2014 Gelinlik Modelleri ve Fotoğrafları

Moda dünyası, sürekli değişen trendlerle dinamizmi hiç yok olmayan bir sektör. Renkler, desenler, modeller değişirken bazen geçmiş yıllara geri dönüşler bazen de zamanın ve mekanın ötesine yolculuklar yaşanıyor. Tabii bu durum gelinlikler için de geçerli. Günümüzde her alanda sadeleşme ve fazlalıklardan kurtulma, yani “Az, daha çok” felsefesi hüküm sürerken 2014 gelinlik modellerinde nasıl bir başkalaşım söz konusu bilmek ister misiniz? 2014 yılının müstakbel gelinleri için, önümüzdeki yılın gelinlik trendleri ve modellerini inceliyoruz:

1- Geçtiğimiz birkaç yıl popülarite kazanan ama son zamanlarda eskisi kadar rağbet görmeyen balık etek gelinlik modelleri, 2014 yılında altın devrini yaşayacak gibi duruyor. Özellikle kalçayı tam saran ve sırt dekolteli modellerin sayısı oldukça artacak. Straplez ya da ince askılı balık etek gelinlik modellerinde Fransız dantelinin şıklığı vücut bulacak. Bu modeldeki gelinlikleri vücuduna güvenen gelinler tercih edecek.

Gelinlik Modelleri 2014- 1

 

2-  Hemen bel kısmının altından kabaran etekli gelinlik modelleri son iki yıldır çok moda. Bu model 2014 yılı gelinlik modelleri arasında popülaritesini biraz kaybedecek. Bunun yerine belin alt kısmından giderek genişleyen bir çapla kabaran etek modelleri daha çok tercih edilecek.Tamamen düz ya da üst kısmın işlemeli alt kısmın sade olduğu bu gelinlik modelleri, genellikle straplez olarak tasarlanıyor. Bu gelinliği tercihe eden gelinlerin ince bir omuz yapısına sahip olması önemli.

Gelinlik Modelleri 2014- 2

 

3- Önü kısa arkası uzun, bilekte ya da diz altında biten ve tasarımcısının çizgisini yansıtan uçuk kaçık gelinlik modelleri, çılgın gelinler için 2014 yılında seçeneklerini artırıyor. Sıra dışı bir saç, makyaj ve düğün konseptiyle birlikte bu gelinlikler bir bütünlük oluşturuyor.

Gelinlik Modelleri 2014- 3

4- Bazı gelinler tamamen sadelikten yanadır ve gelinlikleri şık bir elbise gibi üzerlerinden süzülsün isterler. 2014 gelinlik trendlerinin başı çeken modelleri, işte bu zevke sahip gelinlere hitap ediyor. Giyen kişiyi bir first lady havasına sokan bu gelinlikler için ince ve uzun bir vücut yapısı gerekir.

Gelinlik Modelleri 2014- 4

 

5-  Straplez gelinlikler yıllardır çok moda ve 2014 yılında da moda olmaya devam edecek. Bu yüzden bir çok gelinlik markası modellerine yine bu yönde ağırlık verecek. Peki ya straplez bir gelinlik modeli tercih etmeyenler için seçenekler ne olacak? İşte birbirinden şık modeller…

Gelinlik Modelleri 2014- 5

 

6- Özellikle kır düğünlerinde kısa gelinlik tercih eden gelin sayısı çok fazla. Oldukça radikal bir karar olan kısa gelinlik için 2014 modellerinde birbirinden hoş parçalar mevcut. Bacaklarınız gerçekten böyle bir günde sergilenebilecek kadar güzelse bu modeli tercih etmelisiniz.

Gelinlik Modelleri 2014- 6

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!