İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Catering ve düğün yemeği firmaları, organizasyonunun başından sonuna kadar tüm servisleri, özel sunumları ve yemek planlamasını hazırlayabiliyor. Sana da işi profesyonel ellere teslim etmenin rahatlığı ile davetinin tadını çıkarmak kalıyor. Peki catering ve düğün yemeği firmalarının fiyatları ne kadardan başlıyor? Düğün catering fiyatları neye göre belirleniyor? Düğün yemeği menülerinde neler var? Catering firmaları hakkında merak ettiğin her şey burada!

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları

Catering ve düğün yemeği fiyatları iller ve bölgeler bazında değişiklik göstermekte. Senin için il il, ilçe ilçe catering ve düğün yemeği firmalarını araştırdık. Hangi bölgede fiyatların daha uygun, hangi bölgede daha yüksek olduğunu sıraladık. Sonrasında ise menü çeşitlerine göre fiyat aralıklarını verdik. Catering hizmeti fiyatları genelde kişi başı olarak belirleniyor. Fakat bazı firmalar kampanyalar dahilinde fix menülerini kalabalık gruplar için uygun fiyatlarda sunuyor. Düğün yemeği fiyatları üç büyük ilimizde ortalama şu fiyatlardan başlıyor;

Catering ve Düğün Yemeği Fiyatları

İl Yemekli Kokteyl
İstanbul 30 TL 20 TL
Ankara 30 TL 15 TL
İzmir 30 TL 20 TL

*Ortalama fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

İstanbul Catering ve Düğün Yemeği Fiyatları

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları

İstanbul catering ve düğün yemeği firmalarının fiyatları bölgelere göre değişiklik göstermekte. Avrupa Yakası’nda Florya sahilinde yüksek fiyatlı organizasyon mevcutken Sarıyer bölgesinde ise yükseğinden uygununa her bütçeye uygun fiyatlar mevcut. Ataşehir ve Pendik bölgelerinde ise yine uygun ve orta seviyeli fiyatlara oldukça şık bir yemekli düğün düzenleyebileceğin caterig ve düğün yemeği firmaları bulabilirsin.

Düğün catering paket başlangıç fiyatları 500 – 1.000 TL arasında değişiyor. Peki İstanbul’da kişi başı catering ve düğün yemeği fiyatları ne kadardan başlıyor?

İstanbul Catering ve Düğün Yemeği Fiyatları

Bölge Yemekli Kokteyl
Avcılar 80 TL 50 TL
Bakırköy 80 TL 50 TL
Sarıyer 80 TL 50 TL
Bayrampaşa 80 TL 50 TL
Esenler 80 TL 50 TL
Beşiktaş 30 TL 20 TL
Şişli 30 TL 20 TL
Ataşehir 30 TL 20 TL
Maltepe 80 TL 50 TL
Beykoz 80 TL 50 TL
Ümraniye 80 TL 50 TL
Üsküdar 80 TL 50 TL
Pendik 50 TL 30 TL
Kartal 50 TL 30 TL
Tuzla 50 TL 30 TL
Kadıköy 50 TL 30 TL

*Ortalama fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Ankara Catering ve Düğün Yemeği Fiyatları

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları

Çankaya ve Ümitköy bölgelerinde lüks hizmet veren Ankara catering ve düğün yemeği firmalarını bulabilirsin. Bu bölgede üst ve orta seviyeli fiyatlarla karşılaşman mümkün. Gölbaşı ve Eryaman bölgelerinde ise düğün yemeği ve catering hizmeti veren firmalarla anlaşma sağlayabilirsiniz. Bu bölgede en uygun fiyatlardan orta ve yüksek fiyatlara kadar her çeşit catering ve düğün yemeği firmasını bulman mümkün.

Catering ve düğün yemeği paket başlangıç fiyatları 500 – 1.000 TL arasında değişiyor. Peki ama Ankara'da kişi başı catering fiyatları kaç TL’den başlıyor

Ankara Düğün Yemeği Fiyatları

Bölge Yemekli Kokteyl
Gölbaşı 50 TL 30 TL
Çankaya 30 TL 20 TL
Yenimahalle 50 TL 30 TL
Etimesgut 50 TL 30 TL
Altındağ 50 TL 30 TL

İzmir Düğün Yemeği Fiyatları

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları

Hem uygun fiyatlı hem de şık sunumlara sahip İzmir'de Bayraklı, Konak ve Alsancak kıyı şeridinde lüks hizmet veren daha yüksek fiyatlı catering ve düğün yemeği firmaları bulman mümkün. Uygun fiyatlı alternatiflere de sahip olan İzmir'de catering paket başlangıç fiyatları 500 – 1.000 TL arasında değişiyor. Peki İzmir'de kişi başı catering ve düğün yemeği fiyatları ne kadardan başlıyor?

