İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Düğün dansı ve ilk dans performansı, düğün öncesinde mutlaka üzerinde durulması gereken iki konu olarak öne çıkıyor. Dans konusunda çekincelerin varsa, düğününü kusursuz hale getirmek için dans kurslarından faydalanabilirsin. Bu yazımız ile İstanbul, İzmir, Ankara ve diğer illerimizde yer alan düğün dansı kurslarını ve sundukları paket programları öğrenebilir, illere göre düğün dans kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsin. Ayrıca en çok tercih edilen dans çeşitleri ve son yılların moda dans koreografilerini öğrenebilirsin. Hazırsan başlayalım!

Düğün Dansı Kursu Fiyatları Ne Kadardan Başlar?

Düğün Dansı Kursu Fiyatları

Düğün dansı kursları çiftlerin taleplerine göre birçok paket program sunmakta. Ayrıca birçok dans kursu, spesifik olarak belli bir dans türünü tercih eden çiftlere de onların zamanına ve talebine uygun bir şekilde özel kurslar düzenlemektedir. Bu sebeple düğün dansı kurs paket fiyatları şu kriterlere göre değişmektedir:

 • Düğün dansı çeşidi
 • Dans dersi sayısı
 • Özel ders/genel ders olması
 • Ek dans talepleri
 • Kursun bulunduğu yer

İstanbul Düğün Dansı Kursları ve Fiyatları

Düğün Dansı Kursu Fiyatları

İstanbul düğün dansı kursları Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası'nda olup, birçok semtte hizmet vermektedir. Anadolu Yakası'ndaki dans kursları çoğunlukla Kadıköy, Üsküdar, Bostancı, Çekmeköy ve Ataşehir’de yoğunlaşmaktadır. İstanbul Avrupa Yakası ilk dans kursları ise başta Beyoğlu-Cihangir ve Beşiktaş olmak üzere, Levent, Maslak, Şişli, Mecidiyeköy, Bakırköy, Fatih ve Küçükçekmece’de bulunmaktadır.

İstanbul’da düğün dansı paketleri içerisinde en çok tercih edilen danslar vals, swing, tango, sirtaki, cha cha, salsa, rumba, bachata, Karadeniz üç ayak horon, Ankara misket, roman havası ve yöresel halaylardır. Avrupa yakası düğün dansı kursları minimum 200 TL ile başlayıp, 800 TL’ye kadar çıkarken; Anadolu Yakası ilk dans kursları minimum 200-400 TL ile başlayıp 1000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

İstanbul Avrupa Yakası Düğün Dans Kursu Fiyatları

İlçe Fiyat
Beyoğlu 600-800 TL
Beşiktaş 400-600 TL
Levent 400-600 TL
Şişli 200-400 TL
Fatih 200-400 TL
Bakırköy 400-600 TL
Küçükçekmece 200-400 TL

*Başlangıç fiyatlarıdır, detaylı bilgi için teklif alınız.

İstanbul Anadolu Yakası Düğün Dans Kursu Fiyatları

İlçe Fiyat
Kadıköy 200-600 TL
Bostancı 600-800 TL
Çekmeköy 100-200 TL
Ataşehir 100-200 TL
Maltepe 100-200 TL
Üsküdar 400-600 TL

*Başlangıç fiyatlarıdır, detaylı bilgi için teklif alınız.

İzmir Düğün Dansı Kursları ve Fiyatları

Düğün Dansı Kursu Fiyatları

İzmir düğün dans kursları fiyatları genellikle kursun bulunduğu bölgeye göre değişiyor. Ancak çiftlerin dans çeşidi talepleri fiyat konusunda daha çok etkilidir. İzmir düğün dansı kursları genellikle Alsancak ve Konak başta olmak üzere Güzelyalı, Bornova, Karşıyaka ve Bostanlı’da yoğunluklu olarak bulunmaktadır.

İzmir genelinde çoğunlukla tercih edilen düğün dansı paketleri içerisinde vals, slow dans, zeybek, damat halayı, Ankara misket, salsa, rumba, sirtaki olmakla birlikle ilk giriş dansı olarak tercihler çoğunlukla vals ve tango ağırlıklıdır.

İzmir Düğün Dansı Kursu Fiyatları

İlçe Fiyat
Alsancak 200-400 TL
Konak 100-300 TL
Güzelyalı 200-400 TL
Narlıdere 100-200 TL
Bornova 200-300 TL
Karşıyaka 200-600 TL
Bostanlı 400-600 TL
Çiğli-Mavişehir 400-600 TL

*Başlangıç fiyatlarıdır, detaylı bilgi için teklif alınız.

Ankara Düğün Dansı Kursları ve Fiyatları

Düğün Dansı Kursu Fiyatları

Ankara düğün dans kursu fiyatları genelde paket içeriğine göre ve çiftin özel dans veya grup dans kursu tercihine göre değişmektedir. Çoğunlukla özel ders almak isteyen çiftler özel koreografi tercih etmektedirler. Ankara’da düğün dans kursları genellikle Çankaya ve Yenimahalle’de bulunmakta olup her dans çeşidine yönelik profesyonel eğitimlere erişmek mümkündür.

