2015 Kına Gecesi Şarkıları Listesi

Hanımların en heyecanlı olduğu kına gecesi günlerinde en çok tercih edilen ve 2015 Kına Gecesi Şarkıları Listesi.

kapak

Kına geceleri gelinler için çok fazla önem taşıyan eski adetlerden bir tanesidir. Bu gecede her şey özenle seçilir, hazırlıklar titizlikle tamamlanır. Zamanın koşulları değiştikçe bu gecede kullanılanlar da değişmeye başladı. Giyilen kıyafetlerden, mekanlardan, ikramlardan tutun da şarkılara kadar her şey yavaş yavaş değişti ve popülerlik derecesi yüksek olanlar hayatımıza girmeye başladı. Bölgeden bölgeye bu durumlar farklılık gösterse de genelde kullanılan türküler hemen hemen aynı şekilde oluyor. Ancak artık bir kaç yeni şarkı da kına gecelerinde kendine yer buluyor. İşte sizin için derlediğimiz2015 Kına Gecesi Şarkıları Listesi:

Candan Erçetin – Yüksek yüksek tepelere

 

Bu şarkı değişmiyor ve değişmeyecek galiba. Her yılın ve her çağın kına gecesi şarkısı olarak devam edecek.

Kınayı Getir Aney

 

İşte bu şarkıda bir önceki gibi. Her kına gecesinde, her dönemde rastlamak mümkün. E tabi değişmeyen tek şey gelinin ağlaması olunca bu şarkı hemen kendine yer buluyor.

Ankaralı Coşkun – Ankara’nın Bağları

Kına gecesinde sadece ağlanmaz, oynamak da gerekir. İşte son zamanlarda popüler olmuş ve kına gecesi şarkıları listesi hazırlanırken vazgeçilmezler arasına girmiş bir şarkı.

Entarisi Dım Dım Yar

 

Eski bir şarkı olmasına rağmen hayatımıza Ahmet Kural – Murat Cemcir ile birlikte tekrardan giriş yaptı. Hem de tüm kına gecelerinde yer bulacak cinsten bir giriş.

Dilber Ay – Tavukları Pişirmişem

 

Bu şarkı da eski şarkılardan olup kendine son zamanlarda yer bulan bir şarkı. E her zaman ağlanmaz tabi, biraz da oynamak lazım kına gecelerinde.

Ata Demirer – Bu fasülye 7,5 lira

 

İşte eğlenceli ve çok tercih edilen şarkılardan bir tanesi daha. Yine eski bir şarkı ancak Ata Demirer sayesinde son zamanlarda kendine yer bulmaya başladı.

Damat Halayı

 

Ekranlarda izlenen Medcezir dizisindeki Mira’nın kına gecesinden sonra damat halayı da kendine 2015 Kına Gecesi Şarkıları listesinde yer bulmaya başladı.

Slumdog Millionaire – Ringa Ringa

 

Dizilerden taşıp kına gecelerine giren bir de yabancı şarkı. Aşk-ı Memnu dizisinde Nihal’in kına gecesinde çalan bu şarkı artık kına gecelerinde kendine yer edindi bile.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!