İzmir Düğün Yemeği Fiyatları

Bölge Yemekli Kokteyl
Buca 50 TL 30 TL
Balçova 80 TL 50 TL
Bornova 80 TL 50 TL
Narlıdere 50 TL 30 TL
Urla 100 TL 75 TL
Çeşme 100 TL 80 TL
Kemalpaşa 30 TL 20 TL
Gaziemir 30 TL 20 TL
Karşıyaka 80 TL 50 TL
Konak 50 TL 30 TL

*Ortalama fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Catering ve Düğün Yemeği Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları

 • Menü seçimi: Menü seçimin düğün yemeği fiyatlarını etkileyen etmenlerden biri. Menü seçenekleri arasından standart menü, kokteyl menü, salad barlı yemek menü ya da restaurant konseptli menü seçeneklerini değerlendirebilirsin. Standart menünün içerisinde; çorba ana yemek, yardımcı yemek ve tatlı bulunmakta. Salad barlı yemek menüsünde; çorba ana yemek, yardımcı yemek, salad bar ve tatlı bulunmakta . Alakart olarak isimlendirilen restaurant konseptinde ise davetlilerin kendi menü içeriklerini seçebilir.
 • Ana yemek seçimi: Menünüzde ana yemek seçimi önemli bir rol oynamakta. Ana yemek için kırmızı etli, beyaz etli, balık etli, etsiz, vejeteryan, vegan, glütensiz, pesketaryen ya da kosher seçeneklerini değerlendirebilirsin.

Düğün Yemeği Çeşitleri Nelerdir?

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları

Catering ve düğün yemeği firmalarının menü seçenekleri içerisinde öncelikle standart olarak kokteyl menü ve yemekli menü bulunmakta. Kokteyl menü yemekli menü seçimine göre daha uygun fiyatlı olmakta. Çünkü kokteyl menüde hafif yiyecek ve içecekler ikram edilirken yemekli menü seçeneğinde başlangıcından ara sıcağına, ana yemeğinden tatlısına kadar detaylı bir sunum yapılmakta. Ama tabi kokteyl ve yemekli menülerinde çeşitleri bulunmakta. İşte catering ve yemekli düğün firmalarının menü seçenekleri:

 • Kokteyl menü
 • Kokteyl prolange menü
 • Açık büfe menü
 • Set menü

Kokteyl Menünün İçinde Neler Bulunur?

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları

Kokteyl menüsü sıklıkla tercih edilen pratik ve şık bir menü sunumudur. Genellikle nikah sonrası yemekli kutlamalarda kokteyl konsepti ile bu menü seçeneği tercih edilir. Hem şık hem de uygun fiyatlı bir seçenek olan kokteyl menüsü kanepeler, peynirler, cipsler, sebzeler ve söğüşlerden oluşan hafif tatları içerir.

Önce tuzlu tatlar servis edilir, ardından ise sebzeler. Sebzelerden sonra masa cipsler, çerezler ve kanepelerle donatılarak kokteyl sonuna kadar ara ara tazelenir. Son olarak ise meyveli ya da çikolatalı küçük tatlılar ya da tartoletler ikram edilir.

Kokteyl Prolange Menü Nedir?

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları

Kokteyl konseptli bir düğün daveti planladıysan fakat kokteyl süresinin uzun olmasını istiyorsan kokteyl prolange menüsünü tercih edebilirsin. Yine uygun fiyatlı olan bu menü tipinde ikramlar kokteyl menüsüne göre daha doyurucu ve çeşitli olmakta. Kokteyl prolange menüsünün içerisinde minik minik hazırlanmış soslu çıtır tavuk parçaları, küçük top köfteler, şişe geçmiş küçük kebaplar ve pizzalar yer almakta. Milföyden hazırlanmış minik börekler ve tatlı olarak ise brownie dilimleri oldukça şık bir sunum oluşturmakta.

Sunum tasarımının çok güzel olduğu menü tipi yeni evlenen çiftler tarafından oldukça sık tercih edilmekte. Nikah sonrası kutlamaların için kokteyl menü seçeneğini değerlendirebilirsin. Ya da aile arasında samimi bir söz nişan organizasyonu yapacaksan kokteyl menü oldukça uygun olacaktır. Daha fazla detay için “Düğün Kokteyl Seçenekleri” yazımıza göz atabilirsin.

Açık Büfe Menü

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları

Kişi sayısının oldukça fazla olduğu kalabalık düğünlerde açık büfe menü tercihi yapılabilir. Bu menü tipinde yiyecekler soğuk, sıcak ve tatlı olarak üçe ayrılmakta. Ayrıca yiyecekler bittikçe yerine takviye yapılmakta. Kalabalık düğünler için en uygun fiyatlı menü tipi olan açık büfe menüsü catering ve düğün yemeği firmaları sayesinde zengin sunum seçenekleri ve eşsiz tatları ile misafirlerinin aklından çıkmayacak nitelikte olacak.

Geleneksel Düğün Yemeği

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları

Açık büfe menüye oranla daha yüksek fiyatlı olan set menü Türk düğünlerinde tercih edilen geleneksel düğün yemeklerini ve sunum şeklini içeriyor. Misafirler masa düzeni ile ağırlanarak sırayla seçtiğin yemekler sofra adabına uygun bir sıra ile servis ediliyor. Catering ve düğün yemeği firmalarının hemen hemen hepsinde menü tadımı ve menüde değişiklik imkanı bulunmakta.

