İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Özel bir düğün konsepti düşünüyorsan tarihi düğün mekanlarını tercih edebilirsin. İstanbul’un harikulade boğaz manzarasına karşı tarihi bir yalıda, İzmir’in Levanten Köşkleri'nde ya da Ankara’nın Cumhuriyet Dönemi Kasrları'nda harika düğünler yapabilirsin. Tarihe tanıklık etmiş mekanlarda çok özel organizasyonlara imza atabilirsin. Genellikle yemekli ve kokteyl seçenekleri bulunan tarihi düğün mekanları fiyatları konsept seçimine göre değişiklik göstermekte. Ortalama 100 TL'den başlayan fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsin.

Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları

Tarihi düğün mekanlarında unutulmaz organizasyonlar seni bekliyor.

Tarihi düğün mekanlarının fiyat aralıkları il il farklılıklar göstermekte. Senin için İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç büyük ilimizin fiyat listelerini düzenledik. Ayrıca yemekli düğün fiyatları ile ortalama fiyat aralıklarını ayrı ayrı belirledik. Yazımızı okumaya devam ederek toplu bir şekilde fiyat analizi yapabilir ya da dilediğin il ve ilçedeki tarihi düğün mekanlarını sitemiz üzerinden inceleyerek karşılaştırma yapabilirsin.

Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları

İl Hafta İçi Hafta Sonu
İstanbul 100 TL 200 TL
Ankara 80 TL 100 TL
İzmir 100 TL 150 TL

*Ortalama fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

İstanbul Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları Ne Kadardan Başlar?

Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’nda tarihi düğün mekanları bulunmakta. Sizler için Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası tarihi düğün mekanları fiyatlarını ayrı ayrı inceleyeceğiz. Avrupa Yakası’nda tarihi düğün mekanlarının fiyatları 50 TL’den başlıyor. Fakat hem kaliteli hizmet hem de uygun fiyat istiyorsan başlangıç kotanı 80 TL olarak belirleyebilirsin. Beşiktaş, Sarıyer ve Fatih bölgesinde 80 TL başlangıç fiyatı ile şık bir hizmet alabilirsin.

Tarihin kokusunu iliklerinize kadar hissedebileceğin Sultan Sarnıç’ta harika bir düğün yapabilirsin. Yine aynı bölgede düğünlerin ortalama fiyatları 100 ila 150 TL arasında değişmekte. Lüks bir hizmet almak istersen 200 ila 400 TL gibi bir rakamı gözden çıkarman gerekiyor. Üst seviyeye hitap eden mekanlar arasında en popüleri ise eşsiz manzarası ve denize sıfır konumu ile Eski Büyükdere İskelesi. Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları Hemen ardından ise Fuat Paşa Yalısı ile Sait Halim Paşa Yalısı geliyor. Anadolu Yakası’na bakacak olursak tarihi düğün mekanlarının kişi başı başlangıç fiyatı 50 TL. Ortalama fiyat ise 50 ila 200 TL arasında değişiyor. Örneğin; Beykoz’da harika bir boğaz manzarasına sahip Hidiv Kasrı’nda 50 TL’den başlayan fiyatlarla şık bir düğün gerçekleştirebiliyorsun. Kadıköy ve Üsküdar bölgelerinde ise düğün fiyatları 150 – 200 TL arasında değişiyor.

Bu fiyat aralığındaki mekanlardan Cemile Sultan Korusu oldukça sık tercih ediliyor. Adile Sultan Sarayı ve The Marmara Esma Sultan Yalısı boğaz manzarasına hakim tarihi konumların en güzelleri arasında yer alıyor. Adalarda düğün yapmak istersen 200 – 300 TL civarında bir fiyat skalası belirleyebilirsin. Çırağan Sarayı, Küçüksü Kasrı, Kız Kulesi ve Ihlamur Kasrı gibi tanınmış isimler ise bu grupta daima başı çekiyor.

İstanbul Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları

Alan Hafta İçi Hafta Sonu
Açık Alan 150 TL 200 TL
Kapalı Alan 200 TL 400 TL

*Ortalama fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Ankara Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları Ne Kadardan Başlar?

Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları Ankara tarihi düğün mekanları fiyat aralığı 80 ila 100 TL arasında değişiyor. Çoğunlukla Altındağ’da bulunan tarihi düğün mekanları Kale bölgesinde yoğunlaşıyor. Altındağ’da Divan Çukurhan gözde tarihi düğün mekanlarından iken; Kale bölgesinde bulunan Zengerpaşa ve Kınacızade Konağı’da en güzel tarihi düğün mekanları arasında yer alıyor. Lüks bir hizmet için ise Keçiören’deki Ihlamur Kasrı tercih ediliyor. Akay’daki CerModern Sanatlar Merkezi ise tarihi düğün mekanlarının en iyi örneklerinden birini oluşturuyor.

Ankara Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları

Alan Hafta İçi Hafta Sonu
Açık Alan 80 TL 100 TL
Kapalı Alan 100 TL 200 TL

*Ortalama fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

İzmir Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları Ne Kadardan Başlar?

Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları İzmir’de tarihi düğün mekanları daha çok Çeşme, Urla ve Alaçatı civarında yoğunluk gösteriyor. Alaçatı’da Afet Hanım Konağı, Urla’da Yorgo Seferis Residence oldukça ünlü. Konak’ta ise Tarihi Havagazı Fabrikası, Varyant Konakları ve L’ Agora Old Town Otel öne çıkıyor. En gözde tarihi düğün mekânı olarak ise Karşıyaka’daki Saime Sultan Yalısı’nı örnek gösterebiliriz. İzmir tarihi düğün mekanları kişi başı başlangıç fiyatı 100 TL’den 400 TL’ye kadar geniş bir fiyat skalasına sahip.

İzmir Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları

Alan Hafta İçi Hafta Sonu
Açık Alan 100 TL 150 TL
Kapalı Alan 150 TL 400 TL

*Ortalama fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Tarihi Düğün Mekanlarının Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları

Menü seçimi ve hizmet içerikleri gibi detaylar, tarihi düğün mekanlarının fiyatları üzerinde belirleyici rol oynuyor.

Gün: Tarihi düğün mekanlarının fiyatları etkinlik gününe göre değişiklik göstermekte. Hafta içi yapacağın etkinlikler için daha uygun fiyatlar öderken, hafta sonu yapacağın etkinler için daha yüksek fiyatlarla karşılaşabilirsin. Ayrıca erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirebilir, düğün mekanını 1 yıl ila 6 ay öncesinden tutarak fiyattan tasarruf sağlayabilirsin.

Menü Seçimi: Etkinliğini fiyatı kişi sayısına bağlı olarak artıp azalacağı gibi yemekli, yemeksiz ya da kokteyl menü tercih etmen ile de bağlantılı olarak değişecektir. Yemekli düğün organizasyonları daha yüksek fiyatlı olacağı gibi kokteyl menü tercih edersen daha uygun fiyatlı bir hizmet alabilirsiniz.

Sunulan Hizmet: Düğün mekanının verdiği hizmete göre de düğün fiyatları değişiyor. Örneğin düğün mekanın mekan süslemesini de ücretin içine dahil ediyor olabileceği gibi ekstra ücret alıyor da olabilir. Bu detayları atlamamam gerekiyor. Hizmetler içinde ses, sahne, ışık, orkestra bulunup bulunmadığını detaylıca sormalısın. Aynı şekilde fotoğrafçı ve kameraman ekibini de özenle ayarlamalısın. Bu hizmetler için dilersen mekanın bünyesindeki ekip kadrosundan faydalanabilir, dilersen dışarıdan bir organizasyon firması ile de anlaşabilirsin. Mekanın kendi yemek menüsünü değerlendirebileceğin gibi yine başka bir catering firması ile de anlaşma yapabilirsin.

Tarihi Düğün Mekanlarında Ne Tür Organizasyonlar Gerçekleştirilir?

Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları

Tarihi düğün mekanları bünyesinde kır düğününden kına gecesine kadar pek çok farklı konseptte organizasyona imza atabilirsin.

