İÇİNDEKİLER

İçindekiler

DüğünYardımcısı.com editörleri olarak gelin adayları tarafından bir hayli araştırılan bir düğün hazırlıkları kalemine değiniyoruz; gelin çiçeği. Gelin buketi olarak da adlandırılan gelin çiçeği, içerisinde birçok kategoriye ayrılıyor. Tüm modelleri barındıran metnimizde; şehrindeki en iyi gelin çiçeği firmaları ve fiyatları da seni bekliyor.

Gelin buketi firmaları tarafından DüğünYardımcısı.com’a sunulan özel kampanyaları öğrenmek için sabırsızlanıyor isen hiç vakit kaybetmeden ücretsiz organizasyon danışmanlığı hattımızı arayabilirsin.

“Gelin çiçeği fiyatları ne kadardan başlıyor?”, “Gelin buketi fiyatları neye göre belirleniyor?” ve “Gelin çiçeği seçimi nasıl yapılır?” gibi en çok merak edilen soruları cevapladığımız yazımızı dikkatle okumanı tavsiye ediyoruz.

Gelin Çiçeği Firmaları ve Fiyatları

Gelin çiçeği firmaları, buket fiyatlarını belirli faktörlere göre şekillendiriyor. Bu faktörlerin başında çiçeğin nereden temin edildiği geliyor. Gelin buketinde bulunan çiçek ülkemizde yetiştirilebilen bir çiçek modeli ise, gelin buketi fiyatı daha uygun standartlarda karşımıza çıkıyor. Buna karşılık tohumu yurt dışından getirtilen ya da ithal edilen çiçek modelleri ile hazırlanan aranjmanlar ise daha yüksek bir segmentte bulunuyor.

Zülal Gelin Çiçeği Fiyatları Konak İzmirKişiye özel tasarımları ile Zülal Gelin Buketleri, İzmir'de bir hayli tanınıyor.

Bir diğer önemli konu ise çiçeğin yetişme koşulları olarak öne çıkıyor. Örneğin bir çiçeğin büyüyebilmesi için ihtiyaç duyduğu ortamı hazırlayabilmek için harcama yapılıyorsa bu çiçek buketinin fiyatını doğrudan etkiliyor. Ayrıca bir gelin çiçeğini mevsiminde tercih ederseniz bu da uygun fiyatlarla gelin çiçeğine kavuşmanı sağlıyor.

İstanbul Gelin Çiçeği Firmaları Fiyatları

Pikap Gelin Çiçeği Fiyatları Beykoz İstanbulPikap Flower Design, yenilikçi modelleri ve benzersiz tasarımları ile farklılaşıyor.

Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası konumlu birçok çiçekçi dükkanı; kişiye özel gelin buketi hizmeti sağlayabiliyor. Ancak konsept gelin buketi yapımı ve daha profesyonel bir işçilik için daha profesyonel gelin buketi firmaları tercih ediliyor. Buket içerisinde bulunan çiçekleri zevkine göre belirlemene olanak tanıyan İstanbul gelin buketi firmaları aranjman ustalığı ile de dikkat çekiyor.

İstanbul gelin buketi fiyatları ve İstanbul'daki gelin çiçekleri fiyatları ve modelleri için aşağıdaki tabloları inceleyebilirsin;

İl Başlangıç Ortalama
İstanbul 250 TL 300 TL

*Ortalama hizmet fiyatlarıdır. Buket içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

İl Papatya Gül Lale Lavanta Cipso
İstanbul 130 TL 120 TL 200 TL 155 TL 100 TL

*Ortalama fiyatlardır. Buket içeriklerine göre farklılıklar gösterebilir.

Ankara Gelin Çiçeği Firmaları Fiyatları

Runkli Gelin Çiçeği Fiyatları Çankaya AnkaraRunkli Adams imzası taşıyan gelin çiçekleri, Ankaralı çiftlerden yoğun bir talep görüyor.

Ankara gelin buketi fiyatları konusunda gelin adaylarına pek çok seçenek sunuyor. Gelin buketi fiyatları genellikle buket içerisindeki çiçeklerin cinsine göre değişkenlik gösteriyor. Canlı gelin çiçekleri, kuru gelin buketlerine göre daha yüksek fiyatlardan satışa çıkarılabiliyor.

