün pastaları gerçekten de muhteşem gözüküyor ve görenleri bir kere daha kendine baktırıyor. Farklı olmayı seven çiftlerin tercihi olan siyah pasta modelleri aynı zamanda kır düğünü ve rustik düğünlerin de en çok tercih edilen modelleri arasında. Kına gecesi organizasyonlarında da yine en çok tercih edilen pasta modelleri arasında siyah pastalar yer alıyor.

Macaron Düğün Pastası Modelleri

Düğün Pastası Modelleri ve Fiyatları

Klasik çok katlı veya tek katlı keklerden oluşmuş düğün pastalarından sıkıldıysan macaron düğün pastaları tam sana göre! Bu düğün pastasında tek bir kalıp kek olmuyor. Macaronlardan oluşan katlı bir kule düğün pastası formunda tasarlanıyor. Çoğunlukla en tepede pasta kesim töreni için küçük bir kek kullanılabiliyor. Ancak misafirler gidip kendileri birer macaron alabiliyorlar. Biraz daha modern düğünlerin kokteyl tarzı planlanan kır düğünlerinin tercihi olan macaron düğün pastaları ülkemizde de bir hayli revaçta.

Bu yazımızda düğün pastasına dair en güncel ve en önemli bilgileri vermeye çalıştık. Şehrindeki en iyi pasta firmaları, düğün konseptine uygun son moda pasta modelleri ve pasta seçerken nelere dikkat etmen gerektiğini aktarmaya çalıştık. Yalnız pasta seçiminde değil; düğün mekanları, düğün firmaları ve düğün organizasyonuna dair aradığın her şey Düğün Yardımcısı sayfalarında bulabilirsin! Şimdiden tüm çiftlerimize mutluluklar dileriz.

ARA

Düğün Pastası Modelleri ve Fiyatları

Düğün pastası fiyatları, en güzel pasta modelleri, nişan pastası tasarımları, indirimler ve çok daha fazlası!