İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Düğün salonları, çiftlerin en çok tercih ettiği düğün mekanları arasında yer alıyor. Şık mimarileri, özenle hazırlanmış süslemeleri ve seçkin hizmetleri ile her bütçeye uygun düğün fiyatları sunuyor.

Düğün salonu fiyatları genel itibariyle düzenlenecek organizasyon türüne ve davetli sayısına göre değişkenlik gösterebiliyor. Düğün salonları, farklı konseptlere uygun alanları da bünyesinde barındırıyor. Çoğunlukla kapalı mekan alternatifi sunan düğün salonlarının kır bahçesi ve havuz başı gibi seçenekleri de bulunuyor. Peki düğün salonu fiyatları ne kadardan başlıyor? Düğün salonlarında ne tür organizasyonlar düzenlenebiliyor? Düğün paketleri içerisinde ne tür hizmetler bulunuyor? Gelin, hep birlikte düğün salonlarına dair merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlayalım!

Düğün Salonları Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Uygun Düğün Salonları Fiyatları ve Paketleri Ne Kadardan Başlıyor Düğün salonu fiyatları belirlenirken öncelikli olarak düzenleyeceğiniz organizasyonun çeşidi göz önünde bulunduruluyor. Her şey dahil düğün organizasyonu paketlerinin kişi başı başlangıç fiyatları biraz daha yüksekken, kokteyl düzeninde nişan organizasyonlarında daha uygun fiyatlı paket seçenekleri yer alıyor.

Düğün salonu fiyatlarına etki eden kalemlerden bir tanesi de davetli sayısı olarak öne çıkıyor. Kalabalık organizasyonlarınızda paket içeriklerinde başlangıç fiyatları biraz daha yüksekken, samimi davetlerinizde çok daha uygun fiyat seçenekleri ile karşılaşabiliyorsunuz.

Düğün salonu fiyatlarını belirleyen unsurlar arasında düğün paketlerinin içerikleri de bulunuyor. Düğün paketi içerisinde bulunan hizmetler ne kadar kapsamlı olursa, kişi başı başlangıç fiyatları da buna bağlı olarak artıyor. Düğün paketleri genel itibariyle standart ve her şey dahil olarak ikiye ayrılıyor:

Standart Düğün Paketleri:

 • Salon Kiralama
 • Masa – sandalye - mekan süsleme
 • Düğün pastası
 • İçecek ikramı
 • Ses, ışık ve orkestra hizmeti
 • Otopark

Her Şey Dahil Düğün Paketleri:

 • Salon Kiralama
 • Özel mekan dekorasyonu
 • Düğün pastası
 • Yemek / kokteyl menüleri
 • Kişiye özel menü seçeneği
 • Alkollü / alkolsüz içecek ikramı
 • Organizasyon sorumlusu
 • Ses, ışık, orkestra hizmeti
 • After party
 • Otopark / Vale
 • Misafir servisi

Düğün Salonu Fiyatları ve Paketleri Düğün salonu fiyatlandırmalarında mekanın konumu da oldukça önemli bir rol oynuyor. İzmir'de Buca, Ankara'da Keçiören, İstanbul'da Avcılar gibi bölgelerde bulunan düğün salonları, diğer ilçelere göre daha fazla rağbet gördüğünden paket başlangıç fiyatları da buna oranla daha düşük.

Düğün salonları fiyatları belirlenirken öne çıkan konulardan bir diğeri de organizasyonun içeriği oluyor. Yemekli düğün organizasyonları menü içeriğine göre yüksek fiyatlar ile sunulurken, kokteyl ve ikramlı düğünler ise daha uygun başlangıç fiyatları sunuyor. Peki ülkemiz genelinde düğün salonları fiyatları ne kadardan başlıyor?

Bölge Bölge Düğün Salonu Fiyatları Listesi (2020)

Bölge Hafta İçi Hafta Sonu
İstanbul 20 TL 40 TL
Ankara 10 TL 35 TL
İzmir 10 TL 30 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

İzmir Düğün Salonları Fiyatları (2020)

İzmir Düğün Salonu Fiyatları ve En Uygun Paketleri İzmir düğün salonları, birbirinden şık tasarımları ve avantajlı düğün paketleri ile çiftlerin yoğun ilgisini görüyor. İzmir düğün salonu fiyatları kişi başı 10 TL'den başlayıp davetin içeriğine göre 100 TL'ye  kadar ulaşabiliyor. Nişan töreni, kına gecesi gibi organizasyonlarda daha uygun fiyat seçenekleri sunulurken, 300'den az kişinin katıldığı düğün organizasyonlarında kişi başı fiyatlarda artış görülebiliyor. Davetli sayısı arttıkça kişi başı fiyatlar azalıyor.