Ankara gelin buketi fiyatları ve Ankara'daki gelin çiçekleri model fiyatları için aşağıdaki çizelgelere göz atabilirsin;

İl Başlangıç Ortalama
Ankara 250 TL 350 TL

*Ortalama hizmet fiyatlarıdır. Buket içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

İl Papatya Gül Lale Lavanta Cipso
Ankara 135 TL 125 TL 175 TL 160 TL 110 TL

*Ortalama fiyatlardır. Buket içeriklerine göre farklılıklar gösterebilir.

İzmir Gelin Çiçeği Firmaları Fiyatları

Zülal Gelin Çiçeği Fiyatları Konak İzmirZülal Gelin Buketleri, kişiye ve organizasyona özgü tasarımları ile de öne çıkıyor.

İzmir gelin buketi fiyatları araştırmamıza göre İzmirli gelinler genellikle papatya gibi kır bitkileriyle hazırlanan buketleri daha çok tercih ediyor. Papatyalar ülkemizin hemen hemen her köşesinde yetişebildiği için gelin buketleri de daha uygun fiyatlarla satışa sunulabiliyor. Peki İzmir’de gelin buketi fiyatları ne kadardan başlıyor?

İzmir gelin buketi fiyatları ve İzmir'deki gelin çiçekleri model fiyatları hakkındaki en güncel bilgiler için aşağıdaki tabloları takip edebilirsin;

İl Başlangıç Ortalama
İzmir 150 TL 300 TL

*Ortalama hizmet fiyatlarıdır. Buket içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

İl Papatya Gül Lale Lavanta Cipso
İzmir 120 TL 130 TL 170 TL 150 TL 100 TL

*Ortalama fiyatlardır. Buket içeriklerine göre farklılıklar gösterebilir.

-

Gelin Çiçeği Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Gelin buketi fiyatları; mevsim, tohum, büyüklük gibi etmenlere göre şekilleniyor. Talep edilen gelin buketi içerisindeki çiçekler, eğer mevsimi dışında ise daha yüksek maliyetli bir şekilde üretiliyor. Ancak mevsim çiçekleri içeren bir gelin buketi, serada yetişen çiçekler ile oluşan bir bukete göre daha uygun fiyata hazırlanabiliyor.

Gelin çiçeği fiyatları üzerinde etkisi olan bir diğer faktör ise model seçimi. Gelin buketi genellikle iki farklı kategoriye ayrılıyor. Kuru ve canlı olarak adlandırılan bu modeller farklı fiyatları barındırıyor. Canlı gelin buketi ile kuru gelin buketi fiyatları karşılaştırıldığında ise kuru gelin çiçeğinin daha uygun maliyetli olduğu görülüyor.

Çiçekçi Arif Gelin Çiçeği Fiyatları Buca İzmirÇiçekçi Arif, hem canlı hem de kuru gelin buketi özelinde geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Gelin buketi fiyatları için bir diğer etken olarak ise seçilen çiçeğin yetiştirilme zorluğu olarak önümüze çıkıyor. Gül, papatya ve lavanta gibi kolaylıkla yetiştirilebilen çiçekler ile hazırlanan buketler uygun fiyatlara sunuluyor. Orkide gibi bakımı ve yetiştirilmesi zor olan türlerde ise fiyat artabiliyor.

Seçilen gelin buketi içerisindeki çiçeklerin tohum özellikleri de fiyatları etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Ülkemizde yetiştirilebilen bir tohuma sahip çiçekler ile oluşturulan buketler daha uygun fiyatları ile tercih sebebi oluyor. İthal tohum ile üretilen çiçeklerden oluşan gelin buketleri ise daha maliyetli fiyatlar ile satışa sunuluyor.

Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin çiçeği, modeli ne olursa olsun gelin adaylarının güzelliğini tamamlayan en önemli aksesuarlardan biridir. Gelin buketi olarak da adlandırılan bu güzel aranjmanlar; kuru ve canlı gelin buketi modelleri olarak kategorize ediliyor. Peki bu kategoriler ne anlam ifade ediyor?

