​Kına Gecesi Türküleri Listesi Nasıl Hazırlanır?

En hüzünlü ve en hareketli kına gecesi müzik listesini neye göre seçeceksiniz? Hepsi “Kına Gecesi Türküleri Listesi Nasıl Hazırlanır?” yazısında!

Kına Gecesi Türküleri Listesi Nasıl Hazırlanır?

Baba evinden çıkmadan önce doyasıya eğlenip sizin için özel olan bu geceyi hüzünlü müziklerle unutulmaz anlara dönüştüreceğiniz en güzel kına gecesi türküleri listesi burada! Kına gecesine özel müzikler seçeceğiniz için, gecenin her anını titiz bir şekilde planlamalısınız. Gecenin en anlamlı müziği kına yakılırken söylenen “Yüksek Yüksek Tepelere” türküsüdür. Eğlenceye başlarken yavaş müzikler, kına yakma anına yaklaşırken hüzünlü müzikler ve kınadan sonra doyasıya eğlenmek için hareketli müzikler seçmelisiniz. Düğün yardımcınız olarak bizler de, kına gecesinde çalınacak müzikler listesini sizinle paylaşmak istedik.

kapak (1)

Kına Gecesine Giriş Müzikleri

Gecenin hüzünlü ama eğlenceli geçeceğini vurgulayacak kına gecesi türküleri başlangıç listenizi buradan oluşturabilirsiniz. Örneğin “Telgrafın Telleri” ile giriş yapabilir, “Darıldın mı Cicim Bana?” ile devam edebilirsiniz. Ancak henüz kına yakılmadığından, kına yakma anına doğru hüzünlü müziklere geçiş yapabilirsiniz. Zeki Müren’in “Annem Annem” parçası ya da Kibariye’den “Anne” şarkısı olabilir.

Gelini Ağlatan Kına Gecesi Müzikleri

Kınaya doğru yaklaşırken artık hüzünlü parçalar çalma vakti gelmiş demektir. Gelini ağlatan kına gecesi türküleri listesini çok iyi planlamalısınız. Kına yakmadan hemen önce Candan Erçetin’den “Annem Sen Üzülme” parçasını çalıp “Yüksek Yüksek Tepelere” türküsü ile devam edebilirsiniz. Gelin adayının çevresinde döndürülen tepsiden sonra kına yakma anına geçilince “Kınayı Getir Aney” türküsü çalması gerekiyor.

En Eğlenceli Kına Gecesi Müzikleri

Kına yakıldıktan sonra geçişi çok iyi yapabileceğiniz kına gecesinin en eğlenceli türkülerini burada bulabilirsiniz. Örneğin Candan Erçetin’in “Vay Halime” şarkısı ya da Suzan Kardeş’in Rumeli türkülerini tercih edebilirsiniz. Artık eğlenmenin ve hüzünlü dakikaları geride bırakmanın zamanı geldi diyerek, Ata Demirer’den “Abe Kaynana” ya da “Kara Çalı” şarkısıyla devam edip Fatih Ürek’in “Hadi Hadi Hadi” şarkısı iyi bir tercih olabilir. Davetlilerin yerinde duramayacağı Mezdeke müzikleri ile eğlenceyi doruğa çıkarabilirsiniz. Roman Havaları eğlenceli bir seçim olabilir. Son yılların en eğlenceli kına gecesi türküleri listesinde başı çeken “Ankara’nın Bağları” ve “Ringa Ringa” şarkıları ile de geceye damgayı vurabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!