Nikah Dairesi Yolunda Başınıza Gelebilecek 11 Aksilik

Onca hengameyi geride bırakıp, düğün gününe canınızı atmışsınız. Müstakbel hayat arkadaşınızla birlikte gelin arabasına giriş yapıyorsunuz. Nikah dairesine gidene kadar artık ne tür bir aksilik olabilir ki? Yazımızı okuyup bir kez daha düşünün.

Kapıya Sıkışan Gelinlik Ya Da Duvak Ucu

Danteliydi, duvağıydı, tarlatanıydı derken aylar süren kararsızlıklar, bitmek bilmeyen provalar, onca vakit, emek… Nihayet giymenin nasip olduğu bir adet gelinlik ve onun dayanılmaz rahatsızlığı. Gelinliğin içindeyken oturup kalkmak tam anlamıyla bir işkence. Ayrıca bembeyaz gelinliğin üzeri nereye değseniz leke oluyor. Senenin yüzde doksanını kot ve t-shirt muhteşem ikilisiyle geçiren bir kız olarak kazasız gelinlik kullanımını hedefleyen özel bir eğitim programından geçmeliymişsiniz.

Nihayet düğün günü geldi çattı, damat kapıya dayandı, herkes sizi gelin arabası içinde görmek için sabırsızlanıyor. Arka kapıya yanaşıyorsunuz, güç bela adımınızı içeriye atıyorsunuz ve kapı kapanıyor. Fakat o da ne? Gelinliğinizin bir kısmı kapının dışında kaldı! Siz o kadar üzerine titreyin, arabanın paslı kapısı güm diye kar beyazı gelinliğinizin üzerine binsin. Hayır, ne gerek vardı 3 metre duvağa? Prenses olsanız bu daracık arabada ne işiniz var?

giphy

Gelin Topuzunun Arabanın Tavanına Değmesi

Ben farklı bir gelin olacağım hayalleri gelin başı yaptırmak üzere kuaföre adım attıktan sonra hızlıca suya düşmeye mahkum. Büyük olasılıkla çalışan elemanların ikna kabiliyetine bağlı olarak kısa süre içinde kendinizi, en yükseğinden bir gelin topuzu modelini tercih etmiş buluyorsunuz. Tabi, ışıl ışıl kuaför salonundayken dünya umurunuzda değil, gelin arabasında ne durumda olacağım, bu topuz başıma ne belalar açabilir diye düşünmüyorsunuz. Ta ki arabaya girip oturana kadar. Bir anda tam tepenizden sizi aşağıya doğru iten bir basınç hissediyorsunuz. Topuzunuz arabanın tavanıyla bütünleşmiş durumda. Yapacak bir şey yok; yol boyu biri kafanıza vurmak üzereymiş gibi boynunuzu öne-aşağıya doğru eğerek kıpırdamadan durmaya mahkumsunuz. Neyse etrafta bu durumunuza şahit olacak fazla kimse yok.

giphy-1

Önde Kim Oturacak Kavgası

Gelin arabasına sağ salim bindiniz fakat arabanın yanında damadın da içinde bulunduğu küçük bir grup arasında hafif bir gerginlik oluştuğunu fark ediyorsunuz. Siz ne olduğunu anlamaya çalışırken evleneceğiniz adamın akrabalarından bir kısmının suratı beş karış bir halde arkasını dönüp yürüdüğünü görüyorsunuz. Hemen arkasından müstakbel eşiniz yanınıza, abisi şoför koltuğuna ve abisinin hanımı da yan koltuğa oturuyor. Unutmayın; gelin arabası değerli bir ulaşım aracıdır ve ön koltuk son derece prestijli bir mevki olduğundan, aile içinde büyük tartışmalara mevzu bahis olmaması için bu noktada hesaplamalar önceden yapılmalı ve doğru adımlar atılmalıdır.

Otobanın Orta Yerinde Arabanın Süslemesinde Kullanılan Çiçeğin Uçması

Ödediğiniz bir dünya paraya karşılık arabanız iki parça uyduruktan çiçekle süslendikten sonra gelin arabasına dönüşüyor. Ortaya çıkan sonuç size süs köpeklerini anımsatıyor fakat etrafınızdakilerin durumdan memnun olduğunu görünce bozuntuya vermiyorsunuz. Zaten bu ana gelene kadar harcadığınız meblağlar da sizi orta çaplı bir dünya turuna çıkarmaya yeterdi evet, ama bunları da düşünmüyorsunuz, neticede bu sizin en mutlu gününüz. Gelini almak üzere yola çıkıyorsunuz, otobanın orta yerine geldiğinizde aniden arabanın önünden gökyüzüne doğru yükselen bir buket çiçek görür gibi oluyorsunuz ve arabanız gelin arabası unvanını kaybediyor. Sevinseniz mi, üzülseniz mi, gidip çiçekçiye damat dehşeti mi yaşatsanız bilemediniz. Haklısınız.

