Çiçegim Olmadan Asla! Bir Gelinin Olmazsa Olmazı, En Orijinal Gelin Çiçekleri

Düğün, mekan, ikramlar, misafirler derken, insan olsun da bitsin artık diyecek noktaya geliyor. Bir de üstüne gelinlik ve buket seçimi eklenince bunca çeşit arasında kafalar ister istemez gittikçe karışıyor. İşte kafası karışık gelin adaylarına yardımcı olacak en orijinal düğün çiçekleri…

Hali hazıda düğün mevsimi yaklaşırken farklı ve zarif bir gelin çiçeğine sahip olmak için yapılabilecekleri sizin için araştırdık, derledik ve en orijinal fikirleri bir araya getirdik. Elbette ki her gelin gibi en güzel, en zarif, en orijinal olmak istiyorsunuz. O günün her anı, sahip olduğunuz her detay akılda kalsın istiyorsanız buyrun içeriğe..

Gelin çiçeği hem gelinliğinizi hem sizi rezil de eder vezir de. O yüzden gelinliğinize harcayacağınız mesainin bir kısmını da çiçeğinize harcasanız iyi edersiniz. Bildiğiniz üzre farklılıklar detaylarda gizlidir. Kim daha önce görülmemiş bir çiçekle gelinliğini taçlandırmak istemez ki? Bütün gelin adayları en orijinal fikirlerle misafirlerinin karşısına çıkmak ister. Fakat en güzel ve en farklı gelin olmak da kolay değil. Küçük detaylar büyük farklar yaratır. Bu yüzden işe küçük detaylarla başlayın. Örneğin orijinal bir gelin çiçeği yaptırın. Gelin çiçeğiniz size özel olsun ki kişiliğinizi yansıtsın. Ancak tercihinizi yaparken gözden kaçırmamanız gereken birçok etken olduğunu unutmayın. İşte en orijinal gelin çiçeğine sahip olmak için tercihlerinizde size yardımcı olacak bazı öneriler…

-Hangi Mevsimin Gelinisiniz?

Seçeceğiniz gelin çiçeğinizin seçiminde mevsimler önem taşır. Şayet bir yaz veya ilkbahar gelini olacaksanız canlı çiçeklerden oluşan bir gelin çiçeği ile muhteşem görünebilirsiniz. Kış ya da sonbahar geliniyseniz kurumuş çiçekler ve otlardan oluşan buketle bohem bir havaya bürünebilirsiniz.

-Renklerden Korkmayın!

Gelinliğinizin ve gelin çiçeğinizin sizi yansıttığı unutmayın. Son yıllarda trend olan rengarenk gelin çiçeklerinden sizde nasibinizi alın. Unutmayın bu sizin en mutlu gününüz, kendinizi nasıl mutlu hissediyorsanız öyle görünün, eğer renkleri seviyorsanız bırakın gelin çiçeğiniz sevdiğiniz renklerden oluşsun.

-Gelinlik Modelinize Uygun Çiçek

En çok yapılan hatalardan biri maalesef gelinliğe uygun olmayan çicek seçimi. İlk önce nasıl bir gelinlik giymek istediğinize karar verin. Eğer kabarık gelinlikleri seviyorsanız çiçeğinizi dilediğiniz kadar abartabilirsiniz. Tombul, büyük çiçekler elinizde hiç abartı durmayacak hatta size görkem katacaktır. Daha düz kesim, ince kumaşlı bir gelinlik tercih edecekseniz gelin çiçeğiniz de sakin olmalıdır. Daha küçük yuvarlak bir buket ya da saçaklı yassı bir buketle kuğu gibi görünebilirsiniz.

-Mekan Tercihi Ve Gelin Çiçeği

Mekanla çiçeğin ne alakası var demeyin. Seçtiğiniz mekan, gelinliğiniz, gelin çiçeğiniz ve siz bir bütünsünüz. Mekanınız açık alan mı yoksa bir otelin balo salonu mu? Kır düğünü mü planlıyorsunuz yoksa kumsal düğünü mü? Uzun kuru otlardan oluşan bir gelin çiçeği kumsalda muhteşem görünülebilirken, balo salonu için bu buket yanlış bir seçim olacaktır. Tercihinizi yaparken mekan etmenini göz ardı etmeyin.

-Gelin Çiçeğinize Kendinizden Bir Şeyler Katın

Yaratıcılığınız kullanın ve en orijinal gelin çiçeğini için kolları sıvayın. Araştırın, okuyun, trendleri takip edin ve sınırları zorlayın. Örneğin sevdiğiniz 4 ayrı çiçek türünü bir araya getirin ya da tek bir rengin birkaç tonundan oluşan bir buket oluşturun. Hatta içinde hiç çiçek olmayan, sadece çeşitli yeşil otlar ve buğday dallarından oluşan bir gelin çiçeğine derseniz?

İşte En Orijinal Gelin Çiçekleri İçin Hayal Gücünüzü Harekete Geçirecek Birkaç Fikir…

1- Karlar altında bir kış gelini mi olacaksınız? O halde kozalaklardan yapılmış bir aranjman kullanabilirsiniz. Böyle bir gelin çiçeği hem orijinal bir fikir hem de sizi tamamlayacak oldukça şık bir buket.

