Düğün gelinin günüdür, kimsenin de gelinin rolünü çalmaya niyeti olamaz. Bu başrole sahip olmanızda katkısı bulunan damatlar içinde bir şeyler var mesela damat saatleri.

Matt Shumate Photography

Evlilik hazırlıkları içerisinde en çok zorlanılanlardan birisi de damat saati seçimidir. Bunun başlıca nedeni kadınlar için aksesuar arandığında her yerde binlerce model bulunabilirken, erkekler için durum kadınlarda olduğu kadar iç açıcı değildir. Bu nedenle damat saatleri ile ilgili bazı net bilgileri önceden öğrenip nokta atışı yapmakta fayda vardır.

Damat saatleri düğünde, nişanda ya da bohçada damada verilebilecek hediyelerden en önemlisidir. Evlilik hazırlıkları ve düğün süresince damadın uzun yıllar boyunca severek kullanabileceği belki de tek hediyesi damat saati olacağı için özenle seçilmesi gerekmektedir.

Altın ya da altın kaplama saatler her zaman daha değerli oldukları için daha çok tercih edilirler ama gümüş, nikel ya da çelik kaplama modelleri de gözden geçirmenizde fayda var. Sonuçta her kıyafete uyum sağlayabilecek bir saat arıyorsanız daha kombinlenebilir metal renklerini tercih etmelisiniz.

Groom-watch

Damat saatlerinde kayış seçimi de çok önemlidir, yine damadın tarzına ve giyim tercihlerine yönelik tercihler yapmak gerekir. Metal kayışlar daha dayanıklı olması nedeniyle her zaman daha çok tercih edilir ama deri kayış altın ve altın kaplama damat saatlerine oldukça şık bir duruş kattığı için tercihinizi altın veya altın kaplama damat saatleri seçeneklerinden yana kullanacaksanız kesinlikle deri kayış kullanmanızı öneririz. Ayrıca kayış seçimi yaparken alerji ihtimalini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Titanyum gibi anti alerjik metallerden yapılan kayışları tercih ederseniz metal kayışlı saat seçiminizi güvence altına almış olursunuz.

watch

Uzun yıllar kullanılacak damat saatinin dayanıklılığı da büyük önem taşımaktadır, uzun süreli kullanıma uygun, su geçirmez, garantili ve yaygın servis ağı olan saatleri tercih ederseniz hem şık hem de kullanışlı evladiyelik bir hediye vermiş olursunuz. Saat seçiminde marka çok önemlidir bu kalite ve kullanılabilirlik süresi ile doğrudan alakalıdır. Saat üretimi ile ünlü İsviçre gibi saat üretimi ile ün yapmış Avrupa ülkelerinin ya da Japonya gibi saat teknolojileri ile ün yapmış Uzak Doğu ülkelerinin üretimi olan saatleri tercih edebilirsiniz. Almış olduğunuz saatin sertifikası olmasına ve yaygın servis ağı sunmasına mutlaka önem verin. Evlendiğiniz gün belki zamanı durdurmak isteyeceksiniz ama damadın kolunda şıklığı ile göz dolduran saati kolunda taşıdığı her gün o mutlu gününü hatırlatacak güzel bir aksesuar olacak.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!