Darüzziyafe

2024 Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları (Kişi Başı)

İKRAM TÜRÜ
HAFTA İÇİ
H. SONU
Yemekli Düğün & Davet
80 TL
100 TL
Kokteyl
50 TL
80 TL

Başlangıç fiyatlarıdır. Güncel fiyatlar için Teklif Alın

Kapasiteler

Açık Davet Alanı
300
min
|
400
max
Kapalı Davet Alanı
250
min
|
750
max
Kır Bahçesi Alanı
300
min
|
400
max
Otopark
50

Özellikler

Açık Davet Alanı
Kır Bahçesi Alanı
Kapalı Davet Alanı
Tarihi Mekan
Şehir Manzaralı
Bahçe
Engelli girişine uygun
Kolonsuz salon
Şehir merkezi
Yüksek tavan

Olanaklar

Dekorasyon ve masa süsleme
DJ ve orkestra temini
Hoşgeldiniz kokteyl sunumu
Kış aylarına özel ısıtma sistemleri
Menü tadımı
Menüde değişiklik
Organizasyon sorumlusu
Otopark alanı
Ses, ışık ve sahne sistemleri
Kokteyl menü
Dışarıdan Fotoğrafçıyla Çalışma
Dışarıdan Organizasyon Firması getirebilme

Darüzziyafe Hakkında

Darüzziyafe, İstanbul ili, Fatih ilçesinde bulunan ve Süleymaniye Külliyesi içerisinde yer alıyor. Yaşayan tarih değeri taşıyan bu tarihi düğün mekanı oldukça ilgi görüyor. Eşsiz dekorasyonu ve lezzetli yemekleriyle unutulmayacak anlar yaşatan mekanda, düğün fiyatları 50 TL’den başlamaktadır.

Darüzziyafe Özellikleri

Süleymaniye Külliyesi içinde yer alan Darüzziyafe’nin açık ve kapalı davet alanları vardır. Kapalı alanlarında yüksek tavanlı mimarisi ve minimal dekorasyonu ön plana çıkmaktadır. Bu salonlarda toplamda 750 kişi ağırlanabilirken, açık alanda bu sayı 400 olmaktadır.

Mekanda, her şey özüne uygun olarak hazırlanmaktadır. Yani organizasyonlarda, misafirlerin gönüllere huzur veren bir musikinin eşlik etmesini de sağlanmaktadır. Geleneksel Türk müziği eşliğinde o muhteşem yiyeceklerden tadarken, onlarca çeşitteki şerbetlerini ve tatlılarını deneyebilirsin. Büyüleyici bir tarihi ortamda asla unutulmayacak muhteşem bir düğün gerçekleştirip sevdiklerinle beraber hoşça vakit geçirebilirsin.

Tarihi Düğün Mekanı Olanakları

Tarihte İmaret binası olarak açılan yapı, bir müddet sonra ziyafet salonu olarak kullanılmıştır. Yıllar boyunca efsane lezzetleriyle hizmet veren mekan, hala tüm mutfak sırlarıyla yemekli düğünlerin vazgeçilmez adreslerinden oluyor.

Yiyecek ve şerbetlerden konuşmuşken catering hakkında da bilgi vermek gerekir. Mekanda, Türk mutfağına has et yemekleri, köfte çeşitleri, sebze yemekleri gibi birçok ana yemek çeşidi eski usule uygun olarak pişiriliyor. Tatlı ve şerbetler ise Osmanlı’dan günümüze gelen geleneksel tariflerle yapılıyor ve sunuluyor.

Darüzziyafe Düğün Fiyatları

Her bütçeye uygun olduğu için sıklıkla tercih edilen mekanda tarihi düğün fiyatları 50- 80 TL aralığında değişmektedir. Darüzziyafe’ de eşsiz lezzetlerden yararlanarak misafirlerini ağırlamak istersen yerini erkenden ayırtmalısın. Bunun için, “Teklif Al” formunu doldurarak taleplerini girebilirsin. Böylece sana özel fiyat teklifleri arasından seçimini yapabilirsin.

Darüzziyafe Nerededir? Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan Darüzziyafe’ye Süleymaniye Külliyesi kapsamında tarihi yarımadada bulunuyor. Çeşitli ulaşım araçları kullanarak rahatlıkla gidebileceğin gibi kendi özel aracınla zorlanmadan ulaşabilirsin. Özel aracınla gideceksen, mekanın ücretsiz otoparkından da faydalanabilirsin. Toplu taşıma kullanacaksan; 522, 89T, 10A ve 30D gibi çeşitli İETT otobüslerini kullanabilirsin. Mekanı önceden görmek istersen adres aşağıdaki gibidir;

” Süleymaniye Mahallesi, Şifahane Caddesi, Numara:6 Fatih/ İstanbul.”

Başlangıç paketi neleri içeriyor?

Detaylı bilgi için teklif formumuzu doldurabilirsin.

Her şey dahil paket neleri içeriyor?

Yemek servisi, ışık - ses ve sahne hizmetleri, orkestra, organizasyon sorumlusu, mekan süsleme ve servis elemanı hizmetleri bulunuyor.

Verilen diğer organizasyon / hizmet / ürün türleri nelerdir?

Nikah, söz ve nişan merasimleri, kokteyller, okuma bayramı, mezuniyet kutlamaları, davet ve resepsiyonlar, bayi toplantıları, şirket toplantıları ve seminerler de düzenlenebiliyor.

Kaç adet davet alanı vardır ve özellikleri nelerdir?

Kanuni Salonu'nda 350 kişi, Sinan Salonu'nda 250 kişi, Dünya Salonu'nda ise toplamda 750 kişiye kadar konuk ağırlayabilirsin.

Kokteyl / Yemekli menü çeşitleri ve içerikleri nelerdir?

Darüzziyafe köfte menü, kokteyl menü,diyabet, vegan,vejetaryen, çocuklara özel seçenekler sunuluyor.

Müzik yayını ve servis saat kaça kadar sürüyor?

23:00'da sona eriyor.

Oyla ve Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

İÇİNDEKİLER

İLETİŞİM BİLGİLERİ

YETKİLİ KİŞİ
Yetkili
TELEFON
Kendi düğün bütçene göre ÜCRETSİZ TEKLİF AL

ADRES BİLGİLERİ