​Filmlerden En Güzel Evlilik Sözleri

Romantik film izlemeyi kim sevmez? Özelikle de hayatınızın en mutlu günlerinden birine doğru birlikte adım atmak üzere olduğunuz kişi, yani müstakbel eşiniz, size eşlik ediyorsa.

Ekranda gördüğümüz aşklar, kimi zaman yaşadıklarımıza ayna tuttuğu kimi zamansa pesbembe bir hayal alemine alıp götürdüğü için bizi, uzun yıllar akıllarda kalır. Film bittikten sonra ise sevdiğimiz kişiye daha da sıkı sarılır, sevgimizi yeniden tazeleriz.

İki kişinin aşkının, hayallerinin, heyecan dolu maceralarının ya da kimi zaman zorluklarının anlatıldığı filmlerde geçen evlilik sözleri yıllar geçse de hatırlanmaya ve sıkça paylaşılmaya devam ediyor. Biz de sizin için sevdiğinizle ya da evlenmek üzere olan arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz en güzelevlilik sözleri listesini hazırladık.

Düğün hazırlıkları ve de evlilik telaşı bir yandan devam etse de filmlerden seçtiğimiz en güzel evlilik sözleri ile sevgilinize ufak süprizler yapabilirsiniz. Sevgiliniz belki uzun yıllar her sırrınızı paylaştığınız can dostunuzdu, belki bir seyahatte tanıştınız, belki de birlikte nice zorluklara göğüs gererek bugünlere geldiniz; size uygun olan repliği ufak not kağıtlarına yazarak sevgilinizin kitabının arasına ya da çantasına koyabilirsiniz. Yüzünde oluşacak gülümseme tüm dertlerinizi unutturucak. İşte sizin için seçtiğimiz filmlerden en güzel evlilik sözleri:

1. Birbirini çok iyi tanıyan iki arkadaşken aşık olup evlenme kararı alan çiftler için romantik komedilerin vazgeçilmez ismi Rob Reiner’in yönettiği Harry Sally İle Tanışınca filminden klasikleşmiş bir evlilik sözü:

“Hayatının geri kalanını biriyle geçirmek istediğini fark ettiğinde, hayatının geri kalanı bir an önce başlasın istiyorsun.” — Harry Sally İle Tanışınca (1989)

 

harry_sally_2

2. Birlikte ne çok şeye göğüs gerdik diyen çiftler için Aşka Davet filminden harika bir replik seçtik;

“Yaşamlarımıza tanıklık edecek birine ihtiyaç duyarız. Yeryüzünde milyarlarca insan var… Demek istediğim, hangimizin hayatının gerçek bir anlamı var? Fakat, evlilikte herşeye özen göstereceğine söz veriyorsun. İyi şeyler, kötü şeyler, korkunç ya da sıradan şeyler… Hepsi için, her zaman, her gün.” — Aşka Davet (2004)

 

22

3. Birbirimiz için yaratılmışız diyorsanız;

“O mükemmel değil. Sen de mükemmel değilsin. Asıl soru birbiriniz için mükemmel olup olmadığınız.” —Can Dostum (1997)

333

4. En çocuk ruhlu arkadaşınız evlendiğinde;

“Erkekler (kocalar) şarap gibidir; olgunlaşmaları uzun zaman alır.” —Aşk Mektupları (2010)

5. Fantastik film hayranı çiftler içinse Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği’nden unutmayan bir replik paylaşıyoruz.

“Seninle tek bir hayatı paylaşmayı, bu dünyanın tüm çağlarını yalnız yaşayamaya tercih ederim.” —Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

lotr13

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!