Damatlık Kiralama Alternatifleri

Damatlar için en büyük stres kaynaklarından biri de damatlık seçimi ve bu damatlığa ayrılacak bütçedir. Çoğu erkek hayatında bir daha giymeyeceği bir kıyafet için yüksek meblağlar ödemeyi bir külfet olarak görür. Damatlık kiralanabilen bir kıyafet olduğu için bu yolu denemek isteyen erkeklere hak vermemek elde değil. Klasik bir takım elbiseden ziyade daha gösterişli bir damatlık isteyen ama bunu hayatlarında sadece bir kere kullanacaklarını bilen erkekler için damatlık kiralamak, hayat kurtaracak bir alternatif. Damatlık kiralama, böyle düşünen erkeklerin gayet gönül rahatlığıyla başvuracakları bir yöntem. Sizin için damatlık kiralayabileceğiniz firmaları ve iletişim bilgilerini bir araya getirdik;

Sihirli Sandık – Horozlu Smokin

Uzun yıllardır hizmet veren Sihirli Sandık – Horozlu Smokin, İstanbul Beyoğlu’ndaki mağazası ile kalitenin merkezi konumundadır. Şehrin en eski kostüm kiralama yerlerinden biri olduğu için gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. Özellikle konsept düğün belirleyen ve farklı bir damatlık kiralamak isteyenler için 50, 70 ve 80’li yılların dönem kostümleri de bulunuyor. Smokin, frak, bonjur ve İstanbulin çeşitlerinden düğün konseptinize uygun olan birini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz dönemin kıyafetini tamamlayan aksesuarları da buradan temin edebilirsiniz.

 

London Smokin

Mesleğini, dededen kalma bir miras olarak adlandıran terzi Arman Sevil’in ortağı olduğu bir iş yeri London Smokin. Kendilerini erkek modasının yeni adı olarak tanımlıyorlar. Kişiye özel damatlık dikiminde kaliteden ödün vermemek adına özellikle İngiliz ve İtalyan kumaşlarını tercih ediyorlar. Sevil’in iş yeri İstanbul Harbiye’de. Bugüne kadar birçok siyasetçi ve ünlünün uğrak noktası olan London Smokin, yurt dışına da damatlık kiralama olanağı sunuyor. Bu aşamada müşterilerinin beden ölçülerini alarak, dikimi tamamlıyor ve kargo aracılığıyla gönderimini sağlıyor.

 

Suare By Muzaffer Çaha

Türkiye’nin en önemli erkek giyim sanatçısı unvanıyla bilinen Muzaffer Çaha İstanbul Gümüşsuyu’ndaki moda evi ile hizmet sunuyor. Damatlık kiralamada üstün bir marka olan Suare’de smokinin dışında gece ceketleri bulabilmeniz de mümkün. Damatlık kiralamak istiyorsanız ancak ne aradığınızdan emin değilseniz Suare’nin rehberliğinde beklediğinizden de fazlasını bulabilir, şık ve kaliteli bir hava yakalayabilirsiniz. Beden ölçülerinize en uygun, standartların dışında çarpıcı tarzda bir damatlığa kavuşabilirsiniz. Ayrıca, ayakkabı, yelek, fular, mendil, kol düğmeleri, kuşak, papyon, çorap, kravat gibi tamamlayıcı aksesuarlarla tüm dikkatleri üzerinize çekecek şık bir görünüm kazanırsınız. Damatlığa uygun bu aksesuarlar ile modern bir çizgi yakalayacağınızdan emin olabilirsiniz. Damatlığınızı burada diktirmeye karar verirseniz, Çaha’nın imzasını taşıyacak olan bu özel tasarım damatlık teslim edilinceye kadar, damatlığın son hali sizin için bir sürpriz olarak kalacaktır.

 

Levon Kordonciyan

Çok özel bir geçmişe sahip olan Levon Kordonciyan’ın hikayesi 1920’lere dayanıyor. Cumhuriyetin kurulmasını takiben Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Fransa’ya terzilik eğitimi alması için altı kişiyi gönderiyor. Bu eğitime gidenlerden biri de Levon Kodonciyan. Beş yıllık eğitiminin ardından Türkiye’ye dönen Kordonciyan, burada o tarihlerde özel smokin ve takım elbise dikmeye başlıyor. Yabancı iş adamları, büyükelçiler bir yana, onun en önemli müşterisi Atatürk oluyor. Dedelerinin mirası olan bu mesleği günümüze kadar sürdüren Kordonciyan ailesi İstanbul Nişantaşı’ndaki moda evinde hizmet vermeye devam ediyor. Uzun yıllardır smokin ve frak konusunda uzman olan Levon Kordonciyan ve ailesi, kurumsal firmalara da hizmet verdiği için damatlık kiralama konusunda beklentilerinizi yüksek tutabileceğiniz bir yer. Öyle ki eğer smokininizin kendinize özel olmasını istiyorsanız, bedeninize uygun olarak diktirip o şekilde de kiralayabiliyorsunuz. Hatta isminizin baş harflerinden oluşan kol düğmelerini de ekleyerek şık bir görünüme kavuşabiliyorsunuz. Birçok ünlü ismin, ünlü markanın ve hatta yabancı film setlerinin özel dikimlerini yapan Kordonciyan ailesinden kiralayacağınız damatlığınızla bu özel gününüzde asil sıklığı yakalayabilirsiniz.

