Özel Dikim Gelinlik Fiyatları

Gelin adaylarının beklentileri doğrultusunda hazırlanan özel dikim gelinlik fiyatları, kaliteleri ve tasarımlarına göre değişkenlik gösteriyor. Gelinlik modeli üzerinde kullanılan aksesuarlar, eklemeler ve işlemeler de fiyatları etkileyen unsurlar arasında yer alıyor.

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Pınar Bent tasarımı bu şık gelinlik modeli, özellikle balık kesim düşünen gelin adaylarına ilham kaynağı olabilir.

Düğünler, gelin adaylarının yıllarca hayalini kurduğu en özel zamanlarından biri olurken, bu özel günde her yönden kusursuz görünmek isteyen gelinler, gelinlik seçiminde daha özenli ve detaylı bir araştırma içerisine giriyorlar. Bu ihtiyacın farkında olan gelinlik markaları, her yıl yenilenen koleksiyonlarıyla, pek çok farklı gelinlik modelini gelin adaylarının beğenisine sunuyor. Kendi istekleri ve beğenileri doğrultusunda özel bir gelinlik arayan gelin adayları ise daha çok özel dikim gelinlikleri tercih ediyor.

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture tasarımı bu model, farklı bir özel dikim gelinlik modeli arayan gelin adayları için ideal!

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Derya Moda Evi, özel tasarım gelinlik modeli arayan gelin adaylarına balık kesimden prenses tasarımlara kadar pek çok alternatif sunuyor!

Özel dikim gelinlikler, belli bir model oluşturma ve dikim aşamasından geçtikleri ve prova gerektirdikleri için daha uzun zaman alsalar da özellikle hayallerindeki gelinliği arayan ve istedikleri modelin kendi ölçüleriyle tam uyumlu ve her detayıyla kusursuz olmasını bekleyen gelin adayları için çok daha üstün sonuçlar sağlıyor. Tabi bu avantajların yanı sıra özel dikim gelinlik fiyatları, daha yüksek seviyelerde kendini gösteriyor.

Gelinlik Türü Min. Max.
Sade Tasarım 3.000 TL 4.000 TL
İşleme-Ek Kumaş 10.000 TL 15.000 TL

*Başlangıç fiyatlarıdır, detaylı bilgi için teklif alınız.

Özel Dikim Gelinlik için Hemen Fiyat Alın!

Son yıllarda daha çok tercih edilen özel dikim gelinlik modelleri, fiyat açısından karşılaştırıldığında, hazır gelinliklere göre daha değişken ve yüksek fiyat aralıklarında satışa sunuluyor. Özel olarak tasarlanan ve baştan sona büyük bir titizlikle hazırlanan bu gelinliklerin fiyatları konusunda belirleyici en önemli nokta, gelinlikte kullanılan kumaşın kalitesi olurken; gelinliğin üzerinde yer alması istenen süsleme detayları ve el işçiliği de özel dikim gelinliklerde fiyatın artmasına neden oluyor.

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri

Sade ve klasik çizgilerle sıfırdan hazırlanan özel dikim gelinlik fiyatları 3.000 – 4.000 TL gibi bir fiyat aralığında hazırlanırken, Fransız danteli, tül ve boncuk işlemelerinin yer aldığı daha gösterişli modellerin fiyatı 10.000 – 15.000 TL’yi bulan fiyatlarla hazırlanıyor.

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Fransız dantelli özel tasarım gelinlik fiyatları, ekstra kumaş seçiminize göre 12.000 TLden başlıyor.

Gelinlik modeline düğün mekanı ve temasına uygun olarak duvak, dantel, çiçek gibi aksesuarların eklenmesi ile gelinlik fiyatları 5.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiyor. Gelinliğinde ipek kumaş ve Fransız danteli kullanılmasını isteyen gelinlerin yine en az 12.000 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor. Daha çok ünlü isimlerde görmeye alışkın olduğumuz, el işçiliğinin ve dolayısıyla emeğin arttığı tasarım modellerde ve üst süslemelerde değerli taş detaylarıyla zenginleştirilmiş gelinliklerde ise 60.000 – 80.000 TL’ye kadar varan fiyatlar talep edilebiliyor.