İlk giriş dansı için genellikle vals ve salon dansları genel figürlerini tercih eden düğün yapacak çiftler, düğün dans paketi içerisinde de geleneksel-yöresel oyunlara ağırlık vermektedir. Özellikle yöresel oyunlar arasından tercih edilen dans kursları ise şunlardır; Ankara Misket (Fidayda, Erik Dalı), Harmandalı, Çökertme ve Kerimoğlu Zeybeği, Karadeniz Üç Ayak Horon, Halay ve Damat Halayı.

Ankara Düğün Dans Kursu Fiyatları

İlçe Fiyat
Çankaya 100-200 TL
Yenimahalle 100-200 TL
Batıkent 100-300 TL
Etimesgut 100-200 TL
Keçiören 100-300 TL

*Başlangıç fiyatlarıdır, detaylı bilgi için teklif alınız.

Düğünde Hangi Danslar Yapılır? Kurs Fiyatları Nelerdir?

Düğün Dansı Kursu Fiyatları

Günümüzde tercih edilen ilk dans çeşitleri değişkenlik göstermektedir. Düğün dansı seçimi özellikle;

 • Evlenecek çiftin karakterleri ve kişisel tercihine
 • Düğün konseptine
 • Bölgesel özelliklere
 • Düğün mekanı türüne

göre değişkenlik göstermektedir. Burada tabi ki en büyük etken düğün yapacak çiftin kişisel tercihleridir. Romantik çiftlerin genel olarak tercih ettiği dans türleri yavaş adımlarıyla vals, tutkulu danslarıyla tango ve rumba olurken, eğlenceli bir düğün ilk dansı yapmak isteyen çiftler salsa, bachata, swing, lindy-hop tercih edebiliyor. Slow dans ile girişi yaptıktan sonra hip-hop müzik tonlarıyla bezeli bir salsa dansıyla ya da elektronik altyapının güçlü olduğu tango müzikleriyle tango dansına geçiş yapabilirsin.

Düğün Dansı Kursu Fiyatları

İkinci olarak düğün konsepti önemli bir etken olarak karşımıza çıkar. Eğer vintage bir düğün konsepti istiyorsan seçiminizi swing, lindy-hop gibi açılış danslarından yana yapman düğününü unutulmaz kılacaktır. Eğer renk temalı bir düğün planladıysan ve romantik renk tercihin varsa salsa, rumba, vals veya tango senin için en iyi ilk dans tercihi olacaktır. Eğer bir Ege düğünü yapıyorsan, özellikle gelin adayı Egeli ise mutlaka Zeybek eğitimi almalısın.

Ya da örneğin bir Karadeniz düğünü planlıyorsan Karedeniz üç ayak horonu dersi almayı unutmamalısın! Son olarak ise düğün mekanının türü bütün dans planlarını etkileyecek ana etkenlerden biridir. Eğer bir salon düğünü yapıyorsan tango, vals gibi salon danslarını kolaylıkla tercih edilebilirsin. Ancak bir sahil düğünü veya kır düğünü yapıyorsan tercihini salsa, bachata gibi Latin hareketli danslarından yapman iyi olabilir.

En Çok Tercih Edilen Düğün Dansı Çeşitleri

Düğün Dansı Kursu Fiyatları

 • Vals: Ortaçağdan beri salon danslarının en bilinen ve en çok tercih edilen dansıdır. Zarif bir dans olmakla birlikte asaleti simgeler. Dansı öğrenme süresi 4-5 ders kapsamında gerçekleşir. 2 ders de pratik ve hata düzeltmeler için alınabilir. Vals dansını seçen gelinler prenses kesim veya kabarık balo kesim gelinlikler tercih edebilirler.
 • Salsa: Ritmin her yanı sardığı, hareketli konsept düğünler için ideal bir giriş müziğidir. 5-6 ders kapsamında temel adımlar öğrenilebilir. Salsa dansı için gelinlerin kısa veya asimetrik kesim gelinlikleri tercih etmeleri önerilir. Dar alanda yapılabilir, yakın temasa dayalı dans figürlerini kapsadığı için salon düğünlerinde olduğu kadar kır düğünü, tekne düğünü veya sahil düğününde de tercih edilebilir.

Düğün Dansı Kursu Fiyatları

 • Tango: Tutkunun dansı olarak da bilinen bu dans için temel adımlar için ve temel koreografi için minimum 5-6 ders almış olmak gerekir. Bu dans için biraz daha süre ayırmak daha etkin ve iyi bir performans sunmanızı sağlayacaktır. Giriş dansını tango ile yapacak çiftlerin mutlaka düğün mekanında da bir ön prova yapması önerilir.
 • Zeybek: Yöresel danslardan en çok tercih edileni olan Zeybek Ege bölgesi yöresinin hemen hemen her düğününde oynanır. Zeybek dansı temel figürlerini öğrenmek için 6-8 ders gereklidir. Figürlerin koreografi düzeniyle eşli olarak oynanabilmesi için çiftlerin mutlaka prova yapması iyi olacaktır.