İzmir genelinde düğün salonları yemekli organizasyonlarda paket başlangıç fiyatlarını yüksek tutarken, her şey dahil organizasyon düzenlemek isteyen çiftlere özel oldukça cazip seçenekler de sunuyor.

İzmir düğün salonları Buca, Çiğli ve Bornova çevrelerinde oldukça yoğun olarak bulunuyor. Çiftlere açık ve kapalı düğün salonu imkanı sunan mekanlar Kaynaklar ve Çiçekliköy bölgelerinde yer alıyor. İzmir’de düğün salonu fiyatları ise ortalama olarak şu şekilde:

İzmir Düğün Salonu Fiyatları Listesi (2020)

İlçeler Hafta İçi Hafta Sonu
Bayraklı 10 TL 30 TL
Bornova 10 TL 30 TL
Buca 10 TL 30 TL
Gaziemir 10 TL 30 TL
Karşıyaka 10 TL 30 TL
Kemalpaşa 10 TL 30 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

İstanbul Düğün Salonu Fiyatları (2020)

İstanbul Düğün Salonu Fiyatları ve En Uygun Paketleri İstanbul, hem Anadolu Yakası hem de Avrupa Yakası’nda birbirinden şık düğün salonlarını barındırıyor. İstanbul'da düğün salonu fiyatları kişi başı;

 • Avrupa Yakası'nda 10 TL'den başlayıp 80 TL'ye kadar çıkabiliyor
 • Anadolu Yakası'nda 15 TL'den başlayıp 75 TL arasında değişiyor.

İstanbul düğün salonlarında fiyatlar genellikle organizasyonun türüne belirleniyor. Düğün salonu bünyesinde her şey dahil bir düğün organizasyonu düzenleyecekseniz, paket başlangıç fiyatlarında artış görebilirsiniz. Kına organizasyonu düzenleyecek ve yalnızca ikram hizmeti alacaksanız çok daha uygun fiyatlar sizleri bekliyor.

Avrupa Yakası'nda uygun fiyatlı düğün salonları Fatih, Avcılar, Esenler, Bağcılar, Bayrampaşa, Esenyurt, Bakırköy bölgelerinde yer alıyor.

Anadolu Yakası'nda uygun fiyatlı düğün salonları Ümraniye, Ataşehir, Maltepe, Pendik, Kartal, Sultanbeyli, Üsküdar, Beykoz, Kadıköy bölgelerinde yer alıyor. Tuzla bölgesinde yaşayanlar Gebze / Kocaeli bölgesini de tercih ediyor.

İstanbul düğün salonları zengin düğün paketi içerikleriyle de beğeni topluyor. Süslemeden organizasyona, orkestradan otopark hizmetine kadar pek çok avantajlı düğün paketleri sizleri bekliyor. İstanbul düğün salonları paket başlangıç fiyatları ise şu şekilde:

Avrupa Yakası Düğün Salonu Fiyatları Listesi (2020)

İlçeler Hafta İçi Hafta Sonu
Avcılar 10 TL 30 TL
Fatih 10 TL 30 TL
Bağcılar 30 TL 50 TL
Bahçelievler 10 TL 50 TL
Beylikdüzü 10 TL 25 TL
Esenyurt 10 TL 30 TL
Levent 30 TL 50 TL
Bayrampaşa 30 TL 50 TL
Esenler 20 TL 30 TL
Beşiktaş 25 TL 40 TL
Şişli 40 TL 60 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir. İlçelere tıklayarak düğün salonu listelerine ulaşabilirsiniz.

Anadolu Yakası Düğün Salonu Fiyatları Listesi (2020)

İlçeler Hafta İçi Hafta Sonu
Ataşehir 15 TL 35 TL
Beykoz 30 TL 75 TL
Gebze 10 TL 30 TL
Kadıköy 45 TL 60 TL
Kartal 25 TL 40 TL
Maltepe 30 TL 60 TL
Pendik 20 TL 45 TL
Sultanbeyli 10 TL 30 TL
Ümraniye 10 TL 30 TL
Üsküdar 10 TL 30 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Ankara Düğün Salonu Fiyatları (2020)

Ankara Düğün Salonu Fiyatları ve En Uygun Paketleri Ankara düğün salonları açısından oldukça zengin bir şehrimiz olarak öne çıkıyor. Kış aylarının oldukça soğuk geçtiği Ankara’da salon düğünü konsepti oldukça ilgi görüyor.