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Özel dikim tasarımların fiyatları belirlenirken kumaş seçiminden dantele, model üzerindeki işlemelerden ek aksesuarlara kadar pek çok kalem öne çıkıyor. Gelin tek tek özel tasarım gelinliklerin fiyatlarını belirleyen detayları inceleyelim.

Kumaş Seçimi

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Özel tasarımlarda fiyatı etkileyen en önemli detaylardan biri de kumaş seçimi olarak öne çıkıyor.

Gelinlik kumaşları çok sıra dışı bir seçim yapmayacaksanız genellikle beyaz ve tonlarında olur. Kar beyaz, kırık beyaz, krem, koyu krem en çok tercih edilen kumaş renkleridir. Saten ve organze kumaşlar özel dikim gelinliklerde sıkça tercih edilir. Fiyat olarak birbirinden çok farklı olmasalar da görünüm olarak ayrılılar. Saten organze kumaşa göre kırışıklığa daha az meyillidir. Ancak, organze satene göre daha ağır görünür.

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Özel dikim bir gelinlik tasarımı isteyen gelin adayları tercihini sıklıkla tül kumaştan yana kullanıyor.

Tül ve dantel de gelinliklerin olmazsa olmazıdır. Rüyaların uçan prensesi olmak isteyen birçok gelin gelinliğin özellikle etek kısmında tülü illa ki kullanmak ister. Sadelikten yana olan gelinler ise asil bir duruşu olan organze kumaştan yana tercih kullanırlar. Siz de tarzınıza uyan bir renk ve kumaşı seçerek özel dikim gelinlik ile tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Dantel Seçimi

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Dantelli gelinliklerde seçilen dantelin kalitesi ve dokusu fiyatlara etki edebiliyor.

Fransız, Hint, Türk danteli gibi dantel çeşitleri mevcuttur. Aralarında ücreti en yüksek olanı Fransız danteli iken, en azı Hint dantelidir. Ayrıca, seçtiğiniz güpürün yoğunluğuna göre ücret de değişir. Örneğin, tül yoğunluğu fazla güpür daha azsa ücret azalır. Biraz daha kapalı bir gelinlik modeli istiyor ama kumaş sevmiyorsanız, modelistinizden seçtiğiniz dantelin üzerindeki güpür miktarını artırmasını isteyebilirsiniz. Bu sayede hem kapalı hem de güpürlerle donanmış şık bir görünüm elde edersiniz.

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Fransız dantelli gelinlik tasarımlarının fiyatları 15.000 TL civarında seyrediyor.

Dikkat etmeniz gereken en önemli şey güpürleri gelinliğe nasıl dahil edildiği. Çünkü bazı moda evleri güpürleri yapıştırarak, bazıları dikerek çalışır. Bizim size önerimiz dikerek çalışanları tercih etmeniz. Güpürler yapıştırıldığında belirli bir zaman sonra düşebilir ve kalitesiz bir görünüm alır.

Duvak Seçimi

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Özel tasarım gelinliklerde kullanılan duvak, model ile uyumlu tasarlanıyor.

Gelinlikte olduğu gibi, duvakta da güpürün az ya da çok kullanılması, duvak üzerine inci-boncuk işleme eklenmesi de fiyatını değiştirmektedir. Duvaklar gelinlik modelinizle uyumlu olarak tasarlanır. Çoğu gelinlik firması duvağı gelinliğe dahil olarak satışa sunarken, özel dikimlerde bu durum değişebilir. Uzun ve rahibe duvaklar, fazla kumaş kullanımı sebebiyle biraz daha yüksek fiyat aralığında sunulabilir.

İnci-Boncuk Miktarı

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Berta tasarımı gibi işlemeleri ile dikkat çeken bir gelinlik modeli arıyorsan, eklemelere göre fiyatların değiştiğini belirtmek isteriz.

Gelinliğin üst kısmına ve duvağınıza inciler ya da farklı boyutlarda ışıltılı boncuklar, bütçenize göre çeşitli değerli taşlar da ekletebilirsiniz. Bunlarda kullandığınız inci miktarı ya da tercih ettiğiniz taşın miktarı gelinlik fiyatının belirleyicisi olacaktır.