Hem açık hem de kapalı davet alanları statüsünde bulunan tarihi düğün mekanlarında birçok farklı konseptte düğün gerçekleştirebilirsin. Örneğin düğününü tarihi bir köşkte yapıyorsan, köşkün bahçesini kır düğünü konsepti ile dekore edebilir harika bir vintage hava yakalayabilirsin. Ya da düğününü Boğaz'da düğün konsepti ile tarihi bir yalıda gerçekleştirebilirsin. Kış düğünleri için yine köşk düğünlerini tercih edebilirsin.

Alternatif seçenekler olarak ise İzmir’deki tarihi Hava Gazı Fabrikası ya da İstanbul’daki tarihi Sarnıç mekanını değerlendirebilirsin. Daha güzel ve spesifik bir fikir istersen dikkatle okumaya devam et çünkü senin için bir önerimiz var; Tarihi düğün mekanınıza uygun konseptte bir yemek menüsü hazırlayabilirsin. Mesela Osmanlı mutfağına ait enfes tatlarla menünü taçlandırabilir, küçük bir sürpriz ile farkınızı ortaya koyabilirsin.

Tarihi Mekanlarda Konseptler

Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları

Beykoz Kundura Fabrikası gibi tarihi yapılarda da düğün daveti düzenleyebilirsin!

Düğünün için tarihi düğün mekanlarını tercih etmeyi planlıyorsan öncelikle konsept seçimine karar vermen gerekiyor. Örneğin Boğaz manzaralı bir düğün organizasyonu istiyorsan yalıda düğün konseptini değerlendirebilirsin. Samimi ve nezih bir düğün planlayanlar için yalıda düğün seçeneği oldukça ideal. Çok sayıda katılımcının olduğu kalabalık bir düğün organizasyonu planlıyorsan saray düğünlerini tercih edebilirsin.

Gösterişli, şık düğünler için Kasr düğünleri seçeneğini değerlendirebilirsin. Bütçeye uygun zarif düğün organizasyonları için ise köşk düğünü tercihi yapabilirsin. Düğün mekanına karar verdikten sonra mekanın iç süslemesi için dilersen mekanın profesyonel sorumlusu ile dilersen de dışarıdan bir düğün organizasyon firması ile anlaşma sağlayabilirsin. Tarzına uygun bir konsept belirlemen sana birçok konudan kolaylık sağlayacaktır. Konsept ile uyumlu bir gelinlik, gelin saçı ve makyajı ile düğününde ışık saçabilirsin. Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları Konsept seçiminden sonraki ikinci önemli karar ise menü seçimidir. Düğün organizasyonunu yemekli, yemeksiz ya da kokteyl olarak düzenleyebilirsin. Kokteyl düğün konseptinde misafirlerine özenle hazırlanmış fresh yiyecek ve içecekler sunabilirsin. Yemekli menü seçenekleri içinde ise başlangıcından ara sıcağına, ana yemeğinden tatlısına kadar birçok çeşit mevcut. Dilersen yemek seçimi ve sunumu için catering firmaları ile anlaşma sağlayabilirsin.

Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları

Şehrinizin en şık tarihi düğün mekanları DüğünYardımcısı.com'da seni bekliyor!

Tarihi düğün mekanında gerçekleştireceğin düğününü yemekli, yemeksiz ya da kokteyl konseptleri ile planlayabilirsin. Çoğunlukla düğün mekanlarında menü tadımı ve menüde değişiklik hizmeti bulunmakta. Mekan dekorasyonu ve konsepte uygun süsleme için mekan bünyesindeki organizasyon sorumlusu hizmetinden yararlanabileceğin gibi dışarıdan bir organizasyon ve catering firması ile de anlaşabilirsin.

Sitemiz üzerinden tarihi düğün mekanlarının yanı sıra düğün organizasyon firmaları ile de iletişime geçebilirsin. Sayfanın üzerindeki “Ücretsiz Teklif Al” butonuna tıklayarak ya da tek bir telefon ile ayrıntılı fiyat listesi talep edebilir, sana özel fiyat tekliflerinden yararlanabilirsin. Düğün Yardımcısı’nın ücretsiz danışmanlık hizmeti ile indirimlerden, özel fırsatlardan, avantajlı paketlerden ve kampanyalardan haberdar olabilirsin.

ARA

Tarihi Düğün Mekanları ve Fiyatları

Şehrindeki en güzel tarihi düğün mekanları, kasırlar ve köşkte düğün fiyatları burada!