Tasarımı, modeli, fiyatı veya rengi nasıl olursa olsun gelin çiçekleri günün anlam ve önemini en şık şekilde yansıtabiliyor. Hal böyle olunca gelin buketi seçmek de gelin adayları için ekstra bir öneme sahip oluyor.

DüğünYardımcısı.com uzmanları ise en doğru gelin buketi seçimini yapman için çiçekler hakkında ufak ayrıntılara hakim olmak gerektiğini söylüyor.

Ateş Gülü Gelin Çiçeği Fiyatları Beşiktaş İstanbulAteş Gülü Çiçekçilik, uygun fiyatlı gelin çiçeği modelleri ile Beşiktaş konumunda bulunuyor.

Canlı Gelin Çiçeği Modelleri

Canlı gelin çiçeği modelleri, özellikle ilkbahar aylarında dünya evine giren gelin adayları tarafından oldukça beğeniliyor. Mevsiminde toplanan canlı gelin çiçekleri, özellikle hoş kokuları ve taze görünümleri ile gelin adaylarının şıklığını tamamlıyor. Gelinlik modeli ve düğün mekanına göre tercih edebileceğin canlı gelin buketleri, çiçeğin cinsine ve aranjmanın içeriğine göre fiyatları konusunda farklı alternatifler sunuyor.

Gelin buketi firmaları, canlı çiçek buketleri konusunda gelin adaylarına sayısız model seçeneği sağlıyor. Canlı gelin buketi seçimini özellikle kır düğünü ve teknede düğün gibi konsept organizasyonlar için de yapabilirsin. Doğa ile iç içe düzenlenen düğün organizasyonunda canlı gelin çiçekleri kır düğünü konsepti için harika bir tamamlayıcı olabilir.

Kuru Gelin Çiçeği Modelleri

Kuru gelin buketi modelleri, birbirinden şık tasarımları ve canlı gelin buketi modellerine göre çok daha uzun süre dayanabilen yapıları ile beğeni topluyor. Kuru gelin çiçekleri modelleri özellikle gelin buketini uzun yıllar saklamak isteyen gelin adayları tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Atölye No 22 Gelin Buketi Fiyatları Sarıyer İstanbulSarıyer'de bulunan Atölye No 22, kuru gelin çiçeği modelleri ile uzun vadeli bir kullanım sunuyor.

Kuru gelin çiçeği fiyatları, malzemelerinin kolay temin edilebilmesi ve seri üretilebilmesi sayesinde çok daha uygun fiyat seçeneklerinde gelin adaylarının beğenisine sunuluyor. Kuru gelin çiçekleri modelleri; otel düğünü veya salon düğünü gibi organizasyonlar özelinde büyük bir rağbet görüyor.

En Çok Tercih Edilen Gelin Çiçeği Modelleri

Söz konusu gelin çiçekleri olduğunda pek çok gelin buketi firması, birbirinden farklı aranjmanlar ve fiyat seçenekleri sunuyor. Gelin buketi üretimi ve tasarımında oldukça deneyimli olan firmalara çiçek seçiminde gönül rahatlığıyla güvenebilirsin.

Peki ülkemizde gelin buketleri için en çok hangi çiçekler tercih ediyor? Bu birbirinden güzel çiçekleri DüğünYardımcısı.com'un saha ekipleri sayesinde sana sunuyoruz. İşte karşında içerisinde bulunduğumuz yılın en trend gelin buketi çiçekleri!

Lale Gelin Çiçeği

Lale gelin buketi modelleri, son yıllarda ülkemizde gelin adaylarının en çok tercih ettiği gelin çiçekleri modellerinin başında geliyor. Sade görünümleri ve başka çiçek modeline ihtiyaç duymadan tek başına sergiledikleri estetik görünümleri ile gelin adaylarının beğenisi topluyor.

Muhteşem görüntüleri ile gerek canlı gerekse yapay olarak tercih edilebilen bu güzel buketler balık ve yarım balık gelinlik modelleri ile eşsiz bir uyum yakalıyor. Özellikle mor, beyaz ve kırmızı tonları sıklıkla tercih edilen bu buketler, ıslak lale formunda da kullanılabiliyor. Aranjmanın içeriğine ve çiçeğin mevsimine göre lale gelin buketi fiyatları değişkenlik gösterebiliyor.