Misafirlerine ikram etmek istediğin lezzetleri set menüyü tercih ederek tadabilir, menüde ekleme ve çıkarmalar yapabilirsin. Set menüde önce başlangıçlar sonra ara sıcaklar ve ardından ana yemek servis edilir. Son olarak ise tatlı, çay ve kahve ikramı ile geleneksel düğün yemeği tamamlanmış olur.

Organizasyona Göre Menü Seçenekleri

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları

 • Düğün: Düğün organizasyonlarında pek çok farklı menü seçeneğini değerlendirebilirsin. Kalabalık düğün organizasyonların için klasik, tabldot ve fix menü alternatifleri oldukça uygun olacaktır.
 • Nişan: Nişan davetleri genelde daha samimi organizasyon türleri olarak öne çıkıyor. Nişan organizasyonlarınızı yemekli olarak hayata geçirmek istersen alakart, modern ve klasik menü seçeneklerini değerlendirebilirsin. Özellikle alakart menüde tüm davetlilerinize özel olarak yapılan sunumlar oldukça şık görünecektir.
 • Sünnet: Sünnet organizasyonları günümüzde sıklıkla yemekli olarak organize ediliyor. Yemekli sünnet mevlütü organizasyonlarında yine catering firmalarından hizmet alabilirsin. Sünnet yemeğinizi ise klasik, fix ve tabldot menülerden seçebilirsiniz.
 • Mezuniyet: Mezuniyet yemekleri genelde özel gruplar halinde düzenlendiği için bu davet türlerinde alakart menüler sıklıkla tercih ediliyor.
 • Doğum Günü: Genelde gündüz saatlerinde organize edilen doğum günü partilerini yemekli olarak organize edeceksen öğle ve brunch gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Düğün Menüsü İçerikleri

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları

Klasik Mönü:

 • Ordövrler
 • Çorbalar
 • Hamur işleri ve Yumurtalar
 • Balıklar
 • Et Yemekleri
 • Antreler
 • Sorbetler
 • Rotiler
 • Salatalar
 • Sebzeler
 • Tatlılar
 • Savoriler
 • Peynirler
 • Meyveler

Modern Mönü:

 • Ordövrler
 • Çorbalar
 • Sıcak
 • Ordövr ve Antreler
 • Ana Yemekler
 • Salatalar
 • Tatlı ve Meyveler

Tabldot (Tabld Hote) Mönü: Dört çeşit yemekten oluşmaktadır. Yemek seçenekleri önceden belirlenmiştir. Alternatif bir seçenek bulunmamaktadır.

Fix Mönü: Yemeklerin yanı sıra alkollü, alkolsüz içeceklerin de bulunduğu menüdür.

Alakart (Alacarte) Mönü: Geniş kapsamlı bir menü çeşididir. Tüm dünya mutfaklarından tatlar bulabilirsin.

Kahvaltı Mönüsü: Sosyal etkileşim için ideal olan kahvaltı organizasyonlarında sabah 07.00 – 10.00 arasında sunulan menü çeşididir. Kahvaltı mönülerinde genel olarak kahve, çay, peynir çeşitleri, zeytin, tereyağı, reçel, bal gibi örnekler bulunmaktadır.

Öğle Yemeği Mönüsü: Genellikle iş toplantılarında tercih edilir.12:00 – 14:00 arasında servis edilen mönüde alakart mönü uygulaması da tercih edilmektedir.

Brunch Mönüsü: Uzun saatler sürecek etkinlikler için ideal bir tercihtir. Saat 10.00 – 15.00 arası sunulan zengin yemek çeşitliliğine sahip menü tipidir. Hem kahvaltı hem de öğle yemeği çeşitlerini içeren bir sunum yapılır.

Akşam Yemeği Mönüsü: Klasik ve modern menüde mevcut olan yemek seçenekleri sunulmaktadır. Sosyal etkileşim için ideal bir seçimdir.

Supe (Supper) Mönü: Hafif ve soğuk yiyeceklerden oluşur. Gecenin geç saatleri servise sunulur. After party sonrası için tercih edebilirsin.

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları

Catering firmaları, başta düğün organizasyonları olmak üzere pek çok farklı davet türünde hizmet alabileceğin firmalarıdır. Birbirinden seçkin menü ve sunum seçenekleri ile sen de organizasyonlarınızı tatlandırabilirsiniz. Şehrinin en iyi catering ve düğün yemeği firmaları ile sitemiz üzerinden iletişime geçebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsin.

Düğün organizasyonu ve düğün firmalarının iletişim bilgilerine ulaşabilir, yorum ve fotoğraflarını inceleyebilirsin. "Düğün Hazırlıkları Rehberi"mizden düğün ve organizasyonların için ilham alabilir, davetlerinle ilgili tüm ihtiyaçların için organizasyon planlama ekibimizin destek hizmetinden yararlanabilirsin. Şimdiden tüm çiftlerimiz mutluluklar dileriz!

ARA

Catering ve Düğün Yemeği Firmaları Fiyatları

Şehrindeki en iyi catering firmaları, düğün yemeği fiyatları, en lezzetli menü seçenekleri ve aradığın her şey burada!