Diğer Düğün Dans Çeşitleri

 • Bachata: Latin dansları arasında en kıvrak ve en hareketli dans figürlerine sahip dans çeşididir. Bu dansın temel düzeyde öğrenilmesi için minimumda 6-8 ders alınmış olması gerekir. Ancak koreografi çalışmak isteyen çiftlere en az 2 ay önceden başlaması önerilir.
 • Halay Çeşitleri: Türkiye’de hemen hemen her yöreye ait farklı halay çeşitleri bulunmaktadır. Anadolu’nun zengin coğrafyası içerisinde gelin veya damat adayının memleketine göre de düğün de mutlaka o halaya yer verilecektir.
 • Kına Gecesi Dans Paketleri: Düğün dans paketleri yanı sıra çiftlere kına gecesine özel de dans paketleri sunulmaktadır. Damat basması, gelin testi kırma dansı, gelin kına giriş dansı gibi birçok dans için koreografi ve dans figürü eğitimi yapılmaktadır.

Düğün Dansı Çeşitleri ve Kurs Fiyatları

Dans Çeşidi Fiyat Süre
Vals 200-400 TL 4-6 Hafta
Tango 200-400 TL 6-8 Hafta
Swing 200-400 TL 6-8 Hafta
Salsa-Rumba-Bachata 200-400 TL 6-8 Hafta
Zeybek 200-400 TL 8-12 Hafta
Sirtaki 200-400 TL 8-12 Hafta
3 Ayak Horon 200-400 TL 8-12 Hafta
Kafkas 400-600 TL 8-12 Hafta
Yöresel Halaylar 200-400 TL 8-12 Hafta

*Başlangıç fiyatlarıdır. Detaylı bilgi için teklif alınız.

Düğün Dans Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Dansı Kursu Fiyatları

Düğün dansı kursu ile düğününü herkes için unutulmaz bir anıya çevirebilirsin. Kısa bir sürede hazırlanacak koreografilerle düğün dans kurslarından alacağın destek sayesinde düğün günün en özel ve en güzel gün olarak kişisel tarihinde yer edecektir. Düğün dansın için kurs seçerken ise şunlara dikkat etmende bir hayli yarar var:

 • Düğün türün dans seçiminde çok önemli. Birçok kurs yeri paket programlar sunuyor. Düğün türüne, konseptine ve düğün mekanına göre paket içeriğindeki danslar için değişiklik talep etmeyi unutma.
 • Eğer düğün konsepti belirlediysen, düğün dansın ile bu konsepti tamamla. Örneğin otelde romantik bir düğün yapıyorsan Balfolk gibi Avrupa danslarını tercih edebilirsin. Bunun için düğün dans kursunuzdan uygun koreografi desteği isteyebilirsin.

Düğün Dansı Kursu Fiyatları

 • Kursa katılacak kişi sayısı çok önemli. Grup derslerine katılacaksan derste kaç çift olacak? Dans stüdyosu kapasitesi katılımcı sayısına uygun mu? Seçtiğin dans grup ile mi öğrenmeye daha elverişli yoksa özel ders mi alınmalı? Bütün bu soruları araştırmanda fayda var.
 • Düğün dans kursu ile anlaşmadan önce ciddi bir araştırma yapmalısın. Kursun daha önce dans dersi verdiği çiftler var mı? Düğün dansı dersleri alan çiftlerin memnuniyet oranları ne? Düğün dansları paketlerine yönelik örnek koreografi uygulamaları var mı? Dans eğitmenleri alanında uzman mı? Kendi dans kategorileri alanında verdikleri eğitimlerden katılımcılar memnun kalmış mı?

Düğün Dansı Kursu Fiyatları

Bu yazımızda düğün dansı kurslarının illere göre aylık ders paketi ortalama başlangıç fiyatlarını, dans çeşitlerinin aylık kurs başlangıç fiyatlarını inceledik. Eğer henüz düğün dans kursunu seçmediysen, sitemizdeki düğün dans kurslarını bulunduğun bölgeye göre listeleyebilir, fiyat teklifi alabilir ve düğün dans paket içeriklerine dair sormak istediklerin hakkında bilgi alabilirsin. Henüz düğün mekanına karar vermediysen, aradığın salonu yine Düğün Yardımcısı sayfalarında bulabilirsin! Şimdiden tüm çiftlerimize mutluluklar dileriz!

ARA

Düğün Dansı Kursları ve Fiyatları

Düğün dans kursu fiyatları, indirimli ilk dans paketleri, özel kampanyalar ve çok daha fazlası burada!