Ankara düğün salonları fiyatları kişi başı 15 TL ve  75 TL arasında düğün paketi içeriklerine göre değişiyor. Çoğu düğün salonu organizasyon hizmeti de dahil olmak üzere gelin arabası ve gelin saçı hizmetlerini düğün paketine ek olarak sunuyor.

Ankara'da düğün salonları nerede yer alıyor? Ankara’da düğün salonları yoğunlukla Altındağ, Çankaya ve Yenimahalle çevrelerinde konumlanıyor. Şık dekorasyonları ile ilgi çeken Ankara düğün salonları yemekli düğün organizasyonlarına özel sundukları lezzetli menüleri ile de çiftlerin beğenisini topluyor. Peki Ankara’da düğün salonu fiyatları ne kadardan başlıyor?

Ankara Düğün Salonu Fiyatları Listesi (2020)

İlçeler Hafta İçi Hafta Sonu
Çankaya 10 TL 30 TL
Etimesgut 20 TL 40 TL
Gölbaşı 20 TL 50 TL
Keçiören 15 TL 45 TL
Mamak 15 TL 45 TL
Sincan 10 TL 30 TL
Pursaklar 10 TL 25 TL
Yenimahalle 15 TL 35 TL
Altındağ 20 TL 40 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Düğün Paketine Dahil Hizmetler Nelerdir?

Uygun Düğün Salonu Paketi ve Fiyatları Düğün salonları, düğün paketlerine dahil olarak birbirinden ayrıcalıklı hizmetler sunuyor. Düğün paketleri fiyatları da doğal olarak hizmet içeriklerine göre belirleniyor. Paket içeriklerinde çeşitli ikram ve süsleme seçeneklerinden servis ve organizasyon sorumlusu hizmetlerine kadar pek çok detay yer alıyor. Pakete dahil olarak sunulan hizmetler arasında yer alan video kaydı ve düğün fotoğrafçısı hizmetleri ile hayatınızın en özel günlerinden birini unutulmaz kılabiliyorsunuz.

Düğün ve davet organizasyonlarının olmazsa olmazları arasında yer alan iyi bir düğün orkestrası ile oldukça eğlenceli bir davete imza atabilirsiniz. Ayrıca yine düğün paketlerine dahil olarak sağlanan pasta ve meşrubat ikramlarını da değerlendirebilirsiniz. Yemekli veya kokteyl düğün paketlerini de inceleyebilirsiniz.

Yemekli Düğün Organizasyonu

Düğün salonları bünyesinde yemekli düğün ve davetler düzenleyebilirsiniz. Ülkemiz genelinde çoğu düğün salonu yemek servisi imkanı sağlıyor. Hatta pek çok düğün salonunda da menülerin hazırlanması ve sunumu için alanında uzman şefler görev alıyor. Yemekli düğün salonu fiyatları 60 TL'den başlayıp menülerin içeriklerine ve davetli sayısına göre değişkenlik gösterebiliyor. Standart ve fix menü fiyatları daha uygun civarlarda seyrederken; kişiye özel menü seçeneklerinde fiyatlarda artış görülebiliyor.

Çoğu düğün salonu, özel menü taleplerinizi karşılayabiliyor. Vejetaryen, vegan, diyabet, kosher ve çocuklara özel gibi farklı menü seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Peki yemekli düğün fiyatları ne kadardan başlıyor?

Yemekli Düğün Fiyatları Listesi

Bölge Yemekli Menü Fiyatı
İstanbul 70 TL
Ankara 55 TL
İzmir 60 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Kokteyl Düğün Organizasyonu

Düğün salonları, kokteyl düzeninde organizasyon planlayan çiftler için de birbirinden cazip paketler sunuyor. Kokteyl düğün organizasyonlarında davetinize özel olarak atıştırmalık ve içecek ikramları sunuluyor. İkramlık seçenekleri içerisinde kanepeler ve börek çeşitleri gibi sunumlar bulunurken, nişan ve kına gecesi organizasyonlarınıza özel olarak kuru pasta ve alternatif meşrubat seçenekleri sunuyor.