2- Yine kış aylarında yapılan bir düğün için kızıl gülleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gelin çiçeğinizi canlı çiçekler kullanarak yaptırmayı düşünüyorsanız, seçimlerinizi kendiniz yaparak farklı çiçeklerden orijinal bir gelin buketi yaratabilirsiniz. Fakat canlı çiçek kullanıyorsanız sıra bekleyen gelinlere atmak üzere bir buket daha bulundurmanızda fayda var.

3- Küçük bir detayla fark yaratabilirsiniz. Konseptiniz bir plaj partisi ise canlı çiçek buketinize taşlı deniz yıldızları iliştirebilir, orijinal bir gelin çiçeğine sahip olabilirsiniz.

4- Gösterişi sevmeyen bir gelinseniz üstelik bir bahar düğünü yapıyorsanız gelin çiçeğinizde minik beyaz çiçekleri kullanabilirsiniz. İpek kurdeleler ya da ipler kullanarak orijinal bir gelin çiçeği elde edebilirsiniz.

5- Lale sonsuzluğu sembolize eder. Sonsuz aşkınızın ilk adımlarını birlikte attığınız o özel günde, pembe lalelerden oluşan bir buket tercih edebilir, şıklığınıza farklılık katabilirsiniz.

6- Düğmelerden bir buket en orijinal gelin olmanızı sağlayacaktır. Gelinliğinizi renklendirmek istiyorsanız kendinize özel tasarım bir gelin çiçeği yaptırabilir, sadece gelin çiçeğinizle bile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

7- Yemyeşil bir gelin buketine ne dersiniz? Orijinal fikirlerle diğer gelin adaylarına örnek olmak istiyorsanız dikensiz kaktüslerin kullanıldığı bir aranjman tam size göre.

8- Gelin çiçeğiniz ışıldasın ister misiniz? Taş ve incilerden yapılmış bir buket gösterişinize şıklık katacaktır. Orijinal taşlarla hazırlanmış bir gelin çiçeği elleriniz arasında parlarken ışıldamanızı sağlayacaktır. Fakat gelinliğinizde taş detaylar zaten varsa böyle bir buketten uzak durmanız gerekiyor. Gelinliğinizin işlemeleri yoğunsa sade bir buket kullanmanız şık bir görünüme ulaşabilmeniz için yeterli olacaktır.

9- Farklı türde çiçekler ve kuru otlardan oluşan bu gelin çiçeği ile ekru renkte bir gelinlik tercih edebilir ve muhteşem görünebilirsiniz. Tek yapmanız gereken gelinliğinizin modeline göre çiçeğinizin ebatını organize etmek.

10- Kır düğününüzde tercih edeceğiniz renkli buketler sizi tam bahar havasına sokacak. Turuncu, yeşil ve sarının uyumuyla sade ve bir o kadar da asil bir görünmek mümkün.

11- Ombre güllere ne dersiniz? Son zamanların en başarılı trenlerinden olan ombreler her yerde! Gelin çiçeği tercihinizi bu çiçeklerden yana kullanın ve gelinliğinize stil katın! Ombre çiçeklerin saplarına mısır püskülleri sarıp buketinizi bambaşka hale getirebilirsiniz.

12- Okyanus mavisi gelin çiçekleri son zamanların en trendlerinden! Biraz cesaretle farklı ve bir o kadar da zarif görünebilirsiniz Düğününüz ister açık, ister kapalı mekanda olsun bu çiçekler elinize çok yakışacak. Unutmayın en orijinal gelin çiçeğine sahip olmak için farklılıklara açık olmanız ve cesur olmaktan çekinmemeniz gerekiyor.

13- Top şeklindeki eski tarz buketler canlı çiçeklerle yeniden hayat buluyor. Her renk ve türdeki yuvarlak hatlı gelin çiçeğinizi uzun yeşil otlarla sararak retro bir gelin çiçeği ortaya çıkarabilirsiniz. Saplarına saman ipler dolamayı unutmayın.

14- Ayçiçeklerinden gelin çiçeği olur mu? Hem de en orijinali gelin çiçeği olur. En farklı tercihlerden biri olabilcek bu buketi alternatifleriniz arasına mutlaka ekleyin. Aralarına bahar çiçekleri serpiştiğiniz bu buketle harika düğün fotoğraflarına sahip olabilirsiniz.

15- Buğday dalları ve canlı çiçeklerin uyumuna aşık olmamak mümkün değil. Eğer bir sonbahar ya da kış geliniyseniz hiç düşünmeden listenize bu buketi ekleyin. Soluk renkli çiçekler ve kuru otlarla kombinleyebileceğiniz buğday demeti ile büyüleyici görünebilirsiniz.

16- Şayet düğün planınız yoksa sadece nikah yapmayı planlıyorsanız tamamen kuru ot ve çiçeklerden oluşan farklı bir gelin çiçeği tercih edebilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki kolay deforme olabileceğinden dolayı bu tür buketler uzun süreli kullanım için pek de uygun değil.

Tercihiniz ne olursa olsun o günün sizin için unutulmaz olacağına şüphe yok. Bu yüzden her fikre açık olun, araştırın, danışın ama nasıl görünmek istiyorsanız öyle görünün. Unutmayın ki o gün sizin en mutlu gününüz ve mutluluk her halükarda sizi muhteşem gösterecek.

Bu arada yaratıcı bir fikrim var diyeniniz varsa yorum kısmına fikrinizi yazabilir ve bu heyecanlı yolculuğu tüm okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Mutluluklar, sevgiler!

En Orijinal Gelin Çiçekleri

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!