Hangi mevsimde hangi gelin buketi kullanılmalı? Mevsime göre gelin çiçeği nasıl seçilmeli? Uzman önerileri için buraya!

Cipso Gelin Çiçeği

En güzel gelin buketleri modelleri arasında yer alan cipso gelin çiçekleri hem sade hem de aranjman ile kullanılabilirliği ile tercih edilirliğini arttırıyor. Cipso buketleri, özellikle uygun fiyatlı gelin çiçekleri modelleri arasında yer almaları ile biliniyor. Kır düğünlerinin vazgeçilmez gelin buketi malzemeleri arasında yer alan cipsolarla oldukça salaş ve şık bir görünüm yakalayabilirsin.

Dilersen cipso buketleri içerisine canlı renkli çiçekler ekletebilir ve mükemmel bir gelin çiçeğine sahip olabilirsin. Ayrıca cipso dalları ile hazırlanan gelin tacı modelleri ile de şıklığınızı tamamlayabilirsin. Yine damat yaka çiçeği tasarımlarında da cipso dallarını kullanabilirsin.

Papatya Gelin Çiçeği

Papatya gelin buketi modelleri, gelin adaylarının en çok tercih ettiği gelin buketi listemize girmeyi başardı! Gelin buketi fiyatları arasında en uygun seçenekleri barındıran papatya aranjmanları hemen hemen tüm gelin çiçeği firmalarından temin edilebiliyor. Papatya gelin çiçekleri, sade görünümleri ile tüm gelinlik modelleri ile eşsiz bir uyum yakalıyor.

Özellikle canlı olarak tercih edilen papatya gelin çiçekleri hoş kokuları ile de gelin adaylarının beğenisini topluyor. Masumiyetin ve zarafetin simgesi bu güzel gelin buketlerini tercihini sadelikten yana kullanmak isteyen tüm gelin adaylarına tavsiye ediyoruz.

Kafalar karışmasın! Sana ve organizasyonuna en uygun gelin çiçeğini bulmak için buraya!

Gelin Çiçeği Nasıl Seçilir?

DüğünYardımcısı.com'un organizasyon uzmanları gelin buketi seçimi yapmadan önce gelinlik modeli ve düğün mekanı gibi konuların netleşmesi gerektiğini söylüyor. Renk seçimi ise gelin çiçeği tercihinde ilk ve en önemli kalem olarak karşımıza çıkıyor. Eğer gelin buketi rengi ile müstakbel eşinin damatlık modeli rengi uyumlu ise ortaya harika bir görüntü çıkacağına emin olmalısın.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi gelin buketi seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli olgu; uyum. Seçtiğin gelin buketi, gelinliğin ile ve eşinin damatlığı ile bir harmoni yakalamalı. Ayrıca düğün konseptini de hesaba katmalısın. Örnek olarak eğlenceli bir düğün konsepti için kuru gelin buketi seçimi yapmalısın. Böylece gelin çiçeğin ile rahatlıkla hareket edebilirsin.

Gelin çiçeği seçimi özelinde daha fazla öneriler almak için ücretsiz danışmanlık hattımızı arayarak uzmanlarımız ile görüşebilirsin.

-

İzmir, Ankara ve İstanbul konumlu gelin çiçeği firmaları özelindeki fiyatları incelediğimiz içeriğimize son noktayı koyuyoruz. En popüler gelin çiçekleri, gelin buketi modelleri, fiyatları etkileyen faktörleri barındıran içeriğimizde DüğünYardımcısı.com’a özel olarak sunulan fırsatlar da yer alıyor. Fotoğraflara tıklayıp gelin buketi firmaları ile iletişime geçebilir, “Ücretsiz Teklif Al” formlarını doldurarak DüğünYardımcısı.com’un avantajlı dünyasına giriş yapabilirsin.

ARA

Gelin Çiçeği Firmaları Fiyatları

İzmir, İstanbul, Ankara ve şehrindeki gelin çiçeği firmaları, DüğünYardımcısı.com'a özel ayrıcalıklı fiyatları ve kampanyaları ile aşağıda bulunuyor.