Pek çok farklı çeşitte hazırlanan kokteyl menülerinden size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bazı düğün salonlarında kokteyl menü içeriklerini kendiniz belirleyebilirsiniz. Davetleriniz öncesinde menüleri tadabilir, dilerseniz içeriklerinde değişiklik talep edebilirsiniz. Kokteyl düğün fiyatları da ortalama olarak şu şekilde:

Kokteyl Düğün Fiyatları Listesi

Bölge Kokteyl Menü
İstanbul 40 TL
Ankara 35 TL
İzmir 35 TL

*Ortalama kişi başı fiyatlardır. Hizmet içeriklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Düğün Salonlarında Hangi Organizasyonlar Düzenleniyor?

Uygun Fiyatlı Düğün Organizasyonu Düğün salonları, neredeyse tüm özel gün ve davetleriniz için kiralama hizmeti veriyor. Salonlarda düğün organizasyonlarınıza ek olarak kına gecesi, nişan, sünnet düğünü, mezuniyet, baby shower partisi ve bayi toplantıları gibi pek çok farklı türde etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. Düzenleyeceğiniz davetin türüne göre hazırlanan paket alternatifleri ile oldukça uygun fiyatlara unutulmaz bir geceye imza atabilirsiniz.

Düğün salonları, salon dekorasyonunu organizasyon türünüze göre hazırlayabiliyor. Konsept bir davet düzenliyorsanız, şuradaki organizasyon firmaları ile iletişime geçerek mekan dekorasyonu ile ilgili taleplerinizi iletebilirsiniz. Peki düğün salonları bünyesinde düğüne ek olarak hangi davet türleri düzenleniyor? İşte en çok düzenlenen üç organizasyon!

Kına Gecesi Mekanları

Kına Gecesi Mekanları, Paketleri, En Uygun Fiyatları Düğün salonları bünyesinde kına gecesi organizasyonlarınızı düzenleyebilirsiniz. Diğer davet türlerine göre planlama ve dekorasyon konusunda çok daha fazla özen gösteren çoğu düğün salonu,  bu davet türüne özel kına paketi seçenekleri sunuyor. Kına paketleri içerisinde kına tahtı, kına ekibi ve kına aksesuarları gibi pek çok ek hizmet bulunuyor.

Düğün salonu kına paketi fiyatları, paket içeriklerine göre belirleniyor. Kına organizasyonları günümüzde oldukça rağbet gördüğü için mekanlar en iyi içerikleri en uygun fiyatlardan sunmak için birbiriyle yarışıyorlar.

Kına gecesi mekanları listesi için tık tık!

Söz ve Nişan Mekanları

Nişan mekanları Fiyatları ve Paketleri Düğün salonları bünyesinde en çok düzenlenen organizasyonlardan bir tanesi de nişan organizasyonu olarak öne çıkıyor. Nişan organizasyonunuza özel olarak hazırlanan pek çok paket seçeneği bulunuyor. Düğün salonu nişan fiyatları çoğu salonda uygun paket ve fiyat seçenekleri ile sunuluyor.

Bazı düğün salonları nişan paketlerine ek olarak ikramlık ve hediyelik seçenekleri de hazırlıyor. Evliliğe atılan ilk adım olan nişan organizasyonunuzda mekan tercihinizi düğün salonlarından yana kullanabilirsiniz.

Nişan hakkında çok daha fazlası için buraya!

Sünnet Düğünü Mekanları

Sünnet Düğünü Mekanlarından Teklif Almak için Tıkla Düğün salonlarında en çok düzenlenen organizasyon türlerinde biri de sünnet düğünleri olarak öne çıkıyor. Sünnet düğünü organizasyonlarında farklı paket alternatifleri sunan düğün salonları, paket fiyatlarını da davetin içeriğine göre belirliyor. Yemekli sünnet düğünü mekanları fix menü ve ikramlı davet seçenekleriyle uygun fiyata organizasyon imkanı sunuyor. Sünnet süsleme ve dekorasyonları da paket içeriklerine ek olarak sunulan hizmetler arasında yer alıyor. En iyi düğün salonları DüğünYardımcısı.com’da sizleri bekliyor!