 

Şehnaz Butik

40 yılı aşkın bir süredir faaliyette olan Şehnaz Butik, damatlık kiralama konusunda oldukça deneyimli. Şehrin göbeğindeki Şehnaz’da isterseniz hazır damatlıklardan birini, isterseniz de ölçülerinize göre dikim yaptırıp o damatlığı kiralayabilirsiniz.

 

Şinasi Günaydın

Yaklaşık 40 yıldır sanat camiasının önde gelen isimlerini giydiren Şinasi Günaydın’a, aynı zamanda damatlık kiralama konusunda da başvurabilirsiniz. İstediğiniz renk, model ve tarzdaki smokinleri kendi vücut ölçülerinize uygun olarak provalı dikip, kiralama olanağı da sunuyor. Böylelikle, özel dikim damatlığı ilk siz giyme fırsatını yakalıyorsunuz. Dilerseniz daha önceden dikilmiş olan mono, kruvaze, şal, ince şal yaka, üç düğme smokinler ve fraklardan birini kiralayabilirsiniz. Özellikle, zamanı olmayan ve provalara gelip gidemeyecek olanlar bu hazır damatlıkları tercih ediyor. Bedeninize uygun forma getirerek kullanımınıza sunuyorlar. Erkek giyiminde klasik tarz ile modern çizgileri harmanlayan Şinasi Günaydın’dan damatlık kiralamak bir ayrıcalık sayılır.

 

Memiş Gökçel

Yıllarını mesleğine adamış, yaklaşık 40 yıldır terzilik yapan Memiş Gökçel damatlık kiralama hizmetini sunuyor. Ankara Çankaya’da bulunan iş yerini ziyaret ederek, kendisiyle görüşebilir ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Şehir dışından gelecekler için hafta sonu da çalıştığı bilgisini not düşelim. Gökçel hazır model kiralama hizmetinin yanı sıra özel dikim olanağı da sunuyor. Maksimum üç-dört hafta içerisinde damatlığınızı hazırlıyor. Bu hizmete 1000-2000 aralığındaki fiyatlarla erişebiliyorsunuz.

 

Bülent Mungan

Ankara Yıldız’da bulunan iş yeriyle, hazır damatlık modellerinden zevkinize uyanı veya vücut ölçülerinize uygun şekilde dikeceği özel dikim damatlığı kiralama olanağı sunuyor. Müşterilerinin talep ve önerilerini, vücut ölçüleri ve düğün tarzlarına göre uyum içinde bütünleştirerek, modern damatlıklar dikiyor. Terzi Bülent Mungan ile görüşerek, size en uygun model hakkında fikir alışverişi yapabilir ve prova tarihlerini belirleyebilirsiniz. Zevkinize uygun damatlığı uygun fiyata kiralayarak özel gününüzde şıklığınızla göz doldurabilirsiniz.

Damatlık kiralama hizmetini genellikle İstanbul ve Ankara illerindeki moda evleri ve terziler veriyor. Diğer illerde damatlık kiralayacak mağaza bulmada zorlanabilirsiniz. Ancak, erkeklerin yalnızca tek bir gece için çok yüksek fiyatlardaki damatlıkları almak yerine kiralamayı tercih ettikleri günümüzde, sanıyoruz artık birçok moda evi ve terzi bu gereksinimi dikkate almaya başlıyor. Özellikle, diğer illerde damatlık kiralama arayışını tamamlayanlar oldu mu merak ediyoruz. Damatlık kiralama sürecinde yaşadıklarınızı ve kiralama için alternatif yer önerilerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz. Sizlere damatlık kiralama sürecinde kolaylıklar, düğününüzde ise mutluluklar diliyoruz. Güzel gelinlerinizin yanındaki siz yakışıklı damatlara işinizi kolaylaştıracak önerilerde bulunduysak ne mutlu bize.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!