Gelinlik İç Çamaşırının Eklenmesi

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Gelinlik içine giyeceğiniz korse ile özellikle balık kesim modellerde vücut hatlarınızı öne çıkarabilirsiniz.

Gelinlik dikimine başlamadan önce modelistini ilk provada ölçülerinizi alır ve ölçülerinize uygun bir büstiyer önerir. Büstiyer vücudunuzun daha derli toplu görünmesini ve gelinliğin profesyonelce dikilmesini sağlar. Büstiyer, sütyen, korse gibi iç çamaşırlarınızın moda evi tarafından verilmesi durumunda özel dikim gelinlik fiyatı artacaktır. Dilerseniz büstiyerinizi, iç çamaşır satan mağazalardan kendiniz de satın alabilirsiniz. Markasına, tarzına göre değişim gösterir ama ön bilgi olması açısından büstiyer fiyatlarının 100 TL civarında olduğunu belirtelim.

Aksesuar Ekleme

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Pandemi sürecinde gelinlik modelleri ile uyumlu koruyucu maske tasarlayan pek çok moda evi bulunuyor.

Gelin çiçeği, gelin tacı, gelin-damat çiçeği (yapay veya gerçek çiçeklerden yapılmış el çiçeği, gelin tacı ve damat yaka çiçeği), gelin ayakkabısı (Kır düğünlerinde ince topukların çime-çamura batmasını engellemek için kullanılan çime batmaz) gibi eklemeler durumunda özel dikim gelinlik fiyatları değişir.

Tamamen Size Özel Bir Tasarım

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Özel tasarım tercih etmenin en güzel yanı, belki de dünya üzerinde yalnızca ait olan bir modele sahip olmanız!

Yaptırdığınız yerin kirası, diken terzinin ne kadar ehil olduğu, bünyesinde, stilist, stilist asistanı, modelist bulunması, yeni bir dikim merkezi ya da yıllardır bu alanda hizmet veren bir moda evi olması buna dayalı olarak marka algısı da gelinliğinizin fiyatını etkiler. Gelinliğinizi diktireceğiniz yer konusunda konuda karar vermek sizi zorlayabilir. Bu konuda, daha önce gelinlik diktirmiş memnun kalmış arkadaşlarınızın tavsiyeleri size yol gösterebilir.

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Gelinliğiniz kesiminden kol tasarımına kadar tüm detaylar sizin istekleriniz göre belirleniyor!

Kumaş ve siluetleri bir arada düşünerek bilgisayar destekli tasarım yapabilen stilist ve stilist yardımcıları bu konuda yükünüzü büyük oranda hafifletirler. Yılların tecrübesini sizin için çok özel olan bu an için değerlendireceklerdir. Rüyalarınızdaki gelinlik için çizim yapabilir, çizimine güvendiğiniz bir tanıdığınıza çizdirebilir, moda tasarımcısından profesyonel destek alabilir, çok az yerde de olsa bazı programlar kullanarak bilgisayar ortamında dikilmemiş halini üzerinizdeymiş gibi görebilirsiniz.

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri
Peki sizin aklınızda nasıl bir özel tasarım gelinlik modeli var?

Sizin özel dikim gelinlik beklentiniz nasıldır bilemiyoruz tabi… Böyle az buçuk diğer gelinlerinkinden farklı bir gelinliğim olsun derseniz işiniz daha kolay. Güpürü, incisi, boncuğu, şekli şemali hem siz hem de size bu aşamada destek olan kişiler tarafından tasarlanıp giyilebilir forma ulaştırılabilir. Bu konuda hiç tedirgin olmayın, eminiz düzenli provalarınız ardından hayallerinizdeki gelinliğe kavuşacaksınız.

Hazır gelinlik alacaklara de özel tasarım gelinlik diktireceklere de kolaylıklar, mutlu arayışlar… Aman boş verin nişanınızı, arkadaşınızla gidin provalara, damat beye nikahtan önce gelinliği göstermek uğursuzluktur derler. Bu arada tabii biz özel gelinlik dikim deneyimlerinizi merak etmiyor değiliz. Lütfen yorum bırakarak bizimle paylaşmayı unutmayın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!