Düğün salonları, hazırladığı birbirinden avantajlı paketleri ve davetinize özel olarak hazırlanan dekorasyonları ile her yıl onlarca çiftin mutluluğuna ev sahipliği yapıyor. Düğün sezonlarında salonlar fazlasıyla rağbet gördüğü için en az 6 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Düğün salonlarında farklı davet türlerinizi rahatlıkla hayata geçirebilirsiniz. Şehrinizdeki en iyi düğün salonlarını da DüğünYardımcısı.com’da bulabilirsiniz. Evinizin rahatlığında düğün salonlarının fotoğraf ve yorumlarını inceleyebilir, ücretsiz olarak fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Süsleme ve planlama gibi konularda profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyarsanız, yine sayfalarımız üzerinden organizasyon firmaları ile iletişime geçebilirsiniz. Şimdiden tüm çiftlerimize mutluluklar dileriz!

En Çok Aranan Düğün Salonu İsimleri

 • İstanbul: Altınsaray, Asmina, Beyaz Çırağan, Beyazgül, Can, Cem, Cennet, Çağlayan, Çamlıca, Damla, Destan, Dostlar, Ekin, Ekol, Elisa, Elmira, Ezgi, Figaro, Gala, Güzel Masal, Halay, Hanedan, Hayal, Hot, Işılay, Işıldak, İlhan, İnci, Kardelen, Kent, Klas, Koç, Kral Dügün Salonu, Labella, Laila, Lemar, Liva, Mega, Mert, Mutlu, Nasırlılar, Nazar, Neşe, Nirvana, Nokta, Olimpik, Örnek, Öz Paşabahçe, Özlem, Özsaray, Prenses, Royal Içerenköy, Royal Kartal, Safir, Sahra, Semazen, Star, Şark, Şelale, Şölen, Taç, Teras, Turkuaz, Uğur, Umut, Umut 6, Uzunlar, Ümraniye Prenses, Valentine, Vals, Venedik, Ventana, Violet, Vizyon, Yeşilpınar, Yıldızlar, Yuvam, Zeno, Zeray, Zettina, Zigana, Zümray
 • Ankara: Aina, Akalın, Altınpark, Asrı Saadet, Beyzade, Bianca, Botanik, Cevahir, Gökkuşağı, Grand Park, Harikalar Diyarı, İncek Arena, İremce, La Mode, Lale, Lalezar, Masal, Metromall, Mira, Nihavent, Orkide, Osmanlı, Palmiye, Pamuk Center, Paris, Pembe Köşk, Riva, Royal, Royal Palmiye, Rüya, Saltanat, Saray, Şahane, Şahhane, Şahsenem, Şentepe, Tebessüm, Tektaş, Tuana, Tuğra Tepe, Twins, Üçler, Vela, Yağmur, Yıldız, Yıldız Park, Yılmazlar, Zerafet
 • İzmir: Alyans, Beyaz İnci, Beyaz Saray, Concorde, İmza, Pırlanta, Sahra Sultan
 • Antalya: Cikcilli, Flora, Köşk, Moda, Ostima, Özler, Poyraz, Ramara, Sine
 • Bursa: Akasya, Armoni, Atalay, Bursa Gold, Çağrı, Çalışkan, Çınar, Çırağan Bursa, Elegans, Favori, Gold, Hanzade, İpek, Kervan, Nilüfer, Oksijen, Piramit, Rüya Park, Sultan, Uğurlu, Yakamoz, Yıldırım, Zas
 • Denizli: Beyaz Inci, Deda, Harmony, Şehzade
 • Diyarbakır: Diyarbakır Alyans, Diyarbakır Güneş, Zana
 • Eskişehir: Has Plaza, Ilk Adım, Nazar Boncuğu, Vatan
 • Kayseri: Çırağan, Diva, Dorse, Flamingo, Florya, Gezegen, İdeal, Nişantaşı Kayseri, Okyanus, Venüs
 • Kocaeli: Beyaz Köşk, Elmas, Tanyıldız
 • Konya: Beril, Elit, Mavera, Öncü, Türkmenoğlu, Yeşil Vadi, Zirve
 • Kütahya: Hanzade
 • Osmaniye: Gala
 • Sakarya: Can Sakarya, Mutlu, Şaheser, Yeşilyurtcan Sakarya, Mutlu, Şaheser, Yeşilyurt
 • Çorlu: Gold
 • Uşak: Karakuş
ARA

Düğün Salonları ve Fiyatları

Düğün salonları ve 2020 fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz. İstanbul, Ankara ve İzmir'de beğendiklerinizden teklif alabilir, yorumlarını okuyabilir, en uygun düğün salonu fiyatına buradan ulaşabilirsiniz.