10 Adımda İlkbahar Düğünü Planlaması

Uzun zamandır beklediğimiz ılık ilkbahar günlerini karşılamaya başladığımız bu günlerde ısınan havalar hem doğayı hem de hislerimizi harekete geçirmeye başardı. Mevsimlerin en güzelini fırsat bilen ilkbahar düğünlerinin başrol oyuncusu keyifli çiftleri de ufak bir düğün stresi sarmaya başlamış olmalı. Biliyoruz çok kısa zamanınız kaldı ve bu sizin için hayatınıza anlam katan en önemli gün. O halde kalan kısacık zamanı en iyi şekilde değerlendirmek için hızlandırılmış bir düğün planına ihtiyacınız var. Her şeyi en kısa sürede tamamlamanız için ilkbahar düğünlerine özel 10 adımda düğün planlaması hazırladık! İşte hayatınızı kurtaracak adım adım hazırlık süreçleri…

Hemen Harekete Geçin! – 10 Adımda İlkbahar Düğünü Planlaması

Bu dönemde düğün mekanının çoktan belirlenmiş olması gerekiyor. Fakat hala düğün dekorasyonu işini halletmemiş olabilirsiniz. Şimdi elinize kağıt ve kalem alın ardından eksik hazırlıkların küçük bir listesini çıkarın.

Bütçenizi En İyi Şekilde Değerlendirin – 10 Adımda İlkbahar Düğünü Planlaması

Düğün mekanı, gelinlik ve damatlık derken bütçeniz de azalmaya başlamış olmalı. Bu sebeple kalan her şeyi hesaplamanız gerekecek, son dakika harcamaları için önleminizi almak istiyorsanız tekrar mini bir bütçe planı yapabilirsiniz.

2

Randevuları Unutmayın – 10 Adımda İlkbahar Düğünü Planlaması

Kuaför ve makyöz araştırmalarına başladığınızı biliyoruz. Artık karar vermenin zamanı geldi üstelik geçiyor. En kısa sürede seçiminizi yapın ve son dakika sürprizleriyle karşılaşmamak için randevu işlemlerini tamamlayın.

Düğün Menüsünü Belirleyin – 10 Adımda İlkbahar Düğünü Planlaması

Düğün zamanına bu kadar az kalmışken düğün menüsünü de catering şirketiyle görüşerek belirlemenizde fayda var. Her şeyin kusursuz olabilmesi için tüm ayrıntılarda sizin parmağınızın olması önemli. Bu yüzden düğün menüsünü kimseye bırakmadan, davetli listenizin damak tadına uygun bir yemek seçimi yaparak hazırlamanız gerektiğini unutmayın.

Gelinlik ve Damatlık Provalarını Tamamlayın – 10 Adımda İlkbahar Düğünü Planlaması

Gelinlik ve damatlık bir düğünün en güzel dekoru olduğuna göre artık provaların tamamlanmış olması gerek. Gelinlik butiğinizle son görüşmeleri yaparak provalarınızı tamamlayın, damatlık için ise varsa küçük tamir işlerini yaptırdıktan sonra en özel kıyafetlerinizi kısa süreliğine uygun bir yere kaldırın.

 

Davetiyelerinizi Hazırlayın – 10 Adımda İlkbahar Düğünü Planlaması

Davetiyelerin konuklarınızla buluşma vakti geldi! Misafir listesini hazırlayın ve artık misafirlerinizi muhteşem bir düğüne davet etmek için dağıtımlara başlayın.

Oturma Planını Hazırlayın – 10 Adımda İlkbahar Düğünü Planlaması

Düğün hazırlıklarının en zorlu kısmına geldik. Tabii ki davetli oturma planından bahsediyoruz. Bu işi son dakikaya bırakmak telaş yapmanıza neden olacağından arkadaşlarınızın ve ailenizin sandalyelerini en kısa sürede belirleyin.

 

Fotoğrafçınızı Seçin – 10 Adımda İlkbahar Düğünü Planlaması

Fotoğraflar düğünden kalan en güzel anılar… Harika düğün kareleri için profesyonel bir fotoğrafçıya ihtiyacınız var. Bu yüzden artık uzun zamandır araştırdığınız fotoğrafçılardan birine karar verip en kısa sürede muhteşem anılar için randevunuzu alın.

Balayı Planı Hazır mı? – 10 Adımda İlkbahar Düğünü Planlaması

Balayı için en azından aklınızda bir rotayı belirlemiş olmalısınız. Düğün törenine kalan az zamanı iyi değerlendirin ve hemen otel rezervasyonuyla uçak bileti işlemlerini tamamlayın.

 

Son Kez Gözden Geçirin – 10 Adımda İlkbahar Düğünü Planlaması

Düğün hazırlıklarının tamamıyla bitmiş olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Atladığınız küçük detayların olduğuna emin olabilirsiniz. Bu yüzden tüm hazırlıkları kısaca bir gözden geçirmeniz hayat kurtarabilir..

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!