Gelin Çiçeği Malzemeleri ve Seçimi

Çiftlerin ömürleri boyunca hatırlayacakları, her detayı en ince ayrıntısına kadar düşündükleri düğünlerde gelin çiçeğinin ayrı bir yeri var. Gelin çiçeği özellikle gelin hanım için özel bir anlama sahip…

Gelin çiçeği, geçmişten günümüze kadar gelen, gelinin zarafetini tamamlayan ve gelin için vazgeçilmez bir aksesuar. Çiçeğini kendileri yapmak isteyenler için gelin çiçeği malzemeleri de bu yüzden büyük önem teşkil ediyor. Ayrıca gelin çiçeği, düğünün sonunda kadınlar için ayrı bir anlam ifade ettiğinden, konu üzerinde enine boyuna düşünüp karar vermek, gecenin şıklığını artırmak için çok önemli.

Gelin için vazgeçilmez bir tamamlayıcı aksesuar olan gelin çiçeği, tercihe göre profesyonel yardım alarak temin edilebilir. Gelinlikle uyumlu bir gelin çiçeğine sahip olmak için gelinliğin yapılmış olduğu kumaş türünden bir örnek veya gelinliğin fotoğrafı kullanılabilir. Fakat bu işi yardım almadan da başarabilmeniz mümkün. Evde, kendi gelin çiçeğinizi, gelinliğinize uygun şekilde tasarlayıp yapabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeler, çeşitli renklerde tüller, kurdele ve taşlardır. Bunun yanı sıra makas, yan keski, silikon tabancası da kesme ve birleştirme işlemleri için kullanımında fayda olan malzemeler.

Gelin çiçeğini seçerken veya tasarlayıp yaparken dikkat edilmesi gereken detaylar, sadece şıklık ve güzel bir görünüm değil elbette. Birçok değişkene sahip olan gelin çiçeği tercihinde, şık görünmek uğruna, çiftlerin en özel anlarında kendilerini rahatsız hissetmelerine imkan verecek her türlü ihtimalden uzak durmakta fayda var. Bu ihtimalleri ortadan kaldırmak için birkaç küçük ama etkili noktaya değinmek doğru olacaktır…

· Seçilen çiçek mevsim şartlarına uygun ve taze olmalı. Tazelik çok önemli. Zira çiçeğiniz ne kadar şık olursa olsun, taze değilse, rahatsız edici bir görüntüsü olacağı kesin.

· Gelin buketi, gelinin rahat taşıyabileceği ağırlıkta ve büyüklükte olmalı. Bu gelinin kolunun yorulmaması açısından büyük öneme sahip bir detay.

· Yapılan gelin çiçeğinin tutulacağı yer gelinin avuç içinden büyük olmamalı. Ergonomik olarak taşımayı kolaylaştıracak bu detay, gelinin kendini daha rahat hissetmesini sağlayacaktır.

Bu küçük ama etkili maddelerden sonra daha çok görünüş ile alakalı değişkenlere değinelim…

· Kabarık gelinlik modelleri tercih edecekseniz, buketiniz bol çiçekli olsun. Dar gelinliklerde ise az çiçek tercih etmek gerekiyor.

· Gelinliğinizin rengi ile kontrast oluşturacak tonlarda çiçekler daha çok dikkat çekiyor.

· Buketinizde yer alan çiçeklerden duvağınızda da olması, daha şık bir görüntü oluşturabilir.

· Mekan konsepti ve damat adayının kıyafeti de buket seçiminde mutlaka göz önüne alınmalı. Bu özel gecede uyum her şeyden önemli.

· Uzun boylu gelinler tüllü, sarkan ve dökümlü buketleri, kısa boylu gelinler ise küçük, toplu ve yuvarlak buketleri tercih edebilir.

· Kısa boylu gelinler daha yuvarlak buketleri, uzun boylu gelinler ise daha dökümlü buketleri seçerlerse kendilerini daha rahat hissedeceklerdir.

Evet, artık gelin çiçeği hakkında yeterli bilgiye sahipsiniz. Tercihinizi yaparken bu bilgileri kullanmak, ömrünüz boyunca unutamayacağınız gecenin, her anlamda mükemmel olması açısından faydalı olacaktır…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!