İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Açık havada, ferah bir atmosferde düğün gerçekleştirmek isteyen herkes, son derece elit ve şık bir konsept olan havuz başı düğünlerini tercih edebilir! İlkbahar ve yaz aylarında sıklıkla tercih edilen havuz başı düğün mekanları, cıvıl cıvıl havası ve geniş alanları ile beğeni topluyor. Havuz başı düğün salonları fiyatları ortalama kişi başı 35 TL'den başlıyor. Senin için şehir şehir havuzbaşı mekanlarının ortalama fiyatlarını inceledik.

Havuz Başı Düğün Fiyatları

Havuzbaşı Düğün Mekanları Salonları Fiyatları

Havuz başı düğün fiyatları geniş bir yelpazeye sahip. Havuz başı düğün fiyatlarını etkileyen etmenler arasında düğün mekânı seçiminin yanı sıra konsept seçimin de yer alıyor. Mekân seçimini değerlendirecek olursan genel çerçeveden bakıldığında otellerin havuz başı restaurant için ayrılan mekanları, havuz başı düğün salonlarından daha uygun oluyor.

Düğününü hafta sonu mu hafta içi mi yapacağın, ya da kokteyl mi yoksa yemekli havuz başı düğünü mü tercih edeceğin de yine fiyatları değiştirebiliyor. Peki hangi ilde havuz başı düğün ne kadara mal oluyor? Yazımızın devamında bu konuyu senin için ayrıntılı bir şekilde inceledik.

Havuzbaşı Düğün Fiyatları

Mekan Hafta İçi Hafta Sonu
Otel 50 TL 80 TL
Kır Bahçesi 30 TL 50 TL
Kapalı Havuz 35 TL 40 TL

*Ortalama fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

İstanbul’da Havuz Başı Düğün Fiyatları Ne Kadardan Başlar?

Havuzbaşı Düğün Mekanları Salonları Fiyatları

İstanbul’un en gözde havuz başı düğün mekanları Avrupa Yakası’nda Florya sahilinde yer alıyor. Bakırköy Florya sahilinde uygun fiyatlı şık bir havuz başı düğün yapmak istiyorsan, Florya Sosyal Tesisleri’ni tercih edebilirsin. Yine Avrupa Yakası’nda havuz başı düğün mekanlarının yoğunlaştığı bölgelerden bir diğeri ise Bahçelievler. Bahçelievler’in en çok tercih edilen havuz başı düğün mekanları arasında ise Güzel Masal Havuz Başı Düğün Tesisleri yer alıyor.

Anadolu Yakası’nın Ataşehir, Maltepe ve Ümraniye ilçelerinde hemen tüm gelir seviyelerine uygun havuz başı düğün mekanları bulunuyor. Üsküdar’da ise birinci sırayı enfes havuzlu bahçesi ile Cemile Sultan Korusu alıyor.

İstanbul Havuzbaşı Düğün Fiyatları

Bölge Hafta İçi Hafta Sonu
Avrupa Yakası 35 TL 55 TL
Anadolu Yakası 30 TL 50 TL

*Ortalama fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Ankara Havuz Başı Düğün Fiyatları Ne Kadardır?

Havuzbaşı Düğün Mekanları Salonları Fiyatları

Ankara’da havuz başı düğün konsepti ile en çok tercih edilen bölge Gölbaşı oluyor. Gölbaşı bölgesinde her gelir seviyesine hitap eden havuz başı düğün mekanları bulmak mümkün. Kır düğünü ve havuz başı düğün konseptinin birleştirildiği düğün mekanları oldukça yoğun talep görüyor. Eryaman, Etimesgut, Pursaklar, Altındağ, Ulus ve Keçiören bölgelerinde ortalama fiyatlar ile karşılaşabilirsin. Çankaya, Tunalı ve Çayyolu bölgelerine de göz atabilirsin.

Ankara Havuzbaşı Düğün Fiyatları

Bölge Hafta İçi Hafta Sonu
Gölbaşı 45 TL 50 TL
Çankaya 30 TL 50 TL
Yenimahalle 45 TL 50 TL
Etimesgut 35 TL 50 TL

*Ortalama fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir

İzmir Havuz Başı Düğün Fiyat Aralığı Nedir?

Havuzbaşı Düğün Mekanları Salonları Fiyatları

İzmir’in en güzel havuz başı düğün mekanlarının başında Swissotel Büyük Efes geliyor. Kıyı şeridi boyunca güneye doğru ilerlediğimizde Balçova, İnciraltı, Narlıdere, Güzelbahçe ilçelerinde oldukça şık havuz başı düğün mekanları ile karşılaşman mümkün. Gaziemir, Çiğli ve Bornova bölgelerinde olduğu gibi Urla, Çeşme ve Seferihisar bölgesinde de hayalinizdeki havuz başı düğününü gerçekleştirebileceğin birbirinden güzel mekanlar bulunuyor.

İzmir Havuzbaşı Düğün Mekanları Fiyatları

Bölge Hafta İçi Hafta Sonu
Buca 45 TL 50 TL
Balçova 50 TL 70 TL
Narlıdere 50 TL 75 TL
Bornova 50 TL 80 TL

*Ortalama fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Havuz Başı Düğün Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Havuz başı düğün mekanlarının fiyat aralıkları mekanın konumuna, davetli sayısına ve organizasyon türüne göre değişkenlik gösterebiliyor.

