2014 Dantelli Gelinlik Modelleri

Biz yılın ilk günlerini yaşarken 2014 dantelli gelinlik modelleri çoktan vitrinlerdeki yerini aldı. Özellikle 2014 yılının gelinlik trendini belirleyen ünlü markalar, koleksiyonlarında dantelli modellere ayrı bir özen göstermişe benziyor. Neredeyse tüm özel butiklerin ve gelinlik konusunda iddialı bir isme sahip olan tasarımcıların en gözde parçaları dantelli olanlar. 2014 yılının gelini olacaksanız çok şanslınız! Kabarık modellerden balık gelinliklere kadar geniş bir yelpazede danteller ön planda bu yıl. Çocukken elinize geçen dantel parçalarını nasıl gelinliğe çevirdiğinizi hatırlayın. İşte çocukluk rüyalarınızı gerçeğe çeviren en güzel dantelli gelinlik modelleri 2014 yılının şimdiden gözdesi. Şıklıktan ve asaletten ödün vermeden hayatınızın en özel gününde zarafet timsali dantellerin içinde muhteşem görünmek istiyorsanız, sizin için seçtiğimiz 2014 dantelli gelinlik modelleri listesine mutlaka göz atmalısınız.

1- Yeryüzünde Audrey Hepburn’ün zarafetini kıskanmayan kadın olduğunu sanmıyoruz. O her kadın için şıklığıyla bir güzellik sembolü. Audrey Hepburn hayranı tüm kadınlar Funny Face filmini en az iki kez izlemiştir. Ya filmde giydiği gelinlik, size de derin bir iç geçirtmedi mi? Onun masum güzelliğini taçlandıran o muhteşem gelinlik modeli 2014 yılında dantellerle bezenerek karşımıza çıktı. Üst kısmı dantelli etek kısmında ise saten kumaşın tercih edildiği bu tarz modeller 2014 yılının en beğenilen dantelli gelinlikleri arasına gireceğe benziyor.

2- Kısa gelinlik modelleri, içindeki kız çocuğunu hiç büyütmeyen gelin adaylarının hayallerini süslüyor. 2014 de hem masum gelinlerin hem de dantelli gelinlik modellerinin yılı olduğuna göre gelinlik duayeni Pronovias’ın Lagatte modeli tam da bu yazın gelinleri için tasarlanmış diyebiliriz. Aklınızdan geçen kısa gelinlik fikrinden düğünün ağırlığına uygun olamayacağını düşünerek uzaklaşıyorsanız hemen bundan vazgeçin. Pronovias gibi birçok gelinlik markasının 2014 koleksiyonunda yer alan dantelli kısa gelinlik modelleri düğünün büyüleyici atmosferine hoş bir hava katacak çünkü.

3- Hangi kadın annesinin ya da anneannesinin gelinlik fotoğraflarına bakıp iç geçirmemiştir ki! Tüm genç kızların içinde ulaşılmaz bir hayaldir vintage gelinlikler. Çünkü o güzelim gelinlikler artık kullanılmaz düşüncesiyle ya sandıklarda lekelenmiş ya da çoktan bir başkasına hediye edilmiştir. Bunun farkında olan birçok tasarımcı 2014 yılı için kolları sıvadı. Birbirinden şık dantelli gelinliklerin de aralarında bulunduğu en az siyah beyaz fotoğraflardaki kadar ihtişamlı gelinliklere imza atmayı başladılar. Siz de vintage gelinliklerin gizemli havasını üzerinizde taşımak istiyorsanız 2014 yılının dantelli vintage gelinlik modelleri için şimdiden katalog karıştırmaya başlayın.

4- 2014 dantelli gelinlik modelleri en çok da tarihi mekanlarda yapılan düğünlerin gelinlerini mutlu edecek. Asil görünüşleriyle tarihi mekanlarda yapılan düğünlerle gerçek bir uyumu yakalayan dantelli modeller arasında, özellikle uzun kollu olanlar yaz sonu gelinlerinin ilk seçimleri arasında yerini alacak gibi. Sizin de düğün tarihiniz sonbahara denk geliyor ve düğün töreniniz için tarihi mekanları araştırmaya başladıysanız uzun kollu dantelli gelinlik modelleri iyi bir aday olacaktır.

5- 2014 yılının hayatımıza taşıdığı en büyük yenilik belki de siyah gelinlikler oldu, hatta ünlü gelinlik markaları öyle ileri gittiler ki siyah-beyaz gelinliklerin bir adım daha önüne geçerek meraklıları için simsiyah dantelli gelinlik modelleri tasarladılar. Siyah dantelli gelinlik modelleri bizim hayatımıza 2014 yılında girmiş olsalar da aslında hatrı sayılır bir geçmişleri var. Hatta ünlü gelinlik firması Wera Wang, 2012 koleksiyonunda İngiliz model Shenae Grimes’ın tercih ettiği siyah gelinliğiyle magazin gündeminde uzun süre kendinden sıkça bahsettirmişti. Çizginin dışına çıkarak siyah bir gelinlikle davetlileri şaşırtmak istiyorsanız 2014’ün dantelli gelinlikleri arasından kendinize uygun bir model bulabilirsiniz.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!