10 Adımda Gatsby Düğünü

Hey, Gatsby hayranları; bu yazıyı sakın ola gözden kaçırmayın! Filmi ilk duyduğumuzda kalbiminizin atışlarını kontrol etmeye çalışmamız ve filmi izledikten sonra hayallere kapılmamamızın ardından şimdi bunları gerçek hayata uyarlamanın vakti geldi. Muhteşem Gatsby ( The Great Gatsby) filminin sernaryosu dışında, hayran kalınan birçok noktası da olmuştu. Mekanlardan kıyafetlere, aksesuarlardan kullanılan objelere kadar her şey mükemmel görünüyordu. Filmde 1920’leri yaşıyor ve üstüne üstlük ağzımız beş karış açık kostümlere ve stillere hayran kalıyorduk. 10 Adımda Gatsby Düğünü..

kapak

Bir çılgınlık yaparak Gatsby düğünü yapmaya karar verdiyseniz eğer, 10 adımda Gatsby düğünü önerilerimiz ile ayaklarınızı yerden keseceğiz. Mekandan gelinliğinize, kullanacağınız aksesuarlardan çanta ve ayakkabılarınıza, nikah şekerinizden pastanıza kadar her şeyi sizler için alternatifleri ile birlikte hazırladık. Gösterişli bir düğünün anahtarını size direkt vererek işinizi kolaylaştırdık. Bu mutlu gününüz için sizin kadar biz de heyecanlıyız. Şimdi sıra, “Muhteşem Gatsby” olmakta!

kapak1

Gelinlik – 10 Adımda Gatsby Düğünü

Moda dünyasına da esin kaynağı olan 1920’ler, gösterişli tarzı ile birçok kadına ilham olmaya devam ediyor. O yıllardaki gündüz elbiseleri gece elbiselerini de anımsattıklarından, sizlere önerdiğimiz gelinlikler ve elbise alternatifi de o yılların izlerini taşır nitelikte. Bir Gaysby gelini olmak istiyorsanız eğer tülleri ve payetleri seviyor olmanız gerekir. Gelinliğinizi klasik bir gelinlik konseptinde giyebilir ya da gelinlik yerine elbise tercih edebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız görsele bakarak ilham alabilirsiniz.

gelinlik

Saç Aksesuarı – 10 Adımda Gatsby Düğünü

1920’li yılların alametifarikalarından olan tüyler hemen hemen her şeyde kullanılıyormuş. Her kıyafetin ve aksesuarın gösterişli olduğu bu yıllarda saç aksesuarları da oldukça iddialı görünüyor. Elbisenizi daha sade tercih ederseniz eğer daha gösterişli saç aksesuarları kullanabilirsiniz. Ya da gösterişli bir gelinlik içerisinde daha sade bir saç aksesuarı da kullanılabilir. Bizim sizler için seçtiğimiz saç aksesuarları ile tam bir Gatsby gelini olacaksınız!

sacaksesuari

Gelin Buketi – 10 Adımda Gatsby Düğünü

Gelin buketi seçerken ya da dilediğiniz kompozisyonu oluştururken tercih ettiğiniz renkler kadar kullanacağınız aksesuarlarda çok önemli. Mevsim çiçeklerinden oluşturmak istediğiniz gelin buketinizin tasarımına karar verirken 1920’lerdeki aksesuarları kullanarak da gelin çiçeğinize ahenk katabilirsiniz. Gelin buketinizde yer alacak olan tüyler, inciler ve taşlar bir Gatsby gelini olmak için harika seçimler. Bizden size bir tavsiye; dönemden çok uzaklaşmak istemiyorsanız eğer buketiniz için renkli çiçekler yerine daha soft tonları tercih edin.

gelinbuketi

Saç Stilleri – 10 Adımda Gatsby Düğünü

1920’li dönemlerdeki saç stillerine baktığımızda kısa saçların ne kadar revaçta olduğunu görürüz. Bunun tek bir nedeni vardır; şapkaların altına rahatça saklanabilen saç kesimi olması. O dönemin alametifarikalarından olan şapkaların altında daha düzenli ve kolayca şekil verilebilmeleri için kullanılan kısa saçlar size ilham verebilir. Eğer saçlarınızı kısa kullanmaktan yana olursanız vak modelini ya da kısa bukleleri tercih edin. Uzun saçlarınıza kıyamazsanız da yine açık ve vaklı model tercih edebilir ya da enseden karışık topuz yaptırabilirsiniz. Tercih edeceğiniz saç modelinizin kullanacağınız saç aksesuari ile uyumlu olmasına da dikkat etmeyi unutmayın.

