10 Adımda Yaz Düğünü Planlaması

Hayatınızı değiştirecek evlenme teklifi seremonisinden bu yana geçen tüm zamanın, biraz stresli biraz da heyecanlı bir bekleyiş olduğunu biliyoruz. Hatta gerçek dünyayla ilişkinizi bile kesmiş olabilirsiniz. Heyecanlanmakta çok da haklısınız, ikinize ait özel bir gün için sayılı günler kaldı! Fakat ayaklarınızın yerden kesilmesinin üstünden uzun zaman geçti ve düğün gününe de çok zamanınız kalmadı. Bu yüzden yeniden yeryüzüne inmenin vakti geldi. Gerçek hayata hoş geldiniz! Sayılı günleri en iyi şekilde değerlendirmek için hemen harekete geçmeniz lazım. Bu heyecana ortak olduğumuzdan işinizi kolaylaştıracak öneriler hazırladık. Yaz düğünleri için 10 adımda düğün planlaması nasıl yapılır, gelin beraber bakalım…

Baş Başa Kalın! – 10 Adımda Yaz Düğünü Planlaması

Birlikte küçük bir konuşma yapın ve nasıl bir düğün olmasını istediğinize karar verin. Birbirinizin fikrine saygı göstermeyi unutmayın ama kendi fikirlerinizi de ifade edebilin. Birlikte alınan bir kararla nasıl bir düğün istediğinizi kesinleştirdikten sonra harekete geçebilirsiniz.

Bütçenizi Belirleyin! – 10 Adımda Yaz Düğünü Planlaması

Düğün planlamasının belki de en zorlu ama en önemli aşamalarından biridir bütçe planlaması. Birlikte karar verdiğiniz düğün töreninde hangi hazırlık için ne kadarlık bir bütçe ayıracağınızı belirlemeniz oldukça mühim. Düğün mekanı için bütçenin büyük bir kısmını ayırırken davetiye ve nikah şekerlerinden kar edebilirsiniz. Bu sizin düğününüz, neye ne kadar önem verdiğinize göre bütçe planlaması yapmak sizin elinizde!

Ne Zaman? –  10 Adımda Yaz Düğünü Planlaması

Düğün töreni zamanı için karar vermenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Pırıl pırıl bir yaz gününde gelin olmayı hangi genç kız istemez ki! Sizin mevsiminiz de pek çok çift gibi yaz ise hazırlıkların yetişmesi için bir an önce tarihi belirlemeniz gerekiyor. Bu yüzden elinizi çabuk tutsanız iyi olur.

Davetli Listesi – 10 Adımda Yaz Düğünü Planlaması

Evet, davetli listesini hazırlamak mekan seçimini yapmaktan bile önce geliyor. Davetli listesini bir an önce hazırlamanız lazım çünkü düğün mekanına bir sayı vermeniz gerekecek, üstelik yemek organizasyonlu bir düğün için bütçeyi belirleyen en önemli faktör aslında davet edeceğiniz kişi sayısı oluyor.

 

Nerede? – 10 Adımda Yaz Düğünü Planlaması

Düğün mevsimine göre mekan seçimi, hazırlık planının olmazsa olmazlarından. Aranızda yapacağınız küçük bir araştırmadan sonra hem bütçenize hem de hayallerinize uygun bir mekan seçerek en kısa sürede yetkililerle görüşüp kaporanızı yatırın. Aksi halde yaz tam bir düğün mevsimi olduğundan istediğiniz mekan için yer bulmanız zorlaşabilir.

Düğün Davetiyeleri ve Nikah Şekerleri – 10 Adımda Yaz Düğünü Planlaması

Sıra geldi işin en eğlenceli kısmına! Renk renk nikah şekerleri ve yaz mevsimine uygun davetiyeler in içinde kaybolmamak için alışverişe çıkmadan önce biraz katalog karıştırmakta fayda var. Aksi halde birkaç gününüzü sadece nikah şekeri ve davetiye ararken geçirebilirsiniz.

 

Balayı İçin Araştırmalara Başlayın! – 10 Adımda Yaz Düğünü Planlaması

Balayı düğünden hemen sonraki dönem olsa da nereye gideceğinize ve nasıl bir balayı geçireceğinize hemen karar verip biletlerinizi aldıktan sonra otele rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Çünkü evlilik hazırlıkları sırasında bunun için vaktiniz olmayacak!

Gelinlik ve Damatlık Seçimi – 10 Adımda Yaz Düğünü Planlaması

Düğün bütçenizdeki en önemli detaylardan biri de damatlık ve gelinlik fiyatları… Bu yüzden gelinlik ve damatlığa hemen karar verseniz iyi olur. Üstelik prova için bol bol vaktinizin olması için de gerekli.

 

Kuaför, Makyöz ve Fotoğrafçı Randevusu – 10 Adımda Yaz Düğünü Planlaması

Hepsini birden tek kalemde hallederseniz düğün gününden önce ufak bir teyit görüşmesiyle tüm stresinden kurtulabilirsiniz. Gelin saçı provası için ayrıca randevu almanız gerektiğini ise hatırlatmamıza gerek yok.

 

Basit Detayları Atlamayın! – 10 Adımda Yaz Düğünü Planlaması

Son olarak düğün hazırlıklarının en basit gibi görülen ama en sık atlanan detaylarını hızlıca bir gözden geçirin. Örneğin gelin arabası süslemesi için organizasyon şirketiyle anlaşın, gelin buketini son dakikaya bırakmayın, düğün müziklerini birkaç hafta önceden seçin ve sakın ama sakın stres yapmayın. Küçük bir organizasyonla bu tatlı telaşın üstesinden gelebilirsiniz. Yeter ki tüm hazırlıklar için yeterli zaman ayırın.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!