  • Mekan seçimi: Havuz başı düğün fiyatları öncelikle mekan seçimine göre belirlenir. Havuz başı düğün mekanları; havuz başı düğün salonları ve otellerin havuz başı restaurant konseptleri olmak üzere başlıca iki kategoriye ayrılır. Otelde havuz başı restaurant konsepti, havuz başı düğün salonları konseptine göre daha uygun fiyatlı olmaktadır.
  • Gün seçimi: İkinci olarak düğününü hafta sonu veya hafta içi yapmana göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Hafta sonu düğün fiyatları daha yüksek iken, hafta içi düğünleri daha uygun fiyatlıdır.

Havuzbaşı Düğün Mekanları Salonları Fiyatları

Havuzbaşı mekanlarda ışıklı dekorlar oldukça şık görünüyor.

  • Menü seçimi: Menü seçimine göre fiyatlar değişkenlik gösterecektir. Düğününü yemekli, yemeksiz ya da kokteyl gibi çeşitli seçenekler ile gerçekleştirebilirsin. Yemekli havuz başı düğün yerine kokteyl havuz başı düğün daha uygun fiyatlı olacaktır. Çünkü kokteyl menüde ana yemek olmamakla birlikte daha çok taze atıştırmalıklara yer verilmektedir. Yemekli menülerde ise başlangıç menüsünden ara sıcaklara, ana yemekten tatlıya kadar ayrıntılı bir mutfak hizmeti sunulmaktadır.

Bütçe: Fiyat seçenekleri anlaştığın mekânın nasıl hizmet verdiğine göre de değişkenlik gösterebilir. Bazı mekanlar sadece mekan hizmeti sunarken bazıları ise yemek ve süsleme dahil hizmet sunmaktadır. Her şey dahil hizmet sunan mekanlar senin için daha uygun fiyatlı olacaktır. Fakat dilersen dışardan organizasyon firması ve catering firması getirterek te bu işi kolaylıkla halledebilirsin. Sitemiz üzerinden havuz başı düğün mekanlarının yanı sıra düğün organizasyon firmalarına ve catering firmalarına da erişim sağlayabilirsiniz.

Havuz Başı Düğünlerde Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Havuzbaşı Düğün Mekanları Salonları Fiyatları

Düğünün ilkbahar ve yaz aylarındaysa havuzbaşı düğün konsepti oldukça doğru bir tercih olacaktır.

  • Mevsim: Havuz başı düğünlerde düğününü hangi mevsimde yapacağın oldukça önemlidir. Havuz başı düğünler için ilkbahar ve yaz ayları oldukça uygundur. Sonbahar ve kış ayları ise risklidir. Bu mevsimlerde havuz başı düğün yapmayı planlıyorsan mutlaka açılır kapanır sistemi olan düğün mekanlarını tercih etmen gerekiyor. Yaz aylarında hava durumu ile alakalı sürprizlerle karşılaşmaman için ise portatif çadır ya da şemsiye kullanan mekanları tercih etmende fayda var.

Havuzbaşı Düğün Mekanları Salonları Fiyatları

  • Konsept: Nasıl bir havuz başı düğün konsepti istediğine karar vermelisin. Sadece havuz başı değil aynı zamanda kır düğünü konsepti ile ilintili bir düğün de istiyor olabilirsiniz. Bu durumda doğanın ve yeşilin içinde yer alan çim taban üzerine kurulmuş havuz başı düğün mekanlarını tercih edebilirsin. Hem deniz manzaralı hem de havuz başı düğün mekanlarından hoşlanıyor olabilirsin. Bu durumda İstanbul’da boğaz manzaralı İzmir’de körfez manzaralı havuz başı düğün mekanlarını tercih edebilirsin. Ankara’da ise göl manzaralı harikulade havuz başı düğün mekanları mevcut.
  • Dekorasyon: Havuz başı düğün mekanlarında süslemelerin sadece masa ve sandalyelerde sınırlı kalmasını değil havuzun da süslenmesini talep edebilirsin. Dilersen havuzun nilüfer çiçekleri ya da ışıl ışıl yanarak ortama büyülü bir hava katan sus üzerinde yüzen mumlarla da süslenmesini isteyebilirsin. Havuzun üzerini yüzen balon kalpler ve kocaman balonlardan oluşan baş harflerinin yer aldığı bir tasarım ile de süsleyebilirsin.

Havuzbaşı Düğün Mekanları Salonları Fiyatları

Şehrindeki en iyi düğün mekanları DüğünYardımcısı.com sayfalarında seni bekliyor.

Evinin rahatlığında mekan mekan yorulmadan en iyi havuz başı düğün mekanlarından ücretsiz fiyat teklifleri alabilir, fotoğraf ve yorumlarını inceleyebilirsin. Mekanlar hakkında detaylı bilgi ve düğün paketleri için organizasyon planlama ekibimizle iletişime geçebilir, organizasyon ayrıntılarınızı ileterek size özel fırsatlardan yararlanabilirsin. Şimdiden tüm çiftlerimize mutlulukları dileriz!

ARA

Havuz Başı Düğün Mekanları Fiyatları

Havuz başı düğün salonları, otelde havuzlu düğün fiyatları ve şehrinin en şık mekanları burada!