sacstilleri

Ayakkabı – 10 Adımda Gatsby Düğünü

Ayakkabı seçiminde de gösterişi elden bırakmıyoruz. Gatsby görünümü kazanmak için her şey bir bütün ve uyum içerisinde olmalı. Gelinliğinize veya elbisenize en uygun ayakkabıyı seçerken payetlerden, taşlardan ve satenlerden sakın uzak kalmayın. Ayakkabılarınızı vintage dükkandan temin edebilir ya da sizler için seçtiğimiz ayakkabılardan ilham alarak yeni vintage bir ayakkabının sahibi olabilirsiniz.

ayakkabi

Masa Süslemeleri – 10 Adımda Gatsby Düğünü

1920’li dönemlerin ışıltılı zamanlarına yolculuk yaparak, o görkemli zamanları yaşayabilir ve davetlilerinize de yaşatabilirsiniz. Mekandan gelinliğinize titizlenerek hazırlandığınız bu güne, organizatörler ile konuşarak harika bir masa süsleme kompozisyonu yaratabilirsiniz. O dönemin belli başlı unsurlarını kullanarak masa süslemelelerinde de o dönemii yaşatabilirsiniz. Mevsim çiçekleri ile süslenmiş bir orta çiçek vazosuna tüyler çok yakışır. Büyük şamdanlar üzerine mevsim çiçekleri ve inciler harika bir ahenk gösterebilir. Sizler için seçtiğimiz görsellere bakarak fikir sahibi olabilirsiniz.

masasuslemeleri

Pasta – 10 Adımda Gatsby Düğünü

Muhteşem Gatsby olmak istiyorsanız eğer pastanız da gösterişten nasibini almalı! Simler, taşlar, tüyler ve abartılı formlarla gösterişli bir pasta elde edebilirsiniz. Pasta tasarımında da 1920’lerden ilham alarak, süslemeleri o yönde yaptırabilirsiniz. Yine o dönemde baskın olan renkleri pasta rengi olarak seçebilirsiniz. Pasta keserek tüm gözler siz de ve pastanız da olacağından, düğününüzün bu en önemli anlarından birinde pastanıza da gereken önemi göstermelisiniz.

pasta

Davetiye – 10 Adımda Gatsby Düğünü

Gatsby tarzında bir davetiye oldukça çekici bir görünüme sahip olabilir. Kullanılan formların dışında desenler bir harika! Sade ve basit bir form üzerinde kullanılan desenler, Gatsby dünyasından ilham alarak harika birer davetiyelere dönüşüyor. Öyleki davetlileriniz düğün sonrasında davetiyeleri çerçeveletip odalarına sanat eseri olarak asabilirler bile! Renk tercihlerinizde bej, altın sarısı ve toprak tonlarını tercih ederek, gösterişli ama şık davetiyeler elde edebilirsiniz.

davetiye

Nikah Şekeri – 10 Adımda Gatsby Düğünü

Nikah şekerlerinin unutulmaz olması, evlerde bir süreliğine saklanarak hatıra olarak kalması gibi bir adet var. Eğer siz bir Gatsby konseptinde düğün yapacaksanız bunlara ihtiyacınız yok. Çünkü sizin asıl amacınız eğlenmek ve eğlendirmek! Nikaş şekeri olarak kalıcı bir şeyler düşünürseniz eğer minik bir vazo içerisine yapay minik çiçekler koyabilir ve incilerle süsleyebilirsiniz. Minik içki şişelerini simlerle, tüylerle ve taşlarla süsyelerek de kokteyl sunabilir ve farklı bir nikah şekeri konsepti yaratabilirsiniz.

nikahsekeri

Gelin Arabası – 10 Adımda Gatsby Düğünü

1920’lerin klasik dönem arabaları ile Gatsby düğününüze adım atarak, hayranlık bırakan bir manzaraya imza atabilirsiniz. Sadace tüllerle ya da mevsim çiçekleri ile süslenmiş bir araba, hem sizi daha alımlı gösterir hem de dönemin izlerini taşır. O döneme ait araçların kendi içinde dahi gösterişli olması, Gatsby konseptinizi oldukça besler nitelikte olacaktır!

araba

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!