Düğününüz için Damatlık Aksesuarları

Hayatınızın en önemli gününde giyeceğiniz şık bir damatlık için doğru aksesuarları kullanmanız gerekir. Hangi aksesuarın nerede ve nasıl kullanılacağını bilmeniz ise çok önemli…

Düğün gecenizde şık bir görüntü için damatlık aksesuarları en az damatlık kadar önemli. Bu özel günde kullanabileceğiniz aksesuarları sizin için araştırdık…

1. Fular: Genelde yapılan yanlışlardan biri damatlık için kravat tercih edilmesidir. Ancak kravat damatlığınıza takım elbise görünümü verecektir. Damatlığınızda hazır bağlanmış fularlar tercih etmeniz size bu görünümden kurtaracak ve daha şık görünmenizi sağlayacaktır. Fularınızın kesinlikle uzun olmasına dikkat edin, yoksa peçete gibi görünecektir. Fularınızı geniş şekilde veya daha modern kravat görünümünde bağlayabilirsiniz. Fular renginizin ve kumaşının, giydiğiniz yelek ve takımla uyumlu olmasına özen gösterin.

2. Papyon: Papyonlar tüm damatlık çeşitleri ile aranje edilebilir. Genellikle siyah renk olarak kullanılan papyonlar, farklı formlarda da tercih edilebilir. Düğün yapacağı mekandaki garsonlar gibi görünmekten çekinenler için belirgin formda hazırlanmış küçük kelebek modeller de mevcut.

papyon

3. Kol Düğmesi: Damatlığın vazgeçilmezlerinden olan manşetli gömlekler için olmazsa olmazdır kol düğmeleri. Kol düğmelerini tercihinize göre birçok şekil ve renkte kullanabilirsiniz. İşin püf noktası, kol düğmelerinin takacağınız saat, yüzük ve diğer gömlek düğmeleri ile uyumlu olmasıdır. Metal ve taşlı düğmelerin seçilmesi düğün geceniz için uygun olacaktır.

kol-dugmesi

4. Yelek: Önü kapalı modeller dışında tüm damatlık çeşitleri için kullanılabilir. Seçeceğiniz şık bir yelek ile görümünüze zenginlik katabilirsiniz. Özellikle düğün gecenizin ilerleyen saatlerinde ceketinizi çıkartmanız ile birlikte, sade beyaz gömlek görüntünüzden kurtulabilmek için kullanmanız gereken bir aksesuardır yelek. Ayrıca yelek, varsa göbeğinizi saklayarak daha şık görünmenizi sağlar. Arkadan sıkılarak uygun darlık sağlanabilir. Şık bir görüntü için en alltaki düğmeyi açık bırakmanızı öneririz.

5. Kuşak: Smokinlerde kemer kullanılmaması nedeniyle pantolonun düşmesini engellemek için gerekli aksesuar kuşaklardır. Takımınıza uygun renk ve kumaştan olmalı. Eğer papyon kullanacaksanız, kuşak ve papyonun uyumlu olmasına dikkat edin. Ayrıca kuşak ve yeleği bir arada kullanmamanızı öneririz.

kusak

6. Kemer: Ayakkabınız ile aynı renge sahip ve deriden olmalı. Abartılı bir kemer tokasından ziyade, sade ve şık bir toka tercih edilmeli. Kemer boyunun çok uzun olmamasına dikkat edin.

kemer

7. Ayakkabı: Takımınızın en belirgin aksesuarı olan ayakkabı, kesinlikle parlak rugandan olmalı. Siyah renkli ve bağcıklı modellerin seçilmesi daha uygun olur. Düğün gecesi ayakkabınızın kaymaması ve ayağınızın alışması için düğünden önce ayakkabıyı birkaç kez kullanmanız da yerinde bir hareket olur.

8. Mendil: Smokinlerde kullanacağınız bu aksesuar, beyaz keten veya ipekten olmalı. Uygun şekilde katlayıp ceketinizin ön sol cebine yerleştirebilirsiniz.

smokin

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!