giphy-3

Kırmızı Işıkta Beklerken Arabanın Camını Silmek veya Para İstemek için Arabanın Önüne Birilerinin Atlaması

Sevdiğiniz kadını, gelin sıfatıyla evinden alıyor ve nikah dairesine gitmek üzere yola koyuluyorsunuz. Önünüzde bir kırmızı ışık çıkıyor ve durmak zorunda kalıyorsunuz. Birkaç saniye geçtikten sonra, demin bomboş olan caddede nereden yaklaştıklarını göremediğiniz birkaç çocuk ve adam arabanın ön camının üzerinde peydah oluyor. Biri elindeki kirli bezle gıcır gıcır gelin arabasının camlarını silmeye uğraşırken diğerleri de şoför kapısının yanında ellerini uzatmış para istiyorlar. Gözlerinde vahşi bir bakış var; sanki eğer istediklerini onlara vermezseniz gelini alıp kaçıracaklarmış gibiler. Bu, gelin arabasından para almak adetini kim çıkardıysa alnından öpmek lazım. Şimdi bir şey yapacaklar, rezil olacağız korkusuyla adama çek bile yazdırır bunlar. Eyvah deyip hemen elinizi cebinize atıyorsunuz mecburen. Allah onları ıslah etsin.

Gelin Arabasının Tekerleği Patlarsa

Ortada yetişilmesi gereken bir nikah saati ve bekleyen yüzlerce davetli varsa, gelin arabasının lastiğinin patlama ihtimali düşüncesi insana kabus gördürtecek cinstendir. Hele bir de bu kabusu yaşamak var. Gelini almış heyecan içinde nikah dairesine doğru yol alırken aniden arabanın sağa sola savrulmaya başlamasıyla dehşete kapılırsınız. Zor bela arabayı kenara çektiğinizde ise lastiğin patlamış olduğunu görmek sizi yıkar. Artık gelin arabasında adeta cenaze havası vardır. Şimdi ya jilet gibi damatlığınızla kolları sıvayıp stepneyi kucaklayacaksınız veyahut da nikah saatini kaçırma ihtimalini göze alarak yardım bekleyeceksiniz. Trajedilerden trajedi beğenin.

giphy-5

Yolda Benzin Biterse

Gelin arabasının lastiğinin patlaması felaketine ek olarak bir de benzinin bitmesi senaryosu vardır. Hele ki bir de gelin eviyle nikah dairesi arası uzun ve izbe bir yolu kapsıyorsa, vay halinize. Yazın ortasında, 40 derece sıcağın altında, o damatlıkla kaç kilometre yürüyebilirsiniz acaba?

giphy-6

Yüksek Hız ve Trafik Cezası

Siz siz olun, gelin arabası kullanırken trafik kurallarına hayatınızda hiç yapmadığınız kadar riayet edin. Gelin ve damadın bu en özel gününde araba kullanımından kaynaklı herhangi bir trafik cezası yeme vebalinin altına girmeyin. Moralleri alt üst etmeyin.

giphy-7

Trafik Sorunsalı

Bilhassa büyük kentlerde yaşıyorsanız evleneceğiniz güne ve saate kent trafiği açısından da değerlendirdikten sonra karar verin. Trafiğin en yoğun olduğu saatlere denk gelmeniz durumunda, normal koşullarda gelin arabasında düğün müzikleri mırıldanarak yolculuk etmeniz gerekirken korna çala çala, etraftaki araçlara lanetler yağdırarak, nikaha yetişememe stresiyle saatler geçirmek zorunda kalmayın.

giphy-8

Gelin-Damat Tartışması

Gelin arabasında başınıza gelebilecek en sevimsiz olaylardan biri de, az sonra hayatınızı birleştireceğiniz insanla, sudan bir sebebe bağlı olarak tartışmaya başlamanız, hatta tartışmanın kavga boyutuna ulaşarak “gelin arabasında damat dehşeti” şeklinde manşetlere çıkmanızdır. Şaka bir yana, heyecanın ve stresin maksimum seviyeye ulaştığı bu tarifsiz gününüzde kötü anılara mahal vermemek için her an sabırlı olun, sevdiğiniz insanın da sizinle benzer duygular içinde olduğunu aklınızdan çıkarmayarak olası ufak sürtüşmelerde alttan alan taraf olun. İleride bu özel gününüzü heyecanınızın yanında kahkahalarınızla hatırlayın.

giphy-9

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!