Mevsimlere Göre Gelin Çiçeği Önerileri

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz gelinliğiniz için tamamlayıcı unsurları düşünme vakti geldi. Gelinliğiniz hazır ve şimdi de sıra gelin çiçeği nasıl olacağında. İşte bu noktada durup, detaylıca düşünmekte fayda var. Sonuçta, düğün sonrası güzel çiçeğiniz bir başka genç kızın umudu olmak için onun kollarında olacak. Böylesine anlamlı ve iyi bir niyet için saklanacak olan çiçeğinize, siz de farklı anlamlar yüklemekte  haklısınız.

Gelinliğiniz ile birlikte uyum içerisinde olacak olan buketinizi seçerken mevsim çiçeklerinden olmasına da dikkat edin. Mevsiminde yetişen ve mis gibi kokan taze çiçeklerden bir buket sahibi olmak sizi de özel hissettirecektir. Düğününüz boyunca sizi kokusuyla hoşnut edecek olan bu buket, hayatınız boyunca hatırlayacağınız bir koku olacaktır. O kokuyu duyumsadığınız an ise hayatınızın en güzel günlerinden biri hafızanızda canlanacaktır.  Bizler, sizin için dört mevsimi de ele alarak işinizi kolaylaştırmak istedik.  Ve de mevsimine göre gelin çiçeği  önerilerinde bulunduk.

Sonbahar Düğünleri İçin Gelin Çiçeği Önerileri

Düğününüz sonbaharda  ve kapalı bir mekanda olacak diye karalar bağlamanıza elbet gerek yok. Sonbaharın da kendi içinde bir ahengi ve süreci var. Yaz aylarının renkli ve güneşli havasından sonra, sonbahara giriş yapmamız, her ne kadar ruh halimizi yeni bir mevsime adapte etmeye çalışsa da harika bir düğün insanları bu mevsime daha çabuk hazırlayan bir unsur haline gelebilir. Sonbaharda gerçekleşecek bir düğünde,  gelinliğinizden ödün vermeye gerek yoktur, çünkü zaten kapalı alanda olacaksınızdır. Mevsimine göre seçecek olduğunuz çiçeğiniz düğününüze ve size renk katsın isterseniz eğer,  tercihinizi lisyantus, sümbül, ortanca ve kasımpatıdan yana kullanabilirsiniz. Ayrıca bizden söylemesi, buketinizi farklılaştırmak adına aralarına serpiştirilmiş olan kuru dallar ve kozalaklarla da ilginç bir aranjman elde edebilirsiniz.

Kış Düğünleri İçin Gelin Çiçeği Önerileri

Düğün temanızı ve gelinliğinizi tamamlayacağınız buketiniz için kış ayı, diğer mevsimlere göre daha az çiçek veriyor olsa da en özel ve en narin çiçekler ile bu ayda karşılaşacaksınız. Öreneğin, karların içinden yükselen kardelenler  hem günün anlamına hem de size çok yakışacağından emin olabilirsiniz. Atatürk çiçeği, siklamen, açelya ve şebboy çiçeklerle buketinize istediğiniz rengi verebiliriniz. Ayrıca, yine buketinizin içine serpiştirilmiş olan kuru çiçeklerle de aranjmanınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

İlkbahar Düğünleri İçin Gelin Çiçeği Önerileri

İlkbaharın çoşkusu, doğanın yenilenmesi ile birlikte bizlere harika ortamlar sunuyor. Adı gibi her bir şeyin ilki olarak, bize de yeniden hayat veriyor. İlkbahar ayında programlanmış bir düğünün duygusu da çok daha farklı oluyor.

İlkbahar ayında gelin olacaklar için birbirinden güzel, renkli ve mis kokulu çiçekler buket olmak için sırada bekliyor. Lale, yasemin, zambak, nergis ve kamelya bu sezonun gözde çiçekleri. Yasemin gibi narin, kamelya gibi çoşkulu, zambak gibi gösterişli ve lale kadar zarif bir buket hayal edin. Seçim sizin!

Yaz Düğünleri İçin Gelin Çiçeği Önerileri

Yaz aylarının enerjisi diğer mevsimlere göre oldukça fazla. Bu aylarda yetişen mevsim çiçekleri, alternatifleri ile sizi tatmin edebilir. Düğün mekanınız ya da gelinliğiniz nasıl olursa olsun, size yakışacak bir buket çiçeği yaz ayında mutlaka bulabilirsiniz. Havuz başı düğünler her zaman bir tık daha gösterişli olacağından orkidelerle süslenmiş bir buket çiçek, hem sizinle hem de ortamla oldukça uyumlu olacaktır. Kır düğünleri her zaman için daha doğal ve naif olduğundan, bir demet papatya bu düğün konseptine yakışan en güzel çiçektir. Bunun dışında; Lavanta, Krizantem, Hanımeli ve Manolya da kır düğünleri için iyi bir aranjman. Düğününüz kumsalda, güneş batarken ve gün yakamozu çağırırken gerçekleşecekse eğer; deniz yıldızlarından ve deniz kabuklarından oluşturulmuş bir aranjman da sizi mutlu edebilir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!