​Nişan Bohçası Hazırlamanın Püf Noktaları

Nişan bohçası hazırlamanın püf noktaları, çiftlere önceleri geleneksel bir detay gibi gelse de aslında ilişkide, ailelerin de dahil olduğu hassas bir süreç olduğunu kabul etmek gerek.

Nişan bohçası hazırlamak, hem nişanlanacak genç kızlar hem de damat tarafı için oldukça büyük bir stres kaynağıdır. Her iki taraf da bohçayı hazırlarken benzer kaygılar yaşarlar. Nişan bohçalarının, karşı tarafın bohçasına göre daha iddiasız ve sönük kalması, bohçaya eksik bir parça konulması ya da karşı tarafın bohçadan beklentisini karşılayamaması çifleri olduğu kadar ailelerini de düşündürür.

Nişan, evlilikten önce tarafların birbirini daha yakından tanımaya başladıkları bir dönem olduğundan bohçayı hazırlamak da bir o kadar önemlidir. Üstünkörü hazırlanmış bir bohça, karşı tarafın bu işe önem vermeyeceğini, ekonomik açıdan elinin sıkı olduğunu düşündürebilir. Buna karşılık her şeyin en iyisinin alındığı, iddialı bir bohça da hazırlayan tarafın gösteriş meraklısı gibi görünmesine yol açabilir veya bu bohça karşısında diğer tarafın mahcup duruma düşmesine sebep olabilir. Oysa nişan bohçası hazırlarken yapacağınız bir takım basit gözlemler işinizi kolaylaştırır ve hazırlama sürecini oldukça keyifli hale getirebilir.

nisan-bohcasi

Her şeyden önce, nişanlınızın ekonomik durumunu tahlil ederek başlamalısınız nişan bohçanızı hazırlamaya. Siz, en iyi şekilde hazırlamak isteyebilirsiniz ama nişanlınız size aynı şekilde karşılık veremezse bu hem sizin moralinizi bozar, hem de karşı tarafın üzülmesine sebep olur. Bu nedenle nişan bohçası hazırlarken ne çok pahalı, ne de çok ucuz yani ‘orta karar’ parçalar seçmeniz iki tarafı da mutlu edebilir.

Ekonomik durum konusunda kararınızı verdiniz. Şimdi sıra alacaklarınızı listelemeye geldi. Bu noktada taraflar en çok ‘bohçaya yalnızca nişanlım için seçtiğim hediyeleri mi koymalıyım yoksa nişanlımın aile üyelerine de hediyeler almalı mıyım?’ diye sorarlar kendilerine. En iyisi buna nişanlınızla karar vermek. Çünkü bu tip konularda tek taraflı alınan kararlar, sonrasında tartışmaya ve gerilime sebebiyet verebilir. ‘Ben senin bütün kardeşlerine, annene, dedene bile hediye aldım; sen bizimkilere hiç bir şey almadın,’ gibi kırıcı sözler duymak istemezsiniz.

kavga_eden_ciftlere

En iyi nişan bohçası , tarafların birbirlerinden haberdar olarak, eşit değerdeki parçalarla hazırladığı bohçadır. Eğer nişanlınızla oturup bu konu üzerinde konuşacak durumda değilseniz her nişan bohçasına konulan; çeyizlik pijama, terlik, parfüm gibi nişanlınızın kullanacağı parçalar ile nişanlınızın aile üyeleri için de uygun olabilecek seccade, banyo lifi, patik ve yemeniler gibi hediyelikleri bohçanızın içine dahil edebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!